Hledejte nejlepší nabídky letenek

Irsko Cashel

Letenka Irsko Cashel


Letenka do irského města Cashel patří mezi nejoblíbenější způsoby, jak se dostat do této malebné oblasti, která se nachází v srdci Irska. Cashel leží na kraji krásné oblasti zvané Golden Vale, která je známá svými zelenými pastvinami a horskými pohledy. Pokud se chystáte do Irské republiky, několik dní strávených v Cashelu se jistě vyplatí.

Cashel je znám především díky svému historickému odkazu a krásným stavbám. Návštěvníci si mohou užít prohlídku nádherného hradu Rock of Cashel, který dominuje nad oblastí. Tento hrad je znám jako místo, kde byly korunováni irští králové, a dnes je to důležitá turistická atrakce.

Další vynikající místo, které je nutné navštívit v tomto okolí, je klášter Hore Abbey, který byl postaven v 13. století. Tento klášter je obklopen krásnými zelenými loukami a nabízí krásný výhled na Rock of Cashel.

Samotné město Cashel se může pyšnit historickým centrem, kde najdete řadu tradičních hospod a krámů s mnoha suvenýry. Kromě toho, v oblasti se nachází mnoho venkovských farem a pastvin, které jsou ideální pro procházky.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Cashelu. Nejspolehlivější a nejpohodlnější je cesta letecky. Cashel leží nedaleko od dvou významných letišť - letiště Dublin a letiště Cork. Z letiště Cork je několikrát denně k dispozici linková doprava do Cashelu, zatímco z letiště Dublin je potřeba nejdříve dostat se do Dublinu a odtud pokračovat buď autobusem nebo vlakem.

Letecké spojení do Cashelu je nejlepší způsob, jak rychle a efektivně dorazit na toto více než kouzelné místo. Pokud se chystáte do Irska, nezapomeňte zahrnout pobyt v Cashelu do svého plánu, neboť jistě nebudete litovat.


Ubytování Irsko Cashel


Cashel je malé město nacházející se v jižním Irsku a je známý především díky svému významnému archeologickému nalezišti - skalnatému podstavci jménem Rock of Cashel. Tento skalnatý výběžek byl kdysi sídlem královského dvora a dnes hostí starobylou katedrálu a další historické památky.

Pokud se chystáte navštívit tuto malebnou oblast, zajímá vás určitě i otázka ubytování. V Cashelu a jeho blízkém okolí můžete najít řadu možností, jak strávit příjemnou dovolenou.

Nejprve si ale připomeňme, které oblasti města jsou pro turisty nejzajímavější. V samotném centru města najdete Rock of Cashel s katedrálou, ale také další památky, jako je Hore Abbey, kde se nachází pozůstatky opatství z 13. století, nebo Bolton Library, která ukrývá bohatou sbírku knih a rukopisů.

Dalšími turistickými atrakcemi jsou například zámek Cahir, okouzlující městečko Clonmel a národní park Glenveagh, který je známý zejména svou divokou přírodou a rozsáhlými jezery.

Většina hotelů a bed and breakfastů se nachází v centru města a v okolí Rock of Cashel. Pokud zvolíte ubytování v této oblasti, budete mít všechny památky a restaurace na dosah ruky. Pro ty, kteří hledají klidnější místo k odpočinku, nabízejí se také ubytovací možnosti mimo centrum, například v okolí jezera Lough Derg.

Mezi nejpopulárnější možnosti patří tradiční irské penziony, tzv. bed and breakfasts, ale také moderní hotely a luxusní apartmány. Pokud hledáte něco více romantického, můžete si vybrat z nabídky tradičních irských hájovny, kde se můžete ubytovat v prostorných pokojích s krbem a výhledem na zelená políčka.

Ceny ubytování v Cashelu se pohybují v širokém rozmezí, takže si můžete najít možnost od jednoduchých a cenově dostupných penzionů až po luxusní hotely s veškerým komfortem. Hlavní sezóna je obvykle v létě, takže je dobré rezervovat si ubytování s dostatečným předstihem.

V každém případě vám zdejší ubytování umožní prožít skvělou dovolenou v malebné krajině Jižního Irska plné historických památek a přátelských lidí.


Dovolená Irsko Cashel


Dovolená v Irsku: Objevte kouzlo Cashelu

Irsko je zemí s nesmírně bohatou historií, krásnou přírodou a přátelskými obyvateli. Pokud plánujete dovolenou v této fascinující zemi, Cashel by mohl být jedním z míst, které byste rozhodně neměli vynechat.

Cashel je malé městečko ležící v hrabství Tipperary na jihozápadě Irska. Jeho nejvýznamnějším prvkem je zřícenina Cashelského hradu, která se tyčí na vrcholu malého pahorku nad městem. Tato historická památka je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších veřejně přístupných lokalit v Irsku.

Historie Cashelu sahá až do 4. století n. l., kdy zde byla založena první osada. V 12. století se zde pak usadil král Munsteru a hrad byl vybudován. Za následujících 700 let sloužil jako sídlo irského biskupa až do roku 1749, kdy byl zničen bleskem a od té doby je pouze zříceninou.

Navštěvovat tuto zříceninu je jako kráčet v čase zpět a procházet se po historických zdech. Z vrcholu pahorku je nádherný výhled na okolní krajinu a město Cashel. Uvnitř hradu můžete prozkoumat ruiny kaple a dalších budov, které představují jedinečný ukázku středověké architektury.

Kromě hradu je zde také katedrála svatého Patrika, která je další důležitou historickou památkou v Cashelu. Postavena byla v 13. století a dodnes slouží jako aktivní místní kostel. Její vnitřek je nádherně zdobený gotickou architekturou a uvnitř se ukrývají hroby několika významných osobností, včetně arcibiskupa Cormaca.

Ale Cashel není jen o historii, má také mnoho dalších atrakcí a aktivit. Můžete navštívit muzeum Rock of Cashel, kde se dozvíte více o historii místa a místní kultuře. Také se můžete vydat na procházku po okolní přírodě a objevovat malebné irské venkovské scény.

V městečku samotném najdete také mnoho půvabných obchodů, restaurací a hospůdek, kde si můžete vychutnat typickou irskou kuchyni a ochutnat tamní nápoje, jako je třeba oblíbené irské pivo Guinness.

Pokud máte rádi festivaly a živou hudbu, Cashel vám také nabídne obojí. Město je známé svými festivaly a každý rok přitahuje návštěvníky z celého světa. Na koncertech a v hospůdkách můžete zažít autentickou irskou hudební scénu.

V případě, že se rozhodnete strávit dovolenou v Irsku, nenaplní vás pouze přírodní krása a historie této země, ale také teplé a přátelské prostředí, které zdejší obyvatelé nabízejí. Cashel je jednou z těch míst, které kombinují všechny tyto aspekty a nabízejí skvělý zážitek pro turisty.

Je-li vás irská historie, příroda a kultura, nezapomeňte přidat Cashel na seznam míst, která chcete navštívit během svého pobytu v Irsku. Toto kouzelné městečko vás nezklame a přinese vám nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Cashel


Otázka: Kde se nachází Cashel?
Odpověď: Cashel je město v hrabství Tipperary na jihu Irska.

Otázka: Jak se dostanu do Cashelu?
Odpověď: Nejbližší letiště je v Dublinu nebo Corku. Z některého z těchto letišť můžete jet vlakem nebo autobusem do města Cashel.

Otázka: Co si mohu v Cashelu prohlédnout?
Odpověď: Cashel je nejznámější pro své historické monumenty, jako jsou Rock of Cashel, Round Tower a Hore Abbey. Můžete také navštívit Cashel Heritage Centre a muzeum.

Otázka: Potřebuji si předem zakoupit vstupenky na Rock of Cashel?
Odpověď: Vstupenky na Rock of Cashel si nemusíte kupovat předem, ale může být vhodné je rezervovat, pokud víte, že bude v období vaší návštěvy velký zájem.

Otázka: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cashelu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Cashelu je od května do září, kdy je nejteplejší počasí a méně šancí na deštivé dny. V létě jsou také mnohé kulturní akce a festivaly.

Otázka: Co bych měl vzít na sebe při návštěvě Rock of Cashel?
Odpověď: Doporučujeme pohodlné boty a oblečení vhodné na venkovní prohlídku. V zimě si vezměte teplé oblečení a případně deštník.

Otázka: Je vstup na Rock of Cashel pro veřejnost omezen?
Odpověď: Z důvodu ochrany historického památky jsou některé oblasti Rock of Cashel omezeny nebo uzavřeny. Prohlídky jsou vedeny s průvodcem a jsou k dispozici v různých jazycích.

Otázka: Kde mohu v Cashelu najít ubytování?
Odpověď: V Cashelu jsou k dispozici různé typy ubytování, od hotelů a penzionů až po hostely a kempy. Můžete si vybrat podle vašeho rozpočtu a preferencí.


Počasí Irsko Cashel


Cashel je město v jižním Irsku, ve státě Tipperary. Město je známé především díky historickému komplexu Rock of Cashel, který se nachází na vrcholu kopce nad městem. Cashel má mírné podnebí, které je ovlivněno blízkostí Atlantiku a golfského proudu.

V létě jsou teploty obvykle kolem 20-25 stupňů Celsia, přestože mohou být i vyšší. Noční teploty jsou okolo 10-13°C. Dešťové srážky jsou obvykle časté a intenzivní, a proto je nutné mít sebou vždy deštník nebo pláštěnku.

Podzim v Cashelu je období, kdy se počasí může rychle střídat. Teploty klesají na kolem 15 stupňů Celsia a noční teploty se pohybují kolem 8°C. Srážky jsou běžné a mohou být intenzivní. Listí mohou nabývat krásných podzimních barev, což je ideální doba pro procházky v okolí města.

Zima je v Cashelu poměrně mírná, s průměrnými teplotami kolem 5-8°C. Noční teploty mohou klesnout pod nulu, což znamená, že na zem spadne sníh. Tyto zimní počasí jsou relativně krátkodobá událost, ale dokážou způsobit potíže na silnicích a v okolních oblastech.

Jaro v Cashelu je často chladné a vlhké. Teploty se pohybují kolem 10-15°C a noční teploty kolem 3-8°C. Srážky jsou časté a intenzivní, ale květy a zelené krajiny dávají městu nový život.

Celkově řečeno, počasí v Cashelu je vlhké a relativně mírné po celý rok. Srážky jsou běžné a mohou být intenzivní, takže je nutné být připraven na změnu počasí v průběhu dne. Nejlepší období pro návštěvu Cashelu je od května do září, kdy jsou teploty nejvyšší, ale i v ostatních měsících je v tomto krásném městě mnoho zajímavých aktivit a míst k návštěvě.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky