Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bhútán Bumthang Valley

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang Valley


1. Jak se dostat do Bumthang Valley?
- Nejlépe se do Bumthang Valley dostanete letecky ze země hlavní město Thimphu, doporučuje se využití bezplatného transferu.

2. Kde se ubytovat v Bumthang Valley?
- V Bumthang Valley najdete řadu hotelů a guesthousů různých kategorií, např. Jakar Village Lodge, Swiss Guest House, Rinchenling Lodge.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bumthang Valley?
- Nejlepší doba pro návštěvu Bumthang Valley je období od října do května, kdy je počasí nejstabilnější a teploty příjemné.

4. Co vidět v Bumthang Valley?
- V Bumthang Valley naleznete historické buddhistické chrámy, kláštery, paláce a pevnosti, ale i krásnou přírodu, jezera a vodopády.

5. Kolik stojí vstupné do atrakcí v Bumthang Valley?
- Vstupné do atrakcí v Bumthang Valley se pohybuje v řádu několika set až tisíců bhútánských ngultrumů, avšak vstup do některých klášterů je bezplatný.


Letenka Bhútán Bumthang Valley


V Bhútánu se nachází jedno z nejkrásnějších údolí na světě, a to Bumthang Valley. Nachází se v centru země a je tvořeno čtyřmi menšími údolími, která společně tvoří toto nádherné území. Bumthang Valley je domovem bohaté historie a kultury, roztodivných přírodních krás a velmi různorodých aktivit, které můžete zažít.

Navštívit Bumthang Valley je možné různými způsoby. Nejčastějším způsobem, jak se do Bumthangu dostat, je letecká doprava. Existují některé aerolinky, které nabízejí přímé lety z Bangkok do Paro, hlavního města Bhútánu. Zde se musí turisté dostat z Paro do Bumthangu buď autobusem, jež cesta trvá asi 10 hodin, nebo letecky. Let z Paro do Bumthangu trvá asi hodinu.

Cestou do Bumthangu se cestovatelé mohou těšit na nádherné výhledy. Bumthang Valley je obklopené Himalájemi a je plné zelených polí, řek, lesů a malebných vesniček. Navštívit Bhumthang Valley je zážitek, o kterém se budete užívat ještě dlouho po návratu domů.

Samotné údolí je velmi bohaté na turistické atrakce. Navštivte třeba tamní klášterní komplex Jambay Lhakhang oder Chakhar Lhakhang a Proveďte tradiční obřad překročení mostem, při kterém dotkněte každého z mostových svazků, čímž odstraňujete své hříchy. Navštivte Bumthangu také během festivalu Jambay Lhakhang Drup, který se koná každý rok v listopadu a přitahuje mnoho návštěvníků svými tanečními vystoupeními, hudbou a procesími.

V Bumthangu si můžete také užít turistiku a vydat se na túry v okolí údolí. Jedním z nejoblíbenějších výletů je cesta do vesnice Ura. Cesta je sice obtížnější, ale rozhodně stojí za to. Navštívíte zde trhu, kde se pravidelně scházejí prodavači a kupující z celého údolí.

Kromě toho si můžete užít i průzkum regionální kuchyně v tamních restauracích a prohlédnout si řemeslné obchody a trhy, kde se prodávají místní suvenýry.

Bumthang Valley je nádherné místo plné krás a zážitků. Navštivte toto údolí a začněte prozkoumávat některé z nejkrásnějších scén, které Bhútán nabízí.


Dovolená Bhútán Bumthang Valley


Bhútán je malá země v Himalájích, která nabízí nejen nádherné přírodní scenérie, ale také jedinečnou kulturu a tradice. Bumthang Valley je jedno z nejkrásnějších míst v Bhútánu, kde můžete zažít autentickou zemi i místní zvyky.

Bumthang Valley se nachází v centrální části Bhútánu a je také známá jako srdeční země. Toto údolí nabízí návštěvníkům krásné roviny, horské říčky, útesy a krásné pastviny pro chov dobytka. V této oblasti také najdete mnoho historických budov a klášterů, například klášter Jakar, který byl založen v roce 1549.

Jedním z nejoblíbenějších aktivit v Bumthangu je procházka v přírodě. Existuje mnoho tras a stezek, které můžete objevovat. Navštívit můžete například chráněné oblasti, jako jsou národní parky Sakteng a Phrumsengla, kde můžete vidět zvířata jako jsou rysi, také endemické druhy rostlin a nejvýše položené jezery na světě.

Dalšími zážitky, které si můžete užít jsou například návštěva místních trhů, kde se můžete setkat s místními obyvateli a nakoupit unikátní suvenýry a potraviny, jako například chléb z pohanky, sladkosti z ryb či klobásy z jaka. Můžete si také prohlédnout místní průmysly včetně textilu nebo pivovarnictví.

Bumthang Valley nabízí také mnoho možností kulturního poznání. Místní festivaly jsou jednou z nejlepších příležitostí pro návštěvníky, kteří chtějí zažít místní zvyky a tradice. Jedním z nejznámějších festivalů je Tshechus, který se koná každý rok v říjnu a listopadu. Během festivalu se mohou návštěvníci podívat na tanec v kostýmech, hudbu a projevy umění.

Celkově vzato, návštěva Bumthangu v Bhútánu nabízí neuvěřitelný zážitek, ve kterém můžete objevovat krásy přírody, kulturní dědictví a setkávat se s místními obyvateli. Krásné přírodní scenérie, lokalita a bohatá kultura tohoto údolí Vás neopustí rozhodně ani po odjezdu.


Ubytování Bhútán Bumthang Valley


Bhútán, známý také jako Poslední Šalamoun, je malebná země nacházející se ve východní části Himálaje. Tato země je oblíbeným cílem turistů díky svému bohatému kulturnímu dědictví, překrásné přírodě a klidnému životnímu stylu. Jedním z nejkrásnějších regionů Bhútánu je údolí Bumthang, které se nachází ve vnitrozemí přibližně ve vzdálenosti 280 km od hlavního města Thimphu.

Bumthang Valley je jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních center Bhútánu. Zdejší krajinu tvoří pahorkatiny, zelené louky a malebné údolí protkané řekou Chokhor. Okázalé kláštery, starobylé chrámy a historické památky roztroušené po celém údolí přilákají mnoho turistů z celého světa.

Bumthang Valley je domovem několika významných klášterů, které jsou součástí buddhistického dědictví Bhútánu. Mezi ty nejznámější patří klášter Jakar, založený v 8. století a klášter Kurjey, který tvoří tři nádherné chrámy postavené na kopci. Další významnou památkou je chrám Jambay Lhakhang, který vznikl již v 7. století. Každý rok se zde koná tradiční festival Jambay Lhakhang Drup, který přitahuje stovky domácích i zahraničních návštěvníků.

Bumthang Valley také nabízí možnosti pro milovníky přírody. Národní park Wangchuck Centennial Park, který se nachází v blízkosti údolí, je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Turisté zde mohou podnikat pěší túry a objevovat nádherné vodopády, horské hřebeny a ozvláštněnou flóru a faunu.

Při návštěvě Bumthang Valley nebudete mít problém s ubytováním, neboť zde existuje několik možností. Pokud preferujete luxusní a komfortní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z luxusních hotelů či resortů. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a dalšími současnostmi. Kromě toho zde najdete také vyhlášené restaurace, wellnes centra a bazény, kde si můžete odpočinout po náročném dni.

Pokud se vám více zamlouvá autentický zážitek, můžete se ubytovat v tradičních bhútánských domech známých jako "dzong". Tyto domy, postavené ze dřeva, jsou příkladem tradiční architektury této oblasti. Ubytování v dzongu vám umožní prožít autentický bhútánský životní styl a stát se součástí místní komunity.

Není pochyb, že pobyt v Bumthang Valley bude nezapomenutelným zážitkem. Malebná příroda, bohatá historie a klidná atmosféra tohoto regionu jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Bumthang Valley je určitě tím, co si představíte pod pojmem "únik z každodenního shonu".


Počasí Bhútán Bumthang Valley


Bhútán je malá země východně od Himálají, která se může pochlubit pozoruhodným přírodním scenériem a kulturní dědictvím. Bumthang Valley je jedním z nejkrásnějších regionů v zemi a bývá nazýván zahrádkou Bhútánu. Toto údolí se nachází v centrální části země a je domovem několika nejposvátnějších buddhistických svatostánků a klášterů.

Bumthang Valley leží ve výšce kolem 2 800 metrů nad mořem, a tak je klima v této oblasti poměrně chladné po celý rok. Letní období, od června do srpna, bývá deštivé a teploty se pohybují kolem 20 °C. Zimní období, od listopadu do ledna, je velmi chladné a teploty klesají pod bod mrazu. Nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu této oblasti je jarní období, od března do května, kdy kvetou ovocné stromy, bývá slunné a teploty se pohybují kolem 15-20 °C.

Nemusíte se bát silných větrů či tajfunů v Bhútánu, jelikož toto území se nachází v západní části Himálaje, čímž ji chrání před tropickými bouřemi a cyklónami. Na druhé straně zimní období může být velmi suché a průzračné, což umožňuje úžasné pohledy na himálajské hory.

Bumthang Valley leží v hloubce údolí, což umožňuje výrazné ovlivnění podnebí. Výškové podmínky můžou znamenat velké rozdíly v teplotách mezi dnem a nocí. Také můžete očekávat velké sluneční svitky, což znamená, že byste měli mít dostatek kvalitní ochrany proti slunečnímu záření.

Celkově je počasí v Bhútánu a Bumthang Valley poměrně přívětivé a můžete očekávat krásné pohledy na přírodu po celý rok. Nezapomeňte ale na kvalitní oblečení a ochranné pomůcky proti slunci, zejména v období letních měsíců a pestrých jarních květin.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky