Hledejte nejlepší nabídky letenek

Švýcarsko Thun

Letenka Švýcarsko Thun


Thun, malebné švýcarské město s bohatou historií a úchvatným výhledem na jezero a okolní hory, je zcela určitě jedním z těch míst, které stojí za návštěvu. A rušné mezinárodní letiště v nedalekém Bernu nabízí ideální možnost cestování do tohoto kouzelného místa.

Letenka Švýcarsko Thun může být prvním krokem na cestě ke vzkříšení vašich sentementálních mořských snů nebo k prozkoumání nekonečných možností tohoto fascinujícího švýcarského regionu. Cestování letadlem je rychlé a pohodlné, a tak se můžete brzy ponořit do malebné atmosféry Thunu.

Po příletu na letiště Bern následuje příjemná cesta do Thunu. Vzdálenost mezi letištěm a městem je přibližně 25 km a trajekt trvá přibližně 30 minut. Během tohoto příjemného přepravního prostředku si můžete vychutnat krásné výhledy na švýcarskou krajinu, která je charakteristická zelenými pastvinami, horskými štíty a malebnými vesnicemi.

Thun se pyšní dlouhou a bohatou historií, která se datuje již od 12. století. Hrad Thun, který dominuje nad městem, je jedním z hlavních atrakcí. Je možné si prohlédnout jeho impozantní interiér a vychutnat si panoramatický výhled na město a jezero ze zahrad hradu. Dalšími zajímavými historickými památkami jsou například Thunská katedrála a Rathaus, který je radnicí Thunu.

Ale Thun není jen o historii. Město leží u břehu jezera Thun, které je obklopeno krásnou švýcarskou přírodou. Existuje spousta aktivit, kterými si můžete užít tento nádherný přírodní ráj. Můžete si pronajmout loď a projet se po jezeře, vyzkoušet vodní sporty, jako je windsurfing nebo jachting, nebo se vydat na pěší túru po okolních horách.

Thun je také známý svými trhy plnými místních potravin a řemeslných výrobků. Každé úterý a sobotu se na náměstí v centru města konají tradiční trhy, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu, sýry a další místní speciality. Je to skvělá příležitost poznat místní kulturu a ochutnat autentickou švýcarskou kuchyni.

Letenka Švýcarsko Thun je vaším lístkem do tohoto malebného města plného historie, kultury a krásné přírody. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, přírody nebo obou, Thun nabízí něco pro každého. Tak si vyhledejte letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou ve Švýcarsku.


Dovolená Švýcarsko Thun


Švýcarsko je země, která každého nadchne svou krásou a jedinečností. Jedním z nejmalebnějších a nejromantičtějších měst, které můžete v této zemi navštívit, je Thun. To se nachází na břehu stejnojmenného jezera, které překypuje nádhernými výhledy na Alpy. Dovolená v Thunu je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci, přírodu a zároveň kulturu.

Thun je známý svým malebným historickým centrem, které se nachází na kopci nad jezerem. Patří sem řada památek a historických budov, které zde můžete navštívit. Například zámek Thun, který je pevností z 12. století a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Dalšími zajímavými památkami jsou kostel Thun, budovy s freskami a starobylé domy.

Pokud máte rádi procházky a přírodu, Thun je pro vás to pravé místo. Můžete se vydat na procházku podél jezera a užívat si výhledy na hory a okolní krajinu. V létě je možné si také pronajmout kánoe či paddleboard a prozkoumat jezero z vody. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete si vyzkoušet také paragliding či horolezectví v okolí Thunu.

Thun je také ideálním výchozím bodem pro prohlídku okolních hor. Můžete si naplánovat výlet na Schilthorn, který je známý jako hora Jamese Bonda, díky filmu Casino Royale, který zde byl natáčen. Dalšími možnostmi jsou výlety do okolních vesniček či návštěva nedalekého Interlakenu, které je centrem adrenalinových sportů ve Švýcarsku.

Pro milovníky kultury je Thun rovněž zajímavým místem. Můžete navštívit místní muzea, která se věnují umění, přírodě nebo historii města. V Thunu se také pravidelně konají kulturní akce a festivaly, které nabízejí různé druhy zábavy a vystoupení.

Pokud jde o ubytování, Thun nabízí řadu možností pro každý rozpočet. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo ubytováním v blízkosti jezera. Pohostinnost místních obyvatel a jejich ochota vám zajistí nezapomenutelný pobyt.

Dovolená v Thunu je snem každého milovníka přírody, historie a kultury. Krásné jezero, okouzlující staré město a úžasné výhledy na hory vás nechají s pocitem, že jste objevili skutečný klenot ve středu Evropy. Pokud hledáte místo, kde se budete cítit jako v pohádce, pak je Thun tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Thun


1) Jak se dostat do Thunu?

Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Thunu, je letecky do letiště v Curychu nebo ve Ženevě a poté pokračovat vlakem do Thunu. Do Thunu se dá také dojet vlakem z většiny větších švýcarských měst.

2) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Thunu?

Thun je atraktivní destinací v průběhu celého roku, ale nejlepší doba pro návštěvu je obvykle během letních měsíců (červen až srpen), kdy je tepleji a aktivit venku je nejvíce.

3) Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Thunu?

Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Thunu patří historické Staré město s gotickým Thunským hradem, který nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Dalšími atrakcemi jsou nádherné Thunské jezero a Národní Muzeum Thunska.

4) Kde se dá ubytovat v Thunu?

Thun nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů v různých cenových kategoriích, penzionů a apartmánů. Nejlepší je si rezervovat ubytování dopředu, zejména v letních měsících, kdy je město velmi oblíbené mezi turisty.

5) Jaké outdoorové aktivity jsou v Thunu k dispozici?

V okolí Thunu je mnoho možností pro outdoorové aktivity, včetně pěší turistiky, cyklistiky, vodních sportů na jezeře a horolezectví. Thun je také výchozím bodem pro výlety do švýcarských Alp.

6) Kde se dá nejlépe nakoupit v Thunu?

Thun nabízí různé nákupní možnosti, včetně obchodů s módním oblečením, šperky, místními specialitami a suvenýry. Nejlepší místa pro nákupy jsou náměstí Rathausplatz, ulice Obere Hauptgasse a Obere Hauptgasse.

7) Jak se dá dostat do okolních měst a památek z Thunu?

Thun je dobře propojen s okolními městy a památkami vlakem a autobusem. Lze snadno navštívit blízká města jako Interlaken, Bern nebo Lucern a také různé turistické atrakce, jako je hrad Spiez nebo slavný horský vrchol Jungfrau.

8) Kde se dá dobře najíst v Thunu?

V Thunu je mnoho restaurací a kaváren nabízejících švýcarskou kuchyni, ale i jiné mezinárodní speciality. Doporučené restaurace jsou například Restaurace Schloss Schadau, Restaurant Rathauskeller a Restaurant Bären.

9) Jaké jsou místní tradice a festivaly v Thunu?

V Thunu se koná řada tradičních festivalů a událostí během roku. Nejznámějšími jsou Thunská slavnost obchodníků, která se koná v červnu, a vánoční trhy v prosinci.

10) Jaký je rozpočet na turistickou dovolenou v Thunu?

Turistické náklady v Thunu se mohou lišit v závislosti na preferencích a stylu cestování. V průměru se dá počítat s cenou kolem 100-200 USD na den na osobu, zahrnující ubytování, jídlo a atrakce.


Počasí Švýcarsko Thun


Švýcarsko, země obklopená Alpami a křižovatkou cest mezi Německem, Francií, Rakouskem a Itálií, nabízí návštěvníkům krásné přírodní scenérie, malebná města, historické památky a spoustu možností k outdoorovým aktivitám. Jedním z těchto měst je i Thun, ležící v kantonu Bern.

Co se týče počasí, Thun má podobný podnebí jako zbytek švýcarského vnitrozemí. V zimě může být poměrně chladno a sněžit, zatímco v létě jsou teploty mírnější. Průměrná zimní teplota v Thunu se pohybuje kolem -2°C, ale v některých oblastech může být i -10°C. V létě se teploty pohybují mezi 20 a 25°C.

Léto v Thunu je obecně mírné a vlhké, ačkoli v posledních letech se objevuje i více horkých dnů. Srážky jsou rozloženy po celý rok, ale největší množství jich připadá na máj a červen, a také na podzim. Podzim je v Thunu krásnou sezónou, kdy barvy listnatých lesů a vinic nabírají nádherných odstínů.

Pokud plánujete návštěvu Thunu, závisí vaše volba na aktivitách, které chcete podniknout. Turističtí odborníci doporučují návštěvu tohoto půvabného města od dubna až do října. Hory a jezera okolo Thunu jsou ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku během léta a podzimu.

Ať už se rozhodnete navštívit Thun v jakékoliv ročním období, určitě nebudete zklamáni jejím kouzlem, přírodou a historickými památkami. Pokud jste milovníci přírody a chcete si užít horský vzduch, alpskou scenérii a krásné jezero, přijďte navštívit Thun v létě. Pokud si užijete podzimní krajiny, zlaté lesy a skvělou scenérii, přijďte navštívit Thun v září nebo říjnu. Pro každého zde najde to pravé, co hledá a může si být jist tím, že se bude cítit jako doma.


Ubytování Švýcarsko Thun


Thun je malebné město ležící na břehu jezera Thunersee ve Švýcarsku. Toto malebné město je oblíbeným turistickým cílem díky svému bohatému kulturnímu dědictví a nádhernému přírodnímu okolí. Pokud plánujete navštívit Thun, je důležité vybrat si vhodné ubytování, které vám umožní vychutnat si všechny atrakce, které toto místo nabízí.

V Thunu se nachází různé typy ubytování - od luxusních hotelů až po útulné penziony a rodinné hotely. Vzhledem k tomu, že město leží na břehu jezera, můžete se rozhodnout pro ubytování s výhledem na jezero, což je velmi oblíbená možnost pro turisty. Hotel Eden je jedním z nejznámějších hotelů ve městě, který nabízí luxusní ubytování s panoramatickým výhledem na jezero Thunersee. Hotel má také lázeňské zařízení, které je ideální pro relaxaci po celodenním objevování města.

Pro ty, kteří preferují rodinné prostředí, jsou zde také spousta možností. Například Hotel Krone Thun se nachází v historickém centru města a je vhodný pro rodiny s dětmi. Hotel nabízí pohodlné pokoje a snídani formou bufetu. Jeho výhodou je blízkost k místním atrakcím, jako je hrad Thun a mnoho obchodů a restaurací.

Kromě hotelů a penzionů je možné v Thunu také najít apartmány a pronájmy. Pronájem bytu může být skvělou volbou pro ty, kteří preferují více prostoru a soukromí. Tyto apartmány nabízejí plně vybavené kuchyně a samostatné obývací prostory, což je ideální pro delší pobyty. Rezidence Schlossstrasse je jedním z takových míst, které nabízí moderní a dobře zařízené apartmány s výhledem na jezero.

Neměli byste také zapomenout na možnost kempování, pokud jste fanoušci přírody a chcete se ocitnout uprostřed malebné švýcarské krajiny. Thun má několik kempů, které nabízejí různé služby, jako je zapůjčení stanu nebo karavanu. Kemp Schloss Spiez je populární volbou pro turisty díky své výhodné poloze blízko ke hradu Spiez a s vlastní pláží.

Thun je skvělým místem pro dovolenou, a proto je důležité zvolit si vhodné ubytování, které vám umožní vychutnat si všechny atrakce, které město nabízí. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo pronájem, ve městě Thun určitě najdete ubytování, které splní vaše očekávání. Ať už se rozhodnete zůstat v blízkosti jezera, v historickém centru nebo v okolní přírodě, těšíme se na to, až budete mít možnost prozkoumat toto malebné švýcarské město.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky