Hledejte nejlepší nabídky letenek

Etiopie Danakil Depression

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Danakil Depression


1. Co je Danakil Depression?
Danakil Depression je oblast v severní Etiopii, která je známá pro svůj extrémně horký a suchý klimat a geologické útvary, jako jsou gejzíry, solné pláně a sopky.

2. Jaká je teplota v Danakil Depression?
Teploty v této oblasti obvykle dosahují až 50 °C, což z ní dělá jednu z nejhorkých oblastí na světě.

3. Je bezpečné cestovat do Danakil Depression?
Cestování do této oblasti může být nebezpečné kvůli extrémnímu horku, nebezpečným sopečným útvarům a nedostatku infrastruktury. Proto je lepší cestovat s místním průvodcem.

4. Jak se dostat do Danakil Depression?
Existují pravidelné cesty na letiště v Mekele, odkud je možné pokračovat cestou po silnici do Danakil Depression. Alternativou je využití místních turistických agentur.

5. Co vidět v Danakil Depression?
V této oblasti si můžete prohlédnout gejzíry, solné pláně, sopečné krátery a místní kmeny Afar.

6. Jaké jsou ubytovací možnosti v Danakil Depression?
Ubytování v této oblasti je základní, ale jsou k dispozici stany a přenosné toalety. Alternativou je využití mobilního tábořiště.

7. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Danakil Depression?
Nejlepší čas k návštěvě této oblasti je od října do března, kdy jsou teploty nižší než v ostatních měsících.

8. Je nutné mít očkování před návštěvou Danakil Depression?
Je doporučeno se očkovat proti žluté zimnici a cestovat s první pomocí. Je také důležité nezapomenout na dostatek vody a ochranu proti slunci.


Dovolená Etiopie Danakil Depression


Etiopie je zemí bohatou na historii, přírodu a kulturu. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete v této africké zemi navštívit, je Danakilská kotlina, známá také jako Danakil Depression.

Danakilská kotlina se nachází východně od Etiopské vysočiny a je jednou z nejhorkých a nejsuchších oblastí na Zemi. Tento jedinečný geologický útvar představuje jednu z nejnižších bodů na kontinentu Afrika a přitahuje milovníky dobrodružství, vědecké badatele a turisty z celého světa.

Jednou z nejznámějších atrakcí Danakilské kotliny je sopka Erta Ale, jedna z mála sopek na světě s permanentně aktivním lávovým jezerem. Tato sopka je jedním z nejnebezpečnějších a tím pádem i nejzajímavějších míst, které můžete navštívit. Je to fascinující divadlo ohně, kde můžete sledovat lávu plavoucí v temnotě.

Další zázrak přírody v Danakil Depression je Dallol, který je považován za jedno z nejneobvyklejších míst na Zemi. Dallol je silně aktivní geotermální oblast, která je známa svými ohromujícími geologickými a chemickými úkazy. Kamenné formace různých barev, sopečné vrcholky a solné pláně tvoří nádhernou kulisu, která je skutečně živoucím důkazem síly a krásy přírody.

Pokud jste fanouškem geologie, pak bude návštěva Danakilské kotliny říšským snem. Území je plné sopečných kráterů, bazaltových plošin a sopečných jeskyní. Můžete pozorovat zbytky sopečného kráteru, který byl dříve jedním z největších na světě, nebo se procházet mezi žhavými sopečnými horninami.

Na čele se zajímavostí Danakilské kotliny jsou však nedůvěřiví lidé, kteří zde žijí. Afarský kmen je jedním z nejstarších a nejpůvodnějších etnických skupin v Etiopii. Navštěvují Danakilskou kotlinu již po staletí a jejich kultura a tradice jsou dodnes velmi dobře zachovány. Pokud se rozhodnete Danakilskou kotlinu navštívit, budete mít možnost setkat se s nimi a dozvědět se více o jejich způsobu života.

Navzdory extrémním podmínkám a náročnému terénu má návštěva Danakilské kotliny svou jedinečnou krásu a kouzlo. Tento úžasný geologický útvar, který je jedním z nejextrémnějších prostředí na Zemi, je skutečnou perelkou Etiopie. Pokud jste dobrodruh a milovník přírody, určitě byste neměli vynechat tuto fascinující a nezapomenutelnou část světa.


Počasí Etiopie Danakil Depression


Etiopie, země bohatá na historii, kulturu a jedinečnou přírodu, má také jedno z nejextrémnějších počasí na světě. Jedním z nejzajímavějších fenoménů tohoto afrického státu je tzv. Danakilská propadlina nebo také Danakil Depression.

Danakilská propadlina se nachází v severovýchodní části Etiopie, nedaleko hranic s Eritreou a Džibutskem. Je to jedno z nejníže položených míst na světě a také jedno z nejteplejších. Tato propadlina leží v oblasti Velké příkopové propadliny, která vznikla v důsledku geologického rozštěpení Afrického kontinentu.

Jedním z hlavních charakteristik počasí v Danakilské propadlině je extrémně vysoká teplota. V létě teploty dosahují až 50 °C a v některých oblastech dokonce až 55 °C. Stín je prakticky nedostupný a slunce pálí neúprosně po celý den. Toto suché a žhavé klima dělá Danakilskou propadlinu jedním z nejbezpečnějších míst na Zemi pro výzkum podmínek na Marsu. Někteří vědci ji dokonce nazývají "bránou do pekel".

Dalším významným faktorem počasí v Danakilské propadlině je málo srážek. Téměř celý rok zde neprší a suchá sezóna trvá dlouhou dobu. To má za následek nehostinné životní podmínky pro rostliny a zvířata, ale přesto sem lidé přicházejí pokládat základy na své přežití. Kvůli nedostatku vody se obyčejným občanům propadliny nazývají "paleolitští pastevci". Překvapivě zde však lze najít i některé druhy rostlin a zvířat, které se přizpůsobily extrémním podmínkám.

Danakilská propadlina není jen místem extrémního počasí, ale také skýtá některé z nejkrásnějších přírodních zázraků. Například Erta Ale je jeden z mála sopek na světě, která má trvale aktivní lávu. Také je tu slané jezero Assal, které je považováno za jedno z nejslanějších na světě. V těchto ohromujících krajinách je návštěva opravdovou výzvou, ale také nezapomenutelným zážitkem.

Etiopie a její Danakilská propadlina jsou fascinujícím místem, které nabízí jedinečnou paletu zážitků a přírodní krásy. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, buďte připraveni na extrémní počasí, které vám zaskočí a zanechá nezapomenutelné dojmy. Ale není pochyb o tom, že tento kus světa je jedinečný a stojí za to být prozkoumán.


Ubytování Etiopie Danakil Depression


Danakil Depression je jedním z nejvíce fascinujících a extrémních míst v Etiopii. Toto území leží na severovýchodě Etiopie a je rok co rok čím dál tím populárnějším cílem pro turisty. Jedná se o nejnižší místo v Africe a jedno z nejníže položených území na světě.

Kromě množství aktivních sopek a gejzírů se v Danakil Depression nachází také slaný jezero, které je téměř bez života, a fascinující krajina s krásnými kopcemi a skalami. Tyto přírodní zajímavosti z Danakil Depression dělají z této oblasti nevšední místo, které stojí za návštěvu.

I když je Danakil Depression nádherným místem pro přírodovědce a turisty, může být velmi nejistým místem pro návštěvníky. Je velmi horkým a suchým místem, kde teploty často přesahují 50 stupňů Celsia. Výskyt vysokých teplot a extrémně suché podnebí z Danakil Depression činí návštěvu tohoto místa méně oblíbenou během léta.

Nicméně pokud navštívíte Danakil Depression v zimě, nebudete chtít opustit toto místo. Zimní období je v Danakil Depression mnohem chladnější, teploty průměrně dosahují 25 stupňů Celsia, což je perfektní teplota pro turisty.

Když chcete navštívit Danakil Depression, musíte zabezpečit si vhodné ubytování. Kromě několika táborů, které provozuje etiopská vláda, jsou zde také několik soukromých kempů, které nabízejí návštěvníkům možnost ubytování.

S výjimkou několika málo kempů v Danakil Depression, mnoho ubytování je k dispozici pouze v okolních městech a vesnicích. Tyto vesnice se stanou vaším výchozím bodem pro cestu do Danakil Depression. Většina turistů volí ubytování v městě Mekele, které se nachází asi 500 km od Danakil Depression.

Pro ubytování v Danakil Depression nalezten mnoho nabídek na internetu, ale je důležité si zkontrolovat recenze na různých stránkách, aby se ujistil, že si zvolíte kvalitní a bezpečné ubytování.

Celkově, když navštívíte Danakil Depression v zimě a vyberete si dobré ubytování, můžete si užít úžasnou dovolenou v jednom z nejzvláštnějších míst na světě. Ale jako každá cesta do takového exotického místa, musíte mít na paměti, že zde neexistuje žádná zdravotní péče a příprava je klíčem pro přežití a bezpečnou návštěvu Danakil Depression.


Letenka Etiopie Danakil Depression


Letenka do Etiopie: Objevte fascinující krásy Danakilského příkopu

Etiopie je fascinující země, která nabízí mnoho neuvěřitelných přírodních a kulturních pokladů. Jedním z takových míst je i Danakilská depressa, jedna z nejnižších a nejteplejších oblastí na planetě. Pokud se vydáte na dobrodružnou cestu do Etiopie, neměli byste vynechat návštěvu tohoto unikátního přírodního úkazu.

K dosažení této úžasné destinace máte několik možností, ale jedna z nejvýhodnějších a nejběžnějších je letenka do Etiopie. Letiště Addis Abeba, hlavní město Etiopie, je dobře napojeno na mnoho mezinárodních destinací po celém světě. Jakmile přistanete v Addis Abeba, můžete si buď vyzvednout pronajaté vozidlo a vydat se na jízdu na vlastní pěst, nebo se připojit k některé z organizovaných zájezdů, které vás zavedou přímo do Danakilského příkopu.

Danakilský příkop je geologická struktura, která se táhne napříč několika africkými státy, včetně Etiopie, Džibutska a Eritrey. Jedná se o jedno z nejgeologických nejaktivnějších míst na planetě, které nabízí neuvěřitelné pohledy na sopky, lávová pole, solné pláně, gejzíry a horké prameny. Je to místo, kde sice narazíte na extrémní podmínky, ale zároveň si můžete užít neuvěřitelně krásných scenérií.

Mezi hlavní atrakce v Danakilském příkopu patří solné pláně Dallol, které jsou známé svými zvláštně zbarvenými solnými kupy, sopečný kráter Erta Ale, který je domovem stálé lávové jezírko, a gejzíry Dallol, které vyvrhují horké prameny a minerální bohaté bahno.

Při navštěvě Danakilského příkopu je nutné mít na paměti extrémní klima. Teploty se v létě mohou vyšplhat až na 50°C, což znamená, že je nezbytné se dobře připravit a zajistit dostatečné množství vody a opalovacího krému. Samotná cesta trvá několik dní a přes noc je obvykle tábořeno v provizorních stanech.

Přestože návštěva Danakilského příkopu vyžaduje určitou fyzickou kondici a úsilí, je to jedinečná zkušenost, kterou jen těžko zapomenete. Při procházení těmito ohromujícími krajinami lze vidět neuvěřitelnou rozmanitost barvy, textury a formy, která vytváří úchvatné obrazy.

Pokud se rozhodnete vydávat na dobrodružnou cestu do Etiopie, neváhejte si zakoupit letenku a vydejte se objevovat fascinující krásy Danakilského příkopu. Budete ohromeni tímto přírodním skvostem a zároveň budete mít více než dostatek příležitostí k fotografování a získání nezapomenutelných zážitků.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky