Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jordánsko Shawbak Castle

Dovolená Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle, obvykle nazývaný hrad Montreal, se nachází v jihozápadní části Jordánska, asi 30 kilometrů od města Petra. Tento historický hrad se nachází na kopci v nadmořské výšce přes 1 000 metrů, což poskytuje návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Byl postaven křižáky v 12. století, kdy sloužil jako důležitá centrála pro strategické obraně proti muslimům. Jeho pozice na vrcholu kopce umožnila křižákům ovládat důležité obchodní trasy v blízkosti Arábie a Persie. V roce 1187 však křižácký král Guy z Lusignan ztratil Shawbak Castle do rukou muslimského vojevůdce Saladin.

Návštěvníci dnes mohou prozkoumat zbytky hradu, jehož zdi jsou stále v dobrém stavu a nabízejí opravdu impozantní pohled. Památky jako například hradní kaple, vodní nádrže a věže jsou stále dobře zachovalé a odrážejí historii této pevnosti.

Doprava do Shawbak Castle je obvykle usnadněna organizovanými exkurzemi z Petry nebo Ammánu, a návštěvníci by měli být připraveni na náročnou pěší túru. Turisté by však měli počítat s krásným výhledem a atmosférou, velice mírumilovným cestováním a ochutnávkou jordánské kuchyně, kterou mohou ochutnat v místních obchodech a kavárnách.

Celkově je Shawbak Castle zajímavou volbou pro návštěvníky Jordánska, kteří se zajímají o historii a kulturu této oblasti. Pokud hledáte místo, které nabízí nejen krásné památky, ale také nádhernou přírodu, pak Shawbak Castle je jednou z nejlepších volen, která by vám neměla uniknout.


Počasí Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je zemí, která je bohatá na historická a kulturní místa. Jednou z významných památek této země je Shawbak Castle, který se nachází na hornatém území.

Shawbak Castle, také známý jako Krak des Montreal, je královský hrad, který byl postaven v roce 1115 na příkaz krále Balduina I. z Jeruzaléma. Nachází se na vrcholu strmého kopce a dominuje okolní krajině. Hrad byl postaven jako obranná pevnost a sloužil jako strategicky důležitý bod pro kontrolu okolního území.

Kromě svého historického významu se Shawbak Castle stal také oblíbeným turistickým cílem díky své pozici a nádhernému výhledu na okolní krajinu. Pohled z hradu je nádherný a nabízí návštěvníkům možnost obdivovat rozlehlou poušť a údolí, které se táhne před nimi.

Co se týče počasí v této oblasti, Jordánsko má převážně suché kontinentální podnebí. Letní měsíce jsou horké a suché, s teplotami dosahujícími až 40 °C. V zimě je pak chladněji, s teplotou klesající dokonce pod bod mrazu. Shawbak Castle se nachází v horské oblasti, takže i v létě zde mohou teploty být mírnější než v okolních nížinách.

Návštěva Shawbak Castle je nejlepší za příjemných podmínek. Ideálním obdobím je jaro nebo podzim, kdy teploty nejsou tak extrémní a výhled z hradu je nejhezčí. V létě je také dobré se vybavit opalovacím krémem, ochrannými slunečními brýlemi a dostatečným množstvím vody, protože horko může být vyčerpávající.

Navštívit Shawbak Castle je nejenom skvělou příležitostí poznat historii Jordánska, ale také zažít krásné výhledy a užít si atmosféru tohoto starobylého hradu. Ať už jste historický nadšenec, nebo jenom hledáte nádherné místo pro fotografování, Shawbak Castle je zcela určitě místem, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Jordánska.


Letenka Jordánsko Shawbak Castle


Zoženúť si letenku do Jordánska a navštíviť Shawbak Castle je tou správnou voľbou pre všetkých, ktorí sú záujemcovia o históriu a kultúru. Táto pevnosť sa nachádza v provincii Ma'an a je známa aj pod názvom Mont Real.

Shawbak Castle bol postavený v 12. storočí a slúžil ako ochrana proti kresťanským inváziám. Tento nádherný hrad môže byť dôvodom na návštevu Jordánska aj pre svoju fascinujúcu históriu, ale aj pre jeho neuveriteľnú architektúru.

Aj keď táto pevnosť bola postavená na ochranu, bola aj miestom bojov. Shawbak Castle bol hlavnou baštou kráľovstva od roku 1189 po dobu jedného roka, kedy bol po bohatých útokoch dobytý Saladínovými vojskami, ktoré kontrolujú celé územie až po Egypt. Ako sa zdá, toto miesto má tiež svoju mieru ducha, keďže sa tento hrad stal miestom niekoľkých duchovných zápasov medzi kresťanmi a moslimami a preto je často spojený s množstvom legend.

Od dna, keď bol Shawbak Castle postavený, prešiel mnohými zmenami a je stále jedným z najobľúbenejších miest na návštevu v krajine. Jeho krása a história sú spojené s Jordánskou kultúrou a táto lokalita by mala byť na zozname povinných návštev pre všetkých, ktorí plánujú cestovať do Jordánska.

Aby ste sa dostali do Shawbak Castle, musíte najskôr zakúpiť letenku do Jordánska. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré lietajú do hlavného mesta Ammánu.

Od Ammánu sa môžete dostať do pevnosti Shawbak, ktorá sa nachádza asi hodinu a pol južne, buď autom, alebo verejnou dopravou. Pokiaľ nechcete cestovať sami, môžete si najať posádku, ktorá vám umožní zájsť na miesta, ktoré by ste inak nemohli vidieť.

Pokiaľ radi cestujete a poznávate nové kultúry, o návšteve Jordánska a Shawbak Castle by ste určite nemali rozmýšľať. Toto miesto, ktoré zanecháva taký silný dojem, by malo byť medzi prvými na vašom zozname.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shawbak Castle


1. Co je Shawbak Castle?
Shawbak Castle je středověký hrad ležící na kopci nad údolím Valles Moab v jižním Jordánsku.

2. Jak se dostanu do Shawbak Castle?
Hrad se nachází asi 160 km jižně od Ammánu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pronajmout si auto nebo využít služby místních dopravních společností.

3. Jaké jsou vstupné poplatky do Shawbak Castle?
Vstupné poplatky se mohou měnit v závislosti na sezóně. Obvykle je cena vstupného asi 3-5 jordánských dinárů.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Shawbak Castle?
Nejlepší čas na návštěvu hradu je v období od března do května nebo od září do října, kdy je počasí příjemné a ne příliš horké.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Shawbak Castle?
Prohlídka hradu Shawbak Castle obvykle trvá asi 1-2 hodiny, v závislosti na tom, jak hloubkově se rozhodnete prozkoumat hrad a jeho okolí.

6. Je nutné si s sebou na prohlídku hradu Shawbak Castle přinést jídlo a pití?
Ano, je vhodné si s sebou přinést jídlo a pití, protože v okolí hradu nenajdete mnoho občerstvení ani nákupních možností.

7. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v okolí Shawbak Castle?
V okolí hradu se nachází několik dalších zajímavých historických památek, jako je hrad Karak a město Petra, a také několik přírodních krás, jako je např. přírodní rezervace Dana.

8. Jak je lépe se na prohlídku Shawbak Castle připravit?
Je vhodné si na prohlídku hradu přinést pohodlné boty, klobouk, ochranný krém na slunce a dostatek vody. Dále také může být užitečné mít s sebou průvodce nebo si alespoň přečíst nějaké informace o historii hradu předem.


Ubytování Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle v Jordánsku je historický hrad z 12. století položený na strategické pozici nad údolím Wadi Musa. Své jméno získal po kurdském válečníkovi Šavbaku, který zde sídlil během křížových výprav.

Dnes se Shawbak Castle nachází v klidném a odlehlém místě, kde se setkávají dramatické scenérie pouště a hor. Pokud hledáte jedinečné a zajímavé místo k pobytu během svého výletu do Jordánska, Shawbak Castle by mohl být ideální volbou.

V areálu hradu najdete několik pokojů, které jsou vybaveny moderním zařízením a zároveň respektují historickou hodnotu tohoto místa. V pokojích najdete klimatizaci, velké pohodlné postele, koupelny se sprchou a WC a malou terasu, ze které si můžete vychutnat pohled na okolní krajinu.

Pobyt v Shawbak Castle je opravdovým zážitkem, který Vám umožní prožít jordánskou historii a kulturu na vlastní kůži. Tento hrad totiž není pouhým turistickým místem, ale slouží jako skutečné ubytování s autentickým zážitkem.

Jako host Shawbak Castle se můžete těšit na neuvěřitelný panoramatický výhled na okolní krajiny, které se překrývají s pozůstatky této impozantní stavby. Chcete-li se projít po hradbách, shlédnout archeologické nálezy a prozkoumat krbové místnosti, můžete si to během svého pobytu vyzkoušet.

Kromě samotného hradu Shawbak se v okolí nachází mnoho dalších zajímavých míst, které si můžete navštívit. Mezi nimi patří mimo jiné skalní město Petra, kanyon Wadi Mujib a mnoho dalších.

Společně s jedinečnou historickou hodnotou a pohodlným ubytováním si můžete vychutnat také vynikající jídlo připravované z místních ingrediencí. Jordánsko je známé pro svou kuchyni, která v sobě propojuje chuť středomořských, blízkovýchodních a afrických potravin.

Přátelský personál Shawbak Castle Vás přivítá s úsměvem a bude se Vám věnovat po celou dobu Vašeho pobytu, abyste si mohli opravdu užít svůj pobyt v Jordánsku. Shawbak Castle je zajímavou a nezapomenutelnou zastávkou pro ty, kteří touží po zážitcích a odpočinku v malebném prostředí tajemného Jordánska.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky