Hledejte nejlepší nabídky letenek

Čierna Hora Luštica

Ubytování Čierna Hora Luštica


Luštica je malebný poloostrov nacházející se v Černé Hoře. Je obklopený Jadranem na západě a Bokským zálivem na východě. To z něj činí ideální místo pro dovolenou, ať už hledáte relaxaci na pláži nebo adrenalinové dobrodružství ve vodních sportech.

Pokud plánujete pobyt na Luštici, můžete si vybrat z různých typů ubytování, které vám poskytne příjemný a pohodlný pobyt během vaší dovolené. Zde je několik možností, které byste mohli zvážit:

1. Hotely: Luštica nabízí širokou škálu hotelových zařízení, které splní vaše očekávání. Od luxusních pětihvězdičkových resortů s výhledem na moře a bazény, až po útulné rodinné hotely s příjemnou atmosférou. Mnoho z těchto hotelů také má vlastní pláže, restaurace a wellness centra, kde si můžete dopřát relaxaci a péči.

2. Apartmány: Pronájem apartmánu může být skvělou volbou pro ty, kteří preferují více soukromí a nezávislost během svého pobytu. Na Luštici najdete mnoho apartmánových komplexů s výhledem na moře nebo okolní krajinu. Tyto apartmány jsou vybaveny moderními zařízeními a často mají také přístup k bazénům a dalším rekreačním zařízením.

3. Penziony a rodinné ubytování: Pokud hledáte více autentický zážitek, můžete zvážit pobyt v jednom z místních penzionů nebo rodinných ubytováních. Tyto typy ubytování vám umožní zažít černohorskou pohostinnost a vychutnat si tradiční jídla připravená místními obyvateli. Mnoho z těchto penzionů se nachází v malebných vesnicích, kde se můžete seznámit s místní kulturou a historií.

4. Kempy: Pro ty, kteří se chtějí těšit na dovolenou v přírodě, jsou kempy skvělou možností. Na Luštici najdete několik kempů s přístupem k moři a veškerými potřebnými zařízeními. Můžete si pronajmout stan nebo si zapůjčit karavan a prozkoumat krásy přírody Černé Hory. Kempování je také ideální pro ty, kteří chtějí být blízko dobrodružných aktivit, jako je potápění, windsurfing nebo horská turistika.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Luštica vám poskytne skvělé možnosti pro strávení dovolené v Černé Hoře. Od krásných pláží, azurového moře a dramatických skalnatých útesů až po historická města a tradiční kuchyni, Luštica se stane jedním z nejlepších míst pro odpočinek a zážitky. Ať už si vyberete luxusní resort, útulný apartmán nebo penzion, vaše dovolená na Luštici bude nezapomenutelná.


Letenka Čierna Hora Luštica


Luštica je nádherný poloostrov, který se nachází na jihozápadě Černé Hory. Tento kus země je plný úchvatných výhledů na nejkrásnější pláže a turistická centra, které si zamilují nejen milovníci přírody a dovolené, ale i ti, kteří si chtějí užít plného luxusu.

Letenka z České republiky do Černé Hory trvá přibližně 1,5 hodiny a je možné ji zakoupit online přes různé aerolinky za ceny od 4 000 Kč. Pokud si chcete být jisti, že najdete letenku za nejnižší možnou cenu, doporučujeme využít srovnávač letenek.

Luštica patří mezi nejoblíbenější turistická místa Černé Hory a to hlavně díky svým krásným plážím, mořským vodopádům a úchvatné přírodě. Nejznámější pláže na tomto poloostrově jsou Zanjic, Miriště a Plavi horizonti. Tyto pláže jsou vynikajícím místem pro koupání a opalování.

Turisté si na Luštice mohou užít výlety na plachetnicích, kajacích a kanoech, objevovat úchvatné jeskyně a skalní útvary na mělčinách, vylepšit si svoje plavání s instruktory, dopřát si masáže a nabrat novou energii v luxusních wellness centrech.

Kromě nádherných pláží nabízí Luštica také mnoho kulturních a historických památek. V blízkosti se nachází nejstarší město v zemi, Herceg Novi, plné tradičních staveb a historických kostelů. Také zde najdeme Kastel Forte Rose, středověký hrad, který byl postaven na místě antického velkoměsta.

Pokud hledáte dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst v Černé Hoře, Luštica je pro vás to pravé místo. Vydejte se sem s rodinou, přáteli nebo partnerem a užijte si dokonalou kombinaci krásné přírody, pláží a kulturních památek. Stačí si jen zajistit letenku a bude připraven pravý dobrodružný zážitek, o kterém se budete moci pochlubit přátelům a rodině po vašem návratu.


Dovolená Čierna Hora Luštica


Čierna Hora je jedno z nejkrásnějších míst na světě a Luštica je jedním z nejkrásnějších ostrovů v této oblasti. Nachází se na jižním pobřeží Černé Hory a nabízí krásné pláže, jemný písek a azurové moře, které můžete slyšet až do vašeho hotelového pokoje.

Pro milovníky přírody a turistiku je to ideální místo. Luštica nabízí pěší túry, cyklistiku a vodní sporty. Zkuste se sjet po divoké řece Tara, nebo se spíše věnovat windsurfingu, kanoistiky nebo jachtingu.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si teplé slunce, jsou tu nádherné pláže jako například Žanjic, Mirište a Plavi horizonti, které jsou dobře dostupné místními autobusy nebo pronájmem automobilu. Pokud máte rádi klid a soukromí, najdete zde i skryté zátoky a pláže, které nejsou vůbec turistickými středisky.

A co se týče ubytování, máte na výběr z krásných luxusních hotelů, apartmánů nebo rodinných penzionů. Většina z nich se nachází přímo u pláží a nabízejí vám tedy úžasný výhled na moře. Přestože jsou vysoké sezóny poměrně rušné, můžete si najít klidnější a méně komerční místa, pokud to žádáte.

A samozřejmě - nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Černohorská kuchyně je plná chutí, barvami a vůněmi. Můžete si vychutnat čerstvé ryby, lokální sýry a mnoho dalších specialit.

Luštica je skvělé místo pro odpočinek a relaxaci. Pokud hledáte romantickou dovolenou nebo prostě jen chcete odpočívat a užívat si nádhernou přírodu, určitě neváhejte navštívit Černou Horu. Luštica vám přinese pocit klidu a pohody a možná se stane vaším vysněným dovolenkovým místem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Luštica


1) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Černé Hory Luštica?
- Nejlepší dobou k návštěvě Lušticu je obvykle mezi květnem a zářím, kdy je teplé počasí a možnost využití pláží a přírodních krás.

2) Jak se dostat do Černé Hory Luštica?
- Nejčastější způsob dopravy je letecky na letiště Tivat nebo letiště Podgorica, a poté pokračovat silniční dopravou do Luštice.

3) Jaké jsou hlavní atrakce v Černé Hoře Lušticu?
- Hlavními atrakcemi v Lušticu jsou krásné pláže, historické vesničky, jako je například Rose, a malebná příroda s možností pěších túr a cykloturistiky.

4) Kde se dá ubytovat v Luštici?
- V Luštici je možnost ubytování v různých apartmánech, hotelích a penzionech. Nejoblíbenější oblasti pro ubytování jsou například Tivat, Kotor nebo Herceg Novi.

5) Co je dobré vidět v okolí Luštice?
- V okolí Luštice stojí za návštěvu UNESCO památka Kotor, ostrov Sveti Stefan, historické město Budva nebo Národní park Durmitor.

6) Jaké jsou hlavní pláže v Luštici?
- Hlavními plážemi v Luštici jsou Plavi Horizonti, Oblatno, ženska plaža a prázdnější Divača pláž. Všechny tyto pláže nabízejí krásné písečné pláže a čistou vodu.

7) Jaké jsou populární aktivity v Luštici?
- Populárními aktivitami v Luštici jsou potápění, plachtění, vodní sporty, pěší túry, cyklistika a relaxace na pláži.

8) Je v Luštici dobře dostupná veřejná doprava?
- Veřejná doprava v Luštici je omezená, ale je možné využít autobusové linky nebo taxi služby pro vnitrostátní cestování. Doporučuje se však mít vlastní dopravní prostředek pro větší flexibilitu.


Počasí Čierna Hora Luštica


Čierna Hora je známá svou malebnou přírodou a krásným pobřežím, které láká turisty z celého světa. A jedno z nejatraktivnějších míst na pobřeží Černé Hory je poloostrov Luštica. Tato oblast je známá svým jedinečným klimatem a překrásným počasím.

Luštica se nachází na jihozápadním pobřeží Černé Hory a je obklopená krásnými azurovými vodami Jaderského moře. Díky své poloze je Luštica chráněna před chladným větrem a dešťovými srážkami, což z ní činí ideální místo pro dovolenou a relaxaci.

Klima na poloostrově Luštica je přímořské středomořské, což znamená, že zde najdeme teplá a slunečná léta s mírnými zimami. Průměrná teplota vzduchu v létě se pohybuje kolem 30 °C a moře dosahuje teploty až 25 °C. V zimě teploty klesají na příjemných 10 až 15 °C, což umožňuje i v této roční době příjemné procházky po pláži.

Luštica si také užívá bohatou sluneční expozici po celý rok. Slunečních dnů je zde průměrně okolo 250-260 ročně, což znamená, že je zde spousta času na opalování a vychutnávání si krásného počasí. Díky těmto parametrům se Luštica stala oblíbeným cílem slunečních molařů a milovníků plážového života.

Další příjemnou vlastností počasí na Luštici je nízká vlhkost vzduchu. Díky blízkosti moře je vzduch zde bohatý na minerály a čistý, což přispívá ke zlepšení kvality vzduchu a zdraví obyvatel i návštěvníků. Vzduch zde také obsahuje velké množství jodových iontů, které mají pozitivní vliv na dýchací systém.

Luštica nabízí také neuvěřitelně krásné západy slunce, které rozzáří oblohu. Místo je tolik malebné, že bylo označeno jako jedno z nejromantičtějších míst na světě. Každý večer si můžete vychutnat spektakulární představení slunce, které pomalu mizí za horizontem a zanechává za sebou fialové a oranžové záře na nebi.

Celkově lze říct, že počasí na Černé Hoře, zejména na poloostrově Luštica, je přímo vykoupeno. Krásné slunečné dny, teploty ideální pro opalování a plavání, malá pravděpodobnost dešťových srážek a krásné západy slunce - to vše dělá z Lušticu jedno z nejlepších míst na dovolenou v Černé Hoře. Takže pokud hledáte místo s perfektním počasím pro svou dovolenou, neváhejte a vydejte se na Lušticu!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky