Hledejte nejlepší nabídky letenek

Itálie Cinque Terre

Dovolená Itálie Cinque Terre


Itálie je země známá svou krásnou krajinnou scenérií, bohatou historií a přátelskými obyvateli. Jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi je Cinque Terre - pohádková destinace, která vás zcela očaruje.

Cinque Terre je název pro pět malebných malých vesnic ležících na pobřeží Itálie v regionu Ligurie. Tyto vesnice jsou Vernazza, Corniglia, Manarola, Monterosso a Riomaggiore. Jsou vybudovány na strmých útesech a jejich středomořský šarm v sobě uchovávají již po staletí.

Turisté zde najdou překrásné útesy, malebné pláže, azurové moře a architekturu, která vás zavede do minulosti. Každá z vesnic má svůj vlastní charakter a nabízí jedinečné zážitky.

Riomaggiore je první vesnicí, která vás přivítá v Cinque Terre. Je proslulá svými pestrobarevnými domky, úzkými uličkami a typickým středomořským životním stylem. Procházejte se po malebných uličkách, ochutnejte místní speciality a zastavte se na některé z teras s výhledem na moře.

Druhou vesnicí je Manarola, která se nachází na kopci s výhledem na moře. Je to malebné místo s úzkými uličkami a dlážděnými cestami. Navštivte zde muzeum rybolovu a objevte tradiční způsoby, jakými se tato oblast živila po staletí.

Další zastávkou na této cestě je Corniglia, která se nachází v nadmořské výšce 100 metrů na útesu. Tato vesnice je unikátní tím, že nemá přístup k moři, což ji činí odlišnou od ostatních. Přesto nabízí malebné uličky, útulné restaurace a nádherné výhledy na pobřeží.

Vernazza je proslulá svým přístavem, který je jedním z největších v regionu. Procházejte úzkými uličkami, projděte se po pláži a zajděte na procházku do okolních vinic, kde můžete ochutnat místní víno.

Poslední vesnicí v Cinque Terre je Monterosso, která je největší a nejrušnější ze všech. Nabízí nádherné pláže, turistické hotely a restaurace. Projděte se po promenádě s palmami, ochutnejte čerstvé mořské plody a užijte si slunce na písečných plážích.

Nejenže Cinque Terre nabízí malebné uličky a nádherné výhledy, ale je také dokonalou destinací pro turisty, kteří si rádi užívají venkovní aktivity. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a lodní výlety. Mezi vesnicemi vede známá stezka Via dell'Amore (Cesta lásky), která vás zavede na romantický procházku s panoramatickými výhledy.

Cinque Terre je nezapomenutelnou dovolenou, která vás okouzlí svojí krásou, přátelskou atmosférou a jedinečným středomořským šarmem. Budete zde mít možnost prozkoumat pět malebných vesnic, užít si slunce a moře a ochutnat tradiční ligurskou kuchyni. Jestliže plánujete dovolenou v Itálii, nezapomeňte navštívit Cinque Terre a zažít tuto úžasnou destinaci.


Ubytování Itálie Cinque Terre


Cinque Terre je malebná oblast v severozápadním Itálii, která se rozprostírá na pobřeží Ligurského moře. Tento region je známý svými malebnými malými městy, která jsou postavena na strmých skalnatých útesech. Cinque Terre je také součástí Světového dědictví UNESCO a je oblíbenou turistickou destinací díky svému jedinečnému přírodnímu a kulturnímu dědictví.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Cinque Terre, je ubytování velmi důležitou součástí jejich plánu. Ačkoli region není příliš velký, nabízí širokou škálu různých typů ubytování pro různé chutě a rozpočty.

Při návštěvě Cinque Terre si můžete vybrat mezi hotelem, penzionem, apartmánem nebo pronájemem soukromé vily. Většina ubytování je soustředěna ve větších městech, kterými jsou Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso.

Hotely jsou nejčastější možností ubytování v Cinque Terre. Nabízejí širokou škálu služeb a pohodlí pro hosty, kteří hledají pohodlné a bezstarostné ubytování. Většina hotelů se nachází v blízkosti moře, takže hosté mohou užívat krásné výhledy na oceán. Hodně hotelů také nabízí restaurace, kde si hosté mohou vychutnat místní speciality.

Penziony jsou další populárnou možností ubytování v Cinque Terre. Jsou obvykle menší a rodinně orientované, což dává hostům pocit domova. Penziony často nabízejí jednoduché, ale útulné pokoje s výhledem na moře nebo okolní venkov. Některé z penzionů také nabízejí snídani nebo večeři, takže hosté se nemusejí starat o stravování.

Apartmány jsou další možností pro ty, kteří si chtějí vytvořit domácí atmosféru během svého pobytu v Cinque Terre. Tyto apartmány jsou plně vybavené s kuchyňským koutem a obývacím pokojem, což dává hostům pocit, že jsou jako doma. Apartmány jsou ideální pro rodinné dovolené nebo pro lidi, kteří chtějí zažít autentický italský životní styl.

Nakonec, pokud hledáte něco více luxusního, můžete si pronajmout soukromou vilu v Cinque Terre. Tyto vily nabízejí nejvyšší úroveň pohodlí a soukromí. Mají prostorné pokoje, vlastní bazény a impozantní výhled na pobřeží. Pronájem soukromé vily je ideální pro ty, kteří si chtějí opravdu užít luxusní dovolenou.

Cinque Terre nabízí široký výběr ubytování pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulný penzion, nebo si chtějte pronajmout vlastní byt, Cinque Terre vám slibuje krásné a památné dovolené.


Letenka Itálie Cinque Terre


Cinque Terre je krásná oblast na severozápadním pobřeží Itálie, která je uctívána milovníky turistiky a přírodní krásy. Cinque Terre zahrnuje malé, malebné přístavové městečka, které jsou spojené úzkými stezkami a které se mohou pochlubit nádherným výhledem na Ligurské moře a okolní kopce. Pokud hledáte ideální místo pro relaxaci, pohodlí nebo aktivní dovolenou, Cinque Terre je místo pro vás.

Abychom se dostali do Cinque Terre, jednou z nejlepších možností je vzít letadlo do nejbližšího letiště. Letiště v Pise je domovem pro mnoho příjemných leteckých společnosti a s možností přímých letů z mnoha evropských destinací. Odtud je možné jet autobusem, vlakem nebo najmout si auto, a tak se dostat do destinace.

Další možností je letiště v Janově, na dovolenou do Cinque Terre nicméně ve většině případů výhodnější, protože se nachází blíže u cíle. Od letiště Genova začíná cesta vlakem, můžete se tak dostat do jednoho z míst, ze kterých se lze dostat do Cinque Terre před nástupem na vlak. To bývá většinou znatelně rychlejší a přítelepší, než kdybyste se museli pohybovat vlastním vozidlem, jelikož většina měst v oblasti neumožňuje neomezené parkování.

Jakmile dorazíte do Cinque Terre, budete zcela ohromeni krásou a úžasnou atmosférou oblasti. Obklopeni vysokými skalními útesy, středomořskou vegetace a azurovým mořem budete mít pocit, že se ocitáte v jednom z nejkrásnějších koutů Evropy. Ať už budete objevovat mimořádnou gastronomii této oblasti, vychutnávat si prudké potůčky mezi skálami, nebo jen relaxovat na pláži, Cinque Terre si získá vaše srdce.

Kromě navštěvování pláží a vycházek delšího trvání po horách nabízí Cinque Terre i mnoho kulturních aktivit. Můžete navštívit starobylé kostely, galerie a muzea, které vám pomohou uchovat a rozšířit dojmy o této krásné oblasti.

Za návštěvu stojí rovněž známé přístavové městečko Portovenere, které se nachází na jižním konci Cinque Terre. Toto nádherné místo leží na útesu nad mořem a nabízí skvělé výhledy na okolní krajinu. Pokud máte rádi dobré jídlo, nemůžete minout návštěvu množství vernackých restaurací, které nabízejí místní speciality a lahůdky.

Abyste si v plné míře užili krásu Cinque Terre, doporučujeme si na našem webu rezervovat ubytování na termín vaší dovolené a předem si zakoupit jízdenky na vlak. Ty vás budou doprovázet při každém výletu do kouzelného prostředí Cinque Terre.

Celkově vzato, Cinque Terre je jednou z nejkrásnějších italských oblastí, kterou není možné v příliš detailních popiscích zakotvit. Zveme vás toto krásné místo objevovat sami, a užít si při té příležitosti vše, co tento kousek italského pekla nabízí.


Počasí Itálie Cinque Terre


Italské Cinque Terre je oblíbeným turistickým cílem návštěvníků z celého světa. Tato malebná oblast se nachází na pobřeží Ligurského moře a skládá se ze tří vesnic: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Tyto vesnice jsou známé svými úchvatnými krajinami, pastelovými domy a malebnými kamennými uličkami.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Cinque Terre je počasí. Oblast se pyšní mírným středomořským podnebím, které přináší teplé léto a mírné zimy. Letní teploty se pohybují mezi 25-30 °C, zatímco zimy jsou chladnější s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Díky této příjemné teplotní rozmanitosti je možné Cinque Terre navštívit po celý rok.

Jaro a podzim jsou obdobími, kdy je počasí v Cinque Terre nejmírnější a nejvhodnější pro procházky po vesnicích a turistické trasy. Teploty jsou příjemně teplé, většinou kolem 20 °C, a nejsou takové horka jako v létě. Tato období jsou také ideální pro návštěvu okolních vinic a ochutnávání místních lahůdek.

Letní měsíce červenec a srpen jsou vrcholem turistické sezóny v Cinque Terre. Teplo je intenzivní a teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Toto období je ideální pro koupání v moři a opalování na plážích. Je však důležité si uvědomit, že tyto měsíce jsou také nejrušnější a pláže a turistické trasy mohou být přeplněné. Doporučuje se plánovat návštěvu mimo hlavní letní sezónu, pokud preferujete klidnější prostředí.

Zimní měsíce v Cinque Terre jsou klidnější a chladnější, ale stále příjemné pro procházky a objevování krásy této oblasti. Hlavním městem, kterým je La Spezia, se zde můžete těšit na tradiční vánoční trhy, kde si můžete vychutnat místní speciality. Zajímavostí je také tzv. "olympijské léto", kdy se teploty často vyšplhají na nezvyklé hodnoty kolem 20 °C, a to i v prosinci nebo lednu.

Cinque Terre je jedinečnou kombinací krásného pobřeží, horských stezek a malebných vesnic. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tuto oblast Itálie, budete zde mít příležitost zažít její jedinečné a působivé počasí a užít si všechny její přednosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Cinque Terre


1. Jak se dostat do Cinque Terre?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Cinque Terre, je vlakem. Existuje přímé spojení z mnoha větších italských měst, jako je Florencie, Janov nebo Pisa. Také je možné cestovat autem do přilehlých měst a odtud pokračovat vlakem.

2. Kolik stojí vstup do Cinque Terre?
Odpověď: Samotná návštěva Cinque Terre není zpoplatněna. Nicméně, pokud chcete využívat stezek Cinque Terre, je třeba zakoupit členskou kartu Cinque Terre (Cinque Terre Card), která umožňuje neomezený přístup ke stezkám. Ceny se liší v závislosti na počtu dnů a zóně, ve které chcete cestovat.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Cinque Terre?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Cinque Terre je obvykle od jara do podzimu, zejména v květnu a červnu, kdy je počasí příjemné a venkovní aktivity jsou optimální. V létě bývá oblast velmi rušná a pláže jsou přeplněné turisty. Zimní období je klidnější, ale mnoho obchodů a aktivit může být uzavřeno.

4. Jak dlouho trvá procházka mezi jednotlivými vesnicemi v Cinque Terre?
Odpověď: Procházka mezi vesnicemi v Cinque Terre může trvat od 20 minut do 1,5 hodiny, v závislosti na vaší kondici a výběru stezky. Nejsnáze dostupná trasa je mezi vesnicemi Monterosso a Vernazza, která trvá asi 1 hodinu.

5. Kde se dá ubytovat v Cinque Terre?
Odpověď: V Cinque Terre je k dispozici široká škála ubytování, od luxusních hotelů až po ubytování v soukromých apartmánech a penzionech. Nejpopulárnější ubytování se nachází v centrálních částech vesnic Riomaggiore a Monterosso.

6. Je možné plavat v moři v Cinque Terre?
Odpověď: Ano, je možné plavat v moři v Cinque Terre. V každé vesnici se nacházejí pláže, kde můžete relaxovat a koupat se. Nicméně, vstup do vody může být někdy náročný kvůli skalnatému pobřeží.

Tyto dotazy a odpovědi vám pomohou se lépe orientovat a naplánovat vaši návštěvu Cinque Terre. Je vhodné se také informovat o aktuálních podmínkách a omezeních před příjezdem.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky