Hledejte nejlepší nabídky letenek

Itálie Bari

Letenka Itálie Bari


Itálie je země plná architektonických krás, vynikající kuchyně, krásné krajiny a báječné atmosféry. Na jihu země, ve středu apenninského poloostrova, leží město Bari, které je pro mnoho turistů oblíbeným cílem. Díky letenkám do Bari se můžete podívat do jednoho z nejhezčích měst Itálie.

Bari leží na pobřeží Jaderského moře a má fascinující historii. Když se procházíte křivolakými uličkami plnými bílých domů a uklidňující vůně moře vás obklopuje, lehce pocítíte, jaké to bylo pro námořníky, kteří se v dávných dobách plavili po moři. Město Bari nabízí nejen krásné pláže, ale také mnoho historických památek, především ty románského stylu.

Jedním z povinných cílů při návštěvě města jsou ony románské stavby. Nejznámější z nich je katedrála sv. Mikuláše, kterou vystavěli normanští vládci, kteří do Itálie přišli ze severní Francie. Tento chrám je považován za jednu z nejvýznamnějších románských staveb v celé Itálii. Uvidíte zde také pohřebiště biskupů a arcibiskupů Bari a při vstupu do katedrály si nelze nevšimnout nádherného mozaikového pavimentu.

Dalšími památkami, které rozhodně stojí za návštěvu, jsou hrad, který se nachází v historické části města, a bazilika sv. Sabiny z 9. století. To vám dává představu o jak staré město se jedná.

Pokud se pohybujete v centru Bari, pak vám určitě neunikne Piazza del Ferrarese. To je náměstí plné stolů kaváren, kde se můžete posadit a ochutnat místní speciality a klidně přitom sledovat lidové šou. Tam můžete získat nádherné zážitky, které by jste asi nikde jinde nenalezli.

Bari se může pochlubit také tradičními místními specialitami. Musíte ochutnat rozmary, které jsou také volány jako chliby, to byl dříve základ jídla zdejších bídných lidí. Dále světoznámou buratu, což je míchanina z kravského mléka a šunkou. Typické speciality jsou samozřejmě plody moře jako krevety, chobotnice a ryby.

Dokud ale nevysedíte svou letenku do Bari, nemůžete se pustit do největších gurmánských zážitků, jaké může Bari nabídnout. Letiště se nachází 8 km jihozápadně od města, a tak se tam snadno dostanete taxíkem nebo autobusem.

Letenky do Bari se dají sehnat za velmi výhodnou cenu, což znamená, že máte možnost si užít italských krás a tradiční kuchyně za velmi dostupnou cenu. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do krásného města Bari.


Počasí Itálie Bari


Bari se nachází v jižní Itálii a patří mezi největší a nejvýznamnější města Apulie. Pokud hledáte krásné počasí, Bari je vhodným cílem. Díky svému poloze na pobřeží Jaderského moře má město podnebí s teplými léty a mírnou zimou.

Léto v Bari je obvykle velmi horké a suché. Teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia a někdy mohou dokonce přesáhnout 35 stupňů. Mořská voda se pak zahřeje na příjemných 25 až 28 stupňů, což z ní činí skvělou možnost pro osvěžující koupání. V létě je tedy ideální čas navštívit pláže Bari a vychutnat si sluneční paprsky.

Podzim v Bari je mírný s teplotami kolem 20 až 25 stupňů Celsia. Moře je stále teplé a příjemné a turisté si mohou užívat procházky po krásném historickém centru města. Zároveň je to i období sklizně oliv, které jsou typické pro tuto region.

Zima v Bari je mírná, teploty se pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Když naprší, město může být trochu větrné a chladné. Nicméně zima v Bari je stále příjemná v porovnání s mnoha jinými částmi Evropy. Je to období, kdy město zažívá menší turistický ruch, což může být výhodou pro ty, kteří hledají klid a klidnou atmosféru.

Jaro v Bari je překrásné. Teploty jsou velmi příjemné, kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Květiny kvetou a město ožívá. To je také období, kdy se konají různé slavnosti a festivity, které lákají turisty z celého světa.

Vzhledem k tomu, že Bari leží na pobřeží, je také třeba zmínit, že se může objevit příležitostný déšť nebo bouřka. Nicméně tyto jsou obvykle krátké a rychlé a nebrání návštěvníkům se těšit z krásného počasí a prozkoumávat město a jeho okolí.

Bari nabízí návštěvníkům skvělou kombinaci krásného počasí a bohaté historie a kultury. Můžete navštívit staré město, katedrálu San Nicola, která je považována za jeden z významných románských kostelů v Itálii, nebo se projít po úzkých a malebných uličkách a ochutnat místní kuchyni.

Ať už se rozhodnete Bari navštívit v létě, podzimu, zimě nebo na jaře, jistě si užijete pohostinnost tohoto jedinečného italského města s jeho krásným počasím a bohatou historií.


Dovolená Itálie Bari


Italské město Bari leží na pobřeží Jaderského moře a je hlavním městem regionu Apulie. Město má bohatou historii a mnoho kulturních památek a je proto oblíbeným cílem turistů. Pokud tedy hledáte ideální dovolenou plnou slunce, historie a krásné přírody, Bari může být pro vás ideální volbou.

Bari je spojen s mnoha legendami a bájemi, které se váží k místnímu historickému centru. Mezi nejznámější památky města patří katedrála San Sabino, basilika San Nicola a Castello Svevo - hrad, který byl postaven v 12. století a po mnoho let sloužil jako bydliště místního vládce.

Mezi další zajímavosti patří například místní trhy, kde můžete ochutnat místní speciality jako orecchiette, nero di Troia nebo oliový olej. Pokud se chcete vyhnout lidem, můžete se také vypravit na nádherné pláže na jihu města, kde se můžete slunit, plavat a relaxovat.

Jednou z velkých předností Bari je jeho umístění. Město se nachází v blízkosti mnoha dalších zajímavých míst v regionu Apulie. Můžete si tedy snadno naplánovat výlet na taková místa jako jsou Alberobello, trulli město s označením UNESCO, či Matera, kde můžete vidět jeskynní bydlení z doby kamenné.

Celkově řečeno, Bari je ideálním místem pro dovolenou, která nabízí plno krásných památek, skvělé jídlo, krásnou přírodu a přátelské lidi. Pokud hledáte dovolenou, která vás překvapí a nabídne vám mnoho zážitků, nenechte si uniknout Bari.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Bari


1. Jak se dostanu z letiště do centra Bari?
- Z letiště Bari Palese je možné použít městskou hromadnou dopravu – autobusy nebo vlak. Vlak je nejrychlejší způsob, jak se dostat do centra Bari.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Bari?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Bari patří Katedrála San Sabino, Bazilika sv. Mikuláše, Staré město (Bari Vecchia) s úzkými uličkami a proslulými trhy a také Normanský hrad (Castello Svevo).

3. Měli bychom ochutnat nějaké místní speciality v Bari?
- Určitě byste měli ochutnat "orecchiette con le cime di rapa" (v překladu uši s brokolicí), což je tradiční místní jídlo. Další specialitou je "focaccia Barese" – místní varianta chleba s olivovým olejem, solí a rajčaty.

4. Kde můžeme nakoupit suvenýry v Bari?
- Nejlepším místem pro nakupování suvenýrů v Bari je Staré město, kde můžete nalézt tradiční keramiku, italské potraviny, místní víno nebo olivový olej. Další možnosti jsou trhy, které se konají v různých částech města.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Bari?
- V okolí Bari najdete několik krásných pláží. Jednou z nejznámějších je Pane e Pomodoro, která se nachází v Bari Vecchia. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Torre a Mare, Torre Quetta a Lido San Francesco.

6. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Bari?
- Nejlepším obdobím k návštěvě Bari je jaro (květen a červen) a podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a mnohem menší množství turistů než v letních měsících.

7. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci města Bari?
- V rámci města Bari můžete využít městskou hromadnou dopravu, jako jsou autobusy nebo metro. Mnoho turistických atrakcí je v docházkové vzdálenosti od sebe, takže můžete prozkoumávat město pěšky.

8. Existují v Bari nějaké výlety mimo město?
- Ano, v okolí Bari jsou mnohé zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Patří sem například Alberobello se svými trulli domky, Castellana Grotte s neuvěřitelnými jeskyněmi nebo město Polignano a Mare s nádherným výhledem na moře.

9. Jaký je typický klima v Bari?
- Bari má středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a v zimě kolem 10 °C. Může být však velmi horko v létě a chladno v zimě, takže se doporučuje vhodné oblečení.

10. Kde se nachází nejbližší nemocnice v Bari?
- Nejbližší nemocnice v Bari je Ospedale Policlinico, která se nachází ve čtvrti Poggiofranco.


Ubytování Itálie Bari


Bari je malebné město na jihu Itálie, které je známé svou bohatou historií a překrásnými plážemi. Pokud si plánujete pobyt v této krásné části světa, musíte také zvážit volbu ubytování. Naštěstí v Bari je široká škála možností, které splní vaše potřeby i rozpočet.

Pokud si přejete zůstat ve středu města, máte k dispozici mnoho luxusních hotelů a boutique hotelů. Tyto ubytování jsou ideální pro ty, kteří si přejí vychutnat si veškeré pohodlí a prvotřídní služby. Mnoho z těchto hotelů se nachází v historickém centru Bari, což znamená, že budete mít snadný přístup k většině turistických atrakcí a restaurací. Pokud hledáte něco exkluzivnějšího, doporučuji si rezervovat pokoj využívající výhled na moře.

Pro ty, kteří chtějí něco více cenově dostupného, existuje mnoho rodinných penzionů a Bed & Breakfast. Tyto druhy ubytování jsou skvělou volbou, pokud si přejete zažít autentickou italskou pohostinnost a kulturu. Majitelé často nabízejí bohatou snídani s domácími produkty a mohou vám poskytnout doporučení ohledně místních restaurací a aktivit. Tyto penziony jsou většinou umístěny v historickém centru Bari, takže si můžete užít okouzlující atmosféru uliček a náměstí.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou apartmány skvělou volbou. V Bari je mnoho bytů k pronájmu v různých částech města. Tento typ ubytování je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní kuchyni a prostor. Pronájem bytu vám také umožní žít jako místní a procházet se kolem místních trhů a obchodů.

Pokud preferujete blízkost k moři a sluneční pláže, pak byste mohli zvážit pobyt v letovisku nebo hotelu na pláži. Bari má několik okolních pláží, které jsou ideální pro opalování a koupání. Pokud nemáte rádi pláže plné turistů, doporučuji vyhledat více odlehlá místa, jako například Torre a Mare nebo Polignano a Mare.

Není pochyb o tom, že v Bari najdete ubytování, které vám splní všechna vaše přání. Ať už se jedná o luxusní hotel, rodinný penzion, apartmán nebo hotel na pláži, vždy si můžete být jisti, že budete mít možnost objevovat krásu tohoto italského města a užít si skvělou dovolenou.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky