Hledejte nejlepší nabídky letenek

Albánie Syri i Kalter (Modré oko)

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


1. Co je Albánie Syri i Kalter?
Albánie Syri i Kalter, také známá jako Modré oko, je jezírko v jihozápadní části Albánie, které se nachází v pohoří Ceraunien. Jezírko se vyznačuje průzračnou modrou vodou a je oblíbeným turistickým cílem.

2. Jak se dostanu k Albánii Syri i Kalter?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Albánii Syri i Kalter, je autem nebo taxíkem. Pokud neplánujete najímat auto, můžete si také najmout řidiče, který vás tam doveze. Alternativně můžete použít také místní autobusovou dopravu.

3. Jaké jsou vstupné poplatky na Albánii Syri i Kalter?
Vstupné na Albánii Syri i Kalter je zdarma, ale vstup do vody je zakázán.

4. Mohu se koupat v Albánii Syri i Kalter?
Bohužel ne. Koupání v Albánii Syri i Kalter není povoleno, aby se zachovala čistota a krása jezírka.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Albánii Syri i Kalter?
Nejlepší čas pro návštěvu Albánie Syri i Kalter je od května do září, kdy je počasí nejteplejší a sucho. V létě je však oblast velmi rušná a plná turistů.

6. Kde se dá ubytovat v blízkosti Albánie Syri i Kalter?
V blízkosti Albánie Syri i Kalter se nachází několik malých vesnic a hotelských komplexů. Oblast je populární pro camping a glamping. Také je možné si pronajmout apartmán nebo pokoj v hotelu poblíž.

7. Jaká je délka cesty od Tirany do Albánie Syri i Kalter?
Délka cesty od hlavního města Tirany do Albánie Syri i Kalter trvá přibližně 2,5 hodiny autem nebo taxíkem.

8. Je třeba si vzít nějaké speciální vybavení na návštěvu Albánie Syri i Kalter?
Speciální vybavení není nutné. Doporučuje se však vzít si s sebou koupací oblečení, lehátko nebo ručník a vodu na pití.

9. Kde se dá najíst v blízkosti Albánie Syri i Kalter?
V okolí Albánie Syri i Kalter jsou k dispozici různé stánky a restaurace, které nabízejí tradiční albaňskou kuchyni. Ve vesnicích v blízkosti jezírka se nacházejí také malé obchody s potravinami.

10. Je Albánie Syri i Kalter vhodná pro rodiny s dětmi?
Ano, Albánie Syri i Kalter může být vhodná pro rodiny s dětmi, protože nabízí krásný pohled na přírodu a jezírko se nachází v bezpečné oblasti. Koupání však není povoleno.


Počasí Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Pokud hledáte krásné a rozmanité krajiny, Albánie je pro vás jednoznačně tou správnou volbou. Toto malé středomořské pobřežní stát sice není tak známý jako jeho sousedi, jako jsou Řecko a Itálie, ale Albánie má své vlastní kouzlo a skvělé místo k návštěvě je určitě Syri i Kalter (modré oko) - křišťálově čisté jezero obklopené horskými hřebeny.

Klimatické podmínky, které lze v Albánii najít, se liší podle toho, kde se nacházíte v zemi. Západní pobřeží Albánie je ovlivněno Středozemním mořem a má mírné a vlhké klima, zatímco vnitrozemí Albánie má kontinentální klima s teplými léty a chladnými zimami.

Syri i Kalter se nachází v oblasti horského masivu Prokletije, který je obklopený divokou přírodou a křišťálově čistými jezery. Toto místo je známé pro jedno z nejneobvyklejších jezer v Albánii - modré oko, které bylo vytvořeno pohybem zemské kůry. Toto horské jezero, nacházející se uprostřed horských hřebenů, je považováno za jeden z nejkrásnějších přírodních divů Balkánu.

Léto v Syri i Kalter je mnohem chladnější než například v městech na pobřeží, což vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí uniknout před letními vysokými teplotami. Průměrná letní teplota v této oblasti se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia, což umožňuje návštěvníkům užívat si krásné přírody a turistických stezek.

Zima je v této oblasti obzvláště tvrdá, s průměrnou teplotou okolo -5 stupňů Celsia. Krásná příroda v této oblasti během zimy poskytuje skvělé podmínky pro zimní sporty, jako jsou lyžování a snowboarding, ale turisté musí být připraveni na mrazivé teploty a náročné trasy.

Celkově lze v Albánii očekávat středozemní klima s vlhkými zimami a suchými léty. Avšak pokud se zajdete na Syri i Kalter, můžete zažít mírnější a chladnější léto, stejně jako krásné a divoké přírodní scenérie v podobě horských hřebenů, jezer a turistických stezek.

Návštěva Syri i Kalter je jedinečným zážitkem a pro ty, kteří se chtějí vyhnout teplotám Středozemního pobřeží, je to skvělou volbou pro dovolenou v Albánii. Bez ohledu na roční období, tento klenot Albánie nabízí nezapomenutelné zážitky a okouzlující přírodní krásu.


Ubytování Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie se stala v posledních letech velmi populární turistickou destinací. A jedním z největších lákadel této země je Syri i Kalter, neboli Modré oko - krásné jezero, které je obklopené zelenými lesy a nedaleko se nachází řada zajímavých památek. Pokud plánujete návštěvu Syri i Kalter, je nutné si předem zajistit ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností, které v této oblasti najdete.

Jedním z nejlepších ubytovacích zařízení v okolí Syri i Kalter je hotel Syri i Kalter Resort. Tento hotel se nachází jen pár minut chůze od Modrého oka a nabízí pohodlné ubytování v moderně zařízených pokojích. Pokud hledáte luxus a komfort, je toto ideální volba. Kromě toho v hotelu najdete také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni.

Další možností ubytování v této oblasti je penzion Green Lake. Tento rodinný penzion se nachází jen pár kilometrů od Modrého oka a nabízí pohodlné a útulné pokoje v rustikálním stylu. Penzion je obklopen krásnou přírodou, která je ideální pro odpočinek a relaxaci.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z kempů v okolí Modrého oka. Kemp Syri i Kalter Camping nabízí velké stany, stanové chatky a karavany k pronájmu. Kemp se nachází přímo u jezera a nabízí různé aktivity, jako je kajakářství, půjčování kol a jízdu na koních.

Další možností, jak strávit noc v blízkosti Modrého oka, je také Airbnb. V této oblasti najdete několik zajímavých ubytování, jako jsou například chalupy a biofarmy. Tyto možnosti jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou albánskou atmosféru a život na venkově.

Je třeba poznamenat, že v letních měsících může být ubytování v této oblasti velmi vyhledáváno, a proto je dobré si rezervovat předem. V každém případě však bude ubytování v blízkosti Modrého oka určitě příjemným zážitkem a ideálním výchozím bodem pro objevování krás Albánie.


Dovolená Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Dovolená Albánie Syri i Kalter (Modré oko)

Albánie je země, kterou si turisté teprve začínají objevovat. Mezi její nejkrásnější a nejzajímavější místa patří příměstská oblast Syri i Kalter, přezdívaná také Modré oko. Jedná se o fascinující přírodní jezero, které láká návštěvníky svou krásou a tajemnem.

Modré oko je přírodní výtvor, který vznikl zatopením propasti, jejíž hloubka dosahuje až 50 metrů. Voda působí fascinujícím způsobem a tvoří azurově modrou barvu, která je neuvěřitelně sytá a čistá. Oko získalo svůj název právě díky této neobvyklé modré barvě, která evokuje obraz oka. Voda do jezera přitéká podzemními prameny a oblast je také bohatá na podzemní jeskyně, které stojí za prozkoumání.

Jezero Modré oko se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko města Saranda. Můžete se sem dostat pohodlně autem nebo autobusem. Okolí jezera je krásně zachovalé a divoké, s panenskou přírodou a malebnými kopcemi. Výlet sem je velmi oblíbený mezi milovníky přírody a fotografy, kteří si zde mohou vychutnat úžasná panoramata a nádherné pohledy na jezero.

Jezero nabízí také možnost koupání a potápění. Voda je velmi čistá a průzračná, což dělá z Modrého oka ideální místo pro potápění a pozorování podvodního života. Potápěči zde mohou objevovat jeskyně a propasti, které skýtají množství fascinujících a vzácných druhů ryb a rostlin.

Okolí Modrého oka je bohaté na další turistické atrakce. Nedaleko se nachází archeologické naleziště Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto historické město nabízí úžasný vhled do minulosti regionu a svědčí o bohaté historii Albánie.

Další zajímavosti v okolí jsou například město Gjirokastër, které je známé pro svou zachovalou osmanskou architekturu, a národní park Llogara, který nabízí malebné horské výhledy a pěší túry.

Albánie je země plná překvapení a skrytých pokladů. Syri i Kalter (Modré oko) je jedním z nich. Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne krásu přírody, relaxaci a dobrodružství, je Albánie a její okouzlující jezero Modré oko skvělým cílem.


Letenka Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie je známá svými krásnými plážemi, které lákají miliony turistů z celého světa. Mezi ty nejkrásnější patří pláž Syri i Kalter, česky Modré oko.

Tato pláž se nachází jižně od města Saranda, asi 20 km od albánsko-řeckých hranic. Její největší lákadlem je průzračně modré jezero, které se nachází na břehu moře. Voda je zde tak čistá, že se zdá být až skoro nereálná.

Pro návštěvu pláže Syri i Kalter je třeba pořídit si letenku do Albánie. A jaké jsou možnosti letů?

Nejvíce letů do Albánie nabízí nízkonákladová společnost Wizz Air. Ta Luton Airport v Londýně propojuje s albánskými letišti v Tiraně a v hlavním městě jižní Albánie, Sarandě. Ceny letenek začínají na 999 Kč za jednu cestu, záleží ale na termínu a kapacitě letu.

Pro alternativu může sloužit Ryanair, který nabízí spojení z různých evropských měst, jako jsou například Brusel, Berlín nebo Milán, přímo do Tiraně. Cena letenek se pohybuje okolo 1000 až 1500 Kč za jednu cestu.

Ovšem letenka z České republiky do Albánie není přímý spoj a tak je třeba s přestupem v zahraničí. Typická přestupní letiště jsou například Milán, Vídeň nebo Budapešť.

Po přistání na letišti můžete jet do města Sarandy autobusem nebo taxíkem, popřípadě si pronajmout auto. Od města je pláž Syri i Kalter vzdálena asi 15 minut jízdy.

Albánie si získává stále větší popularitu mezi turisty, kteří hledají neoblíbené a nepřeplněné pláže v krásném přírodním prostředí. Pláž Syri i Kalter se řadí mezi ty nejkrásnější a určitě stojí za návštěvu. Stačí si jen sehnat letenku a vyrazit na dovolenou!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky