Hledejte nejlepší nabídky letenek

Indonésie Pura Tegallalang

Letenka Indonésie Pura Tegallalang


Jeden z nejpůsobivějších a nejznámějších sídelních turistických atrakcí na Bali, Indonésie, je Pura Tegallalang. Tato svatyně je známá svou neobyčejnou architekturou a výhledem na terasovité rýžové terasy, které jsou pro Bali tak charakteristické. Mnozí turisté sem přijíždí, aby se stal součástí této kultury a krásy.

Pura Tegallalang se nachází asi 20 minut jízdy od centra města Ubud a je jednou z nejstarších a nejposvátnějších svatyní v této oblasti. Svatyně byla postavena v roce 1300 a stala se duchovním a rituálním místem pro místní obyvatele Bali. Je jedinečná svou složitou architekturou, která kombinuje prvky hinduismu a balíjského stylu.

Po vstupu do Pura Tegallalang budete okouzleni okamžitým pocitem pokoje a klidu. Budete se nacházet v uprostřed zelených rýžových polí, s výhledem na úchvatnou krajinu. Procházejte mezi svatostánky, kde místní obyvatelé modlí a provádějí své obřady. Uvidíte sochy hinduistických bohů a posvátné kadeře, které jsou zdobené květinami a ovocem.

Nezapomeňte si také vychutnat nádherný výhled na terasovité rýžové terasy, které jsou umístěny podél úbočí kopců. Tyto terasy jsou nejen důležitým zdrojem příjmu pro místní farmáře, ale také vytvářejí jedinečnou krajinu, která je charakteristická pro Bali. Mějte na paměti, že nejlepší čas na návštěvu Pura Tegallalang je brzy ráno, kdy bude méně turistů a budete mít větší šanci na nezapomenutelné fotografie.

Pokud chcete zažít opravdovou kulturu a duchovnost Bali, neváhejte navštívit Pura Tegallalang. Tato svatyně je nejen krásným a působivým místem, ale také vám poskytne pohled do života místních obyvatel. Budete svědky tradičních rituálů a možná se dokonce zúčastníte některých z nich.

Pokud plánujete navštívit Indonésii a ostrov Bali, nezapomeňte zařadit Pura Tegallalang do svého itineráře. Tato svatyně nabízí nádhernou kombinaci krásné architektury, ohromující přírodní scenérie a prostor pro klid a meditaci. Je to místo, které vás nechá bez dechu a zanechá na vás trvalý dojem.


Ubytování Indonésie Pura Tegallalang


Pokud hledáte úchvatné a autentické místo k pobytu v Indonésii, pak není lepší volbou než Pura Tegallalang. Toto malebné ubytování se nachází cca 10 km severně od Ubudu na ostrově Bali a nabízí nádherný pohled na klasická rýžová políčka, která jsou typická pro tuto oblast.

Jedinečnou atmosféru Pura Tegallalang tvoří tradiční bungalovy postavené ve stylu Bali. Tyto bungalovy jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je dřevo a kámen, a propojují moderní pohodlí se zachováním tradičních prvků indonéské kultury. Každý bungalov je dobře vybaven koupelnou, prostornou ložnicí a terasou, ze které můžete obdivovat okolní krásu.

Pura Tegallalang zároveň nabízí svým hostům řadu aktivit a zážitků. Můžete se projít po malebných chodnících mezi rýžovými poli, abyste si užili klidné a harmonické prostředí. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet rafting na nedaleké řece Ayung, která protéká těsně pod ubytováním. Nebo se vydejte na prohlídku okolních vesnic a objevte tradiční způsob života místních obyvatel.

Jídlo je dalším důležitým aspektem pobytu v Pura Tegallalang. Ubytování má vlastní restauraci, která připravuje tradiční indonéská jídla i mezinárodní speciality. Můžete si vychutnat čerstvé a lahodné pokrmy z místních surovin, které ukazují bohatství a rozmanitost indonéské kuchyně.

Kromě toho, že se jedná o perfektní místo pro relaxaci a odpočinek, Pura Tegallalang také nabízí různé možnosti výletů do blízkého okolí. Můžete navštívit chrám Goa Gajah, který je zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO a je považován za jedno z nejvýznamnějších historických míst v Bali. Také je zde možnost navštívit královský palác Tirta Gangga, který je obklopen krásnými zahradami a rybníky se zlatými rybkami.

Pura Tegallalang je opravdu jedinečným místem k pobytu v Indonésii. Jeho poloha v srdci přírody, spolu s autentickým ubytováním a bohatými kulturními zážitky, nabízí dokonalou kombinaci pro ty, kteří hledají skutečnou indonéskou atmosféru. Ať už se jedná o dovolenou plnou dobrodružství, nebo relaxaci a meditaci uprostřed krásné přírody, Pura Tegallalang je bezesporu vynikající volbou.


Dovolená Indonésie Pura Tegallalang


Pura Tegallalang: Krásné místo pro dovolenou v Indonésii

Indonésie je známá po celém světě svou krásnou přírodou, kulturou a bohatstvím historie. Mezi jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Indonésii patří svatyně Pura Tegallalang, která se nachází na Bali. Pura Tegallalang je fascinující místo, které nabízí návštěvníkům krásnou architekturu a jedinečnou atmosféru.

Pura Tegallalang se nachází asi 10 kilometrů severně od města Ubud a je dobře přístupná všem turistům. Tato svatyně je jedním z nejstarších a nejvíce posvátných míst na Bali a je známá svými uměleckými sochami, zahradami a terasovitými rýžovými poli. Celý areál je naplněné indonéskou kulturou a tradicemi, což z něj dělá skvělé místo pro ty, kteří si chtějí prohlédnout a zažít místní tradice a rituály.

Pura Tegallalang je obklopena rozlehlými rýžovými poli, které jsou známé svou terasovitou strukturou. Tato políčka jsou založená na starých zemědělských technikách, které byly vyvinuty před mnoha stoletími. Při procházce kolem polí si návštěvníci mohou vychutnat krásný výhled na zelené terasy a dýchat čerstvý vzduch. Rýže pěstovaná na těchto polích je vyhlášená pro svou kvalitu a je důležitou součástí indonéské stravy.

Svatyně Pura Tegallalang je postavená v tradičním balinéském stylu, který se vyznačuje složitými dřevořezbami, honosnými zdobenými bránami a bohatě zdobenými sochami. Hlavní chrám je věnován bohu Wischnuovi a je v něm umístěna socha boha v pozici zvané "paon". Každý chrám v areálu je přístupný pro turisty, avšak je nutné si při návštěvě chrámů dodržovat určité zvyky, jako je například zanechání obuvi u vchodu a dodržování ticha a respektu.

Kromě prohlídky samotné svatyně si návštěvníci mohou užít i další aktivity v okolí. Nejvíce populární je tzv. „chůze po obloze“, což je zážitek, při kterém se prochází po lávovém kamenném chodníku na úpatí rýžových polí. Další oblíbenou aktivitou je také koupání ve svatém pramenu přímo v areálu Pura Tegallalang, což je prý velmi očistné a osvobozující.

V Pura Tegallalang se také často pořádají tradiční ceremonie a festivaly, kde se návštěvníci mohou seznámit s životem a tradicemi domorodých obyvatel. Tyto akce jsou plné hudby, tance a obřadů a přináší zábavu a vzrušení pro všechny návštěvníky.

Pro ty, kteří hledají jedinečnou a autentickou zkušenost na své dovolené, je návštěva Pura Tegallalang na Bali nutností. Toto místo je plné kultury, přírodních krás a historie, které nabízejí nezapomenutelný pobyt v Indonésii. Vstupte do světa tradic, krás a kouzel tohoto nádherného království a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Pura Tegallalang.


Počasí Indonésie Pura Tegallalang


Indonésie je rozlehlá země, jejíž území zahrnuje tisíce ostrovů a různé klimatické podmínky. Mezi oblíbené turistické destinace v této zemi patří i úchvatná oblast Pura Tegallalang, která se nachází na ostrově Bali. Před cestou na toto místo je důležité seznámit se s místním počasím, které může ovlivnit váš pobyt a plány.

Pura Tegallalang leží v kopcích, což má velký vliv na klimatické podmínky v této oblasti. Tropické podnebí zde znamená, že teploty jsou po celý rok relativně vyšší. Průměrné teploty se pohybují mezi 23°C až 31°C, což znamená, že se můžete těšit na příjemné teploty během svého pobytu.

Vzhledem k poloze Pura Tegallalang v kopcích je tento region charakteristický několika nižšími teplotami než na pobřeží Bali. Ovšem vždy záleží na nadmořské výšce, na které se právě nacházíte. Vyšší nadmořská výška znamená nižší teploty, zatímco nižší nadmořská výška se může odrážet ve vyšších teplotách.

Srpen je obvykle nejsušším měsícem v Pura Tegallalang, zatímco nejvlhčí období přichází mezi listopadem a březnem. Průměrné srážky se pohybují mezi 150 mm až 300 mm, přičemž během deštivého období mohou srážky dosahovat až 400 mm. Je proto důležité si s sebou vzít vhodné oblečení a deštník, abyste mohli vychutnat svůj pobyt i za nepříznivého počasí.

Při plánování cesty do Pura Tegallalang je dobré si uvědomit, že místní obyvatelé dodržují hinduistickou víru. To ovlivňuje také některé místní tradice a festivaly, které jsou často provázeny zvláštním počasím. Například balijský Nový rok, známý jako Nyepi, je slaven s velkou pompou a je spojen s obdobím ticha a meditace. Během Nyepi věří lidé, že by se neměli pohybovat nebo dokonce hovořit, a také se vyhýbají jakémukoli elektrickému osvětlení v jejich domech a ulicích. Právě tehdy Pura Tegallalang nabízí jedinečnou příležitost zažít Bali v klidu a tichu.

Návštěva Pura Tegallalang je jedinečným zážitkem, který by měl být pečlivě naplánován. Seznámení se s místními klimatickými podmínkami vám umožní přizpůsobit váš pobyt tak, abyste si ho mohli plně užít. Ať už se rozhodnete navštívit při suchu nebo v období vyšších srážek, úchvatné krásy Pura Tegallalang vás jistě ohromí a nadchne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Tegallalang


1. Co je Indonésie Pura Tegallalang?
Indonésie Pura Tegallalang je významný chrám nacházející se v Tegallalangu, na Bali, Indonésii.

2. Jak se dostanu do Indonésie Pura Tegallalang?
Nejsnáze se do Indonésie Pura Tegallalang dostanete po silnici z Kesty Mana nebo Ubudu.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Indonésie Pura Tegallalang?
Indonésie Pura Tegallalang je otevřena každý den od 9:00 do 18:00.

4. Kolik stojí vstupné do Indonésie Pura Tegallalang?
Vstupné do Indonésie Pura Tegallalang stojí asi 10 000 IDR (indonéská rupie) na osobu.

5. Jaká je historie Indonésie Pura Tegallalang?
Indonésie Pura Tegallalang byla postavena v 17. století a je jedním z nejstarších chrámů na Bali. Byla vystavěna na počest boha Wisnu.

6. Jaké aktivity jsou možné v Indonésie Pura Tegallalang?
V Indonésie Pura Tegallalang můžete prohlížet chrámové budovy, vyfotit se s tradičními balijskými oblečeními, zakoupit místní řemeslné výrobky nebo se projet na houpačce nad rýžovými poli.

7. Lze v Indonésie Pura Tegallalang najít ubytování?
V samotné Indonésii Pura Tegallalang se nenachází ubytování, ale v okolí jsou dostupné hotely a ubytovací zařízení.

8. Jaké jsou další turistické atrakce v okolí Indonésie Pura Tegallalang?
V blízkosti Indonésie Pura Tegallalang se nachází další zajímavá místa jako je Ubudský palác, opěvné chrámy Goa Gajah a Tirta Empul a rýžová terasa Tegalalang.

9. Existuje nějaká pravidla nebo doporučení pro návštěvu Indonésie Pura Tegallalang?
Při návštěvě Indonésie Pura Tegallalang je vhodné se obléci skromně a respektovat místní náboženské zvyklosti. Také je důležité dodržovat pokyny personálu chrámu.

10. Je nutné si zakoupit lístky předem nebo je lze zakoupit na místě?
Vstupenky do Indonésie Pura Tegallalang lze zakoupit na samotném místě.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky