Hledejte nejlepší nabídky letenek

Gabon Loango National Park

Ubytování Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park se nachází na západním pobřeží Afriky a je jedním z největších a nejkrásnějších národních parků v Gabonu. Je domovem rozmanité fauny a flóry, a nabízí návštěvníkům úchvatné přírodní scenérie a unikátní zážitky.

Pokud se rozhodnete navštívit Gabon Loango National Park, budete potřebovat také kvalitní ubytování. V parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, které uspokojí jak náročné cestovatele, tak i ty, kteří preferují jednoduché a přírodní podmínky.

Nejpohodlnějším ubytováním v parku je velký luxusní kemp Loango Lodge. Nachází se v přímořské oblasti parku a nabízí hostům jedinečnou kombinaci komfortu a přírodního prostředí. Lodge je známá svým vynikajícím servisem a vysoce kvalitními stravování. Pokoje jsou moderní a elegantně zařízené, a návštěvníci si mohou vychutnat výhled na nádhernou pláž a oceán.

Další možností je kemp v původním stylu, který se nachází v úžasném pralese parku. Kemp je prostorný a pohodlný, ale ve srovnání se Loango Lodge nabízí jednodušší a přírodní ubytování. Hosté mají možnost vychutnat si autentický zážitek z pobytu v divočině, a přesto mít základní pohodlí.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a přístup k divočině, je zde také možnost tábořit v parku. Turisté si mohou postavit svůj vlastní stan a strávit několik nocí pod hvězdami v přírodě. Je důležité si uvědomit, že park je divoký a divoké zvířata se mohou pohybovat v blízkosti stanu, takže je nutné dodržovat bezpečnostní opatření.

Gabon Loango National Park nabízí také možnosti pro průvodce a výlety, které vám umožní prozkoumat tento úžasný přírodní ráj. Průvodci jsou zkušení a mají hluboké znalosti parku. Rádi vám ukáží všechny skryté poklady parku a pomohou vám objevit jedinečnou faunu a flóru.

Pobyt v Gabon Loango National Park je nezapomenutelným zážitkem a výběr správného ubytování může mít vliv na celkový zážitek. Ať už se rozhodnete pro luxusní lodge, kemp v pralese nebo táboření v divočině, park vám přinese příležitost objevit nádhernou přírodu a divoký život Gabonu.


Letenka Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park je jednou z nejzajímavějších přírodních rezervací v západní Africe. Nachází se v Gabonu, země s bohatou biodiverzitou a přírodním bohatstvím. Loango National Park je jedinečný svými rozmanitými ekosystémy, od rozsáhlých mangrovových bažin až po bujné deštné lesy a úchvatné pobřeží Atlantského oceánu.

Tato rezervace byla založena v roce 2002 a jedná se o jedno z nejlépe chráněných území v Gabonu. Je známá především svým ohromujícím množstvím divokých zvířat, včetně slonů, goril, levhartů, krokodýlů a žraloků. Je to doslova ráj pro safari a pozorování divoké přírody.

Loango National Park je známý také tím, že se tu nachází jedno z největších přirozených stanovišť pro gorily v Africe. Tito ohrožení primáti jsou velmi vzácní a jejich pozorování je skutečně jedinečným zážitkem. Rezervace také poskytuje útočiště pro další ohrožené druhy, jako jsou velké antilopy, pangolíni a různé druhy ptáků.

Navštěvování Gabon Loango National Park je vynikající příležitostí pro ekoturismus. Park nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, včetně safari po pevninských savanách, projížďky lodí v mangrovových bažinách, potápění se v Atlantském oceánu, rybolovu a procházek po deštném lese. Krásy a rozmanitost parku jsou přímo ohromující.

Na pobřeží Loango National Parku se nachází nádherné pláže, které jsou jedněmi z nejkrásnějších na africkém kontinentu. Tyto pláže jsou také známé tím, že sem přicházejí velká zvířata, jako jsou sloni nebo antilopy, aby se zde osvěžila ve vodě. Je to opravdu unikátní místo, kde můžete spatřit tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí.

Gabon Loango National Park je nejen domovem pro ohromující zvířata a krásnou přírodu, ale také slouží jako důležité místo pro výzkum a ochranu celého ekosystému v regionu. V současné době se provádí mnoho studií a programů zaměřených na zachování tohoto území a jeho biologické rozmanitosti.

Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, návštěva Gabon Loango National Park by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Toto úchvatné místo nabízí vzácnou příležitost sledovat divokou africkou přírodu ve své nejčistší podobě. Nezapomenutelný zážitek vás čeká v tomto kousku ráje na zemi.


Dovolená Gabon Loango National Park


Gabon je země ležící na západním pobřeží Afriky, která se může pyšnit několika ohromujícími přírodními krásami. Jednou z nejvíce oslnivých lokalit je Gabon Loango National Park, který nabízí nezapomenutelný zážitek v podobě dovolené pro milovníky divoké přírody.

Gabon Loango National Park se rozprostírá na rozloze více než 1 500 km² a nachází se přímo na břehu Atlantského oceánu. Jedinečnou kombinací tropického pralesa a pobřežního biotopu vytváří jedno z nejbohatších a nejrozmanitějších ekosystémů na světě. Park je také známý svou vysokou populací velké zvěře, včetně slonů, goril, šelem a mnoha dalších druhů.

Jednou z největších atrakcí parku je pozorování goril ve volné přírodě. Gabon Loango National Park je domovem více než 65 000 jedinců goril a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost sledovat tuto vzácnou a ohroženou populaci. Procházka po stopách goril v pralese je nezapomenutelným zážitkem, který zanechá návštěvníky pokornými vůči přírodě.

Dalším lákadlem parku je možnost pozorovat tzv. "beach safari". Gabon Loango National Park je jedním z mála míst na světě, kde se savci a další zvířata často vydávají na procházku po pláži. Žirafy, sloni, buvoli a další druhy se přesouvají z vnitrozemí parku až k oceánu, což vytváří úžasný kontrast mezi divokou zvěří a pobřežním prostředím. Pláže parku jsou také důležité hnízdiště pro lední medvědy a jiné ohrožené druhy.

Pro milovníky ptáků je Gabon Loango National Park rájem. Existuje zde více než 200 druhů ptáků, včetně ohrožených a vzácných druhů jako africký pelikán a lasiovka lesní. Ptáci v parku poskytují nádheru svými výraznými barvami a hlasitými píší.

Díky své odlehlosti a nízké míře turismu je Gabon Loango National Park ideálním místem pro ty, kteří si přejí uniknout od moderního světa a prozkoumat pravou divočinu. Nejbližším větším městem je Port-Gentil, které je přístupné letadlem ze zahraničí.

Pokud se hodláte vydat na dovolenou do Gabon Loango National Park, je důležité si zajistit průvodce, který vás provede parkem a představí vám jeho unikátní živočichy a flóru. Park se nachází ve středně těžko dostupném prostoru, a proto je důležité mít plánování dopředu.

Gabon Loango National Park je bezpochyby jedním z nejcennějších přírodních pokladů Gabonu a unikátním místem, které stojí za návštěvu. Nechte se okouzlit krásou pralesů, dramatickou krajinou a ohromujícími zvířaty, které toto místo nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Loango National Park


1. Jak se dostat do Gabonu a do Loango národního parku?
Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat do Gabonu, je letecky do hlavního města Libreville a poté pokračovat přes pevninské cesty nebo vnitrostátní lety do Loango národního parku.

2. Kolik stojí vstup do Loango národního parku?
Odpověď: Současné vstupní poplatky do parku jsou 40 000 CFA (asi 65 USD) na den.

3. Kdy je nejlepší doba navštívit Loango národní park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je v období od června do září, kdy je sušší a je možné vidět mnoho divokých zvířat.

4. Jakou faunu mohu očekávat v Loango národním parku?
Odpověď: Loango národní park je známý svými ohromujícími safari, včetně slonů, goril, šimpanzů, buvolů, krokodýlů a mnoho dalších.

5. Existuje možnost ubytování ve vnitřním prostoru parku?
Odpověď: Ano, existují různé ubytovací možnosti v Loango národním parku - od luxusních lodí až po kempy pro táboření.

6. Jsou povoleny safari pěšky v parku?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce a podniknout pěší safari prozkoumáváním parku.

7. Můžu kempovat v Loango národním parku?
Odpověď: Ano, v určených oblastech parku je možné provádět kempování, ale je třeba získat povolení a dodržovat příslušná pravidla.

8. Existuje možnost vodních aktivit v parku?
Odpověď: Ano, v Loango národním parku si můžete pronajmout kajak a podniknout vodní výlety nebo se věnovat rybaření.

9. Jaká je politika ohledně ochrany přírody v parku?
Odpověď: Loango národní park je chráněnou oblastí, kde je kladen důraz na ochranu divokých zvířat a jejich přirozeného prostředí. Návštěvníci by měli dodržovat pravidla parku a nést odpovědnost za zachování přírody.

10. Existuje nějaké riziko setkání s divokými zvířaty v parku?
Odpověď: Ano, je možné setkat se s divokými zvířaty v Loango národním parku. Je důležité dodržovat pokyny průvodců a zachovat bezpečnou vzdálenost od zvířat, aby se minimalizovalo riziko nebezpečí.


Počasí Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park, nacházející se na západním pobřeží střední Afriky, je jedním z nejzajímavějších a nejdůležitějších míst v Gabonu. Není to jen přírodní rezervace bohatá na divokou zvěř a exotickou flóru, ale také unikátní místo, které je ovlivněno specifickým počasím.

Gabon Loango National Park je známý svými deštnými pralesy, rozlehlými plážemi a mokřady, které poskytují příznivé podmínky pro mnoho druhů zvířat. Toto místo je domovem vzácných druhů, jako je například gorila nížinná, pralesní slon či velké množství ptáků. Jedná se o jeden z největších parků v Gabonu, jehož rozloha přesahuje 1 500 čtverečních kilometrů.

Co se týče počasí v Gabon Loango National Park, je to oblast, která je ovlivňována převážně tropickým klimatem. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia po většinu roku. Nejteplejší období nastává v prosinci až březnu, zatímco nejchladnější časy jsou od května do srpna. V těchto měsících mohou teploty klesnout na 20-25 stupňů Celsia.

Dešťové srážky jsou v National Parku významným faktorem. Prší tu poměrně často a intenzivně, zejména během období deštných sezón, které trvá od října do května. V tomto období může být průměrná roční srážková hodnota až 2 000 mm. Zatímco v období sucha, které trvá od června do září, deště jsou minimální a počet deštivých dní je velmi malý.

Právě díky dešťovým srážkám a tropickému podnebí je Gabon Loango National Park bohatý na biodiverzitu. Rozsáhlé pláže nabízejí úkryt a hnízdiště pro ohrožené druhy, jako jsou želvy a mořští krokodýli. Mokřady přitahují pestrou paletu ptáků, zatímco deštný prales poskytuje stín a přístřeší pro vyhledávané velké savce.

Navštěva Gabon Loango National Park je dobrodružstvím, které se vyplácí. Své návštěvníky zde fascinují nejenom ohromující scenérie, ale také bohatá fauna a flora. Můžete objevovat divoká zvířata při safari nebo se procházkou po plážích či plovoucí na kánoích v mokřadech. Bez ohledu na to, které období roka zvolíte pro návštěvu, určitě si užijete toto jedinečné místo.

Gabon Loango National Park je skutečným pokladem střední Afriky. Pokud máte rádi dobrodružství, přírodu a unikátní kulturu, měli byste toto místo zvážit jako jednu z nejlepších destinací pro své cestování. Příroda tohoto parku je nádherná a počasí zde tvoří její nedílnou součást. Takže, neváhejte a vydejte se na dobrodružství do Gabon Loango National Park!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky