Hledejte nejlepší nabídky letenek

Austrálie Uluru (Severní teritorium)

Počasí Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Uluru, také známý jako Ayers Rock, je ikonickým znamením Austrálie. Nachází se v srdci australského Severního teritoria a je považován za svaté místo pro domorodé obyvatele této oblasti.

Počasí v Uluru je z geografických důvodů velmi extrémní. V létě, které trvá od prosince do února, jsou teploty mimořádně vysoké, průměrná denní teplota se obvykle pohybuje kolem 35 °C. Je to čas, kdy cestování do Uluru může být nebezpečné kvůli horku a dehydratace, a proto se doporučuje pít hodně vody a vyhýbat se pobytu na slunci příliš dlouho.

V zimě, od května do srpna, jsou teploty v Uluru mnohem příjemnější a pohybují se kolem 20 °C během dne. Teploty v noci se však mohou snadno dostat pod bod mrazu. Proto by měli cestovatelé být připraveni na náhlé změny počasí a zabalení teplých vrstev.

Na jaře od září do listopadu a na podzim od března do května může být klima v Uluru velmi příjemné. Denní teploty se pohybují kolem 25 °C s příjemnými nočními teplotami.

O vlhkosti může být řečeno, že přestože je to druhý nejteplejší kontinent na světě, vlhkost je většinou velmi nízká a oblast severního teritoria není výjimkou. Vlhkost je obvykle mnohem vyšší během období dešťů, které se konají v prosinci a v lednu.

Kromě extrémních teplot může být pro cestovatele v Uluru nebezpečné i slunce. Je třeba používat dostatečné množství krému s vysokým UV filtrem a nosit ochranné klobouky a šály. Pobyt na slunci by měl být omezen na minimum.

Pokud cestovatelé plánují navštívit Uluru, doporučuje se si zkontrolovat předpověď počasí a zabalit si teplé vrstvy, i když je plánován návštěva v létě, nebo předpovědět slunečné počasí. Zároveň bychom měli mít na paměti, že návštěva Ayers Rocku je velmi omezena, a aby byla povolena, musí se získat svolení od domorodých obyvatel této oblasti.


Letenka Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Uluru, také známá jako Ayers Rock, je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších přírodních útvarů na světě. Leží v Austrálii, přesněji v Severním teritoriu, v samém srdci kontinentu. Tato oblast láká turisty z celého světa svou impozantní velikostí, fascinující historií a zářivou barevností. Austrálie Uluru je jedinečným místem, které rozhodně stojí za návštěvu.

Uluru je monumentalní červenohnědý skalní útvar, který se vypíná z plochého okolního terénu. Má výšku přes 340 metrů a rozlohu více než 9 kilometrů. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že skála není jen obyčejnou horou, ale zároveň svatým místem domorodých obyvatel kmene Anangu. Pro ně je Uluru posvátným místem, plným tradičních příběhů a rituálů.

Tato oblast Severního teritoria poskytuje také pozoruhodnou faunu a floru. Lze zde nalézt velké množství endemických druhů. Rovněž se proto dalo předpokládat, že turisté a návštěvníci budou mít možnost pozorovat a vstřebávat místní přírodu a všechny její krásy. Bohužel, v roce 2019 bylo oznámeno, že turistické schůdky připomínající světoznámý fotoponton v útesu Auyr Rock byly odstraněny, aby se respektovala domorodá půda a kultura. To však neznamená, že návštěva této oblasti je méně fascinující. Naopak, místní průvodci nabízejí řadu možností prozkoumání Uluru a okolního teritoria v souladu s domorodými kulturními hodnotami.

Navštívit Uluru můžete během celého roku, ale nejvhodnější je období od května do srpna, kdy je teplota mírnější. Kromě samotného Uluru je zde mnoho dalších atraktivit a aktivit. Můžete si například vychutnat tradiční australské jídlo z grilu - barbie na některé z vyhlídkových plošin, projet se na velbloudech, navštívit kamenné galerie v Kata Tjuta nebo si projít jednu z mnoha pěších turistických stezek.

Pokud si chcete vychutnat plný zážitek z návštěvy Severního teritoria, můžete se rozhodnout pro přelet balónem nad Uluru. Tato nevšední zkušenost vám umožní získat jedinečný pohled na tento impozantní skalní útvar a okolní krajinu.

Přelet do Austrálie je sice dlouhý, ale výlet na Uluru stojí za to. Je to místo plné kouzla, které nabízí jedinečnou kombinaci přírodní a kulturní krásy. Uluru je bezpochyby jedním ze světových divů a jeho návštěva vždy přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Dovolená Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Pokud hledáte unikátní zážitek z dovolené, dbejte na to, že váš seznam míst navštívených při cestování zahrnuje alespoň jedno exotické místo. V tomto ohledu vám Austrálie může nabídnout řadu různých možností, přičemž jedním z nejvýznamnějších míst, které stojí za návštěvu, je Urulu - hora, která se nachází v Severním teritoriu Austrálie.

Urulu, nebo také Ayers Rock, patří mezi nejvýznamnější australské turistické atrakce a je známá pro svou zvláštní geologickou povahu. Tento masivní monolit s výškou téměř 350 metrů je ze zchudobělého místního pískovce, který se v průběhu věků začal tvarovat pod vlivem eroze a klimatických podmínek. Navzdory své husté konzistenci a velké hmotě se však zdá, že hora Urulu je vlastně univerzálního a tajemného ducha, který vládne lokalitě a celému okolí.

Pro turisty a návštěvníky je výlet k Urulu skutečně něčím zvláštním a nezapomenutelným. Působivý pohled na tuto úchvatnou geologickou formaci v obrovské kráse vám ukradne dech. Navštívit Urulu však není jen o tom pamatovat si opravdu velký kus přírody, ale také o tom, jak odkrýt a pochopit historii australských domorodců a velitelské kultury, která přetrvává na tomto místě tisíce let.

Turisté, kteří sem přijedou, mohou podniknout jednodenní výlet do Uluru-Kata Tjuta národního parku, který se nachází přímo v okolí Urulu. Tento národní park návštěvníkům nabízí řadu možností, jak seznámit se s místní kulturou, historií a tradicemi zajímavým způsobem. Například návštěva Aboriginského kulturního centra přináší spoustu užitečných informací o tradičním způsobu života a kultuře místních obyvatel. Mezi další atrakce, které lze navštívit v národním parku, patří útesy z Kata Tjuta a přehlídka slunečního západu nad Uluru.

Kromě výše uvedených aktivit se turisté mohou rozhodnout také pro procházku kolem základny hory Urulu, což je kromě toho, že je to často vidět na fotografii, nevyvratitelně působivá zkušenost. Pokud si dovedete představit kráčení po písku pár minut od největší kamenné hory na světě, bude to nepochybně k úplné dokonalosti vaší Australské dovolené. Celkově je výlet k Urulu jedinečným zážitkem, který byste si nikdy neměli nechat ujít, pokud se chystáte do Austrálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Uluru (Severní teritorium)


1. Kde se nachází Uluru?
Uluru se nachází v Austrálii, konkrétně v Severním teritoriu.

2. Jaký je význam Uluru pro australskou kulturu?
Uluru je posvátné místo pro domorodé obyvatelstvo Austrálie, zejména pro kmene Anangu. Je považováno za důležitou kulturní ikonu.

3. Jaké jsou možnosti dopravy k Uluru?
Lze se dostat k Uluru po silnici z města Alice Springs, které je asi 450 km vzdálené, nebo po vzduchu přistáním na místním letišti.

4. Jaká je nejvhodnější doba návštěvy Uluru?
Nejlepší dobou návštěvy Uluru je australská zima, tedy od května do září. V létě zde mohou být velmi vysoké teploty.

5. Co si vzít sebou na návštěvu Uluru?
Je důležité vzít s sebou dostatečné množství vody, opalovací krém, pokrývku hlavy, stinnou ochranu proti slunci a pohodlnou obuv.

6. Je nutná rezervace předem pro návštěvu Uluru?
I když není povinné, rezervace předem je vřele doporučována, zejména v hlavních turistických sezónách, aby se zajistilo dostatečné množství ubytovacích kapacit.

7. Jak dlouho trvá přechod kolem Uluru?
Celý okruh kolem Uluru je dlouhý asi 10,6 km a běžně trvá asi 3-4 hodiny hojné procházce.

8. Můžu se vydat na vrchol Uluru?
Domorodé obyvatelstvo Uluru považuje výstup na vrchol za posvátný a žádají turisty, aby se vrcholu vyvarovali. Nicméně rozhodnutí je na každém individuálním návštěvníkovi.

9. Jaké jsou další atrakce v okolí Uluru?
V okolí Uluru se nacházejí další známé přírodní atrakce, jako je například Kata Tjuta (Olgaovy skály) a přírodní rezervace Watarrka (národní park Kings Canyon).

10. Co je přísně zakázáno při návštěvě Uluru?
Respektování domorodých kultur je klíčové. Turisté by neměli vykonávat žádné posvátné rituály nebo porušovat pravidla a příkazy místních Anangu. Taktéž je zakázáno odstraňovat nebo poškozovat přírodní formace Uluru.


Ubytování Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Uluru, také známý jako Ayers Rock, je ikonické přírodní záznamové místo a turistická atrakce v Severním teritoriu Austrálie. Nachází se ve středu australského kontinentu, v poušti Uluru-Kata Tjuta National Park. Tento nádherný skalní útvar je známý svou ohromující velikostí, oranžovým odstínem a kulturním významem pro domorodé obyvatele.

Pro turisty, kteří chtějí objevit a prozkoumat Uluru, je k dispozici několik možností ubytování v okolí. Většina z nich se nachází v blízkosti národního parku a nabízí komfortní možnosti pro relaxaci a odpočinek po dni stráveném objevováním této lupénky Austrálie.

Jedna z možností ubytování je národní kemp Ayers Rock. Tento kemp se nachází přímo na úpatí Uluru a nabízí turistům jednoduché a cenově dostupné ubytování ve stanech. Kemp poskytuje základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a místa pro ohniště. Ubytování v kempu vám umožní být blíže k přírodě a zažít úžasnou atmosféru tohoto místa.

Dalším možným ubytováním je populární luxusní hotel Longitude 131°. Tento exkluzivní resort nabízí jedinečný zážitek z pobytu v Outbacku. Hotel má pouze 15 soukromých pavilonů, které poskytují absolutní soukromí a panoramatický výhled na Uluru. Hosté mohou vychutnat vysoce kvalitní ubytování, špičkovou gastronomii a jedinečné aktivity, jako je soukromá prohlídka Uluru a západ slunce na soukromé terase.

Další možností je Ayers Rock Resort, který nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, apartmánů, stanových táborů a mnoho dalšího. Tento resort se nachází v Yulara, nedaleko Uluru, a nabízí turistům pohodlí a příjemnou atmosféru. Hosté resortu mohou využívat různé vybavení, jako jsou bazény, restaurace, bary, obchody se suvenýry a dokonce i golfový hřiště.

Během pobytu v Uluru byste neměli zapomenout na prozkoumání kulturního dědictví domorodých obyvatel. Návštěvníci budou mít příležitost se seznámit s bohatou historií a tradicemi Aboriginců prostřednictvím vzdělávacích programů a kulturních představení.

Ubývající v Uluru vám umožní objevit jedno z nejúžasnějších míst v Austrálii. Bez ohledu na to, který typ ubytování si vyberete, budete mít příležitost se blíže seznámit s tímto impozantním skalním útvarem a prozkoumat jeho okolí. Od jednoduchých stanů až po luxusní hotely, Uluru nabízí příležitost pro každého turistu, aby si užil svůj pobyt na této ikonické australské destinaci.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky