Hledejte nejlepší nabídky letenek

Dánsko Hillerød

Letenka Dánsko Hillerød


Hillerød je malebné dánské město nacházející se ve východní části ostrova Sjælland, jen asi třicet minut jízdy vlakem od Kodaně. Je známé svým impozantním zámkem Frederiksborg, který je jedním z největších a nejlépe zachovaných renesančních zámků v Evropě. Výlet do Hillerødu je ideální pro milovníky historie a krásných památek.

Pokud se chcete dostat do Hillerødu, doporučujeme letět do Kodaně, nejdůležitějšího dánského města a hlavního města Dánska. Z letiště v Kodani musíte dojet vlakem do Hillerødu, což trvá asi 45 minut. Vlaky na trase Kodaň-Hillerød jezdí pravidelně každých 10-20 minut a jízdné stojí asi 40-50 DKK (cca 150-200 Kč).

Pokud chcete ušetřit peníze a letět do blízkého Švédska, můžete vyzkoušet let do letiště Malmö v jižním Švédsku. Z Malmö se můžete dostat vlakem do Kodaně, což trvá asi půl hodiny, a pak přestoupit na vlak do Hillerødu. Jízdenka na vlak z Malmö do Kodaně stojí asi 120-150 SEK (cca 300-400 Kč).

Když už se dostanete do Hillerødu, určitě nevynechejte návštěvu zámku Frederiksborg. Ten byl postaven v letech 1560-1620 jako královská rezidence pro krále Frederika II. a je naplněn bohatou historií. Zámek je obklopen krásným parkem a nachází se na břehu jezera. V zámku si můžete prohlédnout rozsáhlou sbírku portrétů dánských králů a královen, některých královských pohřebních vozů a také historické interiéry.

Dalšími skvosty Hillerødu jsou kostel svatého Olsena a muzeum dánského designu. Kostel svatého Olsena byl postaven ve 13. století a je známý svými nádhernými freskami z 15. století. Muzeum dánského designu se nachází v historické budově a nabízí výstavy dánského designu od 20. století až po současnost.

Hillerød je tedy skvělou destinací pro ty, kdo hledají krásné historické památky v malebném městě nedaleko Kodaně. Navštivte tento skvostný dánský klenot a okusujte jeho krásy.


Ubytování Dánsko Hillerød


Hillerød je krásné město v Dánsku, ležící asi 30 kilometrů severně od Kodaně. Město je známé především díky svému impozantnímu hradu Frederiksborg, který je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí v celé Dánsku. Pokud tedy hledáte ubytování v Hillerød, určitě se zaměřte na hotely nebo apartmány poblíž tohoto historického zámku.

Jednou z nejoblíbenějších možností ubytování v Hillerød je samozřejmě hotel Frederiksborg. Tento luxusní hotel se nachází přímo v centru města, a tak je ideálním výchozím bodem pro prohlídku hradu i okolních památek. Hotel nabízí velké, prostorné pokoje s pohodlnými postelemi a moderním vybavením. Kromě toho tu najdete i vynikající restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Další možností jsou apartmány Hillerød, které jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Tyto apartmány jsou plně vybaveny, a tak si zde můžete připravit vlastní jídlo a užít si pocit domova i na dovolené. Největší výhodou apartmánů je samozřejmě jejich cena - za cenu jednoho pokoje v hotelu si zde můžete užít prostorné ubytování pro celou rodinu.

Kromě toho tu najdete i levnější hotely a hostely. Ty jsou ideální pro turisty s menším rozpočtem, kteří se chtějí soustředit na prohlídku města a okolních památek. Většinou nabízejí jednodušší vybavení a menší pokoje, ale zároveň jsou velmi dobře situované - často jen pár minut chůze od hlavních turistických atrakcí.

Kromě ubytování v Hillerød samotném najdete v okolí města také několik menších vesnic a měst, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří například město Helsingør, kde si můžete prohlédnout slavný zámek Kronborg. Ten je známý díky tragédii Hamleta a dodnes přitahuje návštěvníky z celého světa.

Celkově lze tedy říct, že ubytování v Hillerød nabízí velké množství možností - od luxusních hotelů a apartmánů po cenově dostupné hostely a hotely. Ať už hledáte jakýkoliv typ ubytování, určitě si najdete to, co vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Dovolená Dánsko Hillerød


Hillerød je malebné město v Dánsku, které je známé svou krásnou přírodou, historickými památkami a relaxační atmosférou. Pokud plánujete dovolenou v Dánsku, Hillerød by mělo být na vašem seznamu.

Hlavní turistickou atrakcí v Hillerødu je zámek Frederiksborg. Tento impozantní zámek byl postaven v 17. století a je považován za jeden z největších renesančních paláců severně od Alp. Zámek je obklopen krásným parkem, který nabízí příjemné procházky a malebná místa k odpočinku. Uvnitř zámku najdete Národní muzeum dánského dějin, které vám umožní prozkoumat bohatou historii Dánska.

Další zajímavou památkou v Hillerødu je zámek Frederiksgave, který byl postaven v 18. století. Tento zámek je dnes soukromým sídlem a není otevřen veřejnosti, ale jeho okolí je stále otevřeno návštěvníkům. Můžete se projít kolem nádherného parku a obdivovat půvabnou architekturu zámku.

Pro milovníky přírody je Hillerød skvělým místem k prozkoumání. Kousek od města se nachází prales Grib Skov, který je jedním z největších lesních komplexů v Dánsku. Zde si můžete užít krásné pěší túry, cyklistiku nebo jen jednoduchý piknik v přírodě. Grib Skov je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, které můžete pozorovat během svého výletu.

Nakonec nemůžeme zapomenout na skvělé možnosti nakupování v Hillerødu. Hlavní třída města, Helsingørgade, nabízí širokou škálu obchodů, butiků a restaurací. Zde si můžete koupit tradiční dánské suvenýry, módní oblečení nebo si vychutnat skvělé místní speciality.

Pokud hledáte ideální kombinaci kulturního vyžití a přírodního klidu, Hillerød by mělo být na vašem seznamu. Toto malebné dánské město nabízí bohatou historii, nádhernou přírodu a nezapomenutelné zážitky. Při plánování své dovolené v Dánsku rozhodně nezapomeňte věnovat návštěvě Hillerødu dostatečný čas.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Hillerød


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Dánska a města Hillerød:

1. Jak se dostanu do Hillerødu z Kodaně?
Odpověď: Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Hillerødu z Kodaně, je vlakem. Trajekt trvá asi 30 minut.

2. Co je nejznámější turistickou atrakcí v Hillerødu?
Odpověď: Nejznámější turistickou atrakcí v Hillerødu je zámek Frederiksborg. Je to nádherný renesanční zámek, který je považován za jeden z největších a nejkrásnějších v severní Evropě.

3. Existují ve Hillerødu dobré možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, v Hillerødu najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a pronájmu bytů přes Airbnb. Doporučuje se však rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména v letních měsících.

4. Jaké je vhodné oblečení na návštěvu Hillerødu?
Odpověď: Doporučuje se oblékat se ve vrstvách, protože počasí v Dánsku je často proměnlivé. V létě je vhodné mít při sebe deštník, protože může pršet. V zimě se oblékněte do teplého oblečení a nezapomeňte na bundu a šálu.

5. Jaké další památky mohu navštívit poblíž Hillerødu?
Odpověď: Poblíž Hillerødu se nachází například město Helsingør, které je domovem slavného zámku Kronborg, který byl inspirací pro Shakespearovu hru Hamlet. Další možnosti výletů z Hillerødu zahrnují město Roskilde se slavnou katedrálou a město Kodaň s jeho mnoha turistickými atrakcemi.

Doufám, že tyto odpovědi vám pomohou a že si užijete svou návštěvu v Dánsku a ve městě Hillerød.


Počasí Dánsko Hillerød


Hillerød, které se nachází na severu ostrova Sjælland v Dánsku, má mírné klima ovlivněné blízkostí moře. Zima zde bývá mírná a vlhká s průměrnou teplotou kolem 0 °C. Sněžení není příliš hojné a sníh obvykle rychle taje. Na jaře a na podzim jsou teploty příjemné a pohybují se mezi 5 °C a 12 °C. Léto bývá teplé a slunné s průměrnou teplotou kolem 20 °C.

V Hillerød se často vyskytují srážky, které jsou rozloženy po celý rok. Nejvíce srážek spadne na podzim a v zimě. To může být problémem při plánování venkovních akcí. V období od dubna do srpna jsou srážky méně časté, což se hodí při cestování a turistice.

Pokud se chystáte navštívit Hillerød, nezapomeňte se na cestu připravit. Během zimy se oblékněte do teplých oblečení a obuvi, které zvládne vlhké počasí. V létě byste měli s sebou mít lehké oblečení a obuv pro teplejší počasí a také deštník nebo pláštěnku na případné deště.

Celkově lze říct, že počasí v Hillerödu je výrazně ovlivněno blízkostí moře a srážky jsou zde rozloženy po celý rok. Nicméně, nezávisle na počasí, Hillerød nabízí mnoho turistických atrakcí jako je například zámek Frederiksborg nebo Kněžský les, který se rozkládá na více než 6000 hektarech. Navštivte Hillerød a užijte si krásy dánské krajiny v kterémkoliv počasí.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky