Hledejte nejlepší nabídky letenek

Francie Bordeaux

Dovolená Francie Bordeaux


Francie je země, kterou by každý milovník vína měl navštívit. Když se řekne Francie, většinou si lidé hned vybaví Paříž, ale já bych vám ráda představila město Bordeaux a jeho okolí, které je pro své vynikající víno a kulturní dědictví světově známé.

Bordeaux se nachází v jihozápadní Francii a je hlavním městem regionu Nouvelle-Aquitaine. Kromě svého vynikajícího vína je město také bohaté na historii, kulturu a architekturu. Od 18. století, kdy byl Bordeaux jedním z nejvíce prospívajících obchodních center v Evropě, se zde nachází mnoho nádherných staveb, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi nejznámější patří Place de la Bourse, katedrála Saint-André a most Pierre.

Jedním z hlavních lákadel Bordeaux je především jeho víno. Francouzi jsou známí svým víne, ale to, co proslavilo Bordeaux, jsou především jeho červená vína. Region Bordeaux vyniká zejména svými víny ze tří odrůd hroznů - Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc. Na prohlídkách místních vinohradů si můžete vyzkoušet degustační menu, kde ochutnáte různé druhy vína, a zažijete jedinečnou atmosféru, která vládne v této oblasti. Kromě toho můžete navštívit také muzeum místního vína, kde se dozvíte všechny detaily o jeho výrobě.

Pokud se rozhodnete navštívit Bordeaux, nedá se nevyužít okolních krás. Kousek od města se nachází například oblast Medoc, která je plná vinic a nádherných zámků. Zahájení návštěvy Medoc se obvykle koná v Pauillacu nebo Margaux, a pokračuje návštěvou některé z vinic, kde si zájemci mohou vychutnat nejen skvělé víno, ale i pohled na atmosféru jihozápadní Francie.

Další zajímavou oblastí v okolí Bordeaux je Sauternes, která se specializuje na sladké víno. Viniční oblast Sauternes leží na soutoku řeky Garonne a jejího přítoku Ciron, což tvoří ideální předpoklady pro růst hroznů. Pokud si budete chtít vychutnat tento žlutý elixír, můžete navštívit některou z místních vinic, kde se budete moci seznámit s procesem výroby sladkého vína.

V závěru lze tedy říci, že Bordeaux a jeho okolí jsou vynikajícím cílem pro vinařské turisty, kteří si chtějí užít vynikající krajiny a ochutnat některá z nejlepších vín světa. Kromě toho můžete navštívit také mnoho památek, takže i ti, kteří nejsou velkými fanoušky vína, zde najdou mnoho zajímavých míst k prozkoumání.


Počasí Francie Bordeaux


Francie je známá svým rozmanitým, ale převážně mírným oceánským podnebím. Jedním z nejpozoruhodnějších a nejžádanějších měst v této zemi je Bordeaux, které se nachází v jihovýchodní části Francie poblíž Atlantského oceánu.

Bordeaux leží v regionu známém jako Nová Akvitánie a je obklopen krásnou vinohradnickou krajinou a slavnými vinařskými oblastmi. Díky svému poloze má Bordeaux příjemné teplé léto a mírné zimy s mírným chladem. Průměrná letní teplota se pohybuje okolo 25°C, zatímco v zimě se teploty snižují na 6-7°C. Léta jsou obecně teplá a slunečná, a to i během září a října, kdy se koná největší vinařský festival Fête du Vin.

Bordeaux je také pověstné svými srážkami, které jsou rozloženy po celém roce. Nejde o nadměrné množství srážek, které by ovlivňovaly pobyt turistů, ale spíše o dostatečné množství pro udržení zelené krajiny a prosperitu vinic. Letní měsíce jsou obecně suché a slunečné, což je ideální doba pro procházky městem, vychutnání si nádherných výhledů a návštěvu vinařských farem.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími, kdy se teploty mírně snižují a srážky se zvyšují. Tyto období bývají nádherné díky množství kvetoucích květin a pestrosti barev, které se objevují po celém městě. Jsou to také ideální měsíce pro návštěvy vinařských farem, protože vinice jsou krásně zbarvené a sklizeň je v plném proudu.

Co se týče chladnějších zimních měsíců, Bordeaux nemá příliš nízké teploty, ale může být vlhké a občas dochází ke krátkým obdobím mrazu. Oblast Bordeaux se nachází na přítokové straně vápencového pohoří, které chrání město před studenými větry z vnitrozemí. Díky tomu jsou mrazy spíše vzácným jevem a nenavštěvují Bordeaux tak často.

Celkově lze říci, že počasí v Bordeaux je příjemné a vhodné pro návštěvu kdykoli během roku. Každé období má své výhody a krásy, ať už se jedná o slunečné léto, barevné jaro, krásnou podzimní sklizeň nebo mírnou zimu. Takže pokud se chystáte navštívit Bordeaux, nemusíte se obávat nepříznivých počasí, protože tato oblast je slavná svou příjemnou a příjemnou atmosférou po celý rok.


Ubytování Francie Bordeaux


Francie je známá svou bohatou kulturou, historií a vínem, a město Bordeaux není výjimkou. Nachází se v jihozápadní části země a je hlavním městem regionu Nová Akvitánie. Bordeaux je jedním z největších a nejlidnatějších měst ve Francii a nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro návštěvníky.

Při plánování návštěvy Bordeaux je důležité vybrat si správné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, ať už preferujete luxusní hotely, útulné penziony nebo cenově dostupné hostely. Výběr ubytování záleží na vašich preferencích, rozpočtu a požadavcích.

Pro ty, kteří si chtějí dopřát pohodlný pobyt, je zde řada luxusních hotelů s vyhlídkou na město, jako je například hotel InterContinental Bordeaux - Le Grand Hotel. Tento historický palác z 18. století nabízí elegantní pokoje, wellness centrum a služby na vyšší úrovni.

Pokud hledáte více útulné a domácí prostředí, můžete se rozhodnout pro pobyt v penzionu. V Bordeaux najdete mnoho penzionů s bohatým snídaním a přátelským personálem, jako je například Le Chai de Marguerite. Tento penzion se nachází jen kousek od centra města a nabízí prostorné a vkusně zařízené pokoje.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kdo chtějí poznat nové lidi, je hostování skvělou volbou. Bordeaux má několik moderních a stylových hostels, jako je například Backpacker Hostel, který nabízí sdílené pokoje, společné prostory a příjemnou atmosféru.

Bordeaux je známé svými mnoha památkami, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější atrakce patří například historické centrum města, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Tady můžete procházet úzkými uličkami, obdivovat krásné historické budovy a ochutnat místní speciality v restauracích a kavárnách.

Další must-see památkou je Katedrála svatého Ondřeje, jedna z největších a nejlépe dochovaných gotických katedrál ve Francii. Interiér katedrály je jedinečný a střecha nabízí úchvatný výhled na město.

A samozřejmě nezapomeňte ochutnat víno! Bordeaux je jedním z nejdůležitějších vinařských regionů ve světě a nabízí mnoho vinařských statků a vinných sklepů, které můžete navštívit. Zde si můžete vychutnat vynikající víno a dozvědět se více o výrobě tohoto prestižního moku.

Bordeaux nabízí skvělé možnosti ubytování pro každého návštěvníka. Ať už si vyberete luxusní hotel, útulný penzion nebo příjemný hostel, v tomto městě budete mít skvělou základnu pro objevování bohaté kultury, historie a vína Francie.


Letenka Francie Bordeaux


Pokud hledáte atraktivní destinaci v jihozápadní Francii, není nad čím váhat - Bordeaux je ta pravá volba! Tato nádherná město, které se nachází na okraji slavného regionu Bordeaux, nabízí návštěvníkům bohatou historii, krásné architektonické památky a chutnou gastronomii. A co je nejlepší, je zde také letiště, které poskytuje pohodlné spojení s celým světem.

Bordeaux je známé především svou světoznámou vinařskou tradicí. Region Bordeaux je domovem mnoha slavných vinařství a vinic, kde se vyrábějí některá z nejlepších vín na světě. Je tedy téměř povinností ochutnat zdejší kvalitní vína, přičemž nejlepším způsobem je podívat se na výlet do některého z vinařských châteaux. Místní vinaři vás s radostí provedou jejich vinicemi a ochotně vám poví o procesu výroby vína a o bohaté vinařské historii regionu.

Bordeaux se pyšní také úžasnou architekturou. Staré město, které bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je plné historických budov a náměstí, které vás přenese do minulosti. Výšková budova Grosse Cloche je jedním z nejznámějších symbolů města a nabízí nádherný výhled na panorama Bordeaux. Katedrála sv. André, která je majestátním gotickým kostelem, zaujme svou krásou a vznešeností.

Gastronomie je dalším důvodem, proč si rezervovat letenku do Bordeaux. Město je plné restaurací a bister, které nabízí široký výběr z místní kuchyně. Pokud jste milovníci mořských plodů, pak v Bordeaux určitě nebudete zklamáni. Ostré ostrygy, měkké mušle a čerstvé ryby jsou pouze částí toho, co můžete ochutnat. A když si toto vynikající jídlo zkombinujete s místním vínem, dostanete se do gastronomického ráje!

Po objevování Bordeaux můžete také udělat výlety do okolí. Máte možnost navštívit kouzelné město Saint-Émilion, které je známé svou vinařskou tradicí a svou architekturou. Zde si můžete prohlédnout neuvěřitelné podzemní kostely a vyřezávané sklepy s vínem. Máte také možnost navštívit Limoges, které je známé svou porcelánovou výrobou a historickým centrem.

Pokud jste se rozhodli pro letenku do Bordeaux, nebudete litovat. Toto město vám nabídne bohaté zážitky, které spojují historii, kulturu, vynikající jídlo a víno. Ať už jste milovníky vína, historie nebo jednoduše krásné architektury, Bordeaux vám poskytne všechno to, co hledáte. Rezervujte si letenku a připravte se na jedinečnou cestu do tohoto živého a půvabného regionu Francie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Bordeaux


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bordeaux?
Nejlepší doba na návštěvu Bordeaux je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a je méně deště. V této době je také nejlepší čas na ochutnání vína, protože je to období sklizně.

2. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat do Bordeaux?
Bordeaux má své vlastní letiště, takže jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Bordeaux, je letecky. Další možností je vlak z Paříže nebo jiného evropského města.

3. Kolik dní bych měl zůstat v Bordeaux?
Ideální délka pobytu v Bordeaux závisí na vašich zájmech. Pokud se soustředíte na ochutnávku vína, doporučujeme zůstat minimálně 2-3 dny. Pokud plánujete objevovat město a jeho památky, je vhodné zůstat déle.

4. Kde mohu ochutnat tradiční bordeauxské víno?
V Bordeaux existuje mnoho vinařských oblastí a vinných sklepů, kde můžete ochutnat tradiční bordeauxské víno. Mezi nejznámější patří vinařské oblasti Médoc, Saint-Émilion a Pomerol. Existuje také mnoho vináren v centru města, které nabízejí ochutnávky.

5. Kde mohu najít nejlepší francouzskou kuchyni v Bordeaux?
V Bordeaux najdete mnoho restaurací s tradičním francouzským jídlem, jako jsou foie gras, králičí ragú, mušle a mnoho dalších. Nejlepší restaurace se nacházejí v historickém centru města, na náměstí Place des Quinconces a na nábřeží Garonne.

6. Jaké jsou nejlepší památky v Bordeaux?
Mezi nejlepší památky v Bordeaux patří historické centrum města, Katedrála sv. Ondřeje, opera, Muzeum moderního umění a Muzeum vinic a vinařství. Také se doporučuje projít se nábřežím Garonne nebo vystoupit na věž Pey-Berland, odkud se nabízí úchvatný výhled na město.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky