Hledejte nejlepší nabídky letenek

Spojené arabské emiráty Abu Dhabi

Ubytování Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty jsou jedním z turisticky nejatraktivnějších míst na Blízkém východě a jejich hlavní město, Abu Dhabi, nabízí širokou škálu ubytování, která uspokojí potřeby a preference každého cestovatele. Od luxusních resortů až po cenově dostupné hotely, v Abu Dhabi naleznete skutečně vše, co si přejete.

Abu Dhabi, bohaté na ropu, si zachovalo své tradiční kořeny, zatímco se stalo moderním a kosmopolitním městem. Tento unikátní mix minulosti a budoucnosti je patrný nejen ve městě, ale také v jeho ubytovacích zařízeních.

Pro ty, kteří touží po luxusním odpočinku, Abu Dhabi nabízí několik pětihvězdičkových resortů, které se rádi postarají o všechny vaše potřeby. Budete moci využívat soukromé pláže, vyhlášené golfové kurzy, wellness centra s nabídkou masáží a relaxačních lázní a také vynikající gastronomické zážitky ve svých restauracích, které nabízejí širokou škálu mezinárodních kuchyní.

Příkladem luxusního ubytování je Emirates Palace, ikonický hotel, který je považován za jedno z nejluxusnějších ubytování na světě. S 394 pokoji a 92 suity je považován za skutečně extravagantní místo s výhledem na Perský záliv. Hotel nabízí také osm restaurací, salóny a bary, soukromou pláž, bazény a wellness centrum. Je to opravdový palác v přepychovém stylu.

Pro ty, kteří preferují menší a intenzivnější prostředí, jsou v Abu Dhabi také k dispozici boutique hotely v historické části města. Tyto hotely nabízejí jedinečný zážitek, kde můžete objevovat místní kulturu a tradice s lehce bohémskou atmosférou.

Pokud máte větší rozpočet, můžete také zvážit ubytování v jednom ze světově proslulých věžových budov, které dominují panoramatu města Abu Dhabi. Tyto budovy, jako například Etihad Towers, nabízejí luxusní pokoje s nádherným výhledem na město a Perský záliv. Můžete si také vychutnat stravování ve vyhlášených restauracích, relaxovat v hotelových bazénech a prozkoumat obchody a atrakce v přilehlých nákupních centrech.

Pokud hledáte budgetové ubytování, Abu Dhabi nabízí také širokou škálu cenově dostupných hotelů a apartmánů. Tyto možnosti jsou často pohodlné, čisté a nabízejí základní vybavení, které potřebujete pro pohodlný pobyt.

Celkově lze říci, že Abu Dhabi je městem, které nabízí ubytování pro všechny typy cestovatelů a jejich rozpočty. Nezáleží na tom, zda hledáte luxus, tradici, moderní architekturu nebo cenově dostupné možnosti, najdete zde ubytování, které vám nabídne skvělý pobyt plný příjemných zážitků.


Počasí Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty Abu Dhabi jsou známé svým teplým a suchým podnebím, které se vyznačuje vysokými teplotami po většinu roku. Abu Dhabi se nachází na pobřeží Perského zálivu a proto je ovlivněno horkým východním válcovým proudem, který přináší vlhkost z omýlaného pobřeží. V létě mohou denní teploty stoupat až k 40 °C a v zimě se proudy z vnitrozemí ochlazují a teploty klesají na příjemných 20 až 25 °C.

V létě jsou dni velmi dlouhé a slunce vychází velmi brzy ráno. V létě bývají teploty tak vysoké, že je třeba být opatrný při pobytu venku. Navíc je v této době v Abu Dhabi velmi suchý vzduch, což vysoušení organismu způsobuje únavu a zhoršení celkového zdravotního stavu. Turisté a obyvatelé si v této době oblíbí pláže, kde se chladí ve vodě. Nicméně, i při pobytu u vody je potřeba být ve stínu a hydratovat se pitím vody.

Zimní období v Abu Dhabi bývá mnohem příjemnější pro turisty i obyvatele. V této době se denní teploty pohybují na příjemných 25 °C a nocí je zde také příjemněji. Karnevalové výroby a festivaly, konající v této době v městě jsou ideální pro turisty, kteří se chtějí zážitkům dosyta rozdávat.

Celkově lze říci, že počasí v Abu Dhabi je pro tuto oblast zcela typické. Letní měsíce jsou velmi horké, zatímco zimní měsíce jsou příjemné. Při návštěvě města je proto nutné dodržovat doporučení a chránit se před přehřátím organismu. Je nutné dodržovat pitný režim, chránit se během dne před sluncem a dobře se hydratovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Dotaz: Jaké je klima v Abu Dhabi?
Odpověď: Klima v Abu Dhabi je horké a suché. Teploty mohou v létě dosáhnout až 45 stupňů Celsia.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Abu Dhabi?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Abu Dhabi, je taxi nebo soukromý přepravce. Existují však také městské autobusy a metra, ale ty mají omezenou dostupnost.

Dotaz: Jsou v Abu Dhabi povoleny alkoholické nápoje?
Odpověď: Ano, alkoholické nápoje jsou v Abu Dhabi povoleny v licencovaných hotelech a restauracích.

Dotaz: Potřebuji vízum k návštěvě Abu Dhabi?
Odpověď: Ano, potřebujete vízum k návštěvě Abu Dhabi, pokud jste cizinec. Vízum lze získat předem online nebo při příjezdu na letiště.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší atrakce v Abu Dhabi?
Odpověď: Mezi nejlepší atrakce v Abu Dhabi patří mešita Sheik Zayed, Ferrari World, vodní park Yas Island, Louvre Abu Dhabi a Emirates Palace.


Dovolená Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty jsou zemí plnou kontrastů. Je zde vysoký standard života a bohatství, ale i tradiční kultura a náboženství. Hlavním městem a zároveň největším městem Emirátů je Abu Dhabi, které nabízí mnoho zajímavých atrakcí.

Abu Dhabi se nachází na pobřeží Perského zálivu a je jedno z nejbohatších měst na světě. Můžete zde objevovat mnoho památek a turistických atrakcí, jako je například největší mešita ve Spojených arabských emirátech, Sheikh Zayed. Tato mešita byla postavena v roce 2007 a její vstup je pro turisty zdarma. Mešita je složena z bílého mramoru a celková kapacita je více než 40 tisíc lidí.

Další zajímavou budovou v Abu Dhabi je Emirates Palace, exkluzivní hotel kde si můžete užít luxusní a zároveň autentické atmosféry Blízkého východu. Na jeho střeše se nachází bazén s výhledem na Perský záliv a hosté mohou využít i další luxusní služby.

Abu Dhabi je také domovem mnoha uměleckých center a muzeí. Mezi další zajímavé turistické atrakce patří Louvre Abu Dhabi, což je muzeum, které zobrazuje kulturu, dějiny a umění celého světa. Tato galerie byla otevřena v roce 2017 a hostí více než 600 exponátů.

Pro tuto oblast je typické vysoké teploty a proto by neměly chybět návštěvy pláží. Většina pláží nabízí příjemné atmosféry pro relaxaci a množství vodních aktivit jako je například potápění, plachtění a surfování.

Abu Dhabi je městem, které nabízí ty nejlepší služby jakými jsou vysoký standard ubytování, tradiční kuchyně a krásné památky. Při plánování dovolené nezapomeňte na návštěvu této oblasti Spojených arabských emirátů.


Letenka Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty (SAE) jsou známé jako jedna z nejbohatších a nejluxusnějších destinací na světě. Jejich hlavním městem je Abu Dhabi, které si získalo světovou proslulost díky svému ohromujícímu luxusu, moderní architektuře a bohaté kultuře. Pokud se rozhodnete navštívit tuto fascinující destinaci, letenka do Abu Dhabi je nezbytným prvkem vaší cesty.

Při hledání letenky do Abu Dhabi budete mít na výběr z mnoha mezinárodních leteckých společností, které poskytují spojení s tímto exotickým městem. Jednou z nejoblíbenějších a nejkvalitnějších leteckých společností je Emirates, jejíž domovskou základnu najdete právě v Dubaji, který je nedaleko Abu Dhabi. Emirates je známá svou prvotřídní službou, luxusními letadly a pohodlím pro své cestující. Můžete si být jistí, že letenka s tímto dopravcem vám nabídne nejen příjemnou cestu, ale také skvělé zážitky.

Kromě Emirates jsou zde také další spolehlivé letecké společnosti, které nabízejí letenky do Abu Dhabi, jako je například Etihad Airways - národní letecká společnost Spojených arabských emirátů. Etihad je známá svými moderními letadly, kvalitním jídlem a výbornou službou pro své cestující. Pokud hledáte pohodlnou a příjemnou cestu, letenka s Etihad je skvělou volbou.

V případě, že hledáte levnější možnost letenky do Abu Dhabi, můžete se obrátit na nízkonákladové letecké společnosti, jako je například Air Arabia nebo Flydubai. Tyto společnosti nabízejí cenově dostupné lety a sjednání letenky je rychlé a snadné přes jejich webové stránky. I když nemají takovou luxusní výbavu jako letecké společnosti vyššího standardu, stále poskytují slušnou kvalitu cestování.

Ubytování v Abu Dhabi je velmi jednoduché zajistit, ať už se rozhodnete pro luxusní hotelové komplexy nebo cenově dostupnější ubytování. Město nabízí řadu možností pro všechny cestovatele, ať už preferujete ubytování v centru města, poblíž pláže nebo v klidnějších částech. Abu Dhabi vám také nabízí bohatý program a mnoho atrakcí, jako jsou louky Ferrari World, Sheikh Zayed Mosque nebo Louvre Abu Dhabi, který představuje jedno z největších uměleckých muzeí na světě.

Cesta do Abu Dhabi je skvělou příležitostí poznat bohatou arabskou kulturu, ochutnat tradiční arabskou kuchyni a prozkoumat fascinující architektonické skvosty. Letenka do Abu Dhabi je klíčem k tomu, abyste zažili úžasnou dovolenou v jednom z nejvíce exotických měst světa. Připravte se na luxus, pohodlí a nezapomenutelné zážitky při cestování do Abu Dhabi.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky