Hledejte nejlepší nabídky letenek

Ghana Shai Hills Resource Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Shai Hills Resource Reserve


1. Jak se dostat do rezervace Shai Hills Resource Reserve v Ghane?
- Rezervace Shai Hills Resource Reserve se nachází v blízkosti města Dodowa ve východní Ghane. Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je využít veřejné dopravy nebo pronajmout si automobil a podle GPS navigace se vydat směrem k rezervaci.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do rezervace Shai Hills Resource Reserve?
- Vstupní poplatky se mohou lišit v závislosti na věku a národnosti návštěvníků. Obvykle se pohybují mezi 5 a 15 ghanskými cedi (GHS).

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Shai Hills Resource Reserve?
- Nejlepší doba pro návštěvu je v období sucha, které trvá mezi listopadem a dubnem. V tomto období je vegetace řidší a živočichové jsou více viditelní.

4. Jak se chovat v rezervaci Shai Hills Resource Reserve?
- Je důležité dodržovat pravidla a pokyny zaměstnanců rezervace. Není povoleno krmit ani rušit zvířata, a je zakázáno odhazovat odpadky. Rovněž je důležité vyhýbat se odchýlení od značených cest a nerespektovat rezervaci jako přírodní prostor.

5. Jaké druhy zvířat můžeme najít v rezervaci Shai Hills Resource Reserve?
- Mezi nejčastěji pozorované druhy patří babuiny, odentali, divoký dobytek, paviáni, impaly a různé druhy ptáků. Příležitostně se zde mohou objevit i levharti a krokodýli.


Letenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve je jednou z nejvíce fascinujících destinací, kterou si můžete vybrat pro své dovolené v africké zemi Ghana. Tato rezervace se nachází ve Velké Akry, východně od středu hlavního města Accra, a rozkládá se na ploše přibližně 52 kilometrů čtverečních.

Tato národní rezervace je domovem bohaté biodiverzity, která zahrnuje mnoho ohrožených druhů živočichů a rostlin. Je zde také možnost pozorovat zajímavou africkou kulturu a historii, která sahá až do doby, kdy zde žili akrští lidé.

Jedním z hlavních lákadel této rezervace jsou gazely, které jsou symbolem této oblasti. Můžete je pozorovat, jak se volně pohybují ve svém přirozeném prostředí a nechat se unášet jejich krásou a lehkostí. Jediným způsobem, jak tuto rezervaci obejít, je pěšky, což vám umožňuje být blízko této ohromující zvěři a prozkoumat každý roh jejich přírodního domova.

Kromě gazel je zde mnoho dalších živočišných druhů, které si můžete prohlédnout, jako jsou paviáni, antilopy, hroši a sloni. Pokud máte štěstí, můžete také zahlédnout vzácnější druhy jako jsou gepard, leopard nebo tillovia kytara. Tato rezervace je rájem pro ornitology, protože je domovem více než 100 druhů ptáků.

Pro ty, kdo mají rádi historii a kulturu, je tu také něco zajímavého. V rezervaci se nachází malé archeologické naleziště, které poskytuje neocenitelný pohled na starověkou kulturu a život akrštích lidí. Tam jsou skalní kláštery, sochy a obrazy, které vám umožní hlouběji proniknout do historie akrského kmene.

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, je pronajmout si průvodce, který vám bude při procházce rezervací poskytovat informace o flóře a fauně, historii a kultuře tohoto úžasného místa. Tito průvodci jsou dobře vyškoleni a mají mnoho znalostí o rezervaci, což vám zajistí nezapomenutelný zážitek.

Pokud se chystáte navštívit Ghana a máte rádi úchvatnou přírodu, fascinující zvěř a vzrušující kulturu, rezervace Ghana Shai Hills Resource Reserve je pro vás to pravé místo. Připravte se na nezapomenutelné zážitky a objevování jedinečného afrického přírodního ráje.


Ubytování Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je zemí, kterou lákají především exotické pláže, džungle a přírodní krásy. Méně známou, ale přesto fascinující destinací je rezervace Shai Hills Resource Reserve, která se nachází v regionu Velké Accra.

Shai Hills Resource Reserve je jednou z největších rezervací v Ghaně a domovem mnoha ohrožených druhů zvířat. Její území se rozkládá na ploše 51 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na africkou divočinu. Rezervace je známá svými skalními útvary, které byly vytvořeny erozí a dávají tomuto místu jeho charakteristický vzhled.

Když přijedete do Shai Hills, budete mít možnost si pronajmout ubytování přímo na mosazném vrcholu rezervace. Tato chata je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Z okenních skel budete mít výhled na nedotčenou krajinu a můžete dokonce pozorovat stáda zvířat, která přicházejí k napajedlům.

Ubytování je zde velmi pohodlné a vybavené všemi moderními vybaveními, abyste si užili příjemný pobyt. Chaty jsou prostorné a máte zde soukromí, abyste si mohli odpočinout od rušného městského života. Ke každé chatě patří také venkovní terasa, kde si můžete vychutnat nádherné západy slunce nad rezervací.

Pokud jste milovníci přírody a dobrodružství, rezervace Shai Hills nabízí také možnost táboření. K dispozici jsou kempovací místa, kde si můžete postavit stan a strávit romantickou noc pod africkým nebezpečím. I když táboříte, nezapomínáte na základní pohodlí. Rezervace je vybavena toaletami a sprchami, které usnadňují váš pobyt v divočině.

Během pobytu v Shai Hills nezapomeňte navštívit i některé z jejích atrakcí. V rezervaci jsou různé turistické stezky, které vás provedou přírodou a umožní vám pozorovat zdejší zvířata. Můžete se také vydat na výstup na jednu z vyhlídek, kde budete moci obdivovat krásu celého území.

Rezervace Shai Hills Resource Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v blízkosti přírody. Je to velmi dobře organizované místo, s přátelským a ochotným personálem, který se postará o vaše potřeby. Ať už se rozhodnete pronajmout chatu nebo tábořit, určitě si zde užijete nezapomenutelný pobyt.


Dovolená Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je země, která nabízí mnoho krás a zážitků. Pokud také toužíte po nezapomenutelné dovolené, která Vás přivítá na africkém kontinentě, pak není lepší volbou než Ghana Shai Hills Resource Reserve.

Tohle jedinečné místo se nachází v Jižním Ghaně, je to oblast s mnoha kopcemi a skalními útvary. Kromě úchvatné scenérie se v tomto rezervátu nachází také množství druhů zvířat, jako například kočkovité šelmy nebo pávi. Vstupní brána se nachází v městečku Dodowa, které se nachází asi 47 kilometrů od Accry.

Rezervace je rozdělena na dvě hlavní oblasti, Shai Hills a Shai Resource Reserve, což zahrnuje útesy, hory a tygří pohyby. Pro turisty, kteří hledají více informací o této oblasti, jsou k dispozici i průvodci, kteří Vám rádi poskytnou informace o celém parku a jeho zvířatech.

Pro milovníky přírody a turisty nabízí Ghana Shai Hills Resource Reserve několik aktivit, které Vás dostanou do centra dění. Můžete si zde vyzkoušet například pěší turistiku, což je skvělý způsob, jak se dostat hluboko do srdce tohoto nádherného parku. Kromě turistiky můžete také absolvovat projížďky na koních nebo vůbec nasednout na velblouda, což je skutečně nezapomenutelný zážitek.

Rezervace také nabízí možnost kempování, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prožít více času v této oblasti a potřebují kde přespat. Kempování v tomto parku vám umožní nezapomenutelné nocování uprostřed krásné africké přírody.

Pokud hledáte zážitky pro celou rodinu, Ghana Shai Hills Resource Reserve je pro Vás ideální volbou. Zde si můžete vyzkoušet různé vodní aktivity, například rybaření, či plavání v jezeře. Můžete se také projet na šlapadle, což je zábavná aktivita pro děti i dospělé.

Takže pokud plánujete dovolenou v Africe a hledáte místo, které nabízí nejen úchvatné scenérie, ale také nezapomenutelné zážitky, pak se neváhejte vydat do Ghana Shai Hills Resource Reserve. Tento park Vás nadchne svými krásami a zážitky, kterých se budete ještě po letech rádi vzpomínat.


Počasí Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve se nachází ve východní části Ghany a je jedním z nejvýznamnějších přírodních chráněných území v zemi. Tato rezervace zahrnuje rozsáhlé území, které se skládá z útesy, savany, kopců a řek. Je známá svým bohatstvím fauny a flory a také díky tomu, že je domovem pro ohrožené druhy.

Pokud jde o počasí v Ghana Shai Hills Resource Reserve, klima je typické pro oblast subsaharské Afriky. V rezervaci se nachází dvě výrazné období dešťů, a to od dubna do června a od září do října. Tyto měsíce jsou charakteristické vyššími srážkami a často dochází k bouřím. Během deštivého období se krajina proměňuje v zelenou oázu plnou života, květin a rozmanitého ptactva.

Na druhou stranu, sušší období začíná v listopadu a pokračuje až do března. Během těchto měsíců je počasí teplejší a suché, s minimálním množstvím srážek. Teploty se v průměru pohybují kolem 27-30 °C, ale mohou se dostat i nad 35 °C. Sucho a teplo často znamená, že některé rostliny usychají a ptáci a další zvířata hledají zdroje vody.

Díky svému charakteristickému podnebí je Ghana Shai Hills Resource Reserve vhodným místem pro různé druhy zvířat, jako jsou sloni, žirafy, zebry, kuduly, hyeny a mnoho dalších. Rezervace je také domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně orlů, supů a pestrobarevných ptáků.

Pro návštěvníky rezervace je nejlepší období v období dešťů, kdy se celý prostor proměňuje v zářivě zelenou krajinu a zvířata se množí po celém území. Je to ideální čas pro pozorování ptáků a safari. V suchém období je krajina spíše žlutavá a sušší, ale přesto přináší možnost spatřit velké zvířata.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je nejen úchvatnou krajinou, ale také jedinečným místem pro ochranu biodiverzity v Ghane. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného místa, nezapomeňte přizpůsobit své plány počasí, abyste si co nejvíce užili.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky