Hledejte nejlepší nabídky letenek

Gruzie Bakhmaro

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Bakhmaro


1) Jak se dostanu do Bakhmara z Tbilisi?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Bakhmara z Tbilisi, je autobusem. Autobusové spojení je k dispozici v průběhu dne a trvá přibližně 5-6 hodin.

2) Jaké jsou turistické atrakce v Bakhmaru?
V Bakhmaru si můžete užít krásné horské krajiny, procházky po okolních lesích a řekách. Kromě přírodních krás zde najdete také historické památky, jako je například Bakhmarský klášter.

3) Existuje v Bakhmaru možnost ubytování?
Ano, v Bakhmaru jsou dostupné různé typy ubytování. Můžete zvolit mezi hotelovými pokoji, penziony a soukromým ubytováním.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity, které v Bakhmaru mohu podniknout?
V Bakhmaru si můžete užít turistiku, horská kola, jízdu na koni nebo rybaření. Můžete také navštívit okolní horské vesnice a poznat místní kulturu a tradice.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Bakhmaru?
V Bakhmaru najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční gruzínskou kuchyni. Mezi oblíbené restaurace patří například restaurace Bakhmaro a restaurace Merab.

6) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bakhmaru?
Nejlepší čas na návštěvu Bakhmaru je v letních měsících, kdy jsou teploty příjemné a krajinu zdobí kvetoucí květiny. Pokud máte rádi zimní sporty, můžete navštívit Bakhmaro také v zimě, kdy je zde dostatek sněhu pro lyžování a snowboarding.

7) Jaké jsou možnosti dopravy v Bakhmaru?
V Bakhmaru můžete využít místní dopravu, jako jsou taxi a autobusy, nebo si vypůjčit auto. Pokud rádi podnikáte pěší výlety, můžete se v Bakhmaru pohybovat pěšky nebo využít horské kola.

8) Mluví se v Bakhmaru anglicky?
Místní obyvatelé v Bakhmaru obecně mluví gruzínsky. V některých turisticky zaměřených místech, jako jsou hotely a restaurace, můžete najít personál mluvící anglicky, ale jinak se doporučuje naučit si základní fráze v gruzínštině.

9) Je možné v Bakhmaru platit kreditními kartami?
V Bakhmaru existuje omezené množství míst, která přijímají platby kreditními kartami, jako jsou hotely a obchody. Doporučuje se mít dostatek hotovosti při návštěvě Bakhmaru.

10) Jsou v Bakhmaru bezpečnostní opatření pro turisty?
Bakhmaro je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty, ale stejně jako v kterékoli jiné destinaci je vždy důležité být ostražitý a dbát základních opatření. Doporučuje se sledovat své cennosti a vyhnout se odlehlým a neznámým oblastem ve tmě.


Počasí Gruzie Bakhmaro


Gruzie je známá pro své malebné krajiny, bohatou historii a pohostinné obyvatele. Tato země ležící na křižovatce Evropy a Asie také nabízí různorodé klimatické podmínky napříč svým územím. Jedním z nejzajímavějších míst v Gruzii je Bakhmaro, horské letovisko, které se nachází v Západní Gruzii.

Bakhmaro leží ve výšce 2 000 metrů nad mořem v pohoří Mescheti, které je součástí Velkého Kavkazu. Jeho poloha v horách a vzdálenost od moře ovlivňují přírodní podmínky a klima v tomto oblasti. Díky této výšce a horským hřebenům, které chrání oblast před severními větry, má Bakhmaro mírně chladné klima s teplotami, které se pohybují kolem 18°C v létě a klesají na -5°C v zimě.

Letní měsíce (červen až září) jsou vhodné pro návštěvu Bakhmara díky mírnému a příjemnému počasí. Teploty jsou příjemné a kolem 18°C, což je ideální pro pobyt v přírodě, procházky do okolních lesů a výlety do okolních horských vesnic. Léto je také nejvhodnější období pro milovníky outdoorových aktivit, jako je turistika, horská kola, rybaření a lenošení na pláži vedle potoka nebo jezera.

Podzim (říjen a listopad) je období, kdy se Bakhmaro mění v podzimní ráj. Lesy se zabarvují do různých odstínů žluté, oranžové a červené a krajinu pokrývají koberce padajících listů. Teploty klesají a pohybují se kolem 10°C, ale stále je možné si užít procházky a objevování okolí.

Zima (prosinec až únor) přináší do Bakhmara sněhovou pokrývku a teploty klesají pod bod mrazu. V zimě je toto letovisko zcela pokryto sněhem, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky zimních sportů. Běžecké lyžování, sjezdové lyžování a snowboarding jsou velmi populární a Bakhmaro je vybavené sjezdovkami a lanovkou, která umožňuje návštěvníkům vychutnat si zimní radovánky.

Jaro (březen a duben) je obdobím probouzení přírody, kdy se roztávající sníh odkrývá nový život. Teploty se postupně zvyšují a okolní kopce a pole se zaplavují květy a zelení. Je to ideální období pro návštěvu Gruzie a Bakhmara, kdy je možné objevovat jedinečnou flóru a faunu tohoto regionu.

Vzhledem k místním klimatickým podmínkám je obtížné předpovídat počasí Bakhmara s jistotou. Proto se doporučuje návštěvníkům, aby si před cestou zjistili aktuální předpověď počasí a přibalili odpovídající oblečení a obuv. Nicméně nezávisle na ročním období, Bakhmaro je krásné místo k návštěvě a nabízí unikátní a nezapomenutelné zážitky z přírody.


Letenka Gruzie Bakhmaro


Když řekneme Gruzie, většina z nás si hned vybaví Tbilisi, Kutaisi, Batumi či Svanetii. Ale málokdo ví, že tato malá země v Kavkazu skrývá ještě mnoho dalších krásných míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří i letovisko Bakhmaro.

Bakhmaro se nachází v západní Gruzii, v regionu Gurie, nedaleko města Ozurgeti. Toto malebné horské městečko leží ve výšce kolem 2000 m.n.m a je obklopené bukovými lesy, které se pyšní bohatstvím zvířecí a rostlinné fauny. Tyto lesy jsou mimo jiné také zdrojem pitné vody pro obyvatele okolních vesniček.

Historie letoviska Bakhmaro sahá do konce 19. století, kdy bylo toto místo vybráno jako letní rezidence pro ruskou aristokracii. Tenkrát zde stály honosné vily, které se ale bohužel do současnosti nedochovaly. Dnes se zde nachází mnoho hotelů a penzionů pro turisty.

Bakhmaro je oblíbeným místem především díky svému mikroklimatu. V létě se zde dá užít příjemného chladu, když v údolí dolů bije horko. V zimě naopak můžete využít lyžařských sjezdovek a běžeckých tras. Bakhmaro je také rájem pro horolezce a turisty, kteří chtějí poznat krásu gruzínské krajiny. Velkou atrakcí je například dřevěná vyhlídková věž, ze které se naskýtá nádherný výhled na okolí.

Z Tbilisi do Bakhmara se můžete dostat autem nebo veřejnou dopravou (místní autobusy). Nedaleký vlaková zastávka Ozurgeti Varketili na trati Tbilisi-Batumi také nabízí další možnost cestování, ale po cestě vlakem budete muset ještě přestoupit na místní autobusy.

Letenky do Gruzie lze zakoupit například u nízkonákladových leteckých společností jako je Wizz Air nebo Ryanair. Z ČR do Kutaisi létají přímé lety, odkud se můžete vydávat na cestu po celé zemi.

Bakhmaro je méně známé turistické místo, ale pro ty, kteří se sem vypraví, je to skvělý způsob, jak poznat krásu gruzínské krajiny a uniknout od všedního shonu. Určitě stojí za návštěvu.


Dovolená Gruzie Bakhmaro


Gruzie je země, která láká turisty svou bohatou historií, nádhernou přírodou a pohostinností místních obyvatel. Mezi jednu z nejvíce fascinujících destinací v této zemi patří malé horské letovisko Bakhmaro.

Bakhmaro se nachází v oblasti Gurie na západě Gruzie a je známé svou čistou horskou atmosférou a nádhernými výhledy. Letovisko je ideálním útočištěm pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu a relaxaci, daleko od ruchu velkých měst.

Jednou z největších předností tohoto místa je jeho vysoká nadmořská výška. Nachází se ve výšce téměř 2 000 metrů nad mořem, což zajišťuje, že i v letních měsících je zde příjemné příjemné podnebí. Teploty zde zřídka přesahují 25 stupňů Celsia, což je vítaná úleva v horkém letním období.

V Bakhmaru je k dispozici velké množství ubytovacích zařízení, které uspokojí požadavky různých typů turistů. Od luxusních hotelů až po útulné horské chaty, každý nalezne tu správnou volbu pro svůj pobyt. Místní obyvatelé jsou velmi vstřícní a vstřícně přijímají návštěvníky, takže se budete cítit jako doma.

Příroda v okolí Bakhmara je naprosto dechberoucí. Můžete se těšit na nekonečné zelené pastviny, rozsáhlé lesy a horské vrcholky pokryté sněhem. Procházka po těchto místech je snem pro turisty, kteří hledají klid a potěšení z přírody. Kromě toho se můžete vydat na horskou túru nebo se projet na koni, abyste si užili všechny krásy této oblasti.

Gastronomie v Bakhmaru je také hodně lákavá. Můžete ochutnat tradiční gruzínská jídla, jako jsou chléb khachapuri, gruzínský sýrový koláč nebo grilované maso s omáčkou Tkemali. Gruzie je známá také svými vínem, takže nezapomeňte ochutnat některé zdejší odrůdy, které jsou vyhlášené po celém světě.

Pokud hledáte dovolenou plnou klidu, přírody a autentické gruzínské kultury, pak je Bakhmaro bezesporu tou správnou volbou. Toto horské letovisko vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po dlouhou dobu. Nabízí tolik různých aktivit a možností, že s vámi Bakhmaro zanechá neodolatelnou touhu se sem vrátit.

Ať už se chystáte na dovolenou s rodinou, se skupinou přátel nebo si chcete užít romantický únik, Gruzie a konkrétně letovisko Bakhmaro je tu pro vás. Zažijte nádhernou kombinaci horského prostředí, pohostinnosti místních obyvatel a bohaté kultury. Vaše dovolená v Gruzii nikdy nebude jako žádná jiná.


Ubytování Gruzie Bakhmaro


Gruzie Bakhmaro: Krásné místo pro útěk do přírody

Gruzie je země bohatá na krásy přírody a malebná městečka, která přitahují cestovatele z celého světa. Jedním z nejvíce fascinujících a neodolatelných míst je Bakhmaro, horská destinace ležící nedaleko moře, která nabízí úžasná ubytovací zařízení a nezapomenutelné zážitky.

Bakhmaro se nachází v regionu Guria v západní Gruzii. Je to malá horská vesnice ve výšce 2100 metrů nad mořem, která je mezi místními i turisty oblíbená pro své čisté horské vzduch a dechberoucí výhledy. Bakhmaro je ideálním místem pro ty, kteří hledají útěk od ruchu měst a chtějí se ponořit do nádherné přírody.

Jedním z hlavních lákadel Bakhmara je jeho ubytování. Existuje zde mnoho malých, ale útulných penzionů a rodinných hotelů, které poskytují pohodlné pokoje a kvalitní služby. Místní majitelé těchto zařízení jsou vstřícní a vždy připraveni pomoci hostům s jakýmkoli dotazem, radou či požadavkem.

Pokud hledáte jiné zážitky, můžete si pronajmout chatu nebo chalupu a tím se ponořit do autentické venkovské atmosféry. Bude to nejen výjimečný způsob, jak prožít svou dovolenou, ale také příležitost poznat místní kulturu a tradice.

Bakhmaro nabízí spoustu aktivit pro každého. Jeho horské prostředí je ideální pro turistiku a pěší turistiku. Krásné turistické stezky vedou přímo přes nádherné lesy a vodopády s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Pokud rádi jezdíte na koni, můžete si pronajmout koně a využít překrásných horských stezek.

Milovníci vodních sportů se mohou vydat na nedaleké jezero. Zde je možné se vykoupat, jachtařit nebo rybařit. Je to skvělé místo pro odpočinek a zároveň prožití dobrodružství v přírodě. Pokud se vaší vášní je pozorování ptáků, Bakhmaro nabízí mnoho druhů ptáků, které můžete spatřit při procházkách okolím.

Kulturní zážitky jsou také neodmyslitelnou součástí pobytu v Bakhmaru. Místní obyvatelé jsou hrdí na svou kulturu, hudbu a tanec. Pokud budete mít štěstí, můžete se zúčastnit tradičního gruzínského festivalu a být součástí zábavy a pohostinnosti místních lidí.

Bakhmaro je krásné místo, které nabízí úžasné možnosti ubytování a zážitků. Jestliže hledáte útěk do přírody, kde si můžete vychutnat klid a pokoj daleko od shonu velkoměst, Bakhmaro by mělo být na vašem seznamu míst, která musíte navštívit. Přijďte a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Gruzie.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky