Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jordánsko Burial Chambers of the Kings

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Burial Chambers of the Kings


1. Co jsou Burial Chambers of the Kings v Jordánsku?
Burial Chambers of the Kings jsou starobylé hrobky hlouboko pod zemí, které byly vybudovány před tisíci lety. Tyto hrobky jsou významným archeologickým nalezištěm v Jordánsku.

2. Jaké jsou nejdůležitější hrobky v Burial Chambers of the Kings?
Nejdůležitější hrobky v Burial Chambers of the Kings jsou Urn Tomb, Silk Tomb, Corinthian Tomb a Palace Tomb. Každá z těchto hrobek má svou vlastní historii a unikátní architekturu.

3. Jsou vstupenky na Burial Chambers of the Kings drahé?
Cena vstupenek na Burial Chambers of the Kings se liší v závislosti na tom, zda jste občanem Jordánska nebo zahraničním návštěvníkem. Pro turisty se cena pohybuje kolem 50 USD za vstup.

4. Jak se dostanu na Burial Chambers of the Kings?
Burial Chambers of the Kings se nachází v městě Petra v Jordánsku. Nejsnazší způsob, jak se dostat na místo, je cestou z petrského areálu. Zde si můžete zakoupit vstupenky a pokračovat na místo pěšky.

5. Kolik času si musím rezervovat pro návštěvu Burial Chambers of the Kings?
Návštěva Burial Chambers of the Kings závisí na vašem plánovaném tempu a zájmu o archeologii. Běžná návštěva trvá asi 2-3 hodiny a zahrnuje prohlídku nejdůležitějších hrobek. Pro ty, kteří se zajímají o více detailů a rozsáhlejší prohlídku, může trvat navštívení až celý den.


Ubytování Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko je známé svou bohatou historií a mnoha archeologickými poklady. Mezi nejvýznamnější patří bezesporu hrobky králů, známé jako "Burial Chambers of the Kings" (Hrobky králů). Tyto hrobky, které lze najít v blízkosti města Amman, jsou důležitou součástí kulturního dědictví Jordánska.

Burial Chambers of the Kings jsou umístěny ve vápencových horách v oblasti Al-Muhajjar. Jsou to vytesané hrobky, které sloužily jako poslední odpočinek jordánských králů a jejich rodinných příslušníků. Tyto hrobky byly vybudovány v době, kdy bylo Jordánsko součástí nabatejské říše, která vládla v regionu v průběhu 4. století př. n. l. až do 3. století n. l.

Každá hrobka má unikátní design a architekturu. Jsou to obvykle mnohapatrové hrobky s komplexním systémem chodeb, některé z nich mají i malé místnosti a komory. Vnitřek hrobek byl bohatě zdoben, s freskami a dalšími uměleckými prvky, které ukazují na bohatství a moc zemřelého krále. Některé hrobky jsou dokonce vytesány přímo ve skále na strmých svazích hor, což dává návštěvníkům opravdový pocit, že se nacházejí v tajemném a magickém prostředí.

Kromě královských hrobek jsou v této oblasti také hrobky dalších významných osobností, jako jsou šlechtici a významné postavy nabatejské říše. Z těchto hrobek pocházejí cenné nálezy jako keramika, šperky a další artefakty, které poskytují důležité informace o životě a kultuře této doby.

Navštívit Burial Chambers of the Kings je fascinujícím zážitkem pro archeology, historiky i běžné turisty. Jejich návštěva je skvělou příležitostí, jak se seznámit s bohatou historií Jordánska a nabatejskou říši. Turisté mají možnost projít se chodbami hrobek a obdivovat jejich uměleckou krásu. Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout další artefakty a zbytky nalezené v těchto hrobkách, jsou k dispozici také malé muzea, kde jsou vystaveny nejcennější exponáty.

Nicméně, kvůli své citlivé povaze jsou hrobky králů uzavřené veřejnosti. Pouze omezené množství návštěvníků je do nich povolené, aby se minimalizovalo poškození a zachovala se jejich autenticita. Proto je vhodné předem se informovat o dostupnosti prohlídek a zajistit si své místo předem.

Burial Chambers of the Kings jsou tedy důležitou součástí kulturního a historického dědictví Jordánska. Tyto hrobky králů jsou nejen nádherně zdobené a architektonicky působivé, ale jsou také důležitým zdrojem informací o minulosti tohoto regionu. Návštěva těchto hrobek je jedinečnou příležitostí poznat a obdivovat bohatství a kulturu nabatejské říše.


Dovolená Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko je země plná zázraků přírody a bohaté historie. Jedním z nejvíce fascinujících a tajemných míst v této zemi jsou Burial Chambers of the Kings, neboli Hrobky králů.

Burial Chambers of the Kings se nacházejí v městě Petra, které je jedním z největších a nejznámějších archeologických nalezišť na světě. Město Petra je považováno za jedno z divů světa a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Hrobky králů jsou jednou z nejvýznamnějších památek Petra a jsou zde pohřbeni králové a bohatí občané říše Nabatejci, kteří vládli této oblasti v období od 2. století před naším letopočtem do 1. století našeho letopočtu. Tyto hrobky jsou vytesány vysoko ve skalách a jejich přesný původ a účel zůstává stále neznámý. Archeologové se domnívají, že sloužily jako hrobky pro královskou rodinu a jako památníky pro významné členy společnosti.

Každá z hrobek je umístěna v úžasném přírodním prostředí a představuje záznam o uměleckých dovednostech a technickém pokroku té doby. Jejich vytesání ve skalách je mistrovským dílem vyžadujícím mnoho práce a talentu. Hrobky mají bohatě zdobené fasády s reliéfy, sochami a nápisy, které poskytují cenné informace o dávných náboženských a kulturních tradicích.

Nejznámější a nejimpozantnější hrobkou je Urn Tomb. Je postavena na vysoké terase a ještě se k ní v současnosti může vyjít po strmém schodišti. Při vstupu do hrobky se návštěvníci ocitnou uprostřed velké síně s mnoha malými místnostmi, ve kterých byly pravděpodobně pohřební komory. Jsou zde také nápisy, které popisují rodinu a důležité události zemřelého.

Další významnou hrobkou je Corinthian Tomb, která je pojmenovaná podle sloupů ve stylu korintského řádu na jejím vrcholu. Tato hrobka je velmi dobře zachovaná a nabízí návštěvníkům úchvatný pohled na okolní krajiny.

Navštívení Burial Chambers of the Kings je nezapomenutelným zážitkem a je jedinečnou příležitostí prozkoumat minulost a dědictví Jordanie. Tato místa plná historie, kultury a umění přitahují milovníky archeologie i běžné turisty z celého světa.

Jordánsko je země plná tajemství a Burial Chambers of the Kings jsou jedním z největších tajemství této země. Jejich návštěva nám umožňuje nahlédnout do minulosti a objevit unikátní kulturní poklady. Pokud navštívíte Jordánsko, nezapomeňte si tato místa přidat na svůj seznam. Nejenže získáte nádherné pohledy na skalní útvary a panoramatický výhled, ale také pochopíte hlubší význam a historii této fascinující země.


Počasí Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko je země, která je známá svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v Jordánsku jsou pohřební komory králů, známé také jako Qasr al-Masgouf nebo jednoduše "hrobky králů".

Tyto hrobky se nacházejí v blízkosti hlavního města Ammánu a jsou důležitým prvkem dědictví starověkého Jordánska. Jsou to vytesané skalní hrobky, které sloužily jako pohřební místa pro bohaté a významné jednotlivce, včetně králů a jejich rodin.

Hrobky králů jsou datovány do období mezi 1. a 4. stoletím našeho letopočtu, během pozdně římské a byzantské éry. Byly vytesány do kamenů či vápence, který je charakteristický pro tuto oblast. Každá hrobka je unikátní a obsahuje komplexní architektonické detaily, které ukazují na bohatství a moc, kterou tito lidé měli za svého života.

Vstup do hrobek králů je umístěn na hřebenu kopce, což poskytuje fantastický výhled na krajinu v okolí. Interiéry hrobek jsou často zdobeny výjevy z života a smrti, reliéfy, sochy a arabskými nápisy. Některé hrobky mají dokonce i vyřezávanou schodiště, která vedou k podzemním komorám, kde jsou uloženy ostatky zemřelých.

Hrobky králů jsou důležitým pramenem informací o historii a kultuře Jordánska. Nachází se zde také mnoho archeologických nálezů a artefaktů, které poskytují nepřímé informace o životě a povaze starověkých Jordánců. Tyto nálezy zahrnují nádoby, šperky, zbraně a další předměty, které poodhalují tajemství minulosti.

Navštěva hrobek králů je nejen zajímavým zážitkem, ale také umožňuje návštěvníkům lépe porozumět kulturnímu dědictví tohoto regionu. Je to jedno z těch míst, které vás přenese do minulosti a umožní vám zažít atmosféru, kterou lidé v těchto komorách pociťovali před mnoha staletími.

Mějte na paměti, že Jordánsko má suché a horké podnebí. Pokud se vydáte navštívit hrobky králů, buďte připraveni na vysoké teploty a sluneční záření. Doporučuje se obléknout lehké a volné oblečení, nosit klobouk nebo šálu a mít s sebou dostatek vody, abyste zůstali hydratovaní.

Hrobky králů jsou jedním z nejvíce fascinujících a historicky významných míst, která lze navštívit v Jordánsku. Jejich jedinečná architektura a bohatá historie přitahují turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit návštěvu těchto pohřebních komor králů na svůj seznam aktivit.


Letenka Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánie je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí na Blízkém východě. Jeho bohatá historie, rozmanité krajiny a fascinující kultura přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud plánujete navštívit Jordánsko, určitě nevynechejte královské pohřební komory, známé také jako nekropole Petra.

Královské pohřební komory jsou starověkým pohřebištěm, které se nachází v oblasti Petra v Jordánsku. Tyto pohřební komory jsou jedněmi z nejstarších a nejlépe zachovaných katakomb na světě a staly se součástí světového dědictví UNESCO.

Předpokládá se, že pohřební komory byly vyhloubeny jakýmsi prvotním beduínským kmenem, a to v průběhu 1. století před naším letopočtem. Některé z těchto hrobů byly později zrekonstruovány a zdobeny nádhernými sochami a reliéfy, které představují jedinečné a unikátní dědictví této oblasti.

Vstup do pohřebních komor je k dispozici pouze s průvodcem, což zajišťuje ochranu těchto unikátních hrobek před zbytečným poškozením a zajišťuje spravedlivé zacházení s nimi.

Navštívení královských pohřebních komor a procházka mezi těmito fascinujícími hrobkami je nezapomenutelným zážitkem. Tento pohřební komplex nabízí nejen krásný pohled na působivé dílo starověkých obyvatel Jordánska, ale také velmi záhadnou a historicky cennou památku, která dokáže přenést každého do pradávných časů.

Jordánsko s jeho pohřebními komorami Petra patří k těm místům, která by měl každý milovník historie a kultury navštívit a kde by se měl nechat okouzlit krásami tohoto jedinečného místa. Pokud máte plány na cestu do Jordánska, neváhejte a navštivte tyto neuvěřitelné královské hrobky, které nabízejí neuvěřitelný a nezapomenutelný zážitek.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky