Hledejte nejlepší nabídky letenek

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve

Ubytování Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací v Gabonu. Nachází se ve střední části země, nedaleko města Lambaréné. Tato rezervace je domovem bohaté fauny a flóry, která přilákala pozornost milovníků přírody z celého světa.

Jednou z největších atrakcí tohoto místa je ubytování, které zde nabízí. K dispozici jsou různé luxusní a ekologické lodže a kempy, které se nacházejí uprostřed nádherné divočiny. Tyto ubytovací možnosti poskytují nejen prvotřídní pohodlí, ale také jedinečnou příležitost prozkoumat okolní krajinu a její neporušenou krásu.

Každá z lodží nabízí svým hostům naprosté soukromí a klid. Jsou zde elegantní pokoje s veškerým moderním vybavením, soukromým balkonem nebo terasou s výhledem na okolní krajinu. Každá ubytovna je vybavena vlastní koupelnou a toaletou, které jsou čisté a dobře udržované. Většina z nich má také vlastní restauraci, kde se podává vybraná místní kuchyně, stejně jako mezinárodní speciality.

Kromě luxusních lodží jsou k dispozici i kempy, které jsou ideální pro dobrodruhy a milovníky přírody. Tyto kempy nabízejí základní vybavení, ale přesto jsou pohodlné a bezpečné. Jsou umístěné v blízkosti divoké přírody a přinášejí hostům jedinečný kontakt s přírodou. K dispozici jsou také společné kuchyně, sociální zařízení a ohniště pro večerní posezení pod hvězdami.

V gabonském přírodním rezervátu Wonga-Wongué mohou hosté zažít rozmanitost zvířecí říše, která zahrnuje vzácné druhy goril, slonů, leopardů a mnoho dalších. Místní průvodci jsou dobře vyškolení a mohou hostům poskytnout informace o jednotlivých živočiších a vegetaci v okolí. Kromě toho je zde také možnost podniknout výlety do okolních vesnic a poznat místní kulturu a tradice.

Gabonský Wonga-Wongué Presidential Reserve je skutečným rájem pro cestovatele, kteří si přejí uniknout z rušného městského života a ponořit se do přírody. Ubytování v této rezervaci je skvělou volbou pro ty, kteří hledají luxus, klid a autentický zážitek. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní lodge, nebo kemp, budete mít jistotu, že si užijete nezapomenutelný pobyt v jednom z nejlépe zachovalých ekosystémů na světě.

Rezervace Wonga-Wongué je symbolem ekoturistiky a její rozvoj přispívá k ochraně přírody a udržitelnému rozvoji této oblasti. Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je opravdu jedinečné místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a zanechává hosty s pocitem úcty a obdivu k vlastní planetě.


Počasí Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, nacházející se v Gabonu na západním pobřeží Afriky, je jedním z nejvýznamnějších chráněných území v této oblasti. Leží v provincii Ogooué-Ivindo a byla vytvořena v roce 2002 s cílem ochránit vzácnou a ohroženou faunu a flóru, které se zde nacházejí.

Reservace se vyznačuje bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha endemických druhů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Patří sem například gorily, sloni, levharti, buvoli, pásovití, antilopy a velká množství ptáků a motýlů. Tato rozmanitost zvířat a rostlin přitahuje biology, ekology a zájemce o přírodu z celého světa.

Unikátní geografická poloha rezervace ovlivňuje také její klima. Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve má tropické podnebí s vysokou vlhkostí, která je typická pro tropické pralesy. Průměrné roční srážky se pohybují kolem 2500 mm a nejvyšší úrovně jsou zaznamenávány během období dešťů.

S příchodem dešťového období, které trvá od září do května, rozpadá se horké a suché období, které přichází s východem roku. Teploty se v průběhu roku pohybují od 24 °C do 30 °C, což vytváří příjemné a teplé prostředí pro rozmnožování a přežití místních druhů.

Intenzivní deště, které se v oblasti vyskytují během dešťového období, jsou také důležité pro udržení místní vegetace. Tropický prales zde tvoří převažující část krajiny a je bohatý na vzácné druhy stromů, které poskytují útočiště a potravu pro mnoho druhů zvířat.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je důležitým místem pro výzkum a ochranu přírody. Vědci zde studují vzácné druhy, sledují jejich migrační vzorce a mapují změny v populacích. Tato data jsou klíčová pro tvorbu ochranných opatření a plánování budoucích iniciativ na ochranu regionu.

Navštěvování této rezervace je povoleno, avšak pouze pod dohledem a s povolením místních úřadů. Tím je zajištěno, že návštěvníci budou dbát na zachování přírodního prostředí a nedotknou se zranitelných ekosystémů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je vzácným kouskem přírody nabízejícím útočiště mnoha ohroženým druhům. Je důležitým prvkem pro zachování biodiverzity na africkém kontinentu a jeho ochrana je klíčová pro budoucnost těchto unikátních ekosystémů.


Dovolená Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, známá také jako Lopé-Okanda National Park, je národní park nacházející se v Gabonu, na západním pobřeží Afriky. Tento úchvatný rezervát se nachází ve středu země, mezi městy Koulamoutou a Lastoursville. Je pojmenován po dvou klíčových lokalitách, Wonga-Wongué a Lopé-Okanda, které se nacházejí uvnitř parku.

Dovolená v tomto rezervátu je pro milovníky přírody a dobrodružství snem, protože nabízí jedinečný pohled na africkou divočinu. Park je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry, včetně vzácných druhů jako gorily, sloni a leopardi. Téměř 450 druhů ptáků, včetně ohrožených druhů, lze také pozorovat v této oblasti.

Rezervát nabízí mnoho aktivit, které si můžete vychutnat během své dovolené. Jeden z hlavních taháků je gorilí trekking, který vám umožní pozorovat tyto ohrožené a vzácné tvory ve svém přirozeném prostředí. Pro milovníky ptáků je tu možnost se vydat na ornitologický výlet a objevit fascinující druhy ptáků, které se zde vyskytují. Pro ty, kteří se zajímají o botaniku, budou rozhodně potěšeni rozmanitostí rostlin a stromů, které park nabízí.

Kromě jedinečných zážitků ve volné přírodě si můžete také prohlédnout kulturní dědictví této oblasti. V Wonga-Wongué můžete navštívit vesnici, kde žijí místní obyvatelé, a dozvědět se více o jejich tradicích a způsobu života. Uvidíte také jejich tradiční řemesla a umění, které je charakteristické pro tuto oblast.

Dovolená v Gabonu Wonga-Wongué Presidential Reserve je také příležitostí podpořit ochranu přírody a udržitelný rozvoj této oblasti. Gabon se dlouhodobě angažuje v ochraně své přírody a v důsledku toho byl tento národní park vyhlášen světovým dědictvím UNESCO.

Takže pokud jste dobrodružníci nebo milovníci přírody, dovolená v Gabonu Wonga-Wongué Presidential Reserve je pro vás tou pravou volbou. Ponoříte se do nádherné africké divočiny a zároveň pomůžete ochraně těchto ohrožených druhů a jejich přirozeného prostředí.


Letenka Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z nejvýznamnějších chráněných oblastí v západoafrickém státě Gabon. Tato rezervace se rozkládá na ploše více než 4 900 km² a nachází se v blízkosti města Wonga-Wongué, ve střední části země. Je pojmenována po tomto městě a také po prezidentovi Gabonu, který se silně angažuje v ochraně přírody.

Rezervace Wonga-Wongué byla založena v roce 2000 a má za cíl ochraňovat přírodní prostředí, biodiverzitu a vzácné druhy zvířat a rostlin ve středoafrické oblasti. Tato oblast je domovem mnoha endemických druhů a stále se zde objevují nové druhy, které dosud nebyly objeveny. Wonga-Wongué je jedním z posledních útočišť pro řadu ohrožených živočišných druhů, včetně goril nížinných, slonů lesních, levhartů skvrnitých a mnoha dalších.

Jedním z hlavních pozoruhodností rezervace je také její výjimečná biodiverzita. Zdejší lesy poskytují útočiště více než 435 druhům ptáků, včetně vzácných a endemických druhů jako je žlutohřbetý králíček nebo orlik gabonský. Dále zde nalezneme mnoho druhů hmyzu, obojživelníků a plazů. Tato rezervace je také známá svou bohatou rostlinnou diverzitou, která zahrnuje několik vzácných a unikátních druhů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je důležitým centrem výzkumu a ochrany přírody. V oblasti se nachází výzkumná stanice, která se zaměřuje na studium místních ekosystémů, behaviorálního výzkumu divokých zvířat a ochrany biologické rozmanitosti. Týmy vědců a ochranářů pracují na posílení ochrany rezervace, sledování populace ohrožených druhů a vytváření osvěty, aby se zvýšilo povědomí o významu přírody a potřebě její ochrany.

Turisté a návštěvníci mají také možnost prozkoumat krásy Wonga-Wongué. Rezervace nabízí pěší túry, které umožňují spatřit zdejší divokou přírodu zblízka. Turistické trasy vedou skrz husté lesy, přes řeky a okolo jezer, což poskytuje jedinečný a vzrušující zážitek z blízkého setkání s divokými zvířaty a dochance na pozorování vzácných druhů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jednou z neocenitelných perel Gabonu. Je to místo, které je výjimečně krásné a důležité pro zachování unikátní biodiverzity této oblasti. Je třeba vést dlouhodobou péči o tuto rezervaci a její ochranu, aby i nadále sloužila jako bezpečný domov pro mnoho ohrožených druhů a inspirovala budoucí generace k ochraně přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Q: Jaký je vstup do přírodní rezervace Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Vstup do přírodní rezervace se nachází asi 430 km severovýchodně od hlavního města Libreville v Gabonu. K vstupu do rezervace se musíte registrovat a získat povolení.

Q: Kolik druhů zvířat se vyskytuje v přírodní rezervaci Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Rezervace je známá svým výskytem velkých primátů, jako jsou gorily, šimpanzi a mandrily. Kromě nich se zde také vyskytují sloni, antilopy, levharti a mnoho dalších.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak si vychutnat přírodní krásy Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Nejlepším způsobem, jak si vychutnat krásy této rezervace, je absolvovat trekkingovou expedici, která vám umožní vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí. Můžete také pozorovat ptáky nebo se vydat na řeku Ogooue a užívat si výhledy na okolní krajinu.

Q: Je vstup do přírodní rezervace zdarma?
A: Ne, k vstupu do této přírodní rezervace je třeba zakoupit povolení. Cena se liší v závislosti na délce pobytu.

Q: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Nejlepšími měsíci pro návštěvu této přírodní rezervace jsou období suššího počasí v Gabonu, tedy od června do srpna a od prosince do února. V těchto měsících je poměrně suché počasí a zvířata se častěji pohybují v blízkosti řek a vodních zdrojů.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky