Hledejte nejlepší nabídky letenek

Zambie Národní park Livingstone

Dovolená Zambie Národní park Livingstone


Zambia je jednou z nejnavštěvovanějších afrických destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. A není divu, protože tato země skýtá jedinečnou kombinaci nádherné přírody, fascinující divoké zvěře a kouzla afrického kontinentu. Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst k návštěvě je Národní park Livingstone, který se nachází na hranici s Jihoafrickou republikou a Zimbabwe.

Národní park Livingstone je nazván po slavném objeviteli Viktoru Livingstoneovi a rozkládá se na území kolem jménem známé Victoriiny vodopády, které jsou jedním z nejimpozantnějších přírodních divů světa. Vodopády jsou tvořeny obrovským množstvím vody, které padá z výšky kolem 108 metrů a tvoří tak dechberoucí představení pro každého návštěvníka. Vodopády jsou považovány za jedno ze sedmi přírodních divů světa a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Jejich návštěva je neopakovatelným zážitkem a zároveň příležitostí k poznávání místní flóry a fauny.

Národní park Livingstone je bohatý na rozmanitou zvěř, která zahrnuje slony, buvolí, opičí druhy, antilopy a mnoho dalších. Turisté mají možnost vidět tyto zvířata v jejich přirozeném prostředí při jižních plavbách po řece Zambezi nebo při procházkách po parku.

Další neodolatelnou atrakcí Národního parku Livingstone je river rafting na řece Zambezi. Tato řeka je známá svými silnými proudy a dramatickými peřejemi, které lákají dobrodruhy z celého světa. River rafting je vzrušujícím zážitkem plným adrenalinu a nezapomenutelnými okamžiky.

Národní park Livingstone nabízí také možnost prozkoumávat prostředí na zvířecích safari, pěších túrách nebo projížďkách na koni. Turisté si tak mohou vychutnat výjimečnost africké divočiny a prozkoumat její bohaté kulturní a přírodní dědictví.

V neposlední řadě je tu také možnost prozkoumat místní kulturu a tradice prostřednictvím návštěvy tradičních vesnic a komunit. Turisté se tak mohou seznámit s místními obyvateli, jejich životním stylem a zvyky.

Pokud plánujete dovolenou v Africe, není národní park Livingstone v Zambii místem, které byste měli vynechat. Jeho krása, přírodní bohatství a adrenalinové zážitky se stanou nezapomenutelnými vzpomínkami na dovolenou, kterou budete chápat jako jeden z vrcholů svého cestovního života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Livingstone


1. Jak se dostat do Národního parku Livingstone?
Odpověď: Národní park Livingstone se nachází v jižní části Zambie, nedaleko města Livingstone. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky přistát na letišti Livingstone nebo vlakem či autobusem do Livingstone a pak pokračovat místní dopravou nebo taxi do národního parku.

2. Musím mít vstupenku pro vstup do Národního parku Livingstone?
Odpověď: Ano, pro vstup do Národního parku Livingstone je nutné mít platnou vstupenku. Tyto vstupenky je možné zakoupit na vstupní bráně parku nebo v přilehlých turistických informačních centrech.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Livingstone?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Livingstone je v období sucha, které trvá od května do října. Během tohoto období je nižší pravděpodobnost deště a je ideální pro pozorování zvířat.

4. Jaká zvířata mohu v Národním parku Livingstone spatřit?
Odpověď: V Národním parku Livingstone žije široká škála afrického zvířectva, včetně slonů, buvolů, lvů, leopardů, zebry, žiraf, krokodýlů a mnoha dalších. Je to skvělé místo pro safari a pozorování divoké přírody.

5. Existují možnosti ubytování v Národním parku Livingstone?
Odpověď: Ano, v Národním parku Livingstone existuje několik možností ubytování. Naleznete zde luxusní safari lodže, kempy pro stanování a také hotely v nedalekém městě Livingstone. Je doporučeno si ubytování zamluvit předem, zejména v období turistické sezóny.

6. Lze večerní safari ve Východním národním parku Livingstone?
Odpověď: Ano, večerní safari ve Východním národním parku Livingstone je možné. Mnoho turistických společností nabízí organizované večerní safari, kde můžete vidět zvířata aktivní během jejich nočního chování.

7. Jak dlouho trvá safari v Národním parku Livingstone?
Odpověď: Doba trvání safari v Národním parku Livingstone se liší v závislosti na vašich preferencích a výběru konkrétního safari programu. Můžete si vybrat krátký výlet trvající několik hodin nebo několikadenní safari expediční výlet, který zahrnuje přespání v kempu.

8. Je potřeba mít s sebou průvodce při safari v Národním parku Livingstone?
Odpověď: Ano, při safari v Národním parku Livingstone je doporučeno mít průvodce sebou. Zkušený průvodce se vyzná v terénu, zná zdejší zvířata a může zajistit, abyste měli co nejlepší safari zážitek a současně se cítíte v bezpečí.


Ubytování Zambie Národní park Livingstone


Zambie je jednou z afrických zemí, která je velmi bohatá na přírodní krásy a divokou zvěř. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi je Národní park Livingstone. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, budete potřebovat ubytování a v tomto článku vám představím některé z možností, které vám nabízí.

Národní park Livingstone je známý především díky jedinečnému přírodnímu úkazu - Viktoriiným vodopádům. Tyto vodopády spadají do hloubky 108 metrů a jsou jedny z největších světových přírodních divů. Proto je Livingstone velmi žádaným cílem mezi turisty. V okolí parku je mnoho rekreačních a ubytovacích zařízení, která vám nabídnou různé možnosti ubytování.

Pokud hledáte luxusní a komfortní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z místních resortů. Tyto resorty mají širokou nabídku pokojů, apartmánů a vil. Vybavení je moderní a nabízí veškeré pohodlí, které si můžete přát. Resorty mají také restaurace, bary, bazény a další zařízení, která vám zajistí odpočinek a relaxaci po celodenním objevování parku.

Další možností je příjemné ubytování ve formě tzv. safari lodží. Tyto lodže jsou typické pro africké národní parky a nabízejí autentický zážitek. Safari lodže jsou obklopeny přírodou a umožňují vám zažít blízký kontakt s divokými zvířaty. Výhodou je, že některé z lodží se nacházejí přímo v rámci národního parku, což znamená, že budete mít možnost pozorovat zvířata až do pozdních večerních hodin, kdy se park uzavírá pro veřejnost.

Pro cestovatele s menším rozpočtem existuje také možnost ubytování v menších penzionech, hostelech nebo kempování. Penziony a hostely nabízejí základní pohodlí, ale jsou cenově výhodnější. Kempování je oblíbenou volbou pro dobrodružné cestovatele, kteří si chtějí užít přírodu naplno.

Národní park Livingstone nabízí nádhernou přírodu, zvířata a mnoho zajímavých aktivit. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, nemusíte se obávat nedostatku ubytování. Podle svých preferencí a rozpočtu si můžete vybrat z luxusních resortů, safari lodží nebo cenově dostupnějších penzionů a kempů. Všechny tyto možnosti vám poskytnou pohodlné a příjemné ubytování v blízkosti krás a jedinečných zážitků, které Národní park Livingstone nabízí.


Letenka Zambie Národní park Livingstone


Národní park Livingstone v Zambii je jednou z přírodních perel afrického kontinentu. Nachází se v blízkosti města Livingstone, které je pojmenováno po slavném výzkumníkovi a objeviteli Viktoru Livingstonovi. Park je pojmenován po něm právě v jeho památku.

Život ve vnitřním Národním parku Livingstone je plný rozmanitosti a ohromující přírody. Park zahrnuje přibližně 740 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, nosorožci, gepardi, buvoli a mnoho dalších. Je zde také bohaté ptactvo, včetně vzácných a ohrožených druhů.

Pro turisty je Národní park Livingstone neodolatelným cílem. Jeho rozloha nabízí možnosti pro vyjížďky na safari, pozorování ptáků, pěší túry a mnoho dalších aktivit. Pro turisty, kteří hledají nezapomenutelné dobrodružství, je možné navštívit také Viktoriiny vodopády, které jsou jedny z největších na světě.

Navštívit Národní park Livingstone je jako vstoupit do zcela jiného světa. Turisté mohou zažít opravdový kontakt s divokou přírodou a být svědky její jedinečné krásy. Pro ty, kteří se zajímají o ochranu přírody, je tento park nesmírně důležitý, protože poskytuje útočiště pro mnoho ohrožených druhů.

Abychom se dostali do Národního parku Livingstone, můžeme využít letecké dopravy. Existuje několik letovisek v blízkosti parku, které nabízejí lety přímo do Livingstone. Při hledání letenek do Zambie je dobré zvážit možnosti různých leteckých společností a porovnat ceny. Mnoho společností nabízí také balíčky, které zahrnují ubytování a dopravu v rámci parku.

Při nákupu letenek bychom měli také zvážit nejlepší čas pro návštěvu Národního parku Livingstone. Nejvhodnější dobou je období sucha, které trvá od května do listopadu. Během tohoto období je méně srážek a zvířata se scházejí kolem vodních zdrojů, což zvyšuje šance na jejich pozorování.

Každý, kdo navštíví Národní park Livingstone, bude ohromen krásou a pestrostí této oblasti. Je to jedinečná příležitost pro každého, kdo se zajímá o přírodu a chce zažít jedinečný kousek africké divočiny. Letenka do Zambie je prvním krokem k nezapomenutelnému dobrodružství v Národním parku Livingstone.


Počasí Zambie Národní park Livingstone


Zambia je africká země, která se nachází na jižním pobřeží kontinentu. Je známá svou překrásnou přírodou a bohatým živočišným světem. Jedním z nejznámějších národních parků v Zambii je Národní park Livingstone.

Národní park Livingstone leží v jižní části země, nedaleko hranic se Zimbabwe. Má rozlohu přes 4 000 kilometrů čtverečních a je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, žiraf, lidoopů a mnoha dalších. Tento národní park je nazván po skotském cestovateli Davidu Livingstoneovi, který byl prvním Evropanem, který prozkoumal tuto oblast.

Co se týče počasí v Národním parku Livingstone, oblast má typické suché a vlhké období. Suché období začíná v květnu a končí v říjnu. Během těchto měsíců je park charakterizován minimem srážek a vyššími teplotami. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 25 až 30°C, ale mohou dosahovat i vyšších hodnot okolo 35°C. V noci se teploty obvykle pohybují kolem 15 až 20°C.

Vlhké období pak trvá od listopadu do dubna a je zde vyšší množství srážek. Během těchto měsíců se teploty mírně snižují, přičemž průměrné denní teploty se pohybují mezi 20 až 25°C. V noci se teploty pohybují kolem 10 až 18°C.

Během dešťového období se v Národním parku Livingstone objevují krásné rozkvetlé louky a kvetoucí stromy. Toto období je také ideální pro pozorování migrace zvířat, kdy tisíce zvířat putují za vodou a bohatou pastvou.

Navzdory mírnému poklesu teplot během vlhkého období je však třeba počítat s deštivyjšími dny a vyšší vlhkostí vzduchu. Proto je vhodné být na tento druh počasí připraven a vzít si s sebou vhodné oblečení a obuv.

Návštěva Národního parku Livingstone je vždy úžasným zážitkem, ať už se rozhodnete navštívit ho během suchého nebo vlhkého období. Každé období přináší své jedinečné příležitosti ke každodennímu objevování krás přírody a ohromujícího živočišného světa.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky