Hledejte nejlepší nabídky letenek

Slovensko Spišský hrad

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Spišský hrad


1. Jak se dostanu na Spišský hrad?
- Spišský hrad se nachází ve slovenském městě Spišské Podhradie. Nejlépe se sem dostanete autem, ale také je možné využít veřejnou dopravu až do města Spišská Nová Ves, odkud je možné podniknout pěší výlet k hradu.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Spišského hradu?
- Spišský hrad je otevřen pro veřejnost od května do října. Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na denní době a dni v týdnu. Doporučuje se ověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Jaká je vstupné na Spišský hrad?
- Vstupné na Spišský hrad se může lišit v závislosti na věku a skupině návštěvníků. Obecně platí, že dospělí platí vyšší vstupné než děti a studenti. Lze si vybrat ze různých typů vstupného včetně vstupu na jednotlivé expozice.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Spišského hradu?
- Prohlídka Spišského hradu trvá přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na tom, kolik času si návštěvníké chtějí vyhradit pro prozkoumání hradu a jeho expozic.

5. Nabízí Spišský hrad možnost ubytování?
- Ano, na Spišském hradě se nachází hotel s restaurací. Je možné se zde ubytovat a prožít tak nezapomenutelný pobyt v historickém prostředí.

6. Jaké další zajímavosti se nachází poblíž Spišského hradu?
- V blízkosti Spišského hradu se nachází další zajímavosti pro turisty, například Spišská kapitula, Spišská Sobota nebo Spišské Podhradie. Také je možné navštívit Národní park Slovenský ráj, který se nachází nedaleko.

7. Má Spišský hrad parkoviště pro návštěvníky?
- Ano, Spišský hrad disponuje parkovištěm pro návštěvníky poblíž vstupu na hrad. Nicméně v sezóně může být parkování omezené a doporučuje se přijet brzy ráno, aby si návštěvníci zajistili parkovací místo.


Dovolená Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad patří k největším a nejhezčím hradům ve střední Evropě. Nachází se na severovýchodě Slovenska, v oblasti Spiše, nedaleko od města Levoča. Hrad byl založen v 12. století a postupně se rozšiřoval a přestavoval až do 17. století. Od roku 1993 je Spišský hrad zapsán na seznamu UNESCO.

Spišský hrad má obrovskou historickou hodnotu a při návštěvě můžete spatřit mnoho zajímavostí. Na hradě najdete například kapli sv. Alžběty z 13. století, hradní palác, cisternu na vodu, bašty, zdi a brány. Výhled ze zdi na okolní krajinu je naprosto úchvatný.

Hrad je obklopen nádhernou přírodou, takže pokud rádi chodíte po horách, určitě si v blízkém okolí najdete nějakou zajímavou trasu. V okolí hradu také najdete mnoho dalších historických památek, jako například město Levoča s největším gotickým kostelem na Slovensku, Spišské podhradí s kostelem sv. Jiří a řadou renesančních a barokních památek, Slovenský ráj s mnoha turistickými trasami a skalními útvary a mnoho dalších.

Pokud se rozhodnete trávit dovolenou na Slovensku a plánujete navštívit Spišský hrad, určitě si naplánujte dostatečně času. Hrad je velký a prohlídka zabere několik hodin. Hradní prohlídku si můžete objednat předem online, nebo si lístek zakoupit na místě. Prohlídka s průvodcem stojí přibližně 10 eur za dospělého.

Slovensko nabízí mnoho krásných míst k návštěvě, ale Spišský hrad se jistě řadí mezi tu největší a nejkrásnější historickou památku. Určitě stojí za to se tam podívat, pokud plánujete dovolenou na Slovensku.


Počasí Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad, nacházející se na východě Slovenska, je jedním z největších hradních komplexů ve střední Evropě. Tento majestátní hrad, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, zaujímá rozlohu přesahující 40 000 metrů čtverečních a je charakteristický svou impozantní polohou na vrcholu kopce, který se tyčí nad městičkem Spišské Podhradie.

Počasí ve Spišském Podhradí a okolí se liší v závislosti na ročním období. Celkově je klima na tomto území mírně kontinentální, což znamená, že léta jsou teplá a suchá, zatímco zimy jsou chladné a poměrně sněhové.

V letních měsících se teploty nad městy v okolí Spišského hradu pohybují kolem 25-30 °C. Slunečné dny jsou časté, s minimálním výskytem srážek. Toho času je ideální prozkoumávat hradní areál a obdivovat výhled na okolní krajinu, která je bohatá na zelené louky a kopce pokryté lesy.

Přechodné období mezi létem a zimou, jako jsou září a říjen, přináší středně teplé počasí s příjemnou teplotou kolem 15-20 °C. Toto je ideální doba pro turisty, kteří chtějí objevovat okolní přírodu, procházet se po hradech a navštěvovat historická města v okolí, jako je například Levoča.

Zima na Spišském hradě je chladná a s vysokou pravděpodobností výskytu sněhu. Teploty mohou klesat na -10 °C a občasně i nižší. To je ideální doba pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding, protože v okolí hradu se nachází několik lyžařských středisek.

Jaro na Slovensku je obdobím, kdy se počasí postupně otepľuje, s teplotami kolem 10-15 °C. Lesy v okolí Spišského hradu se probouzejí k životu a kvetou zde mnoho druhů rostlin. Turisté mohou vychutnat krásné procházky po okolní přírodě nebo navštívit Spišskou Kapitulu, historickou čtvrť v Levoči.

Celkově vzato, počasí v okolí Spišského hradu je velmi pestré a nabízí návštěvníkům možnost objevovat krásy tohoto historického komplexu v různých ročních obdobích. Ať už si vyberete léto, podzim, zimu nebo jaro, vždy budete mít možnost prozkoumávat bohatou historii a překrásnou krajinu, která oplývá přírodními i kulturními poklady.


Ubytování Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad je jedním z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších středověkých hradů v Evropě. Nachází se na východě Slovenska, v blízkosti města Spišské Podhradie, a byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1993.

Hrad byl postaven na strategicky výhodném místě na vrcholu kopce, který se tyčí nad okolní krajinou. Díky své poloze měl na svěřování ovládání území významnou roli během středověkých válek a období feudálních bojů.

Spišský hrad byl postaven ve 12. století, avšak jeho dnešní podoba pochází z 15. století, kdy byl přestavěn v gotickém stylu. Hrad je dodnes úchvatným příkladem středověké architektury a mnoho jeho původních prvků se dochovalo.

Je možné prozkoumat hrad za pomoci samostatné prohlídky. Ve hradním areálu se nachází různé expozice, které přibližují historii hradu i život středověkých rytířů. Návštěvníci mohou spatřit původní hradní stavby, jako jsou věže, hradby a palácové prostory.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdový zážitek, je možné se účastnit průvodcovského programu, kde tištění rytíři ukazují různé bojové techniky a předvádějí středověké zvyky. Pro děti jsou k dispozici speciální programy, které jim umožňují seznámit se se životem na hradě a vyzkoušet si různé rytířské dovednosti.

Pokud se rozhodnete zůstat v blízkosti Spišského hradu, máte k dispozici několik možností ubytování. V okolních městech a vesnicích jsou k dispozici hotely, penziony a soukromé apartmány. Převažuje tradiční venkovský styl, který se hodí k atmosféře okolního kraje.

Město Spišská Nová Ves, které se nachází v blízkosti, nabízí nejrůznější možnosti ubytování. Díky dobré dopravní dostupnosti je zde také nabídka restaurací, kaváren a obchodů.

Pro cestovatele, kteří mají rádi přírodu a turistiku, je Spišský hrad ideálním výchozím bodem pro objevování okolních hor a přírodních rezervací. Kdysi zde bývala hustá lesní pokrytost, což hrad chránilo před nepřátelskými útoky.

Ubytování ve Spišském hradě a jeho okolí vám umožní prožít jedinečný zážitek a lépe poznat historii a kulturu této oblasti. Spišský hrad je nejen velkým historickým pokladem, ale také ikonou slovenského kulturního dědictví.


Letenka Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad je jedním z největších hradů ve střední Evropě a nachází se na Slovensku v blízkosti města Spišská Nová Ves. Pokud plánujete navštívit tuto neuvěřitelnou historickou památku, můžete si zakoupit letenku na Slovensko a během krátké chvíle se ocitnout u vstupu do této úchvatné stavby.

Spišský hrad, který byl postaven na vrcholu kopce ve 12. století, si zachoval své impozantní opevnění a architekturu. V současné době je tento hrad - spolu se Spišským podhradím a Spišskou Kapitulou - na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je velmi populární destinačí pro turisty z celého světa a každoročně přitahuje tisíce návštěvníků.

Spišský hrad je charakteristický především svými monumentálními hradbami, zbytky věží a klenutých bran, které sloužily jako obrana proti nepřátelům. Na vrcholu kopce se nachází největší hradní nádvoří ve střední Evropě. Zde si můžete prohlédnout mnoho historických objektů, jako například zbrojnice, kaple, katedrálu a mnoho dalších.

Díky letenkám na Slovensko můžete navštívit Spišský hrad téměř kdykoliv během roku. Město Spišská Nová Ves se nachází v blízkosti hradu a nabízí turistické vybavení, jako jsou ubytovací zařízení, restaurace a hospody, kde si můžete vychutnat tradiční slovenskou kuchyni.

Pokud se rozhodnete navštívit Spišský hrad, nezapomeňte si vzít fotoaparát. Výhled na okolní krajinu z vrcholu hradu je nádherný a určitě Vás okouzlí. Hrad a jeho okolí jsou nádhernými místy pro turisty, kteří chtějí strávit čas obdivováním krásné architektury a historických památek.

Věříme, že Vás tento článek inspiroval k opuštění Vašich každodenních aktivit a vyrazíte na dobrodružství k Spišskému hradu. Pokud si chcete zakoupit letenky na Slovensko, stačí si vybrat jednu z mnoha dostupných nabídek a začít plánovat svou cestu. Pokud se rozhodnete pro Navštívit hrad, nezapomeňte si vzít pohodlné boty, abyste si mohli užít celý den plný pohledů do krásného okolí Spišského hradu.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky