Hledejte nejlepší nabídky letenek

Francie Nantes

Počasí Francie Nantes


Francie je známá svou různorodou krajinou a zajímavou historií. Jedno z měst, které se nachází uprostřed země, je Nantes. Nantes je hlavním městem regionu Pays de la Loire a leží na řece Loiře. Díky své geografické poloze má město typické oceánické podnebí s mírnými zimami a mírnými lety.

V zimě je počasí v Nantes obvykle vlhké a mírné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 8 °C a v noci může klesnout na 2 °C. Občas se může vyskytnout i sníh, ale zpravidla se jedná o vzácné jevy a sníh rychle roztaje. Přestože zimní období není extrémně chladné, je vhodné si vzít teplejší oblečení a ochranné vrstvy proti vlhku.

V létě je počasí v Nantes teplé a mírně vlhké. Průměrná teplota dosahuje 22 °C a místy se může vyšplhat až na 30 °C. Přestože jsou letní teploty příjemné a ne příliš horké, je vhodné si vzít sluneční ochranu a lehčí oblečení. Občas se může vyskytnout i několik deštivých dní, takže je dobré mít s sebou také deštník.

Jaro a podzim jsou obdobím proměnlivého a nepředvídatelného počasí. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C a mohou se často rapidně měnit. Deštivé dny jsou velmi časté a je třeba být připraven na to, že déšť může přijít kdykoli. Ve své kombinaci teplejších a studenějších dnů je vhodné mít v šatníku různorodé vrstvy oblečení.

Celkově lze říci, že počasí v Nantes bývá mírné a vlhké po celý rok. Je vhodné být připraven na různorodé podmínky a mít s sebou vhodné oblečení pro každé roční období. Navíc, díky své poloze nedaleko Atlantského oceánu, může být počasí v Nantes ovlivněno i oceánskými proudy, které mohou přinášet vítr a deštivé fronty.

Pokud se rozhodnete navštívit Nantes, budete mít možnost objevovat jeho krásné historické památky, jako je například Château des ducs de Bretagne, nebo se projít po úzkých uličkách starého města. Ať už se rozhodnete jet v zimě či v létě, připravte se na to, že počasí v Nantes vás může mile překvapit svou proměnlivostí.


Letenka Francie Nantes


Pokud plánujete svůj další výlet do Francie a hledáte zajímavé a méně známé město, rozhodně byste měli zvážit nákup letenek do Nantes. Nantes je krásné město nacházející se v západní Francii, které v poslední době zažívá stále větší popularitu mezi turisty.

Letenky do Nantes jsou stále dostupné a mnohdy lze nalézt zajímavé slevy a nabídky na cestování do tohoto města. Mnoho návštěvníků Nantes volí jako základnu pro cestování po západní Francii, neboť město se nachází v těsné blízkosti Atlantického oceánu a nabízí také snadný přístup do Bretaně a dalších okolních regionů.

Nantes je známé svými historickými památkami a turistickými atrakcemi. Mezi nejpopulárnější patří například zámek Château des Ducs de Bretagne, který pochází z 13. století a sloužil jako sídlo bretonských vévodů. V současné době se zde nachází muzeum a turistické centrum, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o historii města a jeho okolí.

Další turistickou atrakcí je tzv. Les Machines de l'Île, která je velkým lákadlem pro rodiny s dětmi i pro fanoušky strojů. Jedná se o velký park umění, kde se nachází velké stroje, jako např. gigantický mechanický slon, na kterém si mohou návštěvníci projet, či gigantické pavouky, kteří se pohybují po parku.

Nantes je také známé svými kulturními akcemi a festivalem Les Folles Journées, který se koná každý rok v lednu a nabízí návštěvníkům koncerty klasické hudby. Navštívit můžete také Grand Théâtre de Nantes, kde se konají opery a operety.

Nantes je snadno přístupné jak letecky, tak vlakem či autobusem. Letiště Nantes Atlantique je velmi dobře spojeno s dalšími evropskými městy, jako jsou např. Londýn, Madrid nebo Amsterdam. Z letiště se do centra města dostanete za necelých 20 minut vlakem nebo autobusem.

Pokud hledáte něco nového a netradičního pro svou další dovolenou v Evropě, určitě byste měli zvážit letenky do Nantes. Toto krásné město nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí a je ideální pro ty, kteří se chtějí vydávat na objevování západní Francie.


Dovolená Francie Nantes


Dovolená ve Francii je jednou z nejoblíbenějších destinací mezi turisty z celého světa. Francie nabízí rozmanité krajiny, bohatou historii a bohatou kulturu, která láká návštěvníky k objevování různých regionů země. Jedním z méně známých, ale přesto překrásných míst v zemi je Nantes.

Nantes se nachází v regionu Pays de la Loire, zhruba 350 kilometrů západně od Paříže. Město je známé svým bohatým dědictvím, které je viditelné v jeho architektuře, muzeích a kulturních památkách. Jednou z hlavních atrakcí v Nantes je nádherný zámek Château des Ducs de Bretagne, který sloužil jako rezidence bretonských vévodů. Dnes je zámek otevřený veřejnosti a nabízí návštěvníkům možnost poznat historii regionu prostřednictvím výstav a interaktivních prezentací.

Další zajímavou památkou v Nantes je katedrála Saint-Pierre-et-Saint-Paul, známá také jako katedrála Nantes. Tato gotická katedrála je jednou z největších v zemi a její stavba trvala více než 450 let. Uvnitř katedrály se nachází řada impozantních uměleckých děl a oltářů, které stojí za návštěvu.

Pro milovníky umění nabízí Nantes také řadu galerií a muzeí. Jedním z nejznámějších je umělecké centrum Le Lieu Unique, které se nachází v bývalé továrně na surový cukr. Centrum propojuje umění, kulturu a technologie a nabízí návštěvníkům výstavy, koncerty, divadelní představení a další kulturní události.

Pokud si chcete užít přírodu a relaxaci, můžete si v Nantes vychutnat nádherné parky a zahrady. Jeden z nejznámějších je Jardin des Plantes, který je jedním z nejstarších botanických zahrad ve Francii. Park nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat rozsáhlé sbírky rostlin, rybníky a malé pavilony pro odpočinek.

Nantes je také ideálním výchozím bodem pro objevování nedalekých pláží a pobřeží Atlantského oceánu. Region Pays de la Loire je známý svými nádhernými písečnými plážemi a malebnými přístavy, které lákají turisty k odpočinku a vodním sportům.

Nantes je skvělou destinací pro dovolenou, která nabízí kombinaci bohaté historie, kultury a přírody. Bez ohledu na to, zda se zajímáte o architekturu, umění, památky nebo relaxaci, Nantes má pro každého něco k dispozici.


Ubytování Francie Nantes


Nantes je malebné město ležící na západním pobřeží Francie, které je oblíbenou turistickou destinací. Pokud plánujete návštěvu této krásné části země, je důležité zvážit otázku ubytování. Nantes nabízí širokou škálu možností pro přespání, které uspokojí každého cestovatele.

Jednou z nejoblíbenějších možností je návštěva místních hotelů. V Nantes je k dispozici široká škála hotelů od levných možností pro cestovatele s úzkým rozpočtem až po luxusní hotely vhodné pro ty, kteří si přejí rozmazlování. Výhodou pobytu v hotelu je možnost využívat jejich služeb jako kontinentální snídaně, koupelna s vybavením nebo dokonce bazén a wellness centrum.

Další zajímavou možností je ubytování v penzionech nebo bed and breakfast. Tyto tradiční francouzské ubytovací možnosti nabízejí možnost ubytování u místních obyvatel, kteří často poskytují nadstandardní služby a důkladně se o své hosty starají. Penziony v Nantes jsou často umístěny v historických budovách s původním zařízením, což vytváří autentickou atmosféru.

Pokud preferujete větší soukromí a příjemnost domova, pronájem bytu nebo domu je další možností. Nantes nabízí několik webových stránek a agentur, které mají velký výběr volných ubytování včetně moderních apartmánů a prostorných domů. Pronájem ubytování umožňuje hostům prožít město jako místní a zažít skutečnou atmosféru Nantes.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří si přejí neformální a společenskou atmosféru, je zde také možnost ubytování v hostelech. Hostely jsou levnější variantou a často nabízejí sdílený pokoj pro více hostů, společné sociální zařízení a kuchyňku. Hostely jsou také skvělým způsobem, jak se seznámit s ostatními cestovateli a vytvořit nová přátelství.

Nantes má rovněž možnost kempování pro ty, kteří mají rádi přírodu a jsou vlastními organizátory. Okolní krajině Nantes je bohatá na přírodní krásy a kempování je skvělý způsob, jak tyto krásy objevovat. K dispozici je mnoho kempů s moderními vybaveními, které vám poskytnou vše potřebné pro příjemný pobyt.

V závěru je třeba zdůraznit, že Nantes nabízí širokou paletu možností ubytování, které vyhoví potřebám každého návštěvníka. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, ve městě najdete to správné pro vaše potřeby. Ubytování v Nantes je nejen funkčním aspektem cestování, ale také skvělým způsobem, jak zažít atmosféru tohoto krásného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nantes


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Nantes?

Nejlepší doba na návštěvu Nantes je od května do září, kdy je počasí teplejší a slunečnější.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?

Z letiště Nantes Atlantique se lze dostat do centra města autobusem nebo tramvají. Jízdné závisí na způsobu dopravy a délce trasy.

3. Kolik stojí vstupenka do zámku Nantes?

Vstupenka do zámku Nantes stojí 10 EUR pro dospělé a 7 EUR pro děti.

4. Jaké památky stojí za návštěvu v Nantes?

Mezi nejlepší památky v Nantes patří zámek Nantes, katedrála sv. Petra a Pavla, Muzeum umění a Muzeum Julesa Verna.

5. Kde se dá nejlépe nakoupit v Nantes?

Nejlépe se dá nakoupit v centru města na ulici Rue de la Fosse, která nabízí mnoho butiků a obchodů.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit v Nantes?

V Nantes se nejlépe dopravovat tramvají, autobusem nebo na kole, které si lze pronajmout ve městě.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Nantes?

Mezi nejlepší restaurace v Nantes patří La Cigale, Bistrot Lulu Rouget a Le Nid.

8. Kolik stojí jízdenka na tramvaj v Nantes?

Jízdenka na tramvaj v Nantes stojí 1,60 EUR na jednu jízdu. Lze si také zakoupit 10 dávek za 14,90 EUR nebo 24hodinovou jízdenku za 5,80 EUR.

9. Jaká je nejlepší oblast pro ubytování v Nantes?

Nejlepší oblastí pro ubytování v Nantes je centrum města, které nabízí širokou škálu hotelů a apartmánů.

10. Jaké jsou nejlepší akce v Nantes?

Mezi nejlepší akce v Nantes patří letní festival Les Heures d'été, Festival des 3 Continents a la Folle Journée (Šílený den).


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky