Hledejte nejlepší nabídky letenek

Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid

Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Pokud plánujete strávit dovolenou v Egyptě a hledáte ideální destinaci, neváhejte vydat se do města Sharm El Sheikh na pobřeží Sinajského poloostrova. Tento malebný letoviskový ráj nabízí nádherné pláže, skvělé podmínky pro potápění a další vodní sporty, fascinující historické památky a mnoho dalších aktivit, které vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou.

Jedním z nejuznávanějších míst pro potápění ve Sharm El Sheikh je útes Ras Om El Sid. Nachází se v blízkosti města a je oblíbeným místem jak pro začátečníky, tak pro zkušené potápěče. Pod hladinou vás čeká bohatý podmořský svět s úchvatnými korálovými útesy, pestrou faunou a flórou, i možností spatřit úžasné mořské želvy, delfíny a dokonce i rejnoky.

Na Ras Om El Sid se můžete dostat jednoduše lodí nebo si můžete pronajmout vybavení a sami se vydat na objevování tohoto úchvatného místa s potápěčským průvodcem. Nezáleží na vaší úrovni potápěčských dovedností, zde si přijdou na své jak začátečníci, tak i ti pokročilí.

Pro ty, kteří se potápěním nezabývají, ale rádi by se podívali na podmořský svět, je tu také možnost šnorchlování. Stačí si vzít šnorchl a brýle a vyrazit na pláž Ras Om El Sid. Do vody si můžete jít kdykoliv a vychutnat si neuvěřitelné pohledy na korálové útesy a širokou škálu tropických ryb.

Pokud jste spíše fanoušky relaxace na pláži, Sharm El Sheikh vám nabídne velké množství luxusních resortů s privátními plážemi. Můžete si užívat slunečního záření, nechat se hýčkat v lázních nebo si zaplavat v teplém Rudém moři. Pláže jsou čisté a dobře udržované, s možností využití veškerých plážových služeb, jako jsou lehátka, slunečníky a možnost objednat si osvěžující drink nebo občerstvení.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Sharm El Sheikh, můžete se vydat na výlet do Sinajské pouště nebo navštívit starověký klášter svaté Kateřiny. Poblíž města také naleznete známý nákupní a restaurační komplex Soho Square, kde si můžete koupit suvenýry a vychutnat si skvělé egyptské jídlo.

Pokud hledáte fantastickou dovolenou, Egypt a především Sharm El Sheikh s plážemi, potápěním a dalšími možnostmi zábavy jsou skvělou volbou. Nejenže vás okouzlí nádhernými přírodními scenériemi a možnostmi pro relaxaci, ale také vás ohromí bohatou historií a kulturou této oblasti. Dovolená v Ras Om El Sid vám zanechá vzpomínky na celý život.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je země slunce a tepla, ale ne vždy jsou podmínky na pláži ideální. V létě může být horko a vlhko, ale v zimě a na jaře jsou teploty příjemné a vhodné pro dovolenou. Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid patří mezi nejpopulárnější letoviska v Egyptě a mají mnoho slunečných dnů a teplého moře.

V létě (červen až srpen) mohou být teploty kolem 38 stupňů Celsia a slunce vysoko na obloze. Pokud se chystáte v této době do Egypta, nezapomeňte na krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci a hydrataci. Voda v moři je teplá až horká a příjemná na koupání. Ale mohou být i horké větry z pouště, které zhoršují pocit z vedra.

Na podzim (září a říjen) teploty klesají na příjemných 25-30 stupňů Celsia. Je to klidnější doba než v létě a méně turistů, takže je ideální pro ty, kteří nechtějí v rušném letovisku. Voda v moři je stále dost teplá na koupání.

V zimě (listopad až únor) je teplota kolem 20-25 stupňů Celsia a moře je chladnější, ale stále vhodné na koupání. Může být však větrno a občas dochází k bouřím. V této době návštěvníci mohou také využít možností výletů do vnitrozemí, jako jsou pyramidy v Gíze nebo starověké město Luxor.

V jarních měsících (březen a duben) teploty stoupají zpět na 25-30 stupňů Celsia a voda v moři začíná být opět teplejší. Tento čas je vhodný pro rodiny s dětmi, kteří chtějí jet na dovolenou mimo hlavní letní sezónu.

Celkově je počasí v Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid příjemné po celý rok a ideální pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře a zároveň objevit krásy Egypta a jeho historii. Nezapomeňte přivézt s sebou dostatek hydratace a krémů na ochranu proti slunci, a také se poraďte s místními obyvateli ohledně vhodného oblečení pro danou roční dobu.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jedním z nejoblíbenějších cestovních cílů pro turisty z celého světa. A proč taky ne? Egypt nabízí úžasné zážitky a památky, které byly vybudovány již před tisíci lety. V tomto článku se podíváme na Sharm El Sheikh, což je jedno z nejpopulárnějších letovisek v Egyptě.

Sharm El Sheikh je městem ležícím na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je obklopeno nádherně tyrkysovou vodou Rudého moře. Hlavním lákadlem tohoto města jsou jeho pláže a zátoky s báječně křišťálově čistou vodou, které tuto oblast dělají ideálním místem pro potápění a šnorchlování.

Ras Om El Sid je lokalita nedaleko Sharm El Sheikh, která je známa pro své úžasné korálové útesy a tropické ryby. Proto není divu, že je to nejlepší místo v Egyptě pro šnorchlování a potápění, kde se můžete těšit na vidění krokodýlích ryb, mnoho barevných rybích druhů a dokonce i delfínů.

Další oblast, kterou byste neměli minout, je tzv. Tiran Island, malý ostrůvek, který se nachází v Rudém moři. Tento ostrov je znám pro své úžasné pláže, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci, ale také pro své skvělé mořské korály a zahrady.

Pokud se dostanete do Sharm El Sheikh, určitě navštivte jeho tradiční staré město. Toto město je plné středomořských úzkých uliček a arabské architektury, což dodává městu jedinečný kouzelný nádech.

A protože Sharm El Sheikh je oblíbeným cílem turistů ze všech končin světa, je snadné najít zde mnoho restaurací, barů a butiků. V oblasti se nachází také mnoho luxusních hotelů, které nabízejí výborné služby, soukromé pláže a exkluzivní restaurace.

Pokud se chystáte do Sharm El Sheikh, vězte, že nejlepší čas na návštěvu je od října do dubna, kdy je klima na pobřeží Sinaje příjemné a teploty kolem 30 stupňů. Když už máte vybráno, neváhejte a vydejte se na cestu k úchvatnému Ras Om El Sid, nejkrásnějšímu potápěčskému a šnorchlovacímu místu v Egyptě!


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Mezi nejlepší pláže v této oblasti patří Ras Um Sid Beach, Terrazzina Beach a Sharks Bay Beach.

2. Jaké atrakce lze navštívit v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- V této oblasti se nachází mnoho atrakcí, včetně Národního parku Ras Mohamed, Soho Square, Old Market (starého trhu) a Jardin Soho Square.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Některé z nejlépe hodnocených hotelů v této oblasti jsou: Royal Albatros Moderna, Reef Oasis Blue Bay Resort & Spa a Coral Sea Aqua Club Resort.

4. Jaké vyhlídky se nachází v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Můžete se vydat na vyhlídkovou cestu na vyhlídku Na'ama Bay View Point nebo vynikající výhled na záliv Sharm El-Maya od vyhlídkového bodu na hoře Ras Um Sid.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Nejlepší doba na návštěvu této oblasti je během jarních a podzimních měsíců (duben a říjen), kdy jsou teploty příjemné a není zde příliš mnoho turistů.

6. Jaké aktivity lze provádět v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Mezi populární aktivity v této oblasti patří potápění a šnorchlování na korálovém útesu, vodní sporty, jako je windsurfing a jetování, nebo výlety na safarí po poušti.

7. Jaké jsou dopravní možnosti v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- V této oblasti je dostupná doprava taxíkem, pronájem auta nebo využití taxislužby. Je také možné využít autobusové nebo minibuseové linky.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Některé z nejlepších restaurací v této oblasti zahrnují Fares Seafood Restaurant, Fuego Restaurant & Lounge a The Lodge Steakhouse.

9. Jaké jsou základní bezpečnostní opatření při návštěvě Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Doporučuje se dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování aktuálních cestovních doporučení a vyhnout se otevřeným projevům politických diskuzí.

10. Jaká jsou oblíbená místa pro nakupování v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Mezi oblíbené nákupní destinace v této oblasti patří Old Market (starý trh), Na'ama Bay a Soho Square.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, pláže a šnorchlování. Nachází se na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je známý svými korálovými útesy a bohatým podmořským životem.

V této oblasti naleznete širokou škálu možností ubytování, které splňují různé potřeby a rozpočty. Od luxusních resortů a hotelů až po levnější apartmány a hostely, Sharm El Sheikh nabízí varianty pro každého.

Pro ty, kteří chtějí zažít luxusní a pohodlný pobyt, jsou tu luxusní rezorty a hotely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí kvalitní služby, širokou škálu restaurací a barů, bazény, pláže a wellness centra. Mnoho těchto rezortů je situováno přímo na plážích a nabízí nádherný výhled na Rudé moře. Hosté si zde mohou užívat relaxační atmosféru, posilovací centra, golf a další aktivity.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou zde k dispozici levnější možnosti ubytování. Apartmány a hostely jsou dostupné po celém městě a nabízejí pořádání pokojů s vlastním sociálním zařízením. Některé z těchto ubytování mají také vlastní kuchyňský kout, což vám umožní ušetřit peníze na jídle. Tyto typy ubytování jsou také dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a atmosféru, protože se nacházejí v blízkosti restaurací, obchodů a dalších zařízení.

Samotný Sharm El Sheikh nabízí řadu aktivit a atrakcí pro turisty. Oblíbenou aktivitou je šnorchlování a potápění, díky krásným korálovým útesům a pestrosti mořského života v Rudém moři. Další atrakcí je Napoleonský útes a Zátoka akwarium, kde si můžete prohlédnout unikátní mořský život. Město také nabízí možnosti pro vodní sporty, jako je jízda na vodním skútru, parasailing a windsurfing. Pro ty, kteří se zajímají o historii, je v blízkosti města národní park Ras Mohammed, který nabízí nádherný výhled na poloostrov a možnost procházek po přírodě.

Sharm El Sheikh je ideální destinací pro ty, kteří hledají sluneční dovolenou, výjimečnou přírodu a aktivní dovolenou. Ať už si vyberete luxusní resort nebo levnější ubytování, nebudete zklamáni krásami této egyptské destinace.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky