Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bahamy Mayaguana

Počasí Bahamy Mayaguana


Mayaguana je jednou z nejvzdálenějších ostrovů na Bahamách, nacházející se na jihovýchodě této karibské země. Pokud hledáte klid a pohodu, je tato malá zelená oáza ideální destinací pro vaši dovolenou. Navzdory svému odlehlému umístění však Mayaguana nabízí také nádherné slunce, azurově modrou vodu a úchvatné pláže, ze kterých si vychutnáte skvělý výhled na okolní ostrovy.

Počasí na Mayaguaně je celkově velmi příjemné a teplé po celý rok, což z ní činí ideální destinaci v podstatě kdykoliv. Průměrná teplota vzduchu se během roku pohybuje od 21 do 32 stupňů Celsia, s nejvyššími teplotami v období od června do října a nejnižšími v období od prosince do únoru. Vody okolo Mayaguany jsou také velmi teplé a v létě se jejich teplota zvyšuje až na 30 stupňů Celsia.

Deštivá období na Bahamách jsou obecně hodně silná a většinou se vyskytují během letního období, kdy dochází k občasným bouřím a hurikánům. Je důležité mít na paměti, že hurikány mohou v této části světa velmi rychle vzniknout a stávat se velice nebezpečnými pro obyvatele a turisty. Proto je důležité dbát na včasné a úplné informování o aktuální situaci a na následné preventivní opatření.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Mayaguany, doporučujeme vám se vybavit vhodným oblečením, které zahrnuje lehké a prodyšné látky, plavky, opalovací krém, klobouky a sluneční brýle. Pamatujte také na to, že Bahamy jsou destinací s velmi silným sluncem, a proto je nutné dodržovat zásady správné ochrany před UV zářením, zejména pokud trávíte nějaký čas na plážích nebo jiných otevřených prostranstvích.

Mayaguana není pouze velmi nádhernou destinací, ale také znamená výhodnou pozici pro rybolov nebo potápění. Díky svým korálovým útesům a nádherným plážím dokáže návrat na tento malý a klidný ostrov být pro každého turistu nezapomenutelným zážitkem. Vychutnejte si tu tento kousek ráje na zemi, kde si odpočinete a odhodíte všechny starosti, a můžete si tak užít své dovolené naplno.


Ubytování Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou známé svými bílými plážemi, tyrkysově modrou vodou a jedinečnou atmosférou. Mezi mnoha ostrovy, které Bahamy nabízejí, se nachází také ostrov Mayaguana, který je zcela odlišný od ostatních.

Mayaguana je nejvzdálenějším obydleným ostrovem Baham. Leží mezi ostrovy Turks a Caicos a Haiti a jeho pomalé tempo života je odrazem skutečnosti, že je zde jen několik set obyvatel. Mayaguana je ideálním místem pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové a nekomerční prostředí.

Ubytování na ostrově Mayaguana je omezené, ale přesto se zde nachází několik možností pro ubytování. Luxusnější variantou je privátní vila nebo samostatný dům, který nabízí veškeré moderní vybavení a pohodlí. Tyto luxusní nemovitosti jsou zpravidla obklopeny překrásnou přírodou a mají vlastní pláž. Pro ty, kteří preferují menší rozpočet, jsou k dispozici i menší hotely a apartmány, které nabízejí pohodlné ubytování za dostupnější ceny.

Hlavní předností Mayaguany je samozřejmě jeho krásná příroda. Ostrov je obklopen korálovými útesy, které se nacházejí nedaleko pobřeží. Tato oblast nabízí jedinečný zážitek ze šnorchlování a potápění, kde si můžete prohlédnout pestrou a nádhernou podmořskou faunu a flóru.

Mayaguana je také domovem pro mnoho ohrožených druhů ptáků, včetně hnědého pelikána a koroptve Bahamské. Ptáci se zde nacházejí v přírodní rezervaci Great Inagua, která je jednou z největších neobydlených přírodních rezervací v Karibiku. Milovníci přírody tak mohou zažít neuvěřitelné pozorování ptáků a být svědky jejich jedinečného chování.

Mayaguana je také rájem pro rybáře. Ostrov je známý svými množstvím rybích druhů, jako jsou trnkové ryby, tuňáci a tarponi. Místní rybáři mohou zajistit loď a průvodce, kteří vás vezmou na nezapomenutelný rybářský výlet.

Navštěvovat Mayaguanu můžete kdykoli během roku, protože ostrov má tropické podnebí se stálými teplotami okolo 26 °C. Nejlepší čas na návštěvu je obvykle od prosince do dubna, jakožto nejsušší období.

Mayaguana je jedinečný ostrov, který skýtá dovolenou od počátku do konce. Krásné pláže, skvělé potápění, pozorování ptáků a rybaření jsou jen některé z aktivit, které zde můžete zažít. Pokud hledáte klidnou dovolenou v nedotčené přírodě, Mayaguana je ideální destinací pro vás. Ubytování na tomto ostrově je omezené, ale nabízí několik možností pro každý rozpočet.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Mayaguana


Nejčastější dotazy a odpovědi o Bahamách, konkrétně o ostrově Mayaguana:

1. Jak se dostanu na ostrov Mayaguana?
- Nejjednodušším způsobem je letadlo z hlavního města Baham – Nasau. Mayaguana má malé letiště, které je přístupné pravidelnými lety.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Mayaguana?
- Ostrov Mayaguana je známý svými nádhernými plážemi. Mezi nejlepší patří North Plage,a východní částý ostrova.

3. Co dělat na ostrově Mayaguana?
- Na ostrově Mayaguana si můžete užít klidné pláže, potápění, šnorchlování, rybaření a procházky přírodou. Můžete také navštívit historické památky a tradičními osady na ostrově.

4. Kde se ubytovat na ostrově Mayaguana?
- Na ostrově Mayaguana nenajdete mnoho hotelových rezortů. Můžete se rozhodnout pro pronájem soukromého bytu či domu nebo si zarezervovat ubytování v jednom z několika menších motelů na ostrově.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu ostrova Mayaguana?
- Nejlepší doba na návštěvu Mayaguana je od listopadu do května, kdy jsou teploty příjemné, a déšť je minimální. V tomto období je také nižší riziko hurikánů.

6. Je na ostrově Mayaguana dostatek restaurací a obchodů?
- Ostrov Mayaguana je menší a nemá tolik restaurací a obchodů jako větší turistické destinace na Bahamách, ale najdete zde několik restaurací a místních obchodů, kde můžete nakoupit potraviny a další základní zboží.

7. Existují na ostrově Mayaguana turistické atrakce?
- Ostrov Mayaguana je proslulý svou přírodou a klidnou atmosférou. Mezi turistické atrakce patří historické památky, jako je Major Hill's Great House, a nádherné pláže, kde si můžete užít relaxaci a vodní aktivity.

8. Jak dlouho by měla být návštěva Mayaguany?
- Pokud plánujete návštěvu Mayaguany, doporučuje se pobyt minimálně na několik dní, aby bylo dostatek času na objevování krás ostrova a užívání si klidné atmosféry.


Letenka Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou snů. Tyto karibské ostrovy lákají návštěvníky z celého světa svými zářivými plážemi, tyrkysovými moři a přátelskou atmosférou. Jednou z menších, ale stejně kouzelných ostrovních destinací je Mayaguana. Abychom vám usnadnili cestování, projdeme si některé důležité informace o letenkách do tohoto tropického ráje.

Mayaguana, ležící na jihovýchodním okraji Baham, je ostrovem plným krásných pláží a nerušeného přírodního prostředí. Zdejší přírodní rezervace a národní parky poskytují útočiště pro mnoho ohrožených druhů, jako jsou ptáci a mořští želvy. Ostrov je také ideálním místem pro potápění či šnorchlování, protože jeho korálové útesy jsou nádherné a nabízejí bohatství podvodního života.

Pokud se chystáte navštívit tuto perlu Baham, prvním krokem je sehnat letenku. Existuje několik způsobů, jak letět na ostrov Mayaguana. Nejbližším velkým mezinárodním letištěm je letiště v Nassau, hlavním městě Baham. Zde najdete mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Nassau z různých částí světa.

Po příletu na letiště v Nassau budete muset přestoupit na vnitrostátní lety směrem na Mayaguanu. Existuje několik regionálních leteckých společností, které provozují lety do tohoto ostrova. Například letecká společnost Bahamasair nabízí pravidelné lety na různé ostrovy Baham včetně Mayaguanu.

Je také možné si pronajmout soukromé vrtulníky nebo letadla, které vám umožní přistát přímo na ostrově Mayaguana. Tato možnost je obzvláště výhodná pro ty, kteří preferují privátní a rychlou přepravu.

Při hledání letenek na ostrov Mayaguana je důležité plánovat dopředu. Mnoho turistů chce navštívit Bahamy, a proto mohou lety být rychle vyprodané, zejména během letních měsíců nebo prázdnin. Doporučuje se rezervovat letenku s dostatečným předstihem, ať už se rozhodnete letět s komerční leteckou společností nebo pronajmout soukromý letoun.

Přestože letenky do Mayaguanu mohou být nákladné, cesta do tohoto úchvatného tropického ráje rozhodně stojí za to. Ať už se chystáte plavat v tyrkysových vodách, prozkoumat bohatý podmořský svět nebo jen relaxovat na pláži, Mayaguana vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

Pokud sníte o dovolené na krásných plážích Baham a toužíte po dobrodružství na jednom z méně obydlených ostrovů, je Mayaguana místem, které byste neměli opomenout. Se správným plánováním a rezervací letenek si můžete užít jedinečnou dovolenou na této obdivuhodné destinaci. Připravte si plavky, sluneční brýle a kvalitní opalovací krém a vydejte se na cestu do ráje na ostrov Mayaguana na Bahamách!


Dovolená Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou tropický ráj, plný bílých pláží, tyrkysových moří a slunečního svitu. Jednou z nejčarovnějších destinací na Bahamách je ostrov Mayaguana. Tento mírně obydlený ostrov nabízí neuvěřitelnou přírodu, klid a relaxaci pro ty, kteří touží uniknout od každodenního shonu a stresu.

Mayaguana je ostrov nacházející se na severním konci řetězce Baham a je jedním z nejsevernějších ostrovů. Dosahování tohoto místa může být trochu výzvou, ale cesta určitě stojí za to. Národní letiště na ostrově je dostupné přílety z Nassau nebo z Turks a Caicos. Po příletu na ostrov budete přivítáni nádhernými plážemi, teplým mořem a vstřícnými a vřelými obyvateli.

Pláže na ostrově Mayaguana jsou osamocené a nedotčené, což dává návštěvníkům jedinečnou možnost užívat si klidný pobyt na pláži bez přecpávání turisty. Bílý písek, který zdobí pobřeží, a tyrkysové moře jsou dokonalou kombinací pro každého milovníka slunce a moře. Můžete se potápět v krásných korálových útesech, chodit po plážích dlouhé kilometry, nebo si jednoduše dopřát lenošení na sluněčním lehátku.

Pokud se chcete vydat na dobrodružnější výlet, můžete si pronajmout loď a projít se kolem okolních ostrovů. Můžete navštívit například ostrov "Pig Beach", kde budete mít možnost plavat s divokými prasaty. Tato zkušenost je nevídaná a nezapomenutelná.

Mayaguana nabízí také skvělé možnosti pro rybolov. Můžete si pronajmout místního průvodce, který vás provede nejlepšími místy na lov ryb. Můžete chytat mahi-mahi, tuňáka nebo dokonce i rekordní bonefish.

Kromě úchvatných pláží a vodních aktivit, můžete také navštívit historické místo na ostrově, jako je například světlo Maják. Tento maják byl postaven v roce 1889 a dosud slouží jako navigační bod pro lodě, které procházejí těmito vodami.

Mayaguana je také jedním z nejjemnějších míst pro pozorování různých druhů ptáků. Můžete sledovat ptáky, jako jsou lysce břehule, fish crow nebo dokonce i vzácné sokoly.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat místní kulturu a zvyky, existují na ostrově různé události, jako je například Mayaguana Family Island Regatta, která se koná každý rok v dubnu. Můžete se setkat s místními obyvateli, ochutnat tradiční bahamskou kuchyni a poznat místní tance a hudbu.

Mayaguana je skutečným rájem pro ty, kteří touží po poklidné a neopakovatelné dovolené. Tento ostrov nabízí unikátní kombinaci nádherných pláží, bohatého podvodního světa a fascinující kultury. Pokud hledáte úplný únik od rutiny a řádu, je Mayaguana perfektní volbou pro dovolenou.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky