Hledejte nejlepší nabídky letenek

Nový Zéland Taupo

Ubytování Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je zemí, která je plná nádherných přírodních úhlav, což z ní dělá velice oblíbenou turistickou destinaci. Jedním z nejkrásnějších míst na Novém Zélandu je město Taupo. Toto město na severním ostrově je známé díky svému nádhernému jezeru Taupo. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, musíte si zajistit kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na to, co všechno můžete v Taupo najít.

V Taupo najdete velký výběr ubytování, které vyhovuje každému rozpočtu i potřebám. Můžete si například pronajmout moderní apartmán s výhledem na jezero nebo se ubytovat v motelu nebo hostelu. Mnoho ubytování v Taupo nabízí různé výhody jako bazén, spa nebo wellness centrum. Pokud máte rádi sport, můžete si zarezervovat ubytování s přístupem ke golfovému hřišti nebo k tenisovým kurtům.

Pokud hledáte něco luxusního, můžete se ubytovat v některém z místních luxusních hotelů. Například Huka Lodge je pětihvězdičkový hotel s luxusním zařízením a nabízí úchvatné výhledy na jezero. Na druhé straně můžete najít cenově dostupnou možnost ubytování v některém z motelu či hostelů. Například hostel Rainbow Lodge nabízí společenskou místnost a zahrádku.

Kromě toho má Taupo mnoho dalších možností ubytování, jako jsou pěkné chaty a penziony, které se nacházejí v severní části města. Tyto místa nabízejí úchvatné výhledy a umožňují vám přístup k mnoha outdoorovým aktivitám.

Pokud hledáte ubytování v Taupo, doporučujeme si ho zarezervovat s předstihem kvůli vysoké poptávce v období turistické sezóny. Ať už hledáte levné či luxusní ubytování, v Taupo jsou pro vás k dispozici příjemné možnosti. Tu nejlepší volbu byste měli podle svých potřeb a rozpočtu vybrat sami. Samozřejmě, nezapomeňte po náročném dni objevování krás města Taupo si odpočinout a obnovit si síly v pohodlná a kvalitním ubytování.


Dovolená Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je země plná nádherných přírodních krás, které přitahují každoročně desítky tisíc turistů. Mezi nejznámější místa patří například Milford Sound, Franz Josef nebo Tongariro National Park. Největší město na Severním ostrově Auckland však není jediným místem, které stojí za návštěvu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Novém Zélandu, určitě nesmíte vynechat Taupo.

Taupo je město nacházející se na břehu jezera Taupo, které je největším sladkovodním jezerem v celé zemi. Toto místo je ideální pro milovníky outdoorových aktivit, ale nabízí i vynikající podmínky pro klidnou dovolenou.

Taupo je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. Nedaleko se nachází nejenom slavný Tongariro National Park, ale také národní park Whanganui a skutečná perla - Waitomo Glowworm Caves. V Taupo se nicméně najdou i nejrůznější aktivity, které vám pomohou načerpat síly a vyrovnat se s hektickým životem.

Milovníci adrenalinu mohou v Taupo absolvovat mnoho druhů vodních a horských sportů. Kromě klasiky jako je rafting, kanoistika nebo kayaking, se zde můžete věnovat například windsurfingu, parasailingu, bungee jumpingu anebo skákání padákem. Velkou výhodou této oblasti je i to, že kdekoliv se nacházíte, vždy máte krásný výhled na jezero Taupo a okolní hory.

Milovníci wellness si zde mohou užívat místní termální lázně, které nabízejí mnoho luxusních ošetření a masáží. Navíc můžete vyzkoušet i speciální procedury s využitím přírodních látek z oblasti.

Ty nejlepší výlety z Taupo jsou samozřejmě do blízkého okolí. Tongariro National Park, nejstarší a největší národní park na Novém Zélandu, je například ideálním místem pro horolezce a turisty. Oblast poskytuje návštěvníkům velkou příležitost pro túry na několik dní, ale také pro krátké výlety.

Navíc se v tomto parku nachází nejlepší horská dráha na světě, Kolejka Skyline Luge a kráter sopky, který je ideální pro rozmanité výlety.

Pokud máte rádi vodní sporty, národní park Whanganui nabízí možnost plavání, kanoistiky a kajakovaní v krásné řece Whanganui. Vydejte se také do Waitomo, kde si můžete prohlédnout fascinující jeskyně s neobvyklým osvětlením.

Taupo se nabízí tedy jako ideální dovolená pro všechny, kdo milují přírodu a aktivní dovolenou. Unikátní přírodní scenérie, kombinovaná s bohatým kulturním dědictvím a skvělými turistickými atrakcemi, dělají z Taupo dvacátého století neutrousané a nejnavštěvované centrum Nového Zélandu.


Letenka Nový Zéland Taupo


Letenka na Nový Zéland je snem mnoha cestovatelů, ale co teprve letenka na méně známé město Taupo. Taupo je malé město na Severním ostrově Nového Zélandu. nacházející se při břehu stejnojmenného jezera. Své návštěvníky okouzlí krásnou přírodou, kráterovým jezerem, aktivními sopkami, termálními prameny a mnoha dalšími atrakcemi.

Pokud se rozhodnete letět do Taupa, můžete si být jisti, že vás čeká nezapomenutelná dovolená. Taupo je ideálním výchozím bodem pro poznávání regionu a to nejen pro milovníky adrenalinových sportů. Oblast Taupa nabízí mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu.

Možná se ptáte, jak najít levnou letenku na Nový Zéland. Existuje několik možností, jak ušetřit na letenkách. Jednou z možností je rezervování letenky s více přestupy. V takovém případě vám může trvat cesta déle, ale cena letenky se může výrazně snížit.

Další možností, jak ušetřit na letence, je hledat last minute nabídky. Pokud máte dostatek flexibility ohledně data odletu, můžete najít výhodné nabídky na poslední chvíli. Také je dobré sledovat letoviska, která mají sezónní nabídky v letních nebo zimních měsících.

Pokud se rozhodnete pro letenku na Nový Zéland, měli byste si vymezit čas pro návštěvu města Taupo. Toto rodinné město nabízí spoustu věcí, které těžko najdete jinde. Během letních měsíců je možné využít vodní sporty na jezeře a při zimě můžete lyžovat v nedalekých lyžařských střediscích.

Hlavní atrakcí této oblasti je ovšem nejspíš aktivní sopka Tongariro, která je největším národním parkem na Severním ostrově. Park nabízí nádherné výhledy na kráterové jezery, fialové hřebeny a pohádkové lesy.

Pokud se rozhodnete pro letenku na Nový Zéland a následně pro návštěvu Taupa, můžete si být jisti, že se vás tento region dotkne svou krásou a tím, co nabízí. Pro aktivní turisty, rodiny s dětmi i milovníky přírody je toto místo řádným rájem. Neponechávejte nadále nic náhodě, staňte se jedním ze zvědavých cestovatelů a objevte nekonečné krásy Nového Zélandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Taupo


Dotazy:

1. Jak se dostat z letiště do Taupa?
2. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Taupu?
3. Kdy je nejlepší čas navštívit Taupo?
4. Jaké aktivity v Taupu jsou vhodné pro rodiny s dětmi?
5. Jaké jsou možnosti ubytování v Taupu?

Odpovědi:

1. Z letiště do Taupa se nejlépe dostanete taxíkem, pronájmem auta nebo autobusem.
2. Nejoblíbenější turistické atrakce v Taupu zahrnují Národní park Tongariro, Geotermální park Wairakei, Huka Falls a jezero Taupo.
3. Taupo je navštěvován celoročně, ale nejlepší čas na návštěvu je během letních měsíců (prosinec až březen).
4. V Taupu se nachází mnoho aktivit vhodných pro rodiny s dětmi, jako je například plavání ve Termálním bazénu AC Baths, procházky po promenádě Huka, cyklistika nebo rybaření.
5. V Taupu můžete najít různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Místní cestovní kanceláře často nabízejí různé slevy a balíčky. Doporučuje se rezervace ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny.


Počasí Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je země s rozmanitým počasím, které se liší od oblasti k oblasti. Jedno z nejzajímavějších míst na Novém Zélandu, kde se můžete setkat s různými klimatickými podmínkami, je Taupo.

Taupo se nachází na severním ostrově Nového Zélandu a je známé svým krásným jazerem a sopečnou krajinou. Zemětřesení a vulkanická činnost jsou běžné v této oblasti, což ovlivňuje také místní klima.

Jaro (září-listopad) a podzim (březen-květen) jsou nejlepšími obdobími pro návštěvu Taupa. Teploty se pohybují mezi 15-20°C, což je ideální počasí pro pěší turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity. Navíc v těchto obdobích je méně turistů než v létě.

Léto (prosinec-únor) je teplé a suché, s průměrnou teplotou kolem 25°C. Toto období je nejrušnější a oblíbené mezi turisty, kteří si chtějí užít vodní sporty na jezeře Taupo, jako je plavání, vodní lyžování nebo windsurfing. Mírný vánek z oceánu a ranní mlha přinášejí osvěžení v horkých letních dnech.

Zima (červen-srpen) je chladná a deštivá s průměrnými teplotami kolem 10°C. V této době může sněžit v horských oblastech a mnoho turistů přijíždí do Taupa, aby se tady věnovalo lyžování a snowboardingu na nedalekých horách.

Musíme také zmínit, že počasí v Taupo je extrémně proměnlivé, neboť může být ovlivněno rychlými frontami od Tasmánského moře a Tichého oceánu. Proto je důležité být připraven na rychlé změny počasí a mít s sebou vhodné oblečení a vybavení.

Když přijedete do Taupa, je také důležité sledovat místní predikce počasí a varování, zejména v období dešťů, kdy může docházet k záplavám a sesuvům půdy. Místní úřady a informační centra vám poskytnou nejnovější informace o povětrnostních podmínkách a bezpečnosti.

Taupo je fascinující místo s nádherným jezerem, sopečnou krajinou a různými možnostmi outdoorových aktivit. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Taupo, budete mít určitě možnost zažít jeho unikátní a proměnlivé počasí.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky