Hledejte nejlepší nabídky letenek

Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve

Počasí Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


Důmes de Fabédougou Nature Reserve se nachází v západní Africe v zemi Burkina Faso. Tato rezervace je známá svou jedinečnou krajinou a přírodním bohatstvím. Je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které jsou adaptovány na místní podnebí. Návštěva této rezervace poskytuje jedinečný pohled na atmosféru a klima této oblasti.

Burkina Faso se nachází v oblasti Sahelu, která je charakteristická suchým podnebím. Hlavní část země je poznamenána dlouhými a horkými obdobími, která jsou obecně suchá. Průměrná teplota se během těchto měsíců pohybuje kolem 30 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou březen a duben.

Naopak, období dešťů v Burkina Faso přichází v létě. Tato doba je zde obecně charakterizována vyšší vlhkostí vzduchu a častými dešti. Průměrné srážky se v této době pohybují okolo 1200 mm ročně, což poskytuje potřebnou vodu pro rostlinný a živočišný život v této oblasti. Období dešťů začíná v květnu a končí v říjnu, přičemž srpen je nejdeštivějším měsícem.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve je výjimečnou lokalitou, jelikož se nachází v oblasti Sahelu, která je obecně suchá. Přítomnost tohoto přírodního parku poskytuje útočiště mnoha vzácným druhům rostlin a zvířat, které jsou adaptovány na tento nepříznivý podnebný režim. Můžete zde spatřit například zebry, pštrosy, antilopy, surikaty a mnoho dalších druhů.

Pokud chcete navštívit Důmes de Fabédougou Nature Reserve, doporučuje se vyhledat odborného průvodce, který vám může poskytnout informace o místním počasí a podmínkách. Při návštěvě této rezervace je také důležité brát v úvahu vybavení vhodné pro suchý a horký klima, včetně dostatečného pitného režimu a ochrany proti slunci.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve je skvělým místem, které nabízí unikátní pohled na počasí a život v suché oblasti Sahelu v Burkina Faso. Pokud máte zájem o přírodu a dobrodružství, tato rezervace je pro vás ideálním místem k návštěvě. Připravte se na velké množství slunce, tepla a překrásnou přírodu, kterou si můžete prohlížet.


Dovolená Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


Burkina Faso je země ležící v západní Africe, která mnohým turistům nabízí fascinující dovolenou plnou přírodního bohatství a kultury. Jednou z nejvíce unikátních atrakcí, které Burkina Faso nabízí, je rezervace Důmes de Fabédougou.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve se nachází v jihozápadní části země, blízko města Banfora. Tato rezervace je od roku 1981 chráněným územím a zaujímá plochu přesahující 800 hektarů. Rezervace je známá svými ohromujícími pískovcovými útvary a jedinečným ekosystémem.

Při návštěvě Důmes de Fabédougou si turisté mohou vychutnat malebnou krajinu, která je tvořena vysokými pískovcovými útvary, jež vytvářejí dojem, že se nacházíte v obrovském skalním amfiteátru. Tyto útvary mají různorodé tvary a barvy, od šedé přes červenou až po oranžovou.

Rezervace je také domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, které si zde našly svůj ideální přirozený habitat. Mezi nejznámější zvířecí obyvatele patří například sloni, lvi, krokodýli, hyeny a různé druhy opic. Pro milovníky ptáků je rezervace také rájem, jelikož zde mohou pozorovat více než 150 různých druhů.

Navštěvovat rezervaci můžete jak při pěších túrách, tak i při prohlídkách na kole nebo na koni. Pro ty, kteří si přejí poznat místní kulturu, je možné se účastnit také tradičních tanců a ochutnat místní speciality v místních restauracích.

Kromě úžasné přírody a zvířat, nabízí Důmes de Fabédougou také mnoho aktivit pro dobrodružné turisty. Můžete si zde například vyzkoušet horolezectví na pískovcových stěnách, nebo si pronajmout kánoi a projet se po nedaleké řece.

Jednou z nejvíce fascinujících atrakcí v této rezervaci je jezero Tengrela, které je domovem pro množství krokodýlů. Pro turisty jsou zde organizovány prohlídky, kde si mohou tyto krokodýly pozorovat z bezpečné vzdálenosti.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají dovolenou spojenou s přírodou a zároveň chtějí zažít jedinečnou afričskou kulturu. Rezervace nabízí nezapomenutelné zážitky a pohledy, které se jen tak nevidí. Pokud jste dobrodruh a toužíte po nových zážitcích, určitě byste neměli vynechat tuto unikátní destinaci při plánování své další dovolené.


Ubytování Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


Burkina Faso je země nacházející se v západní Africe se značným potenciálem pro cestovní ruch. Jednou z nejzajímavějších lokalit v této zemi je rezervace přírody Důmes de Fabédougou Nature Reserve, která nabízí úžasné možnosti pro ubytování v přírodě.

Důmes de Fabédougou je krasové území, které se nachází v západní části Burkiny Faso, nedaleko od hlavního města Ouagadougou. Toto území se vyznačuje unikátní krajinou a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Rezervace byla vyhlášena v roce 1986 a od té doby se stala důležitým místem ochrany zdejší fauny a flóry.

Ubytování v rezervaci Důmes de Fabédougou je možné na několika různých místech. Jednou z možností je kempování, kdy můžete postavit stan na vyhrazených místech kempu. Tato volba je ideální pro ty, kteří preferují přímý kontakt s přírodou a chtějí zažít zážitek spánku pod hvězdami. Kempy jsou dobře vybaveny toaletami a sprchami a jsou v místech s dostatečným zásobováním vodou pro turisty.

Další možností je ubytování v místních chatách nebo chalupách. Tyto ubytovací jednotky se nacházejí v okolí rezervace a nabízejí pohodlné a čisté prostředí pro odpočinek. V těchto chatách vám bude poskytnuta veškerá základní vybavení pro pohodlný pobyt, včetně postelí, koupelen a kuchyní.

Na místě jsou také dostupné některé komerční ubytovací zařízení, jako jsou hotely a penziony ve městech poblíž rezervace. Tyto možnosti nabízejí vyšší úroveň pohodlí a služeb, včetně restaurací, bazénů a wellness center.

Rezervace Důmes de Fabédougou Nature Reserve je skvělým místem pro příznivce přírody a turisty, kteří si chtějí užít unikátní zážitek v srdci africké divočiny. Kromě ubytování existuje mnoho aktivit, které můžete v této rezervaci podniknout. Můžete se vydat na pochůzky a turistické trasy, sledovat zdejší živočichy či provádět fotografování ptáků. Rezervace je také domovem místních komunit, které podporují udržitelný a ekologicky šetrný rozvoj oblasti.

Pokud plánujete cestu do Burkiny Faso, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře návštěvu rezervace Důmes de Fabédougou Nature Reserve a prozkoumat tu jedinečnou krajinu a zvířata, které zde žijí. Ať už se rozhodnete pro kempování, pobyt v chatách nebo v komerčních ubytovacích zařízeních, budete si užívat nádherný pobyt v srdci africké divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


1. Kde se nachází Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve?

Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve se nachází ve středním Burkina Faso, zhruba 40 km severně od hlavního města Ouagadougou.

2. Jaký je vstupní poplatek do rezervace?

Vstupní poplatek do Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve je 3000 CFA za osobu.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu rezervace?

Nejlepší doba na návštěvu Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve je od prosince do března, kdy vládne suché a slunečné počasí.

4. Jaké druhy zvířat mohu v rezervaci spatřit?

V rezervaci můžete spatřit především zebry, gazely, pštrosy, a také různé druhy ptáků a hadů.

5. Můžu si v rezervaci zapůjčit průvodce?

Ano, v rezervaci je možné si zapůjčit průvodce, který vám pomůže s identifikací zvířat a bude vám poskytovat informace o oblasti.

6. Můžu v rezervaci kempovat?

V rezervaci není povoleno kempovat, ale v okolí rezervace je možné si pronajmout ubytování v místním kempu.

7. Je třeba si do rezervace brát s sebou nějaké zvláštní vybavení?

Je doporučeno si s sebou vzít pohodlné a oděvy vhodné na trekking v terénu, stejně jako dostatek pitné vody, jídla a sluneční ochranu.


Letenka Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


Důmes de Fabédougou Nature Reserve - Skvost přírody v Burkina Faso

Burkina Faso, země ležící v západní Africe, může pochlubit bohatou biodiverzitou a ohromujícími krajinami. Mezi mnoha přírodními poklady této země se nachází také úchvatná Důmes de Fabédougou Nature Reserve, která láká milovníky přírody i dobrodružství z celého světa.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve se rozkládá na ploše téměř 150 000 hektarů v provincii Houet na jihozápadě Burkiny Faso. Její název pochází z francouzského slova "dôme", což znamená "kupole", což odkazuje na zvláštní tvar skalních útvarů, které dominují této oblasti. Toto unikátní geologické území je tvořeno vápencovými útvary ve tvaru kupolí, které se tyčí do výšky až 150 metrů nad okolní krajinu.

Při návštěvě této rezervace budou turisté fascinováni různorodou faunou a flórou. Přestože je Důmes de Fabédougou relativně malá, vyskytuje se zde velké množství druhů savců, ptáků a hmyzu. Mezi pozoruhodné obyvatele patří antilopy, zebry, krokodýli, pavouci a mnoho dalších. Milovníci ptáků budou nadšeni širokou škálou druhů, které se zde vyskytují, včetně řady vzácných druhů orlů, krátkokřídlých, kolibříků a pelikánů.

Procházka rezervací je nejen možností spatřit tyto vzácné druhy, ale také příležitostí obdivovat úchvatné výhledy na okolní krajinu. Dominantní skály vytvářejí malebné panorama a vytvářejí skvělé fotografické příležitosti. Výlety se pořádají s průvodcem, který turistům přiblíží nejen přírodní krásy, ale také kulturní dědictví této oblasti.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve je jedním z nejlepších příkladů udržitelného cestovního ruchu v Burkina Faso. Správce rezervace spolupracuje se místními komunitami a podporuje ekonomický rozvoj oblasti. Turisté mají možnost se seznámit s místní kulturou, zvyky a řemesly a také ochutnat tradiční burkinské jídlo.

Kvůli svým vzdálenostem a přístupnosti může cesta do Burkiny Faso být obtížná. Avšak díky možnosti levných letenek a letecké dopravě se stává cestování do této země snadnější. Existuje řada leteckých společností, které nabízejí lety přímo do hlavního města Ouagadougou. Zde si turisté mohou pronajmout dopravní prostředky a vydat se na svou dobrodružnou cestu do Důmes de Fabédougou Nature Reserve.

Přírodní rezervace Důmes de Fabédougou nabízí lákadlo pro milovníky divoké Afriky a je skvělým místem pro přírodní dobrodružství. S jejími monumentálními skalními útvary, bohatou biodiverzitou a kulturními zážitky se jedná o skutečný skvost Burkina Faso, který stojí za návštěvu.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky