Hledejte nejlepší nabídky letenek

Argentina Mendoza (víno a vinice)

Dovolená Argentina Mendoza (víno a vinice)


Nedaleko And, ve střední části Argentiny, leží malebná provincie Mendoza, která je proslavená svým výnosem a vinicemi. Tato oblast je jednou z největších producentů vína v Jižní Americe a v posledních letech se stala oblíbeným cílem dovolených pro milovníky tohoto vzácného moku.

Mendoza se může pyšnit bohatstvím svých vinic a vyniká především výrobou kvalitního vína. Oblast je známá díky ideálnímu klimatu, který zajišťuje skvělé podmínky pro růst a zrání vinné révy. Slunečnými dny a chladnými nocemi se vytváří optimální podmínky pro vznik plodů s jemnou chutí a vyváženými tříslovinami.

Vinařství v Mendoze je také spojeno s tradičním postupem výroby vína. Zde se odrůdy révy pěstují již od dob španělské kolonizace a tradice vinařství se tu pečlivě udržuje a předává z generace na generaci. Při návštěvě provincie Mendoza máte jedinečnou příležitost poznat proces výroby vína na vlastní oči. Můžete navštívit vinice, kde vám ochotně ukážou každý krok, jak se z půdy a vinné révy stává nápoj bohů.

Mendoza nabízí nejen výborné víno, ale také úchvatné přírodní scenérie. Provincie se nachází v nadmořské výšce přes 1000 metrů a je obklopena horami, což z ní činí ideální místo pro turisty, kteří si chtějí užít krásu horské přírody. V okolí města Mendoza se nachází náhorní plošiny, kaňony a ledovcová jezera, která lze objevovat při pěších výletech nebo při jízdě na kole. Milovníci adrenalinových sportů zde mohou také vyzkoušet řadu aktivit, jako je rafting, horolezectví nebo paragliding.

Argentinská kuchyně v této provincii je také jedinečná a stojí za ochutnání. Restaurace a vinárny nabízejí široký výběr specialit a pokrmů, které dokonale doplňují místní víno. Vinařská regionální kuchyně se zaměřuje na hovězí maso, ryby a zeleninu, které jsou často podávány s dochucovadly na bázi olivového oleje a bylinek.

Mendoza je tedy pro všechny milovníky vína a krásné přírody skutečným rájem. Provensálské krajiny vinic, horské vrcholky And a nekonečné možnosti ochutnávání kvalitního vína jsou jen některé z důvodů, proč se tato provincie stala tak oblíbeným cílem turistů z celého světa. Dovolená v Argentině Mendoze je jedinečný zážitek, který si můžete užít se všemi smysly.


Letenka Argentina Mendoza (víno a vinice)


Pokud patříte mezi milovníky vína a krásné přírody, pak byste neměli pochybovat o tom, že Mendoza v Argentině by mělo být na vašem seznamu cestovních cílů. Tato oblast je známá nejen svými kvalitními vínem, ale také malebnými vinicemi obklopenými Andami.

Letenky do Mendozy si můžete rezervovat snadno a rychle na internetu. Po příletu se ocitnete v jihoamerické době a nejspíše na letišti v hlavním městě provincie Mendoza, které nese stejný název. Zde se můžete ubytovat a vydat se poznávat krásy tohoto regionu.

Vinice a vinařství jsou v Mendoze jistě dominantním prvkem. To je důvod, proč lze tuto oblast nazvat i vinařským rájem s více než 1200 vinicemi v okolí města. Vinařské oblasti se nacházejí v nadmořské výšce od 700 do 2300 metrů nad mořem, což zajišťuje ideální podmínky pro různé odrůdy hroznů.

Kromě ochutnávání vín se zde také můžete projít po vinicích a pozorovat samotný proces výroby. Některé z těchto vinic nabízejí také průvodcovské prohlídky, kde vám věnují pozornost a ukážou vám nejlepší způsob, jak ochutnat a vychutnat víno zdejší oblasti.

Mendoza leží v údolí obehnaným Andami, což z ní také dělá ideální základnu pro turistiku a outdoorové aktivity. Můžete se vydat na túry, procházky nebo i jízdu na koni v okolí a obdivovat krásnou přírodu. Zážitkem by mohla být i návštěva a jízda po horských stezkách And.

Mendoza také nabízí mnoho kulturních atrakcí včetně muzeí a galerií, kde se můžete dozvědět více o historii této oblasti. K dispozici je zde rovněž mnoho barů, restaurací a klubů, kde můžete ochutnat národní pokrmy a vychutnat si národní tance.

Jednou z největších předností letenek do Mendozy bude i to, že se můžete těšit na stálé slunečné počasí s průměrnou teplotou okolo 20°C, což zajišťuje velmi příjemné klima pro celoroční návštěvy.

Většina turistů přijíždí do Mendozy v létě, které spadá do období evropského zimy a zažijí zde krásné letní přírodní scenérie. Nejlepší období na návštěvu vinařské oblasti jsou měsíce od srpna do října. To je ideální čas pro sklizeň hroznů a ochutnávání vína při řadě tradičních festivalů.

Přemýšlíte o tom, kam se vypravit na svou příští dovolenou, ale stále se nemůžete rozhodnout? Pak je Mendoza tou pravou volbou. Letenky do této argentinské oblasti vám nabídnou kombinaci kvalitního vína, malebných vinic a překrásné přírody, kterou budete moci obdivovat při turistice nebo při poznávání kulturních památek. Tak neváhejte a rezervujte si letenku do Mendozy hned teď!


Počasí Argentina Mendoza (víno a vinice)


Argentina je země, která je proslulá svými vinicemi a především víny produkovanými v regionu Mendoza. Mendoza, nacházející se v západní části Argentiny, je ideálním místem pro pěstování vinné révy díky svému jedinečnému podnebí.

Mendoza leží ve střední části And a je obklopena horami, což způsobuje, že má specifické klima, které je vhodné pro pěstování vinné révy. Region je znám svými suchými a slunnými léty a mírně chladnými zimami. Mendoza leží vysoko nad mořem, a to přináší do regionu příznivé podmínky pro růst a dozrávání révy.

Jedním z faktorů, který činí vinice v regionu Mendoza tak výjimečné, je jejich zavlažovací systém. Díky sněhu a ledovcům v horách, které obklopují Mendozu, jsou vinice zásobovány vodou po celý rok. Navíc místní farmaři používají inovativní zavlažovací metody, jako jsou systémy zvané "zanjas", které umožňují rovnoměrně zavlažovat vinice a zajistit optimální podmínky pro růst révy.

Dalším důležitým faktorem je sluneční svit. Více než 300 slunečných dní v roce a stálý proud sluneční energie pomáhá révě rychle růst a dozrávat. Tyto sluneční paprsky také přispívají k intenzivnímu a plnému vývoji chutí a vůní vín z regionu Mendoza.

Mendoza je domovem mnoha různých odrůd vína, včetně slavného Malbecu. Tato odrůda se zde rozpěstřila a vyvinula do jedinečného a vynikajícího vína. Malbec z Mendoza je známý svou bohatou a plnou chutí, s tóny černého ovoce, třešní a koření. Je také charakteristický svou tmavou barvou a bohatými tříslovinami.

Vinařská tradice v regionu Mendoza sahá až do 16. století, kdy sem přišli první španělští osadníci. Od té doby se Mendoza vyvinula v jedno z nejvýznamnějších vinařských center ve světě. Dnes produkuje více než třetinu argentinského vína a zároveň je jedním z nejvýznamnějších vývozců vína do celého světa.

Návštěva regionu Mendoza je nejen pro milovníky vína jedinečným zážitkem. Kromě návštěvy vinic a ochutnávky vína si můžete vychutnat i nádhernou přírodu And, která Mendozu obklopuje. Existuje mnoho turistických tras, jež vás provedou malebnými krajinami, které doplňuje úchvatný pohled na logicky rozestavěné vinice.

Celkově je Mendoza nejen proslulá svými vysokokvalitními víny, ale také příjemným podnebím a krásnou krajinou. Pokud máte rádi víno a cestování, Mendoza by měla být na vrcholu vašeho seznamu cestovních cílů.


Ubytování Argentina Mendoza (víno a vinice)


Argentina, především oblast Mendoza, je jedním z nejznámějších světových producentů vín. Tato argentinská provincie leží na západě země a je domovem mnoha úžasných vinic a vinařských oblastí.

Mendoza je obklopena úchvatnými horami Andy, což poskytuje ideální klimatické podmínky pro pěstování vinné révy. Sluneční svit, vzduch a zemina v kombinaci s výškou nad mořem dávají místním vínům jedinečnou chuť a aroma.

V blízkosti Mendozy se nachází několik vinařských oblastí, z nichž nejznámější je Valle de Uco. Tato oblast je domovem některých nejprestižnějších vín, která Argentina nabízí. Valle de Uco je známé svými kvalitními Malbecy, které jsou silné a plné, s tóny černého ovoce a koření. Turisté mohou navštívit vinice, kde se dozví více o procesu výroby vína a vyzkouší si degustaci.

Další oblíbenou destinací mezi milovníky vína je Maipú, kde se nachází mnoho vinných sklepů a rodinných vinic. Turisté si zde mohou prohlédnout historické vinice a ochutnat lahodná vína, včetně různých odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah a Chardonnay.

Jednou z nejzáživnějších aktivit pro turisty je tzv. "Vendimia", která je slavností sklizně hroznů a oslavou vína. Každoročně se koná ve městě Mendoza a přiláká tisíce návštěvníků z celého světa. Vendimia nabízí exkluzivní příležitost prozkoumat místní vinařskou kulturu, ochutnat mnoho různých vín a zúčastnit se různých kulturních a uměleckých akcí.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, Mendoza nabízí širokou škálu možností. Na výběr máte mezi luxusními hotely, boutique hotely, rodinnými penziony a vinohrádky s vlastním ubytováním. Mnoho hotelů a vinic poskytuje také unikátní vinařské zážitky, jako jsou prohlídky vinic, kurz vinařství, ochutnávky vína a gastronomické večery.

I přes rozmanitost možností ubytování v Mendoze, je doporučeno provést rezervaci předem, zejména pokud plánujete návštěvu během hlavní turistické sezóny. Nezapomeňte také zvážit polohu vašeho ubytování v závislosti na plánovaných aktivitách. Mendoza je velmi rozlehlá oblast, a proto je vhodné zvolit ubytování v blízkosti těch míst, které máte v plánu navštívit.

Celkově je ubytování v Mendoze skvělým vstupem do světa argentinských vín a vinic. Prohlídka vinic, degustace vína a poznávání místní vinohradnické kultury jsou zážitky, které vám zaručí jedinečnou a vzrušující dovolenou. Ať už jste vášnivými milovníky vína nebo jen hledáte odpočinek v nádherném prostředí, Mendoza vám poskytne vše, co potřebujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Mendoza (víno a vinice)


1. Jaká je největší vinice v regionu Mendoza v Argentině?
Odpověď: Největší vinicí v Mendoze je Bodega La Rural, která se rozprostírá na ploše více než 300 hektarů.

2. Jaké jsou nejznámější odrůdy vína pěstované v Mendoze?
Odpověď: V Mendoze se pěstují především odrůdy vína Malbec, Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay a Torrontés.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu vinařských podniků v Mendoze?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu vinařských podniků v Mendoze je během sklizně, která probíhá v březnu a dubnu. V tomto období lze zažít proces sběru hroznů a účastnit se různých vinařských festivalů.

4. Jaké jsou nejznámější vinařské oblasti v Mendoze?
Odpověď: Nejznámější vinařské oblasti v Mendoze jsou Luján de Cuyo, Maipú a Valle de Uco. Tyto oblasti jsou známé pro své vynikající klimatické podmínky pro pěstování hroznů a výrobu kvalitních vín.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak prozkoumat vinařské regiony v Mendoze?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak prozkoumat vinařské regiony v Mendoze. Můžete si pronajmout auto a projet se po různých vinicích sami, nebo si objednat výlet s průvodcem, který vám poskytne informace o místních vinařských podnicích a ochutnávce vín.

6. Kde se nachází nejstarší vinice v regionu Mendoza?
Odpověď: Nejstarší vinicí v regionu Mendoza je Bodega Trapiche, která byla založena v roce 1883 ve městě Maipú.

7. Jaká je specifičnost argentinského vína ve srovnání s víny jiných zemí?
Odpověď: Argentina je známá především svými víny z odrůdy Malbec, které mají bohatou a plnou chuť s příjemnými tříslovinami. Argentinská vína mají také výraznou ovocnou chuť a jsou často vyrobená z hroznů pěstovaných ve vysokohorských vinicích, což přispívá k jejich jedinečnému charakteru.

8. Kde lze ochutnat tradiční argentinské víno v Mendoze?
Odpověď: V Mendoze je mnoho vinařských podniků a restaurací, kde lze ochutnávat tradiční argentinská vína. Některé z nejpopulárnějších destinací jsou Bodega Catena Zapata, Bodega Norton a Restaurace Francis Mallmann.

9. Existují v Mendoze i ekologické vinice?
Odpověď: Ano, v Mendoze najdete také ekologické vinice, které se zaměřují na udržitelné zemědělství a pěstování hroznů bez použití chemických hnojiv a pesticidů. Některé z ekologických vinic v Mendoze jsou Bodega SinFin, Bodega Renacer a Bodega Valle de Uco.

10. Jaká je největší událost spojená s vínem v Mendoze?
Odpověď: Největší událost spojená s vínem v Mendoze je Festival de la Vendimia, který se koná každý rok v březnu. Tato oslava sklizně je plná hudby, tance a přehlídek a přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky