Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bulharsko Veliko Tarnovo

Dovolená Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo, ležící v severním Bulharsku, je jednou z nejkrásnějších destinací v zemi, kterou za dovolenou rozhodně stojí za to navštívit. Toto malebné město je nejen historicky významné, ale také nabízí nádherné přírodní scenérie a bohatou kulturní nabídku.

Hlavním lákadlem Veliko Tarnova je jeho staré město, které se rozprostírá na strmém kopci nad řekou Jantra. Toto unikátní místo je známé svými historickými památkami, mezi které patří hrad Ciřikhama, který sloužil jako sídlo bulharských carů ve středověku. Při procházce úzkými uličkami starého města si můžete vychutnat atmosféru minulosti a obdivovat malebné domy s tradiční architekturou.

Další zajímavou památkou v blízkosti Veliko Tarnova je klášter Sv. Ivan Rilský, který se nachází v Chrámci, nedaleko od města. Tento klášter je jednou z nejvýznamnějších pravoslavných památek v Bulharsku a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde nádherné fresky a působivou architekturu, která vás okouzlí.

Kromě bohaté historie města nabízí Veliko Tarnovo také mnoho přírodních krás. Na úpatí kopce, na kterém leží staré město, se rozkládá národní park "Strandža", který láká milovníky přírody a turisty jemnými kopcemi a malebnými jezery. Zde si můžete užít krásné procházky nebo cyklistické výlety a těšit se na úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Veliko Tarnovo je také známé svou bohatou kulturní nabídkou. Město je domovem mnoha umělců, kteří zde najdou mnoho zdrojů inspirace. Každoročně se zde konají kulturní festivaly a akce, které přitahují návštěvníky z celého světa. Můžete si zde vychutnat divadelní představení, hudební koncerty a mnoho dalších událostí, které obohatí váš pobyt.

Když se rozhodnete strávit dovolenou v Bulharsku, nezapomeňte navštívit Veliko Tarnovo. Toto malebné město vám nabídne unikátní kombinaci historie, přírody a kultury, kterou budete jistě milovat. Příjemný pobyt v Bulharsku!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Veliko Tarnovo?

Nejlepší období k návštěvě Veliko Tarnovo je mezi květnem a zářím, kdy je počasí příjemné a slunečné.

2. Je třeba mít vízum k návštěvě Bulharska?

Většina cizinců může vstoupit do Bulharska bez víza, pokud plánují zůstat méně než 90 dní. Víza jsou nezbytná pro delší návštěvy nebo pro určité typy aktivit, jako je práce nebo studium.

3. Jak se dostanu do Veliko Tarnovo?

Veliko Tarnovo je snadno dostupná z hlavního města Sofie, kam létají letadla z několika měst v Evropě. Alternativou je doprava autobusem nebo vlakem.

4. Jaká je nejlepší cesta k Forteresse Tsarevets?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Tzarevets, je pěšky po kamenitých cestách. Je to strmé stoupání, ale odměnou je neuvěřitelný výhled na město a okolní krajinu.

5. Kde se dá najít ubytování v Veliko Tarnovo?

Veliko Tarnovo má mnoho hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme rezervovat ubytování předem na internetu nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

6. Co stojí za návštěvu v okolí Veliko Tarnovo?

Kromě návštěvy samotného města Veliko Tarnovo, stojí za to navštívit různá místa v okolí, jako například Arbanassi s jeho historickými domy, klášter Preobrazhenie s krásnými freskami, nebo skalnatý kanion řeky Yantra.

7. Kde se dá najíst dobré bulharské jídlo v Veliko Tarnovo?

V Veliko Tarnovo najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční bulharská jídla, jako jsou banitsa, kebabche a tarator. Doporučujeme navštívit restauraci Shtastlivitsa, která nabízí autentické bulharské jídlo v krásné historické budově.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Bulharsku, jedno z míst, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je Veliko Tarnovo. Tato malebná a historicky bohatá destinace se nachází na severu Bulharska a nabízí neuvěřitelné množství památek, krásné přírodní scenérie a bohatou kulturní scénu.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat do Veliko Tarnovo, je cesta letecky. Existují různé letecké společnosti, které nabízejí lety do letiště Sofia, které se nachází asi 220 kilometrů od Veliko Tarnova. Sofia je hlavním městem Bulharska a je dobře propojena s mnoha evropskými letišti. Po příletu do Sofie je možné pokračovat v cestě do Veliko Tarnova buď autobusem nebo soukromým přepravcem. Cesta trvá asi 3-4 hodiny a nabízí vám možnost si užít krásnou bulharskou krajinu a projít se po malebných vesničkách na cestě.

Veliko Tarnovo je jedno z nejpůsobivějších míst v Bulharsku. Jeho největší atrakcí je Tarnovská pevnost, která kdysi sloužila jako sídlo bulharských carev. Pevnost leží na skalnatém vrcholu a nabízí dechberoucí výhled na město a okolní krajinu. Navštivte také historický střed města, kde se nachází staré uličky plné tradičních domů a malebných restaurací. Pro milovníky historie je nedaleký Archeologický muzeum ideálním místem k objevování minulosti Veliko Tarnova.

Pokud máte rádi přírodu, okolí Veliko Tarnova jistě nenechá nikoho na holičkách. V okolí se nachází několik národních parků a rezervací, které nabízejí úchvatné výhledy, turistické trasy a příležitost k obdivování místní flóry a fauny. Přímo ve městě můžete navštívit také známou sametovou zahradu, kde si můžete odpočinout a užít si pohodu.

Veliko Tarnovo je také známé svou bohatou kulturní scénou. Během vašeho pobytu si můžete vychutnat mnoho kulturních festivalů, představení a koncertů, které se konají po celý rok. Místní restaurace nabízejí lahodnou bulharskou kuchyni, kterou rozhodně nemůžete vynechat. Vyzkoušejte tradiční pokrmy jako šopský salát, banica nebo různé druhy kebabů.

Veliko Tarnovo je opravdu jedinečným místem, které stojí za to navštívit. Ať už se rozhodnete k letu do Sofie a následné cestě do Veliko Tarnova nebo vyškrábání se až sem vlastním automobilem, tato destinace vás určitě okouzlí svým historickým a přírodním bohatstvím.


Ubytování Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je země plná krásných měst a malebných vesniček. Mezi ty nejhezčí a nejnavštěvovanější patří určitě město Veliko Tarnovo. Jeho historické centrum bylo až do 14. století hlavním městem druhého bulharského carství. Dnes se zde mísí kouzlo historie a moderní turistické vybavení, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Aby se turisté mohli plně oddat tleskání krajiny, historických památek a slavných bulharských specialit, je potřeba vybrat kvalitní ubytování. V tomto ohledu sklízí Veliko Tarnovo samé chvály. Zdejší hotely a ubytování jsou vynikající a nabízejí vše, co si turista může přát.

Začněme tradičním hotelem, který se nachází v historické části města. Hotel Gurko byl postaven v 19. století a byl původně zaměřen na bulharské spisovatele a umělce. V roce 2005 byl zrekonstruován a dnes nabízí dokonalé ubytování. Hotelové pokoje jsou velké a prostorné, a vybaveny vším potřebným. S krásným výhledem na hrad a historické centrum města, je to ideální místo pro ty, kteří hledají něco trochu zvláštního.

Dalším nádherným hotelem, který stojí za pozornost, je Yantra Grand Hotel. Tento luxusní hotel nabízí vynikající ubytování, stejně jako velké centrum zdraví a relaxace, které má spa, vířivku a saunu. Hosté mohou využívat bazén a posilovnu. Pokoje jsou prostorné a moderní, ale zachovávají tradiční atlantický styl s prvky dřeva a kamene.

Pro ty, kteří chtějí být blízko přírody, je ideální ubytování všechny kolem statek. Nachází se 15 minut jízdy od centra města a nabízí dokonalou příležitost pro relaxaci v klidné a malebné přírodě. Hosté mohou být schopni procházet se po farmě, čerpat čerstvý vzduch a vyzkoušet produkty z místních farem.

Pokud hledáte cenově dostupnější ubytování, Vila Chinka je pro vás tou správnou volbou. Tato vila je vzdálena pouhých 10 minut chůze od centra města a nabízí prostorné a dobře vybavené vakantní byty. Ideální volba pro ty, kteří chtějí mít více prostoru a nejsou ochotni utratit velkou část peněz za ubytování.

Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst v Bulharsku a kvalita ubytování zde opravdu nedělá žádnou výjimku. Bez ohledu na vaše preference, můžete najít dokonalé ubytování, které uspokojí vaše potřeby. Proto neváhejte a přijďte si užít krásy tohoto kouzelného města a jeho nezapomenutelného ubytování.


Počasí Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst Bulharska a také jedním z nejvýraznějších symbolů bulharské historie a kultury. Nachází se v severní části země, na březích řeky Jantra, na úpatí kopců Stareho plácku a Tsarevce.

Počasí v této oblasti je typické kontinentální klima s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty mohou snížit až na -5 stupňů Celsia.

V létě můžete v této oblasti očekávat spoustu slunce a jasné modré oblohy. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce mohou být noci chladné, ale přes den je teplota příjemná a ideální pro turistické aktivity. V oblasti se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou krásnou přírodou a historickými památkami města.

Podzim v této oblasti může být velmi krásný, protože stromy začínají měnit barvy, což vytváří nádhernou scenérii. Teploty se však mohou rychle snížit a deštivé dny se mohou stát častějšími.

Zima v městě Veliko Tarnovo může být velmi studená a mokrá. Sníh bývá běžný, ale množství sněhu závisí na roční době a může se lišit v závislosti na nadmořské výšce. Pokud přijedete během zimy, můžete zůstat v teple a užívat si výhled na zasněžené hory, které se nacházejí v blízkosti města.

Jaro je skvělou dobou k návštěvě této oblasti, protože se vše probouzí k životu. Stromy začínají rašit, květiny kvetou a voda z tajícího sněhu naplňuje řeky. Teploty se pomalu zvyšují a deštivé dny se stávají méně častými.

Celkově je Veliko Tarnovo fascinující a krásné město s bohatou historickou a kulturní historií. Navštivte tuto oblast v kteroukoliv roční dobu a užijete si krásné scenérie a zajímavé památky.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky