Hledejte nejlepší nabídky letenek

Indie Andaman a Nikobar Islands

Letenka Indie Andaman a Nikobar Islands


Indie je země plná fascinujících a exotických destinací. Mezi jedno z nejvíce okouzlujících míst patří souostroví Andaman a Nikobar Islands. Tato malá skupina ostrovů, nacházející se v Bengálském zálivu, nabízí nádhernou přírodu, bohatou biodiverzitu a fascinující možnosti pro dobrodružnou dovolenou. Ať už jste milovníkem pláží, přírody, potápění nebo historie, Andaman a Nikobar Islands vám poskytnou vše, co potřebujete.

Pro cestování do Andamanu a Nikobar Islandů je třeba zakoupit letenku. Letiště Port Blair, hlavní město tohoto souostroví, je dobře propojeno s mnoha dalšími hlavními městy Indie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do této regionální destinace. Mezi ně patří Air India, GoAir, SpiceJet a IndiGo. Letenky se dají snadno zakoupit online nebo prostřednictvím cestovních kanceláří.

Doba letu z různých částí Indie se může lišit, ale obvykle trvá kolem dvou až tří hodin. Letadla mířící na Andaman a Nikobar Islands většinou odstartují z velkých letišť jako je Dillí, Kalkata nebo Čennaí. Letenky jsou dostupné ve všech cenových kategoriích a mohou být zakoupeny s různým předstihem.

Jakmile dorazíte na Andaman a Nikobar Islands, čeká vás nekonečné množství zážitků. Můžete se slunit na nádherných plážích, jako je Radhanagar Beach, označovaná za jednu z nejkrásnějších pláží v Asii. Turisté se také mohou vydat na potápěčské výlety, které je přenesou do podmořského světa plného úžasných mořských živočichů a korálů. Scubadiving je zde velmi populární a existuje mnoho profesionálních potápěčských center nabízejících kurzy pro začátečníky i zkušené potápěče.

Dalším zážitkem, který nelze vynechat, je návštěva historických památek a pamětihodností. Cellular Jail, bývalá věznice, je jedním z nejznámějších míst na Andamanu a Nikobar Islands. Zde si můžete prohlédnout historii Indie a objevit, jak se zde britská říše pokoušela potlačovat indický boj za nezávislost.

Dalšími zajímavostmi jsou Ross Island, přezdívaný jako Švýcarsko Andamanu, nebo North Bay Island, který je známý svým korálovým útesem a bohatým podmořským světem.

Andaman a Nikobar Islands jsou tedy skvělou destinací pro všechny, kteří hledají jedinečnou kombinaci pláží, přírody, potápění a historie. Ať už si vyberete letenku online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře, bude to určitě cesta, která vás na dlouho zaujme a zahloubá se vám do paměti jako nezapomenutelná dovolená.


Počasí Indie Andaman a Nikobar Islands


Andaman a Nikobar ostrovy jsou skupinou 572 ostrovů, které se nacházejí v Indickém oceánu. Tento velký souostroví je součástí Indického svazu a nachází se zhruba 1 000 kilometrů jihovýchodně od pevninské Indie. Tato oblast je proslulá svými krásnými plážemi, korálovými útesy a neobyčejnou biodiverzitou.

Klima na Andaman a Nikobar ostrovech je tropické monzunové. Má dvě hlavní období - vlhké a suché. Vlhké období je typické pro monzunové srážky, které přicházejí mezi květnem a zářím. Během těchto měsíců může být velmi deštivo a vlhko. Průměrné srážky se pohybují kolem 3 000 milimetrů ročně.

Suché období nastává od listopadu do dubna a přináší mírnější podmínky. Teploty se v tomto období pohybují kolem 29-32 °C, což vytváří ideální podmínky pro návštěvu ostrovů. V tento čas roku je také možné podnikat potápěčské a šnorchlovací výlety, protože moře je klidnější a teplota vody je příjemná.

Andaman a Nikobar ostrovy jsou však častým cílem tropických cyklónů, které se mohou vyskytnout v období monzunu. Tyto cyklóny mohou mít vážné dopady na počasí v regionu, přinášejí silné bouřky, prudké deště a silný vítr. Turisté by proto měli být ostražití a sledovat předpovědi počasí během této doby.

Díky své poloze v Indickém oceánu mají Andaman a Nikobar ostrovy také vysokou průměrnou vlhkost vzduchu, která se pohybuje kolem 80-85%. Tato vysoká vlhkost v kombinaci s vysokými teplotami může způsobovat nepohodlí, zejména pro ty, kteří nejsou zvyklí na tropické podnebí.

Vzhledem k tomu, že Andaman a Nikobar ostrovy jsou turistickou destinací s mnoha aktivitami na pláži a vodními sporty, je důležité brát v úvahu počasí při plánování své cesty. Nejlepší čas pro návštěvu ostrovů je od listopadu do dubna, kdy jsou podmínky vhodné a srážky jsou minimální.

Celkově lze říci, že počasí na Andamanu a Nikobar ostrovech je typické pro tropické monzunové podnebí. Během své návštěvy byste měli být připraveni na teplé teploty, vysokou vlhkost a občasné deštivé období. Přesto tato krásná destinace nabízí spoustu příležitostí k prozkoumání a užívání si přírodních krás, které jsou jedinečné pro ostrovy Andaman a Nikobar.


Dovolená Indie Andaman a Nikobar Islands


Indie je zemí plnou fascinujících a exotických destinací, a jedno z nejvýjimečnějších míst, které si můžete na své dovolené v Indii užít, jsou Andamanské a Nikobarské ostrovy. Tyto ostrovy se nacházejí na východním pobřeží země, přesněji v Bengálském zálivu, a jsou domovem několika původních kmenů, což dává tomuto místu zcela unikátní atmosféru.

Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou jedním z nejlépe střežených tajemství Indie, ačkoli se v poslední době stávají stále populárnějšími turistickými destinacemi. Odtud návštěvníci mohou očekávat úžasné pláže, tyrkysové moře, tradiční vesnice původních kmenů a neuvěřitelně rozmanitou faunu a flóru.

Jedním z hlavních lákadel těchto ostrovů je snadno dostupný korálový útes, který je ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou tu najdete spektakulární a barevné korálové zahrady, množství ryb a dokonce i vraky potopených lodí - perfektní pro objevování mořského podsvětí.

Pokud preferujete pohodu a odpočinek, Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí nekonečný výběr nádherných pláží. Jednou z nejpopulárnějších je Radhanagar Beach na Havelockově ostrově, která byla dokonce vyhlášena nejkrásnější pláží v Asii. Její bílý písek, tyrkysová voda a zelené pláže ji dělají dokonalým místem pro odpočinek a relaxaci.

Další zajímavou atrakcí na těchto ostrovech je návštěva tradičních vesnic původních kmenů, jako jsou Sentinelci nebo Šompeni. I když je přístup do těchto oblastí velmi omezený a regulovaný, můžete na výletu zhlédnout jejich tradice a životní styl a získat lepší představu o bohaté kulturní historii této oblasti.

Pro ty, kteří jsou dobrodružnější povahy, nabízí Andamanské a Nikobarské ostrovy také možnost prozkoumání místního deštného pralesa a záchyt vzrušujících divokých zvířat, jako jsou krokodýli nebo opice. Můžete si také vychutnat možnost plavby lodí v okolí ostrovů a pokochat se úchvatnými západy slunce nad Indickým oceánem.

Svou návštěvou Andamanských a Nikobarských ostrovů budete moci uniknout rusotu velkoměsta, vyhnout se shonu turistických center a zažít skutečnou krásu nedotčené přírody. Ať už si užijete potápění, relaxaci na plážích, prozkoumávání původních kmenů, nebo procházky pralesem, tyto ostrovy vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Zkrátka, dovolená na Andamanských a Nikobarských ostrovech v Indii je jako vstup do jiného světa. Je to místo, které vás okouzlí svou krásou, pohostinností místních obyvatel a jedinečnou atmosférou, která vám zaručeně zůstane v srdci ještě dlouho poté, co zamíříte domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Andaman a Nikobar Islands


Otázka 1: Jak se dostanu na Andamany a Nikobary?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Andamany a Nikobary, je letecky. Existují pravidelné lety z několika indických měst, jako je Chennai, Kolkata a Delhi.

Otázka 2: Jaké jsou nejlepší pláže na Andamanech?

Odpověď: Na Andamanech je mnoho krásných pláží, ale některé z nejlepších jsou Radhanagar Beach, Kalapathar Beach, Elephant Beach a Laxmanpur Beach.

Otázka 3: Jaké aktivity mohu v Andamanech podniknout?

Odpověď: Na Andamanech můžete podniknout různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování, vodních sportů, pikniku na ostrově nebo návštěvy přírodních rezervací a přírodních parků.

Otázka 4: Jaké jsou populární turistické atrakce na Andamanech?

Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce na Andamanech patří Ross Island, Cellular Jail, nebo také známý jako Kālā Pānī, Mahatma Gandhi Marine National Park, Anthropological Museum, nebo také Samudrika Naval Marine Museum.

Otázka 5: Jakou měnu musím mít při návštěvě Andamanů?

Odpověď: Oficiální měnou na Andamanech je indická rupie (INR). Doporučuje se mít dostatek hotovosti, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

Otázka 6: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Andamanů?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Andamanů je v období od října do května, kdy jsou podmínky pro turisty nejlepší. V těchto měsících je teplota příjemná a je méně pravděpodobné, že bude pršet.

Otázka 7: Jaká je situace s ubytováním na Andamanech?

Odpověď: Na Andamanech je k dispozici široká škála ubytování pro různé rozpočty a preference. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, střední třídou, rodinnými hotely nebo levnými hostely.

Otázka 8: Jsou Andamany bezpečné pro turisty?

Odpověď: Ano, Andamany a Nikobary jsou považovány za bezpečné pro turisty. Nicméně, jako každý jiný cestovní cíl, je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a vyhnout se nebezpečným situacím.

Otázka 9: Je povoleno fotografovat na Andamanech?

Odpověď: Fotografování je obvykle povoleno na místech, která jsou turistickými atrakcemi. Nicméně, některá místa, jako jsou kmenová území nebo vojenské zóny, mohou mít omezení pro fotografování. Je vždy nejlepší respektovat pokyny a povolení daného místa.

Otázka 10: Jaký je jazyk mluvený na Andamanech?

Odpověď: Hlavním jazykem, kterým se mluví na Andamanech, je Bengálština. Nicméně, kvůli turistické povaze místa, mnoho lidí tam mluví anglicky.


Ubytování Indie Andaman a Nikobar Islands


Andaman and Nicobar Islands jsou nejjižnějším teritoriem Indie a velmi oblíbenou turistickou destinací. Tyto ostrovy leží v Indickém oceánu a jsou známými plážemi, křišťálově čistou vodou a jedinečnou flórou a faunou. Pokud hledáte klid a odpočinek, Andamany jsou ideálním místem pro vás.

Ubytování na Andamanských a Nikobarských ostrovech se liší od jiných destinací v Indii. Většina hotelů a resortů je umístěna v hlavním městě Port Blair. Kromě toho však existuje řada dalších možností ubytování na dalších ostrovech, jako jsou Havelock Island, Neil Island a Baratang. Tyto ostrovy jsou vzdálené pár hodin cesty lodí a nabízejí klidnější atmosféru a přístup k menším plážím.

Pokud hledáte levné ubytování, můžete se rozhodnout pro hostely nebo penziony. Například Zostel v Port Blairu nabízí ubytování v prostorných společných pokojích se sdílenou koupelnou. Ceny se pohybují od 500 INR za noc. Podobné hostely najdete i na Havelock Island, kde jsou však ceny o něco vyšší.

Pokud hledáte něco více luxusního, Andamany mají řadu resortů a hotelů. Některé z nejlepších možností jsou:

- Taj Exotica Resort & Spa: Nachází se na ostrově Havelock a nabízí luxusní bungalovy a apartmány. Resort má také soukromou pláž a wellness centrum.

- Sinclairs Bayview Port Blair: Toto hotelové zařízení se nachází v centru města Port Blair a nabízí elegantní pokoje s výhledem na záliv.

- Barefoot at Havelock: Tento resort se nachází v klidné oblasti na ostrově Havelock a nabízí dřevěné chatky se soukromou terasou.

Ceny ubytování se v závislosti na sezóně a typu zařízení liší. Nicméně obecně platí, že ubytování na Andamanských a Nikobarských ostrovech není levné. Proto by bylo dobré připravit si rozpočet před cestou.

Celkově lze říci, že Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí různorodé možnosti ubytování, aby vyhověli všem požadavkům a přáním turistů. Od luxusních resortů po hostely a penziony - na těchto ostrovech si určitě najdete to pravé pro vás.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky