Hledejte nejlepší nabídky letenek

Island Goðafoss

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Goðafoss


1. Kde se nachází vodopád Goðafoss?

Vodopád Goðafoss se nachází na řece Skjálfandafljót v blízkosti silnice číslo 1 na severu Islandu, asi 45 minut jízdy od města Akureyri.

2. Je návštěva Goðafossu placená?

Ne, návštěva Goðafossu je zcela zdarma.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Goðafossu?

Nejlepší čas na návštěvu Goðafossu je v létě, kdy jsou dny nejdelší a počasí nejstabilnější. V zimě je však vodopád krásný díky ledu a sněhu.

4. Jaký je rozsah pěší trasy k Goðafossu?

Pěší trasa k Goðafossu je relativně krátká, asi 10 minut chůze od parkoviště.

5. Je možné k Goðafossu dojet autem?

Ano, Goðafoss je snadno dostupný autem po silnici číslo 1.

6. Je možné se koupit v řece pod vodopádem?

Ano, je možné se koupat v řece pod vodopádem, ale je to z velké části velmi studená řeka.

7. Je možné kempovat v blízkosti Goðafossu?

Ano, existuje několik kempů v blízkosti Goðafossu, ve kterých můžete strávit noc.

8. Jaký je historický význam Goðafossu?

Goðafoss byl důležitým místem v historii Islandu, když se v roce 1000 př. n. l. zde skupina ýských vůdců rozhodla přestoupit na křesťanství. Vůdce zvaný Þorgeir Ljósvetningagoði házel do vodopádu sochy starých bohů a vyzval všechny ýské obyvatele, aby následovali jeho příklad.


Ubytování Island Goðafoss


Island je země, která láká velké množství turistů z celého světa. Oblíbeným turistickým místem je také Goðafoss, což je vodopád nacházející se na řece Skjálfandafljót na severu Islandu. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, můžete si zvolit jako své ubytování Island Goðafoss.

Island Goðafoss je luxusní hotel, který se nachází přímo u vodopádu Goðafoss. Hotel nabízí moderní a stylové pokoje pro hosty s výhledem na malebné okolí. Pokoje jsou klimatizované a vybavené pohodlnými postelemi, satelitní televizí, minibarem, trezorem a vlastní koupelnou.

Kromě pohodlných pokojů nabízí Island Goðafoss také restauraci, kde si hosté mohou vychutnat tradiční islandské speciality i mezinárodní kuchyni. Restaurace má neuvěřitelný výhled na vodopád Goðafoss, což nabízí nezapomenutelný zážitek při večeři. V případě nepříznivého počasí je k dispozici elegantní vnitřní jídelna s krbem.

Pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek, může být Island Goðafoss skvělou volbou. Hotel nabízí moderní wellness centrum, které se skládá z venkovních a vnitřních lázní, sauny a posilovny. Pro okamžitou revitalizaci a regeneraci nabízí hotel také masáže a kosmetické procedury.

V případě, že byste se chtěli vydat na pěší výlet, Island Goðafoss leží přímo na cestě Laugavegur, což je nejznámější pěší trasa na Islandu. Navštívit lze také blízké horské vrcholy, ledovce a geotermální oblasti jako je třeba Mývatn.

Island Goðafoss je skvělým místem pro ty, kteří hledají kvalitní ubytování v malebném prostředí a chtějí si užít nezapomenutelnou dovolenou. Hotel nabízí vše, co si můžete přát od luxusního ubytování. Pokud plánujete navštívit Island a oblast Goðafoss, rozhodně byste neměli minout tuto skvělou možnost ubytování.


Počasí Island Goðafoss


Island je známý svými bouřlivými a proměnlivými počasími. Je proto velmi důležité znát předpověď počasí před příjezdem k místům turistického zájmu. Jedním z nejkrásnějších míst na Islandu je vodopád Goðafoss, který se nachází v severní části ostrova.

Goðafoss je velký vodopád na řece Skjálfandafljót. Vodopád je široký asi 30 metrů a klesá do hloubky asi 12 metrů. Jeho jméno, což lze volně přeložit jako „vodopád bohů“, odkazuje na legendu, že zde byli v 10. století vrženi do vodopádu sošky bohů, které se staly zdrojem konfliktu mezi křesťanským a pohanským náboženstvím.

Počasí u Goðafossu se může velmi rychle měnit. Během letních měsíců většinou převažuje slunečné a teplé počasí, ale prudké bouřky a déšť mohou přijít kdykoliv. V zimě jsou podmínky ještě více nepředvídatelné, s častými větry, sněhovými bouřemi a nízkými teplotami. V zimě se také může vytvořit ledová kůra na okolních skalách a mostech, což může být velmi nebezpečné pro turisty.

Při návštěvě vodopádu Goðafoss je tedy nutné být připraven na různé podmínky počasí. Doporučuje se obléct se do více vrstev, aby se dalo snadno přizpůsobit změnám teploty a v případě deště nebo sněhu si s sebou vzít vhodné oblečení a vybavení. První záchytná obec se nachází asi 10 kilometrů od vodopádu, takže je důležité mít s sebou dostatek paliva v autě a potravin na cestě.

Výlet k vodopádu Goðafoss je ale rozhodně stojí za to, nejen kvůli nádherné přírodě, ale také kvůli atmosféře tisícileté historie a legend, které k němu přísluší. Ať už se rozhodnete navštívit Goðafoss v létě nebo v zimě, určitě si z vaší cesty odnesete nezapomenutelné zážitky. Ale pamatujte, že v tamním podnebí neručí za nic a nic není samozřejmostí.


Dovolená Island Goðafoss


Island je velmi oblíbenou dovolenkovou destinací, kterou si může užít snad každý. Nádherná příroda, malebné vesnice a hlavně světově proslulé geotermální prameny lákají návštěvníky ze všech koutů světa. Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější místa na ostrově patří zajisté vodopád Goðafoss.

Vodopád Goðafoss se nachází v severní části Islandu, v oblasti Þingeyjarsveit. Je to jedna z nejvýchodnějších atrakcí, kterou byste na Islandu měli navštívit. Je známý také jako „Vodopád bohů“, což odkazuje na náboženské dějiny ostrova. Podle legendy byl v době christianizace Islandu v 11. století tento vodopád místem, kde se místní obyvatelé zbavili svých pohanských božstev, která zde házeli do vody.

Vodopád Goðafoss patří mezi největší a nejkrásnější vodopády na Islandu. Slunce a oblaka se zde prolínají a vytvářejí nádhernou atmosféru. Když zde stojíte a pozorujete vodu, jak padá do hlubiny, na chvíli se zapomenete všech starostech světa. Je to jedno z nejpůsobivějších míst na Islandu, které musíte zažít.

V okolí vodopádu Goðafoss si můžete užít mnoho dalších krás Islandu. Navštivte například městečko Akureyri, které se nachází pouhých 30 kilometrů od vodopádu. Akureyri je největším městem severního Islandu a nabízí mnoho turistických atrakcí. Pro milovníky zimních sportů je ideálním místem pro snowboarding nebo lyžování.

Pokud si chcete užít něco opravdu speciálního, neváhejte navštívit blízké termální lázně Mývatn. Tyto lázně jsou ideálním místem pro relaxaci po celodenním putování. Mývatn je také ideálním místem pro pozorování ptáků nebo pro úžasnou procházku po nábřeží jezera.

Island je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst světa a vodopád Goðafoss je jedním z jeho nejkrásnějších klenotů. Pokud se chystáte na dovolenou na Islandu, určitě nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu vodopádu Goðafoss. Vaše dovolená zde bude nezapomenutelnou zážitkem.


Letenka Island Goðafoss


Island je jedinečnou a překrásnou zemí plnou pozoruhodných přírodních úkazů. Mezi nejpoutavějšími a nejnavštěvovanějšími turistickými atrakcemi na tomto ostrově se nachází také vodopád Goðafoss. Jeho jméno lze přeložit jako "vodopád bohů" a přesně takovým dojmem návštěvníky okouzlí.

Goðafoss se nachází na severu Islandu, nedaleko města Akureyri. Svým obrovským tokem vody, který padá ze skalního stupně o výšce 12 metrů, vytváří neuvěřitelnou přírodní scenérii. Voda se sráží do malého údolí a následně pokračuje v řece Skjálfandafljót. Právě tato vodní cesta proslavila Goðafoss jako jeden z nejsilnějších vodopádů na Islandu.

Ale nejde jen o samotný vodopád, co láká turisty z celého světa. Ještě důležitější je jeho historický význam, který se váže k událostem z přelomu 10. a 11. století. V roce 1000 se Island přiklonil ke křesťanství a konverze proběhla právě zde, na březích Goðafossu. Legendy vyprávějí, že tehdejší islandský zákonodárce, který byl hrdý na svou pohanskou víru, hodil své sošky božstev do vodopádu. Tím se symbolicky zřekl staré víry na podporu nového náboženství.

Dnes je Goðafoss úctyhodnou turistickou atrakcí, kterou každoročně navštíví tisíce turistů. Přístupové stezky jsou dobře značené a umožňují návštěvníkům procházku podél vodopádu až k jeho okraji, což zaručuje úžasný pohled. Nejenže si můžete vychutnat překrásný vodopád v plné parádě, ale zároveň můžete sledovat, jak silná voda padá na skály ve spodní části údolí.

Okouzlující příroda kolem vodopádu Goðafoss láká také milovníky outdoorových aktivit. Místní průvodci nabízejí toulky po okolních horách, kajakování po vodě nebo jízdu na koni v blízkém okolí. V zimě se také můžete těšit na nebeské představení v podobě polárních září. Prostě si vyberte svou oblíbenou aktivitu a Goðafoss vám přání znovu a znovu plnit.

Letenka na Island je dostupná většinou jako součást balíčku, který zahrnuje ubytování a různé výlety. Je možné se dopravit na Island letecky z mnoha evropských měst. Hlavním mezinárodním letištěm je Reykjavík-Keflavík, které je dobře propojené s důležitými světovými destinacemi.

Navštívit Island a projet se po ostrově je snem mnoha cestovatelů. A pokud se vydáte na sever do regionu Akureyri, neměli byste vynechat návštěvu Goðafossu. Tento úchvatný vodopád vás zcela jistě nadchne svou krásou a historií a vy si odnesete nezapomenutelné zážitky.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky