Hledejte nejlepší nabídky letenek

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho pyramidy patří mezi nejznámější památky na světě. Jedním z mála míst v Egyptě, kde se můžete ubytovat přímo u pyramid, je Dahshur. Toto údolí se nachází zhruba 30 km od Káhiry a patří k nejstarším pyramidovým komplexům v Egyptě.

Dahshur se skládá ze tří pyramid - Křivky pyramidy, Červené pyramidy a tzv. Rocherovy pyramidy. Každá z těchto staveb má své vlastní kouzlo a příběh.

Křivka Pyramidy se vyznačuje svým charakteristickým tvarováním, který vypadá, jako by se stavebníci zmýlili a přestali stavět v pravém úhlu. Tato pyramidová stavba je vysoká více než 100 metrů a má celkovou plochu 115 000 metrů čtverečních. Tato mohutná struktura se nachází úplně na konci údolí Dahshur a může být vaším domovem během vaší návštěvy v této oblasti.

Další zajímavou pyramidou je Červená pyramida - ta se svými 105 metry výšky patří k největším pyramidám v Egyptě. Tento monumentální komplex si můžete prohlédnout nejen zvenku, ale také zevnitř. Návštěvou této pyramidy se dostanete dovnitř velké hrobky a můžete se projít chodbami a tunely, které ukrývají tajemství starověkých egypťanů.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Dahshur, můžete si vybrat z různých možností. Tento region nabízí luxusní hotely, ale také ubytování v tradičních domech, které se nachází přímo v blízkosti pyramid.

Ubytování v Dahshur vám také poskytne příležitost prozkoumat další památky. Kromě pyramid zde najdete například také chrám Amenemhata III, který se nachází v bezprostřední blízkosti Křivkové pyramidy.

Jestliže máte zájem o podrobnější průzkum Dahshuru a jeho okolí, doporučujeme si najmout místního průvodce, který vám může nabídnout nejen základní informace o památkách v oblasti, ale také vám pomůže získat lepší ceny a zajistí vám mnoho zajímavých zážitků.

Celkově lze říci, že Dahshur je fascinujícím místem, které určitě stojí za návštěvu. Pokud jste milovníky historie a architektury, pak je výběr ubytování přímo v této oblasti tou správnou volbou. Pyramidy v Dahshuru se mohou pochlubit krásnou architekturou a unikátní atmosférou, která je pro Egypt tak typická.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s mnoha historickými památkami a fascinující kulturou, která láká turisty z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Egyptě je Dahshur, místo s unikátními pyramidami, které si zaslouží vaši pozornost během dovolené v této zemi.

Dahshur se nachází přibližně 40 kilometrů jižně od Káhiry, hlavního města Egypta. Je domovem dvou nejznámějších pyramid v zemi - Křivky a Červené pyramidy.

Křivka pyramidy, známá také jako Lomená pyramida, je jednou z nejzajímavějších památek v Egyptě. Tato pyramidová stavba se vyznačuje svou neobvyklou formou, která ji odlišuje od ostatních pyramid v Gíze. Její strmě se svažující stěny dávají dojem, že je "zlomená" a proto dostala své jméno. Je nejstarší dochovanou zkamenělou pyramidou v Egyptě a její vznik se datuje do období 25. století před naším letopočtem. Navštívení této pyramidy je dobrodružstvím samým o sobě, a protože je méně turisticky vyhledávaná než ostatní známé pyramidy, můžete si vychutnat tichou a klidnou atmosféru místa.

Druhou pyramidou, kterou byste v Dahshuru neměli nechat ujít, je Červená pyramida. Tato jedinečná stavba, kterou postavil faraon Snofru, je první "pravou" pyramidou v Egyptě a považuje se za katalyzátor pro pozdější stavbu většiny velkých pyramid v zemi. Díky svému barvě, která vypadá červeno-oranžově při západu slunce, je tato pyramida výrazná a nádherná. Stejně jako u Křivky pyramidy, i zde nebudete muset čelit davům turistů a bude zde dostatek prostoru na prozkoumání a nasátí atmosféry místa.

Navštěvování pyramid v Dahshuru zabere jednou či dvě hodiny, což z toho činí ideální výlet během vaší dovolené v egyptské metropoli Káhiře. I když může být Dahshur na první pohled poněkud vzdálené místo, stojí za to do něj vyrazit. Cesta z Káhiry trvá přibližně hodinu a je možné si najmout taxík, aby vás dopravil na místo.

Budete fascinováni těmito majestátními stavbami a jejich historií, která se táhne zpět tisíce let. Zároveň si můžete vychutnat klid a pohodu tohoto místa, které je výrazně méně přeplněné turisty než ostatní známé lokality v Egyptě. A když se budete vracet zpět do rušného prostředí Káhiry, budete mít pocit, že jste prožili ojedinělý a výjimečný zážitek během své dovolené v Egyptě.


Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je známý jako země, která je plná úžasných památek a historických míst. Jedním z takových míst je Dahshur, archeologická lokalita nacházející se asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. Toto místo je slavné díky dvěma z nejvýznamnějších pyramíd starověkého Egypta - Křivce a Červené pyramidě.

Kemplářská pyramida, známá také jako Křivcová pyramida, byla postavena během doby Staré říše faraonem Snofruem kolem roku 2600 před naším letopočtem. Její jedinečný tvar, který se postupně zužuje směrem nahoru, ji odlišuje od ostatních pyramid v Egyptě. Křivá pyramida byla považována za první amatérský pokus o stavbu obrovských hrobek a její význam je proto nedoceněný. Její interiér však nabízí fascinující prohlídku a návštěvníci se mohou vydat dovnitř, aby si prohlédli klenuté chodby a komory.

Červená pyramida, která se nachází nedaleko Křivcové pyramidy, byla také postavena faraonem Snofruem a je považována za první skutečně hladkou pyramidu v Egyptě. Odpovídající jejímu jménu je celá pyramida pokryta červenými vápencovými bloky, které vytvářejí působivý pohled. Interiér Červené pyramidy je otevřen pro veřejnost a návštěvníci tak mohou prozkoumat chodby a komory, které byly původně určeny jako poslední odpočinek faraona Snofrua.

Sedm kilometrů severně od Dahshuru se nachází další fascinující místo - Sakkara. Toto místo je k vidění za jediný den se lze vydat do areálu a prozkoumat tamní starověké pyramidy a hrobky. Zde také můžete navštívit slavnou stupňovitou pyramidu krále Džosera, která je jednou z nejstarších pyramid v Egyptě.

Dahshur a jeho pyramidy jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo navštíví Egypt. Tyto starověké struktury jsou nejen velkolepé, ale také nesou důležitý historický význam. Pro fanoušky starověkého Egypta, archeologie nebo pro ty, kteří prostě chtějí obdivovat úžasnou architekturu, je návštěva Dahshuru něčím, co si nenechají ujít.

Pokud se chystáte navštívit Egypt, udělejte si čas na návštěvu Dahshuru. Obdivujte Křivcovou pyramidu a její neobvyklý tvar, prozkoumejte Červenou pyramidu a její krásně vytesané červené kameny. Nezapomeňte také na návštěvu Sakkary a obdivovat pyramidu krále Džosera. Každá pyramida má své vlastní kouzlo a význam a je to neuvěřitelné, že tyto struktury přežily po tisíciletí a stále fascinují návštěvníky ze všech koutů světa.

Takže až se ocitnete v Egyptě, vydejte se do Dahshuru a prozkoumejte jedinečné a fascinující pyramidy této oblasti. Budete ohromeni krásou a historickým významem těchto starověkých památek a budete moci zažít pravé Pýramidové dobrodružství.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho nádherné pyramidy, Křivka a Červená, jsou fascinujícím místem pro turisty po celém světě. Když přemýšlíte o plánování cesty do Egypta a návštěvě těchto historických památek, je důležité pochopit, jaké počasí můžete očekávat.

Dahshur je oblast v Egyptě, která se nachází v provincii Gíza. Tento region je velmi významný pro své pyramidy, včetně Křivky a Červené pyramidy, které jsou největšími atrakcemi v oblasti. Počasí v Dahshuru je podobné jako v dalších částech Egypta.

Zimní měsíce v Dahshuru (prosinec až února) jsou poměrně mírné s průměrnou teplotou okolo 20°C. Noci však mohou být chladnější, takže je vhodné mít s sebou lehkou bundu. Denní světlo bývá krátké, takže je vhodné plánovat návštěvu pyramid během dopoledne.

Jaro v Dahshuru (březen až květen) je obvykle velmi horké a suché. Denní teploty se pohybují okolo 30°C a noci jsou teplé kolem 20°C. Tento období je velmi oblíbené mezi turisty a je důležité chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečnou vodou.

Leto v Dahshuru (červen až srpen) je naprosto horké s maximální denní teplotou okolo 40°C. Noci jsou také velmi horké kolem 30°C. Pokud plánujete návštěvu pyramid během tohoto období, je důležité mít s sebou dostatek vody, chránit se před sluncem a vyhýbat se přímému slunci během nejteplejších hodin.

Podzim v Dahshuru (září až listopad) je obdobím, kdy se teploty začínají postupně snižovat. Denní teploty jsou průměrně 30°C s teplotami nocí kolem 20°C. Toto období je vhodné pro návštěvu pyramid vzhledem k mírnějšímu počasí a nižšímu počtu turistů.

V každém období je dobré pamatovat na správné oblečení a dostatečné hydrataci, aby byla návštěva pyramid v Dahshuru co nejpříjemnější. Díky této informaci můžete plánovat svou návštěvu těchto fascinujících památek v závislosti na vašich osobních preferencích a předpokládanému počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Kam se nachází Egypt Dahshur?
Egypt Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry v Egyptě.

2. Jak se dostanu do Egyptu Dahshur?
Nejbližší letiště je mezinárodní letiště v Káhiře. Z letiště je možné se dopravit do Egyptu Dahshur taxíkem nebo si pronajmout automobil.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Egyptu Dahshur?
Egypt Dahshur je obvykle otevřen pro veřejnost od 8:00 do 17:00 hodin.

4. Existuje v Egyptu Dahshuru vstupné?
Ano, pro vstup do Egyptu Dahshur je vyžadováno vstupné. Ceny se mohou lišit v závislosti na národnosti a věku návštěvníka.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Egyptu Dahshur?
Prohlídka Egyptu Dahshur obvykle trvá kolem 2 až 3 hodin, ale čas závisí na zájmech a preferencech návštěvníka.

6. Co je Křivá pyramida?
Křivá pyramida je jednou z hlavních atrakcí Egypta Dahshur. Je to jedna z nejstarších egyptských pyramid a proslavila se svým zvláštním designem, který vytvořil neobvyklý sklon stěn.

7. Jaké jsou rozměry Křivé pyramidy?
Křivá pyramida je vysoká asi 105 metrů a má základnu o délce přibližně 188 metrů.

8. Co je Červená pyramida?
Červená pyramida je další známou pyramidou v Egyptu Dahshuru. Je to třetí největší egyptská pyramid a má svoje jméno díky červenému zbarvení kamene.

9. Jaké jsou rozměry Červené pyramidy?
Červená pyramida měří asi 104 metrů výšky a má základnu o délce přibližně 220 metrů.

10. Je možné vstoupit do pyramid v Egyptu Dahshur?
Bohužel není povoleno vstupovat do samotných pyramid v Egyptu Dahshur kvůli jejich stáří a zranitelnosti. Nicméně, je možné si prohlédnout vnější struktury a okolní oblasti.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky