Hledejte nejlepší nabídky letenek

Slovinsko Idrija

Dovolená Slovinsko Idrija


Slovinsko je malá středo-evropská země s bohatou historií a překrásnou přírodou. Jedním z jejích nejzajímavějších a nejmalebnějších měst je Idrija, která nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou.

Idrija je známá především svým bohatým dědictvím v těžbě rtuti. V průběhu 16. a 17. století byla Idrija jedním z největších světových producentů rtuti, která byla využívána například ve štěftování textilu či v lékařství. Svou dlouhou historii odráží množstvím muzeí a památek, které lze ve městě navštívit.

Jednou z největších turistických atrakcí je Idrija Kamšt, který byl postaven v 16. století a sloužil k pohonu vodního kola pro mechanizaci jedné z největších rtuťových dolů v Evropě. Kamšt je jedním z nejstarších dochovaných technických památek v Českých zemích a jeho návštěva je určitě nezapomenutelným zážitkem.

Dalším důležitým symbolem Idrije je překrásný Idrijský zámek, který je jedním z nejzachovalejších šlechtických sídel ve Slovinsku. Zámek je dominantou města a nabízí pohled do života šlechty a místní historie. Kromě toho je zde také umístěno známé muzeum čipky, které je jedním z nejoblíbenějších muzeí pro místní i zahraniční návštěvníky.

Pro milovníky přírody nabízí Idrija nespočet možností k turistice. V okolí města se nachází celá řada krásných přírodních rezervací a parků. Jednou z nejpopulárnějších turistických tras je tzv. Idrijská pouta, která vás zavede do malebného údolí Divjega potoka a k vodopádu Wildflower.

Pokud hledáte ubytování, Idrija nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů. Můžete si vybrat z luxusních hotelů v samotném centru města, romantických penzionů v klidné přírodě nebo rodinných apartmánů v blízkosti horských tras.

Idrija není pouze městem pro dospělé, ale má také mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Například zde najdete dětské hřiště, které je oblíbené zejména v létě, kdy se zde konají různé akce pro děti.

Přijďte navštívit Idriju a relaxujte v malebném prostředí středověkého města plného historie a přírodních krás. Nechte se unést pohádkovou atmosférou a nechte se hýčkat místní pohostinností. Dovolená v Idriji bude zážitkem, který si budete pamatovat dlouho po vašem návratu domů.


Letenka Slovinsko Idrija


Slovinsko je malebná země s mnoha skrytými poklady a přírodními krásami. Jedno z těchto míst je také malebné město Idrija, které se nachází ve středozápadní části země. Pokud si plánujete prozkoumat tuto část Slovinska, je zde ideální možnost využít letenku do Idrije.

Letenka Slovinsko Idrija vám umožní přeskočit dlouhé cesty autem nebo vlakem a přijet přímo do tohoto úžasného města. Idrija je známá svou historií, především díky těžbě rtuti, která zde probíhala několik století. Město je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO díky svému unikátnímu kulturnímu a historickému významu.

Když přistanete v Idrije, nezapomeňte navštívit hornické muzeum, které vám přiblíží historii těžby rtuti a ukáže vám, jak tato činnost ovlivnila město i jeho obyvatele. Poté se vydejte na procházku historickým centrem města, kde si můžete prohlédnout mnoho malebných a tradičních slovinských domů a kostelů.

Pokud jste dobrodružné povahy, není daleko od Idrije také přírodní rezervace Divje Babe, která je domovem jeskyně Divje Babe, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Evropě. Zde byl nalezen slavný hudební nástroj zvaný Divje Babe Flute, který je zřejmě nejstarším hudebním nástrojem na světě.

Kromě historie a přírody si můžete v Idriji vychutnat také nezapomenutelnou slovinskou kuchyni. Vyzkoušejte místní speciality, jako je Idrijský žlikrof - tradiční slovinský plněný knedlík, který se podává s masem nebo zelím. Určitě nevynechejte ochutnat i jiné místní pochoutky, jako jsou domácí sýry a vína, které jsou typické pro tuto část Slovinska.

Letenka Slovinsko Idrija je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci historie, přírody a gastronomie. Navštívte toto malebné slovinské město a nechte se unést jeho kouzlem. Užijte si příjemnou atmosféru, ochutnejte místní speciality a objevujte všechny tyto úžasné stránky Idrije.


Ubytování Slovinsko Idrija


Idrija je město v západním Slovinsku, které se pyšní bohatou historií těžby rtuti. Dnes je město známé především svou kulturní a přírodní krásou. Pokud se chystáte navštívit Idriju, nabízí se mnoho možností ubytování.

První možností je kempování. V Idriji a okolí se nachází mnoho kempů, které nabízejí ubytování ve vlastním stanu nebo karavanu. Nejznámějšími kempy jsou kemp Idrijca a kemp Danica. Kemp Idrijca se nachází v klidné čtvrti města, asi kilometr od centra. Nabízí velké místo pro kempování, společné sociální zařízení a zázemí pro sportovní aktivity. Kemp Danica se nachází asi 5 km od centra města u jezera Kanomljica. Ubytování je zde možné ve vlastním stanu, karavanu nebo chatce. Kemp nabízí sociální zařízení, restauraci a spoustu možností výletů do okolí.

Další možností je pronájem apartmánu. V Idriji se nachází několik soukromých apartmánů, které nabízejí ubytování pro více lidí. Tyto apartmány se nachází v klidných částech města a jsou dobře vybavené pro pohodlný pobyt. Cena ubytování se pohybuje kolem 50 EUR za noc.

Luxusnější možností ubytování jsou hotely. V Idriji se nachází několik hotelů s nabídkou pohodlného ubytování a širokého zázemí. Hotel Jozef, Hotel Kendov dvorec a Hotel Cerkno jsou nejznámější hotely v Idriji. Tyto hotely nabízejí elegantní pokoje, snídani formou bufetu, wellness a spoustu dalších služeb. Cena ubytování v hotelu se pohybuje kolem 100 EUR za noc.

Nejzajímavější ubytování v Idriji je přespání v bývalé těžební jámě. Jako jediný v Evropě nabízí tento neobvyklý zážitek Muzeum Idrija s ubytovacím zařízením. Spánek v této neobvyklé atmosféře je zážitek s nespornou magií.

Kromě ubytování v Idriji můžete samozřejmě využít i ubytování v okolí. V nejkrásnějších slovinských městech, jako jsou Lublaň, Bled nebo Piran, najdete spoustu hotelů, penzionů a apartmánů.

Výběr ubytování v Idriji závisí na vašich preferencích a rozpočtu. Ať už si vyberete kempování, pronájem apartmánu nebo hotelový pokoj, každá z těchto možností se postará o to, abyste si pobyt v této krásné oblasti užili naplno.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Idrija


1. Jak se dostanu do Idrije z hlavního města Slovinska?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestovat autobusem nebo vlakem z Lublaně do Idrije. Existuje pravidelná doprava mezi těmito dvěma městy.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Idrije?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Idrije je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce jsou otevřené. Město také nabízí mnoho festivalů a událostí po celý rok.

3. Kde se nachází největší turistická atrakce v Idriji?
Odpověď: Největší turistickou atrakcí v Idriji je Antonijev rov, který je součástí hornického systému UNESCO. Tento podzemní důl nabízí exkurze a výjimečný pohled do historie hornictví v této oblasti.

4. Jaký je tradiční pokrm v Idriji?
Odpověď: Tradiční pokrm v Idriji je "žlikrofi", což jsou plněné těstoviny podobné raviolům. Tento pokrm je obvykle plněn bramborovou nádivkou a podává se s hladkou omáčkou.

5. Jaké další turistické atrakce byste doporučil v Idriji?
Odpověď: Další zajímavou atrakcí v Idriji je Kašča Trplan, historický dům z 16. století, který byl přestavěn na muzeum. Město také nabízí pěkné procházky a turistika po okolních kopcích.

6. Jaký je vstup na Antonijev rov a další turistické atrakce v Idriji?
Odpověď: Vstup na Antonijev rov a další turistické atrakce v Idriji je zpoplatněn. Ceny se mohou lišit v závislosti na skupinových slevách a věku návštěvníka. Doporučuje se prohlídku předem rezervovat.

7. Jaký je nejbližší letiště k Idriji?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Idriji je Letiště Jožeta Pučnika v Lublani. Z letiště je možné se dostat do Idrije buď veřejnou dopravou nebo pronájmem auta.


Počasí Slovinsko Idrija


Idrija je malebné město nacházející se v západním Slovinsku, které je proslulé svou historií těžby rtuti. Avšak stejně jako v jiných oblastech Slovinska, i zde se dá často zažít velmi různorodé počasí.

V letních měsících je tato oblast typicky teplá a slunečná. Průměrné teploty se pohybují okolo 25 °C, takže tu můžete očekávat ideální podmínky pro turistické aktivity - od pěší turistiky po jízdu na kole. V oblasti Idrije se nachází mnoho přírodních parků a památek, což dělá tento region ideálním místem pro prozkoumávání. Myslete však na to, že v noci se mohou teploty výrazně snížit, takže se určitě dobře oblečte.

Na podzim se počasí začíná měnit - teploty klesají a zvýšené srážky mohou způsobit kalné a mlhavé dny. Nicméně i tento roční období má své kouzlo, protože barevné lístí pobřežuje celý region. To také znamená, že podzim je vhodné období pro ty, kteří chtějí užít si lesy a horské výhledy plné barev.

Zima v Idriji může být velmi chladná a mrazivá. Průměrné teploty se pohybují okolo 0 °C, ale v některých dnech se může ochladit až na minusové hodnoty. Oblečte se proto do teplých vrstev, když se rozhodnete vyrazit ven. Mezi populární zimní sporty v této oblasti patří sjezdové lyžování, běžkování a skialpinismus.

Zimní počasí se pomalu mění na jarní - oblast Idrije začíná ožívat a být plná nového života a energie. Nejlepší jarní počasí se dostavuje od dubna do května. Teploty, které klesly během zimy, začínají stoupat a příroda se přibližuje k maximálnímu květu. Jaro je pro lidi, kteří rádi prochází přírodou, ideálním obdobím, protože mohou shlédnout celý proces oživení při pěší turistice, cyklistice nebo výletu na kole.

Celkově se dá říci, že počasí v Idriji se může výrazně měnit a může být poněkud nepředvídatelné. Avšak nezáleží na tom, zda jste zde na jaře nebo v létě, zima nebo podzim, vždy se budete moci těšit na krásnou přírodu a pohostinnost místních obyvatel.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky