Hledejte nejlepší nabídky letenek

Česko Krkonošský národní park

Ubytování Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park, nacházející se na pomezí Čech a Moravy, patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější oblasti Česka. Jeho malebná příroda, horské vrcholky a bohatá fauna a flóra přitahují do parku každoročně tisíce turistů. Pokud plánujete navštívit tento přírodní skvost, musíte se také zamyslet nad vhodným ubytováním.

V Krkonošském národním parku a jeho okolí najdete celou řadu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a potřebám turistů. Od několika luxusních hotelů a penzionů až po jednoduché horské chaty a chalupy, všechny ubytovací zařízení se snaží přizpůsobit potřebám turistů, kteří sem přijíždějí za přírodou či sportovními aktivitami.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a komfort, jsou k dispozici luxusní hotely s wellness centry a bazény. Tyto hotely nabízejí špičkové ubytování s moderně vybavenými pokoji, restauracemi a dalšími službami. Wellness centra poskytují relaxační masáže, saunové procedury a další způsoby regenerace po dni stráveném v přírodě.

Pokud hledáte něco méně luxusního a více přizpůsobeného přírodě, můžete se rozhodnout pro ubytování v horských chatách a chalupách. Tyto rustikální ubytovací možnosti vám umožní zažít autentickou atmosféru Krkonoš a poznat místní kulturu. V chatách a chalupách najdete základní vybavení pro krátkodobý pobyt, jako je kuchyňka, sprcha a záchod. Mnoho z těchto ubytování je umístěno v příjemných horských vesničkách a nabízí nezapomenutelný výhled na okolní přírodu.

Pokud preferujete individuální přístup a možnost vařit si vlastní jídlo, můžete se rozhodnout pro pronájem chaty nebo apartmánu. V Krkonošském národním parku je také k dispozici několik kempů pro ty, kteří chtějí strávit noc v přírodě.

V blízkosti hlavních turistických lokalit národního parku můžete také najít menší penziony a hostely. Tyto ubytovny nabízejí příjemnou atmosféru a příznivější ceny pro ty, kteří hledají především místo k přespání před dalšími dobrodružstvími v parku.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, Krkonošský národní park vám poskytne nepopsatelné zážitky a možnost prozkoumat jedinečnou přírodu. Ať už se vydat na pěší turistiku po nekonečných stezkách, objet horskými cyklotrasami, nebo lyžovat v zimě, park vás nezklame. Ubytování v Krkonošském národním parku tedy není pouze praktická záležitost, ale také příležitost prožít nezapomenutelnou dovolenou v srdci české přírody.


Počasí Česko Krkonošský národní park


Česko je země s proměnlivým počasím a Krkonošský národní park není výjimkou. Počasí v Krkonošském národním parku ovlivňuje mnoho faktorů, jako je nadmořská výška, geografická poloha, roční období a těsná blízkost k horskému pásu.

Krkonošský národní park leží v oblíbené turistické oblasti v severovýchodní části České republiky a jeho nejvyšší hora, Sněžka, dosahuje výšky 1 603 metrů nad mořem. Protože Krkonošský národní park se nachází v oblasti stálých srážek, počasí je relativně vlhké v průměru po celý rok. Teploty v Krkonošském národním parku jsou podobné jako v jiných částech České republiky, s letními teplotami okolo 20-25 stupňů Celsius a zimními teplotami mezi -5 a -10 stupni Celsia.

Jedním z nejvýraznějších faktorů ovlivňujících počasí v Krkonošském národním parku je poloha parku na východě Sudet. Vlivy z východních a severovýchodních směrů často přinášejí chladný a suchý vzduch. Na druhé straně, vlivy z Atlantiku a Středozemí obvykle přinášejí srážky a teplejší počasí.

V zimě je Krkonošský národní park oblíbenou destinací pro zimní sporty, jako jsou lyžování, snowboarding a běh na lyžích. V zimě se počasí může dramaticky změnit během krátké doby. Oblasti nad 1 000 metrů nadmořské výšky jsou často poseté sněhovými závějemi a extrémními teplotami.

V létě je Krkonošský národní park ideálním místem pro turisty, včetně milovníků turistiky a horských koloběžek. V létě se počasí obvykle uklidní a oblast je obvykle pokryta hustou zelenou vegetací.

Celkově lze tedy říct, že Krkonošský národní park má celoročně proměnlivé počasí, které se může v průběhu dne i během sezóny výrazně měnit. Však právě toto počasí dělá z Krkonošského národního parku tak přitažlivé místo pro turisty, ať už je to v létě nebo v zimě.


Dovolená Česko Krkonošský národní park


Česko je známé svou krásnou přírodou a bohatou historií. Jednou z nejatraktivnějších turistických oblastí v Česku je bezesporu Krkonošský národní park. Tento národní park se nachází na severovýchodě Čech, v pohoří Krkonoše, které je nejvyšší pohoří v Česku.

Krkonošský národní park nabízí návštěvníkům pestrou paletu jedinečných přírodních krás. Na své si přijdou jak turisté, tak i milovníci adrenalinových sportů a přírodních fenoménů. Národní park je domovem vzácných a chráněných druhů zvířat a rostlin, a proto je vyhlášen jako chráněné území.

Turisté mohou v národním parku pěšky nebo na kole objevovat rozmanité turistické trasy, které vedou skrz malebné lesy a horské louky. Jedním z nejznámějších hřebenových cest je Cesta Česko - Polského přátelství, která spojuje obě strany Krkonoš. Turisté se mohou vydat na vrchol Sněžky, nejvyšší hory Krkonoš, která dosahuje výšky 1602 metrů nad mořem. Zajištěné stezky umožňují také horolezcům vystoupit na Sněžku.

Národní park nabízí také možnosti pro adrenalinové sporty, jako je horské cyklistiky, paragliding nebo jízda na koni. V zimě je pak v Krkonoších oblíbeným sportem lyžování. Národní park disponuje sítí skiareálů a běžeckých tras, které splní očekávání jak začínajících, tak zkušených lyžařů.

Kromě bohaté přírody nabízí národní park také kulturní památky a zajímavosti. V oblasti se nachází řada historických hradišť, kostelů a zámků. Velmi oblíbené je také navštívit města Harrachov, Špindlerův Mlýn nebo Vrchlabí, která jsou výchozím bodem pro mnoho turistických tras.

Kdo by rád objevil svět vína a českého pivovarnictví, může se vydat na degustaci regionálních produktů. V okolí Krkonošského národního parku se nachází mnoho vinných sklípků a pivovarů, kde je možné ochutnat tradiční české nápoje.

Pokud se tedy rozhodnete strávit dovolenou v Česku, rozhodně nevynechejte Krkonošský národní park. To je místo, které vám nabídne přírodní krásy, adrenalinové zážitky a kulturní památky. Ať už jste milovníkem aktivity, relaxace nebo historie, Krkonošský národní park vám poskytne vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou v Česku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Krkonošský národní park


1. Jaký je rozlohou Česko Krkonošský národní park?
- Česko Krkonošský národní park má rozlohu 37 826 hektarů.

2. Kde se národní park nachází?
- Národní park se nachází na severovýchodě Čech, v Krkonoších, které jsou nejvyššími horami České republiky.

3. Jaké aktivity lze v národním parku provádět?
- V národním parku lze provádět pěší turistiku, cykloturistiku, lyžování, snowboarding, horolezectví, koupání, rybaření a další outdoorové aktivity.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v národním parku?
- Nejznámějšími turistickými atrakcemi v národním parku jsou Sněžka, nejvyšší hora České republiky, a Labský důl s překrásnými vodopády a soutěskami.

5. Jaký je vstupní poplatek do národního parku?
- Vstup do národního parku je zdarma, ale je možné přispět dobrovolným poplatkem na jeho správu a ochranu.

6. Je národní park otevřený celoročně?
- Ano, národní park je otevřený po celý rok, avšak některé úseky mohou být v zimě uzavřeny kvůli bezpečnosti.

7. Jakých zvířat je v národním parku možné potkat?
- V národním parku lze potkat například kamzíky, jeleny, srny, lišky, veverky, jezevce, ptáky a mnoho dalších druhů zvířat.

8. Jsou v národním parku povoleny psy?
- Ano, psi jsou v národním parku povoleni, ale musí být vedeni na vodítku a je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody.

9. Kde se nachází informační centrum národního parku?
- Informační centrum národního parku se nachází v Jilemnici, v Krkonošském národním parku 302, 514 01 Jilemnice.

10. Jak se dostanu do národního parku veřejnou dopravou?
- Do národního parku se lze dostat vlakem nebo autobusem do měst Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Jilemnice, odkud je možné dále pokračovat pěšky nebo místním autobusem.


Letenka Česko Krkonošský národní park


Česko-Krkonošský národní park: Oáza přírodního bohatství

Česko-Krkonošský národní park je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších oblastí české přírody. Nachází se na severu Čech, převážně v Krkonoších, a rozprostírá se na ploše více než 360 km². Tento národní park je známý svou nádhernou horskou krajinou, rozmanitými ekosystémy a bohatým živočišným a rostlinným světem.

Národní park byl založen v roce 1963 a od roku 1992 je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho hlavním cílem je chránit a zachovávat vzácná přírodní prostředí Krkonoš. Jedná se o unikátní kombinaci alpinského a subalpinského ekosystému, která poskytuje domov mnoha ohroženým druhům rostlin a živočichů. V národním parku se nachází mnoho přírodních rezervací a chráněných území, která slouží jako důležité zastavení pro migraci ptáků a zvířat.

Krkonošský národní park nabízí návštěvníkům možnost objevit a prozkoumat krásy přírody. Existuje mnoho turistických tras a cest, které umožňují pěší výlety a horskou turistiku. Zde si každý najde své: od mírných vycházek po náročné horské túry. V zimě je Krkonošský národní park také oblíbenou destinací pro lyžaře a snowboardisty, díky svým sjezdovkám a lanovkám.

Kromě toho, národní park nabízí také různé aktivity a zábavu pro rodiny s dětmi. Například naučné stezky, které dětem pomáhají odkrýt tajemství přírody v interaktivním a zábavném prostředí. Některé z těchto stezek mají tematický zaměření, jako například naučná stezka botaniky nebo naučná stezka geologie.

Pro milovníky fauny a flóry je Krkonošský národní park rájem. V parku žije mnoho ohrožených druhů rostlin a živočichů, jako jsou kamzíci, kolovití, rysy a mnoho dalších. Kvůli ochraně těchto druhů je v parku uplatňováno několik opatření, která mají minimalizovat negativní vliv návštěvníků na životní prostředí.

Závěrem lze říci, že Krkonošský národní park je jedinečným přírodním pokladem Česka. Jeho nepopsatelné krásy, bohatý životní prostředí a různorodé aktivity pro návštěvníky ho činí perfektním cílem pro všechny přírodní nadšence. Přijďte a objevte Česko-Krkonošský národní park, oázu přírodního bohatství, která vás zcela určitě uchvátí.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky