Hledejte nejlepší nabídky letenek

Estonsko Saaremaa

Letenka Estonsko Saaremaa


Saaremaa, estonský ostrov v Baltském moři, je známý svou krásnou přírodou a bohatou kulturou. Pro cestovatele, kteří se chtějí dostat na tento nádherný ostrov, je nejlepší volbou letenka do Estonska Saaremaa.

Dříve bylo získat letenku do Saaremaa složité, protože ostrov nemá vlastní mezinárodní letiště. Cestovatelé museli cestovat trajektem z pevninské části Estonska nebo z Letonie. Nicméně v posledních letech se situace změnila a cestování na ostrov se stalo mnohem pohodlnější.

Díky novým linkám leteckých společností se nyní dá dostat na ostrov Saaremaa přímo letecky. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Kuressaare, které se nachází na severozápadě ostrova.

Existují několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Saaremaa. Mezi nejpoužívanější letiště spojující Saaremaa s větším městy je Tallin, estonské hlavní město. Cesta z Tallinu na ostrov trvá přibližně 30 minut. Další destinace, které nabízejí lety do Saaremaa, jsou Helsinky, Stockholm a Rigou. To dává cestovatelům v Evropě a skandinávských zemích možnost snadno a rychle se dostat na ostrov.

Letenka do Saaremaa je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy estonského venkova. Ostrov je známý svými pastvinami a vysokými klify, které se táhnou přímo na pobřeží. Příroda na Saaremaa je krásná a nedotčená, což z něj činí ideální místo pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Ostrov Saaremaa má také bohatou historii a kulturu. Na ostrově se nachází mnoho starých hradů, které stojí za to navštívit. Nejznámější z nich je hrad Kuressaare, který je považován za nejlépe zachovalý gotický hrad v severní Evropě.

Kromě toho se na ostrově nachází také mnoho lázeňských zařízení, kde můžete relaxovat a užívat si klidné prostředí. Saaremaa je také domovem pro tradiční estonské festivaly a události, které nabízejí návštěvníkům autentický pohled na estonskou kulturu.

Letenka do Saaremaa je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít přírodu, kulturu a historii estonského ostrova. Nejenže je to pohodlný a rychlý způsob, jak se dostat na ostrov, ale také se můžete těšit na krásné výhledy z letadla při přistání na letišti Kuressaare. Pokud plánujete navštívit Estonsko, rozhodně nevynechejte Saaremaa – je to zážitek, který stojí za to.


Ubytování Estonsko Saaremaa


Estonsko Saaremaa je krásný ostrov na pobřeží Baltského moře. Mnoho turistů se sem vydává za nádhernou přírodou, historickými památkami a také za ubytováním, které nabízí různé možnosti od kempů přes hotely až po penziony.

Jeden z nejpopulárnějších druhů ubytování na Saaremaa jsou penziony. Nabízejí soukromé pokoje se společným sociálním zařízením, případně i apartmány se samostatným vchodem. Mnohé z penzionů jsou obklopeny nádhernou přírodou a jsou umístěny v klidných oblastech, ideálních pro relaxaci a odpočinek od každodenního shonu.

Další možností je hotelové ubytování, které je nabízeno v různých cenových kategoriích. Hotely jsou obvykle umístěny v blízkosti pláží a jiných turistických atrakcí. V mnoha z nich najdete také wellness centra, restaurace a další služby pro pohodlný pobyt.

Pokud hledáte ubytování v přírodě, kempování je ideální možnost. Na Saaremaa najdete mnoho kempů, které jsou vhodné pro rodinné dovolené i pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a okolí prozkoumat na vlastní pěst.

Ať už si zvolíte jakýkoli druh ubytování, na Saaremaa najdete mnoho možností, aby vaše dovolená byla nezapomenutelná. Jestliže rádi relaxujete a užíváte si okouzlující přírody, pravděpodobně budete více nakloněni příjemnému klidnému penzionu. Pokud jde o vnitřní kulturu a historii, můžete potřebovat něco v blízkosti zajímavých památek. Ať už si zvolíte jakýkoli typ ubytování, určitě si užijete nádherný pobyt na tomto magickém ostrově.


Dovolená Estonsko Saaremaa


Pokud hledáte malebnou destinaci pro svou další dovolenou, pak byste mohli zvážit návštěvu ostrova Saaremaa v Estonsku. Nádherná příroda, středověké hrady, místní památky a tradiční kuchyně - to vše Vás čeká na tomto kouzelném místě. Odkloňte se od shonu a užijte si chvíle klidu a odpočinku na pláži nebo v pohodlných hotelových pokojích. Kde začít?

Hlavní město ostrova Kuressaare, je ideální místo pro začátek Vaší cesty po ostrově. Historické zdi středověkého hradu Kuressaare jsou dominantou města a turisty sem přitahují z celého světa. Během vašeho pobytu si zde určitě prohlédněte i místní muzeum, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací o historii ostrova a města Kuressaare. Další turisticky zajímavé místo je hrobka Pöide kamen, kterou tvoří obrovské kameny a odkazuje na hroby našich předků.

Jinou zajímavou atrakcí je Mändjala Beach, která je jedním z nejpopulárnějších míst na ostrově. Tento písečný pláž je útočištěm pro mnoho turistů, kteří zde mohou relaxovat, plavat a užívat si sportovní aktivity na pláži. Pokud rádi objevujete nádherné krajiny, měli byste navštívit národní park Vilsandi. Zde se můžete procházet naší místní krajinou a užít si nádherné výhledy na okolí.

Naši hosté si chtějí vyzkoušet také místní kuchyni, která se skládá ze specialit jakož jsou krevety, ryby, zvěřina, masové placky a další pokrmy. V Kuressaare jsou k dispozici některé nejoblíbenější restaurace, které jim doporučíme.

V neposlední řadě, můžete se těšit na místní ubytování vysoce kvality. Vybírat můžete z řady hotelů, penzionů nebo soukromých apartmánů, které nabízejí komfortní ubytování i aktivní programy pro své hosty. Vydejte se na cestu do tohoto malebného rohu Estonska, kde Vás čeká nabídka zážitků pro celou rodinu.

Tak co zvažujete, o Saaremaa jste někdy přemýšleli? Je to úžasná destinace na dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Saaremaa


Jaké jsou nejlepší pláže na Saaremaa?

Na Saaremaa můžete najít krásné pláže, jako jsou Kuressaare pláž, Mändjala pláž nebo Kaali pláž. Každá z těchto pláží má své vlastní kouzlo a nabízí různé aktivity.

Co bychom měli navštívit na Saaremaa?

Na Saaremaa doporučujeme navštívit Kuressaare, zříceninu hradu v Kaali, vesnici Angla s větrnými mlýny, pláže Mändjala a Panga, Muzeum Saaremaa a Muzeum Maxho, Maják Ristna a Národní park Vilsandi.

Jaké jsou nejlepší restaurace na Saaremaa?

Na Saaremaa můžete najít mnoho skvělých restaurací s kvalitními jídly. Doporučujeme navštívit restaurace Kalakohvik, Saare Maja, Arensburg Lounge, Kassari restoran aj.

Kolik stojí pronájem auta na Saaremaa?

Ceny pronájmu auta na Saaremaa se liší podle sezóny a typu auta. Průměrná cena za denní pronájem auta začíná přibližně od 20 až 30 eur.

Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Saaremaa?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Saaremaa, je lodí z pevninské Estonska. Můžete také využít letiště v Kuressaare a letět odtud přímým letem do Tallinnu. Na Saaremaa se také můžete dostat autobusem nebo vlastním autem.


Počasí Estonsko Saaremaa


Saaremaa je největší ostrov v Estonsku a tvrdí se, že je to jedno z nejkrásnějších míst země. Tento ostrov je známý svými bílými plážemi, klidnými lesy a malebnými vesnicemi. Nicméně počasí na Saaremaa není zrovna předvídatelné a může se velmi rychle změnit.

Pokud chcete navštívit Saaremau v létě, bude to pro vás nejlepší čas z hlediska počasí. V červnu, červenci a srpnu je průměrná teplota kolem 20 °C. Slunce trvá více než 18 hodin denně, takže můžete užít dlouhých slunečných dní až do večera. Nicméně, být v pobřežní oblasti, není to bez větru. Může to být docela chladné, pokud fouká vítr z moře, takže byste měli vždy mít s sebou svetr nebo bundu.

Při návštěvě Saaremaa v zimě se můžete těšit na krásné výhledy na zasněžené pobřeží a klidné lesy. Nicméně, průměrná teplota v zimě bývá kolem -5 °C. Někdy dokonce klesne až na -15 °C, takže byste měli být připraveni na extrémní chlad. V zimě také prší a sněží poměrně často, takže byste měli být připraveni na náročné podmínky na silnicích.

Pro návštěvníky Saaremau na jaře a na podzim je nejlepší se připravit na chladné a deštivé dny. Průměrná teplota na jaře bývá kolem 10 °C, zatímco na podzim je průměrná teplota kolem 5 °C. V období jara a podzimu se setkává Saaremaa hodněm s větrem a deštěm, takže byste měli mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

Celkově lze říci, že počasí na Saaremaa je poměrně nevyzpytatelné a může se rychle změnit. Proto je lepší být připraven a mít s sebou vhodné oblečení a obuv. Navštívit Saaremau můžete kdykoliv během roku, ale nejlepší období jsou léto a jaro, kdy máte nejlepší šanci užít si krásné slunečné dny a klidné lesy.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky