Hledejte nejlepší nabídky letenek

Belgie Oudenaarde

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Oudenaarde


1. Jak se dostat do Belgie Oudenaarde?

Nejjednodušší způsob je cestovat letecky nebo vlakem do Bruselu a následně přestoupit na vlak směrem do Oudenaarde. Alternativně je možné přijet automobilem po dálnici.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Oudenaarde?

Mezi hlavní atrakce patří gotická radnice, kostel Panny Marie a muzeum Ronde van Vlaanderen, které je věnované závodu Tour of Flanders.

3. Kde se nachází nejbližší letiště?

Nejbližší mezinárodní letiště je Brussels Airport, které je vzdálené asi 70 kilometrů od Oudenaarde.

4. Co byste měli ochutnat z místní kuchyně v Oudenaarde?

Místní specialita je Kwaremont, silné belgické pivo, které je rovněž pojmenováno po zdejší hoře. Další typické pokrmy zahrnují belgické hovězí karbanátky a zapečené kachní stehno.

5. Kdy se koná závod Tour of Flanders?

Tour of Flanders je každoroční profesionální cyklistický závod, který se koná na začátku dubna. Datum závodu je každý rok různé.

6. Jaká je průměrná teplota v Oudenaarde?

Průměrná teplota v Oudenaarde se pohybuje od 10°C v zimních měsících (prosinec až únor) až po 21°C v letních měsících (červenec a srpen). Nicméně teploty se mohou výrazně lišit v závislosti na konkrétním ročním období.

7. Kde se dá ubytovat v Oudenaarde?

V Oudenaarde je k dispozici široká škála hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování pro různé cestovatele. Doporučuje se rezervovat pokoj předem, zejména během hlavní turistické sezóny.

8. Jaké jsou nejbližší možnosti kulturního vyžití v Oudenaarde?

V Oudenaarde se nachází několik muzeí, jako je muzeum Ronde van Vlaanderen a muzeum textilu. Město také pravidelně pořádá kulturní akce, koncerty a výstavy.

9. Kde se dá nakoupit v Oudenaarde?

V Oudenaarde je možné nakupovat v různých obchodech se suvenýry, oblečením, potravinami a dalšími produkty. Hlavní nákupní ulice je Hoogstraat.

10. Kde najít další informace o Oudenaarde?

Dodatečné informace o Oudenaarde lze najít na webových stránkách města, turistických informačních centrech nebo u místních turistických průvodců.


Ubytování Belgie Oudenaarde


Belgie je země plná krásných historických měst a malebného venkovského prostředí. Jedním z těchto skvělých míst k návštěvě je město Oudenaarde, které se nachází v regionu Východní Flandry.

Oudenaarde je známé svou bohatou historií a je ideálním místem pro milovníky architektury a historie. Město je domovem mnoha historických památek, včetně radnice z 16. století, která je považována za jednu z nejkrásnějších radnic v Belgii. Kromě toho je zde také gotický kostel Panny Marie z 13. století a mnoho dalších starobylých budov.

Pokud chcete zažít opravdovou atmosféru Oudenaarde, doporučuje se ubytovat v jednom z místních hotelů. V centru města najdete několik možností, které vám umožní se ponořit do historie a přírody. Mnoho hotelů je umístěno v renesančních budovách s působivými fasádami a zachovanými historickými detaily.

Pro ty, kteří preferují luxus, je zde také několik boutique hotelů, které nabízejí špičkové vybavení a prvotřídní služby. Tyto hotely jsou perfektní volbou pro ty, kteří hledají romantickou dovolenou nebo klidný únik z městského ruchu.

Pokud máte rádi přírodu a venkovskou atmosféru, můžete se rozhodnout pro ubytování v jedné z okolních vesnic. V těchto vesnicích najdete malebné venkovské domky a bed and breakfasty, které vám umožní vychutnat si klidný pobyt obklopený zelení.

Oudenaarde je také skvělým výchozím bodem pro objevování okolního regionu. Můžete si pronajmout kolo a projet se po některé z cyklostezek, které vás provedou krásnými krajinami a přírodními rezervacemi. Tato oblast je také proslulá svými tradičními pivovary, takže nemůžete opustit Oudenaarde bez ochutnávky místních specialit.

Celkově lze říci, že Oudenaarde je skvělým místem k návštěvě pro ty, kteří se zajímají o historii, architekturu a přírodu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v centru města nebo v okolních vesnicích, můžete se těšit na autentický belgický zážitek. Takže neváhejte a přijďte se podívat na krásu Oudenaarde a ubytujte se v tomto kouzelném místě.


Počasí Belgie Oudenaarde


Belgie je známá svým častým a proměnlivým počasím, a město Oudenaarde není výjimkou. Ležící ve Východní Flandry, Oudenaarde zažívá typické podnebí mírného oceánského klimatu.

Oudenaarde je charakterizováno mírnými teplotami po celý rok. V letních měsících červenci a srpnu průměrné teploty stoupají na příjemných 20 až 25 stupňů Celsia. Toto období je obecně slunečné a teplé, i když občas může pršet. Je to také čas, kdy se město otevírá pro turisty, kteří chtějí prozkoumat jeho krásu a bohatou historii.

Zimní měsíce od prosince do února jsou v Oudenaarde chladnější, průměrné teploty se pohybují kolem 0 až 5 stupňů Celsia. Období mezi listopadem a únorem je také nejvlhčí částí roku. V zimě se může objevit sněhová pokrývka, což dává městu malebný vzhled.

Jaro a podzim jsou obdobími přechodu, kdy se teploty pomalu mění. V obou obdobích může být chladno a vlhko, s průměrnými teplotami kolem 10 až 15 stupňů Celsia. V těchto měsících je také občasné deštivo, a proto by si návštěvníci měli být připraveni na různé podmínky.

Oudenaarde je známé také díky svému kopcovitému terénu a malebným krajinám. Vlivem blízkosti Arden jsou mírné větry častým jevem, které dodávají místní atmosféře ojedinělý a často osvěžující charakter.

Bylo by dobré mít s sebou vícevrstvé oblečení, když navštívíte Oudenaarde, protože počasí je někdy nepředvídatelné. Není nic lepšího než být připraven s deštníkem a pláštěnkou, aby vám vyhovovaly neočekávané lijáky. Být připravený na jakékoli počasí vám umožní vychutnat si krásu města a všechny jeho okolí.

Celkově vzato, počasí v Oudenaarde nabízí rozmanitost a proměnlivost po celý rok. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mohou očekávat, že jim toto malebné belgické město poskytne něco nezapomenutelného. Od jarního kvetení po letní slunečné dny a podzimní zlaté barvy, Oudenaarde a jeho počasí mají co nabídnout každému návštěvníkovi.


Dovolená Belgie Oudenaarde


Oudenaarde: Skvělá destinace pro dovolenou v Belgii

Belgie je známá svými malebnými městy a bohatou historií, kterou si zachovala ve svých architektonických skvostech. Jedním z těchto měst je i Oudenaarde, které je ideální destinací pro ty, kteří chtějí prozkoumat belgickou kulturu, gastronomii a přírodu během své dovolené.

Oudenaarde se nachází ve východní části Belgie, nedaleko hranic s Francií. Je známé svou dlouhou historií a je domovem mnoha historických památek a pamětihodností. Nejznámější z nich je bezpochyby náměstí Markt, které je obklopeno krásnými historickými domy. Zde se nachází i radnice, která je považována za jednu z nejkrásnějších v celé Belgii.

Pokud máte rádi historii a umění, určitě navštivte i Oudenaardský muzeum, které se zaměřuje na regionální historii a umění. Muzeum se nachází v historickém domě, ve kterém je také umístěna rozsáhlá sbírka gobelínů. Oudenaarde je také známé svou láskou k cyklistice a je zde dokonce i Cyklistické muzeum, které připomíná slavnou cyklistickou událost - závod Ronde van Vlaanderen.

Belgie je také proslulá svým pivem a lahodnou kuchyní. V Oudenaarde jistě nebudete zklamáni, pokud si rádi pochutnáte na dobrém jídle a pití. Zdejší cukrárny a pekárny nabízejí mnoho tradičních belgických dobrot, jako jsou vánoční wafle nebo hořká čokoláda. Pro milovníky piva je zde také nabídka neuvěřitelně rozmanitá, od světlých až po temná piva, která si můžete vychutnat v jedné z místních pivnic.

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, Oudenaarde poskytuje mnoho možností. Nedaleko města se nachází regionální přírodní park Flemish Ardennes, který je známý svými malebnými krajinami a cyklistickými i pěšími trasami. Zde si můžete vychutnat klid a ticho venkovského života a objevovat krásy belgické přírody.

Oudenaarde je skvělou volbou pro dovolenou v Belgii, protože nabízí kombinaci historie, kultury, gastronomie a přírody. Bez ohledu na vaše zájmy, určitě si zde najdete něco, co vás zaujme. Vydejte se na dovolenou do Oudenaarde a objevte krásy belgického města s bohatou historií a kulturou.


Letenka Belgie Oudenaarde


Belgie Oudenaarde: Krásné město s bohatou historií

Belgie je známá svými nádhernými historickými městy a jedním z nich je i Oudenaarde. Toto malebné město, nacházející se v provincii Východních Flander, láká každý rok tisíce turistů svou bohatou historií a jedinečným kulturním dědictvím.

Oudenaarde se nachází jen kousek od francouzských hranic a jeho historie sahá až do doby římského impéria. Město zažilo svůj vrchol v 15. a 16. století, kdy se stalo centrem výroby luxusních koberců pro evropskou šlechtu. I dnes je Oudenaarde známé výrobou kvalitních koberců a místní muzeum, Muzeum Oudenaarde a de Vlaamse Ardennen, představuje jejich bohatou historii.

Pro milovníky architektury je Oudenaarde rovněž skvělým cílem. Katedrála Panny Marie z 12. století je považována za jednu z nejkrásnějších gotických katedrál v Belgii. Její vápencová fasáda a vnitřní výzdoba zaujmou každého, kdo je příznivcem středověké architektury. Dalším architektonickým skvostem je radnice ve flambojantně gotickém stylu s nádhernou věží a zvonem z 16. století.

Navštěvníci, kteří se chtějí ponořit hlouběji do historie města, by měli zavítat do hradu Oudenburg. Tento impozantní středověký hrad byl postaven v 9. století a sloužil jako pevnost a rezidence místní šlechty. Dnes zde návštěvníci najdou také malé muzeum, které představuje historii hradu a jeho význam v rámci regionu.

Pro ty, kteří preferují přírodu a aktivní odpočinek, Oudenaarde leží na okraji pohoří De Vlaamse Ardennen (Vlámské Ardeny), což nabízí ideální příležitost pro pěší turistiku a cyklistiku. Cesta přes kopce a údolí tohoto kraje vám umožní obdivovat nádherné výhledy a objevovat malebné vesnice a přírodní rezervace.

Pokud se rozhodnete navštívit Oudenaarde, nezapomeňte ochutnat místní specialitu - Oudenaardský pivní středověk. Místní pivovar De Brabandere je proslulý svými tradičními belgickými pivy a výlet do pivovaru vám umožní ochutnat jejich různé typy piv a poznat proces jejich výroby.

Město Oudenaarde je snadno dostupné z Bruselu, který je od něj vzdálen asi 60 kilometrů. Nejbližší letiště, letiště Brusel-Zaventem, je ideální výchozí bod pro vaši cestu do tohoto historického města. Pro cestovatele, kteří preferují přímé spojení, je také možné využít letiště Brusel-Charleroi, které je o něco vzdálenější, ale nabízí často levnější letenky.

Pokud se chystáte navštívit Belgii, nezapomeňte zařadit Oudenaarde do svého seznamu cílů. Toto malebné město nabízí ideální kombinaci historie, kultury a přírodních krás, které zaručeně nebudou vaši návštěvu Belgii zklamat.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky