Hledejte nejlepší nabídky letenek

Filipíny Coron Island

Letenka Filipíny Coron Island


Filipíny jsou velmi oblíbenou destinací pro turisty z celého světa, a to především díky svému krásnému přírodnímu bohatství a fascinující kultuře. Coron Island je jedním z nejvíce vyhledávaných turistických cílů na Filipínách, díky své nádherné přírodě, čistému moři a bohaté podmořské fauně. Pokud plánujete návštěvu Filipín a zajímá vás Coron Island, pak se dozvíte v tomto článku všechny důležité informace o letenkách na Filipíny a Coron Island.

Letenka na Filipíny

Filipíny jsou od Evropy vzdálené zhruba 10 000 kilometrů, což znamená, že je letenka na Filipíny poněkud dražší než do některých jiných destinací. Nicméně, s nárůstem konkurence mezi lety na Filipíny se ceny staly mnohem dostupnějšími než dříve.

Existují tři hlavní mezinárodní letiště na Filipínách: Ninoy Aquino International Airport v Manile, Mactan-Cebu International Airport a Clark International Airport. Všechny tři letiště poskytují přímé lety z různých míst světa. Pokud hledáte co nejdostupnější let na Filipíny, můžete zvážit let s některou z nízkonákladových leteckých společností, jako je například AirAsia nebo Cebu Pacific Air.

Kdy je nejlepší čas letět na Filipíny?

Filipíny mají vlhké a horké klima, proto je důležité vybrat si správný čas pro vaši návštěvu země. Nejlepší čas návštěvy Filipín je od listopadu do května, což zahrnuje suché období. Tyto měsíce jsou nejen nejsušší, ale také nejlepší pro potápění a další vodní aktivity.

Jak se dostat z Manily na Coron Island?

Pokud plánujete návštěvu Coron Island, můžete se tam dostat několika způsoby. Jeden z nejoblíbenějších způsobů je využití letu z Manily na letiště Busuanga, které se nachází uvnitř Coron Island. Druhou alternativou je vzít si autobus nebo vypůjčit si auto a jet autobusem nebo autem na palubu trajektu z přístavu ve městě Coron v Coron Island na letiště Busuanga.

Co dělat na Coron Island?

Coron Island je pro turisty neodolatelným cílem zejména díky svým krásným plážím, živé koralové fauně a nádherným lagunám. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí na Coron Island je například laguna Kayangan, která je označována za nejkrásnější lagunu v celých Filipínách. Další zajímavosti zahrnují například ostrov Malcapuy, kde si můžete užít piknik na pláži, nebo potápěčské místo jménem „Manta Ray Reef“, kde můžete vidět celou řadu mořských živočichů včetně žraloků.

Coron Island skrývá spoustu dalších krás a pokladů, takže je to určitě místo, které byste měli na vaší návštěvě Filipín určitě navštívit. A pokud se vám podaří najít levnou letenku na Filipíny, je to určitě skvělá příležitost k tomu, abyste si tuto krásnou zemi a Coron Island užili v plné kráse.


Dovolená Filipíny Coron Island


Filipíny, země tisíce ostrovů a nekonečně krásných pláží, jsou pro mnoho cestovatelů snem. A mezi nejpůsobivějšími a nejdůvěrnějšími ostrovy, které lze na Filipínách najít, se nachází Coron Island.

Coron Island se nachází v severní části provincie Palawan a je jedním z nejlépe skrytých tajemství Filipín. Ostrov je známý svými azurovými vodami, úchvatnými písečnými plážemi a nedotčenou přírodou.

Jednou z nejpůsobivějších atrakcí ostrova je Coron Bay, která se rozkládá kolem horizontu obklopena velkými vápencovými útesy. Když se vydáte na plavbu kolem zátoky, budete moci obdivovat skalnaté útesy a korálové útvary ve vodě. Coron Bay je také známým potápěčským rájem, protože skrývá mnoho potopených vraků z druhé světové války. Hrabeaťe stát se účastníkem potápěčského výletu a objevit tyto vraky a jejich bohatou historii.

Další imperativní zastávkou je Twin Lagoon, která je jedním z nejznámějších přírodních divů Coron Island. Twin Lagoon je dvousložkovou lagunou, která je spojena úzkým průchodem. Voda v laguně je krásně modrá a průzračná, a poskytuje návštěvníkům jedinečný pocit klidu a ticha. Je to ideální místo pro plavání, šnorchlování nebo jednoduše relaxaci na palubě lodi.

Neměli byste také vynechat návštěvu zátoky Kayangan, která je známá jako "nejčistější jezero na Filipínách". Cesta k jezeru vede úzkou stezkou až na vrchol hor, odkud se otevírá dechberoucí výhled na zátoku. Po sestupu do jezera si budete moci vychutnat jeho křišťálově čistou vodu a tělesně i duševně relaxovat.

Coron Island je také bohatým zdrojem mořských živočichů a korálových útesů. Můžete se pokochat krásou útesů při šnorchlování nebo pod vedením zkušeného potápěče pod hladinou vody. Potápění na Coron Island je jedinečný zážitek, kde se setkáte s rozmanitostí mořských živočichů, jako jsou želvy, rejnoci nebo tilapie.

Pokud se občas unavíte od dobrodružných aktivit, můžete se vždy vrátit na pláže Coron Island. White Beach, která se nachází na východní straně ostrova, je jednou z nejznámějších pláží. S bílým jemným pískem a azurovou vodou nabízí dokonalou scénu pro odpočinek a relaxaci.

Coron Island je jedním z nejdůležitějších turistických cílů na Filipínách a důvod je zřejmý. Jeho krása a přírodní divy jsou prostě ohromující. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásy a pohody, pak je Coron Island to pravé místo pro vás. Nezapomeňte si naplánovat svou cestu na Filipíny a odhalit tuto skrytou perlu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Coron Island


1. Jak se dostat na Coron Island?

Existuje několik způsobů, jak se dostat na Coron Island. Nejčastěji se cestuje letecky z Manily do letiště Busuanga v Coronu. Odtud si můžete pronajmout loď nebo se připojit k organizovanému výletu do Coronu. Další možností je cestovat trajektem z El Nida nebo San Jose v Batangu.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Coron Island?

Nejlepší dobou pro návštěvu Coronu je období od listopadu do června, kdy je suché počasí a mírné teploty. Během tohoto období je také daleko menší pravděpodobnost dešťových dnů a bouřek.

3. Co si vzít s sebou na výlet na Coron Island?

Je dobré mít sebou lehké, prodyšné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, klobouk nebo kšiltovku, vodotěsnou obalovku na elektroniku a fotoaparát, repelent proti hmyzu a vhodnou obuv pro pohyb v přírodě.

4. Jaké jsou nejvýznamnější atrakce na Coron Island?

Mezi nejvýznamnější atrakce na Coron Island patří Coron Bay, která nabízí nádherné pláže a možnost šnorchlování, jezero Kayangan, které je považováno za nejčistší jezero na Filipínách, a jezero Barracuda, které je oblíbené pro potápění.

5. Jaké jsou oblíbené aktivity na Coron Island?

Mezi oblíbené aktivity na Coron Island patří potápění, šnorchlování, půjčení kajaku a jízda k vodopádům, procházky po plážích a prohlídky jeskyní. Kromě toho můžete také navštívit místní vesnice, poznávat místní kulturu a ochutnat tradiční filipínskou kuchyni.

6. Kde se ubytovat na Coron Island?

Existuje mnoho možností ubytování na Coron Island, od luxusních resortů po cenově dostupné hotely a penziony. Nejlepší je vybrat si ubytování v blízkosti hlavních atrakcí Coronu a s dobrými recenzemi od ostatních hostů.

7. Jaká je místní měna na Coron Island a je třeba využívat hotovost nebo kreditní karty?

Místní měnou na Coron Island je filipínské peso (PHP). Ve většině restaurací a obchodů se přijímají kreditní karty, ale je také dobré mít po ruce hotovost, zejména na menších místech.

8. Jakou jazykovou bariéru mohu očekávat na Coron Island?

Hlavním jazykem na Filipínách je tagalština, ale na Coron Island se plynně mluví anglicky ve většině turistických oblastí. Místní obyvatelé jsou obvykle ochotní pomoci a komunikovat anglicky.

9. Jak dlouho bych měl strávit na Coron Island?

Ideální délka pobytu na Coron Island záleží na vašich preferencích a časových možnostech. Nicméně, obvykle se doporučuje strávit minimálně 3-4 dny, aby se stihly prohlédnout hlavní atrakce a aktivita na ostrově.

10. Jaká je situace s bezpečností na Coron Island?

Coron Island je považován za relativně bezpečné místo pro turisty, ale je vždy důležité dodržovat základní opatření ohledně osobní bezpečnosti, jako je sledování svého majetku a vyhýbání se neznámým místům a situacím ve tmavých částech ostrova. Doporučuje se také využívat oficiálních turistických služeb a konzultovat bezpečnostní rady místních úřadů nebo hotely.


Ubytování Filipíny Coron Island


Coron Island je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na Filipínách. Tato malá ostrovní destinace se nachází v provincii Palawan a nabízí úchvatnou kombinaci přírodní krásy, historie a kultury.

Hlavním lákadlem Coron Islandu jsou jeho bledě modré a průzračné vody, které přitahují potápěče z celého světa. Ostrov je známý pro své úžasné korálové gardeny a podvodní jeskyně, ve kterých lze objevovat různé druhy tropických ryb, korálů a mořských živočichů. Snorklování a potápění jsou zde nepřekonatelné zážitky.

Coron Island je také domovem jednoho z nejvíce fotografovaných míst na Filipínách – Malého jezera (Small Lagoon). Toto malé jezero obklopené krasovými vápenci a obrovskými kameny vytváří malebný výhled. Návštěvníci mohou pronajmout kajak a plout dovnitř, kde se ocitnou v klidném a tichém prostředí obklopeném zeleným porostem a skalisky.

Dalšími zajímavými místy, které stojí za návštěvu na Coron Islandu, jsou Twin Lagoon, které nabízí jedinečný zážitek plavání mezi dvěma lagunami oddělenými obrovským vápencovým útesem, a Kayangan Lake, které je označováno za nejčistší jezero na Filipínách. Návštěva těchto míst je jako skok do krásného pohádkového světa.

Co se týče ubytování na Coron Islandu, turisté mají na výběr z různých možností. Od jednoduchých hostinců a penzionů až po luxusní resorty, všechny nabízí pohodlí, pohostinnost a úžasný výhled na moře. Většina ubytovacích zařízení se nachází buď přímo u pláže, nebo s ní má blízkou dostupnost, takže hosté si mohou vychutnat sluneční paprsky a poslouchat šumění vln přímo ze svého pokoje.

Coron Island může být navštíven během celého roku, ale nejlepší čas pro návštěvu je obvykle v období sucha, které trvá od listopadu do května. Během tohoto období jsou teploty mírné a neprší tolik, což umožňuje větší rozmanitost aktivit.

Pokud plánujete cestu na Filipíny, určitě nezapomeňte zařadit Coron Island do svého itineráře. Tato úchvatná destinace vám nabídne neméně úchvatné zážitky a zanechá vás s nezapomenutelnými vzpomínkami na krásy Filipín.


Počasí Filipíny Coron Island


Coron Island je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací na Filipínách. Nachází se na severozápadě provincie Palawan v zemi a je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v regionu. Tento ostrov nabízí úžasné pláže, průzračné vody a nádherné podvodní scenérie, což z něj činí populární cíl pro milovníky přírody, potápěčství a dovolených ve stylu ostrovního ráje.

Počasí na Coron Island je charakteristické tropickým klimatem, které je typické pro Filipíny. Existují dvě hlavní sezóny: suchá sezóna a deštivá sezóna. Suchá sezóna trvá od listopadu do května a je považována za nejlepší čas na návštěvu Coron Island. Během této doby jsou teploty mírně nižší a srážky jsou minimální. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a teplota oceánu dosahuje příjemných 26-30 °C.

Deštivá sezóna na Coron Island trvá od června do října a přináší množství srážek, bouří a občasného silného větru. Během této doby jsou teploty stále vysoké, ale vlhkost vzduchu je vyšší a pravděpodobnost dešťových srážek je větší. Někteří lidé preferují návštěvu ostrova v deštivé sezóně, protože počasí vytváří dramatickou atmosféru a můžete se vyhnout davům turistů.

Pokud plánujete návštěvu Coron Island, doporučuje se zapravit si do zavazadla lehké oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, ochranu proti hmyzu a nepromokavé oblečení na případné deštivé dny. Nezapomeňte také na brýle a klobouk pro ochranu proti slunci.

Coron Island je jedním z těch speciálních míst na světě, které svým návštěvníkům nabízí krásy přírody v celé své rozmanitosti. Ať už se rozhodnete navštívit během suché nebo deštivé sezóny, jedno je jisté - zdejší scenérie a pohostinnost místních obyvatel vás přesvědčí o tom, že Coron Island je skutečným ostrovním rájem.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky