Hledejte nejlepší nabídky letenek

Egypt Hurghada El Gouna

Ubytování Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je oblíbenou turistickou destinací a nabízí širokou škálu možností ubytování. Mezi nejpopulárnější turistická centra v Egyptě patří Hurghada a El Gouna, která nabízí překrásné pláže, bohatý podmořský život a zajímavé historické památky.

Hurghada je tradiční destinací pro dovolenou v Egyptě a nalézá se na pobřeží Rudého moře. Jeho tropické podnebí, teplé mořské proudy a široké písečné pláže přitahují tisíce turistů každý rok. Město nabízí různé druhy ubytování, od luxusních hotelů s all-inclusive službami až po vilky a apartmány k pronájmu.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, jsou v Hurghadě k dispozici řady pětihvězdičkových hotelů se všemi možnými příslušenstvími a službami, jako jsou bazény, wellness centra, golf hřiště a soukromé pláže. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří touží po bezstarostném dovoleném bez jakýchkoliv starostí.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu nebo vily. Tyto možnosti ubytování jsou nejen cenově dostupnější, ale také nabízejí větší soukromí a flexibilitu. Naleznete zde mnoho apartmánových komplexů a vilových osad s bazény a vlastními plážemi, kde si můžete vychutnat klidnou a příjemnou atmosféru.

El Gouna, která se nachází pouhých 25 kilometrů severně od Hurghady, je vhodná pro ty, kteří hledají více luxusu a přepychu. Toto moderní a exkluzivní letovisko je postaveno ve stylu Benátek a nabízí nádherné pláže, luxusní hotely a soukromá přístaviště. Ubytování v El Gouně je spojeno s vysokou úrovní kvality a péče o hosty. Každý hotel nabízí špičkové služby, pohodlné pokoje a výhledy na moře. Můžete si vybrat mezi pobytem v resortovém hotelu nebo pronájmem soukromé vily s bazénem.

Obě destinace nabízejí mnoho zábavy a aktivit. Hurghada je ideálním místem pro potápění a šnorchlování díky bohatému podmořskému světu a korálovým útesům Rudého moře. Kromě toho můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je windsurfing nebo plavání s delfíny. El Gouna je známá svými luxusními golfovými hřišti, která lákají golfisty z celého světa. Můžete si také užít romantickou projížďku okolo malebných přístavů na lodi nebo si prohlédnout místní umělecké galerie a obchody.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, Hurghada a El Gouna jsou skvělými volbami pro ubytování. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní pětihvězdičkový hotel nebo útulné apartmány, tato místa vám poskytnou vše, co potřebujete pro příjemnou dovolenou. Ponořte se do podmořského světa, prozkoumejte historické památky a užijte si sluneční paprsky na krásných plážích. Egypt má tolik nabídnout a vaše dovolená zde bude nezapomenutelná.


Počasí Egypt Hurghada El Gouna


Egyptská destinace Hurghada a nedaleká El Gouna jsou známé svým teplým a slunečným počasím po většinu roku. Tato oblast leží na východním pobřeží Rudého moře a je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, pláží a vodních aktivit.

Počasí v Hurghadě a El Gouně je ovlivněno pouštním podnebím. Celkově je zde velmi horko s vysokými teplotami po většinu roku. Nejnižší teploty lze očekávat v zimě, kdy se pohybují kolem 18-20°C. Naopak v letních měsících může teplota stoupat až k 40°C, což z ní činí ideální zimní útočiště pro ty, kteří hledají teplé podnebí.

Srpen a září jsou nejteplejšími měsíci, kdy teploty mohou dosáhnout až 45°C. V těchto obdobích je důležité dbát na hydrataci a chránit se před slunečním zářením. Mořská voda má většinu roku příjemnou teplotu kolem 25-30°C, což umožňuje plavání a potápění i v zimě.

Hurghada a El Gouna jsou také známy svou minimální srážkovou činností, obzvláště v létě. Občasné deště mohou přijít především v zimních měsících, ale jsou obvykle krátkodobé a snadno přežitelné. Celkově vzato, slunečné a suché počasí je charakteristické pro tuto oblast.

Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám je Hurghada a El Gouna ideální destinací pro dovolenou na pláži a vodní aktivity. Mohou zde turisté užívat sluneční koupání na krásných plážích, šnorchlování a potápění v jedinečném podmořském světě Rudého moře. Existuje také možnost windsurfingu, vodního lyžování a mnoha dalších vodních sportů.

Kvůli horkému letnímu počasí mohou být některé aktivity omezené nebo doporučené jen v ranních nebo večerních hodinách. Je také vhodné se vyhýbat přímému slunci během nejteplejších hodin dne a dbát na správnou opalovací krém, pláže ve městě jsou dobře vybaveny slunečníky a lehátky.

Výhodou Hurghady a El Gouny je, že tato oblast nabízí slunečné počasí prakticky celý rok a turisté se mohou těšit na teplé a příjemné podnebí. To z nich činí oblíbené destinace pro dovolenou a relaxaci na pláži.


Letenka Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je známý svými překrásnými plážemi a úchvatným podmořským světem. Oblast Hurghada a její sousední město El Gouna patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce v této regionu a nabízejí nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele.

Hurghada se nachází na východním pobřeží Egypta, přibližně pět hodin jízdy od Káhiry. Oblast je známá svými křišťálově čistými vodami Rudého moře a bohatým podmořským světem. Díky příjemnému klimatu a teplému moři je Hurghada oblíbeným letoviskem pro milovníky pláže a vodních sportů. Na pobřeží je možné si pronajmout šnorchlovací vybavení nebo se vydat na potápění a objevovat barevné korálové útesy a tropické ryby.

El Gouna je malebné město nedaleko Hurghady, které bylo vybudováno jako luxusní rekreační středisko. Město je rozděleno na několik umělých ostrovů, které jsou propojeny mosty a kanály. El Gouna nabízí nádherné pláže, luxusní hotely, prvotřídní restaurace a exkluzivní obchody. Pro milovníky golfu je zde jeden z nejlepších golfových hřišť v Egyptě. Město je také známé svou bohatou nabídkou kulturních akcí, jako jsou mezinárodní filmové festivaly a umělecké výstavy.

Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nevyhnutelně se musíte vydat na výlet do pouště Sinai nebo si prohlédnout památky starověkého Egypta v Luxoru. V Hurghadě se také nachází mnoho trhů, kde můžete nakoupit místní suvenýry, jako jsou tradiční tkaniny, koření a keramika.

Pro cestovatele, kteří milují adrenalinové aktivity, je v Hurghadě dostupná i možnost vyjet si na quadbike či si zasurfují na vlnách na prknech windsurfingové školy. Milovníci historie se zase mohou vydat na výlet do blízkých starověkých egyptských chrámů a památek, jako je Kom Ombo nebo Karnak.

Letenky do Hurghady a El Gouny jsou často dostupné za velmi příznivé ceny, zejména v obdobích mimo hlavní sezónu. Můžete si vybrat z různých leteckých společností, které nabízejí přímořské destinace v Egyptě.

Při rezervaci letenky je dobré také zkontrolovat aktuální bezpečnostní informace a zdravotní situaci v dané oblasti. Je důležité se informovat, zda nedošlo ke změnám v důsledku politické situace nebo epidemiologických opatření.

Pokud toužíte po dovolené, která nabídne nejen relaxaci na pláži, ale i možnost objevovat fascinující podmořský svět nebo starověkou historii, Hurghada a El Gouna jsou pro vás ideální destinací. Tato oblast Egypta vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelný dovolenou.


Dovolená Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je země, která se každoročně těší velké oblibě turistů. Mezi oblíbená místa patří například Hurghada a El Gouna, které jsou známy svými plážemi, křišťálově čistým mořem a úžasnými korálovými útesy.

Hurghada je město, které se nachází na pobřeží Rudého moře. Je ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Turisté mohou využít širokou škálu aktivit, jako je potápění, šnorchlování, plachtění a windsurfing. Pláže přiléhající k městu jsou proslulé svou krásou a čistotou. Většina hotelů nabízí výhled přímo na moře, takže si můžete užít krásné západy slunce přímo z vašeho balkonu.

El Gouna je pak menší město, které se nachází asi 22 kilometrů severně od Hurghady. Je to luxusní rezort, který je velmi oblíbený mezi turisty ze Spojených států, Kanady a Evropy. Město se skládá ze dvou částí - Abu Tig Marina a Downtown. Abu Tig Marina je přístav s jedinečnou atmosférou, kde se nachází řada restaurací a butiků. Downtown je pak historická část města s kruhovým náměstím, kde se konají četné akce a festivaly.

Mezi největší turistické atrakce v obou městech patří výlety do pouště. Můžete si zapůjčit terénní motorky nebo projížďkové auta a projet se po místech, kam by se autem jinak nedostanete. Kromě toho je zde řada historických památek, jako jsou starověké chrámy a archeologické naleziště.

Když jde o ubytování, v obou městech najdete řadu luxusních hotelů. V Hurghadě jsou nejvyhledávanější hotely Hurghada Marriott Beach Resort, Steigenberger Aqua Magic a Titanic Palace. V El Gouna jsou nejpopulárnější hotely Movenpick Resort & Spa El Gouna, Fanadir Hotel a Steigenberger Golf Resort El Gouna.

Závěrem lze říci, že Hurghada a El Gouna jsou skvělou destinací pro dovolenou plnou akce, relaxace a poznávání nových míst. Příjemné klima, písečné pláže a čisté moře zaručují nezapomenutelný pobyt a zážitek pro všechny turisty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada El Gouna


Dotaz: Jaké jsou důležité informace o vízách a cestování do Egypta?

O: Pro turisty je potřeba vyřídit e-visum před odjezdem a platit si ho online. Také je nutné mít platný cestovní pas. Při cestování do Egypta je třeba dbát na bezpečnostní opatření jako například přizpůsobení se místnímu zvyklostem a zákaz fotografování vládních budov a vojáků.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Hurghadě?

O: Hurghada je známá svými korálovými útesy, takže potápění a šnorchlování jsou populárními aktivitami. Další možnosti zahrnují plachtění, windsurfing, jízdu na čtyřkách a nákupování na trhu v centru města.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší hotely a ubytování v Hurghadě?

O: V Hurghadě a okolí jsou k dispozici různé typy ubytování včetně resortů, hotelů a apartmánů. Některé z nejlepších ubytování v Hurghadě zahrnují Steigenberger Aqua Magic, Premier Romance Boutique Hotel & Spa, Stella di Mare Beach Resort & Spa, a hotel Tropitel Sahl Hasheesh.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v El Gouně?

O: Mezi nejlepší aktivity a atrakce v El Gouně patří golfové hřiště, plážové bary a restaurace, nákupní centra a bazary. Také je možné si pronajmout loď pro výlety po moři nebo se jít potápět v jednom z mnoha korálových útesů.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší hotely a ubytování v El Gouně?

O: V El Gouně jsou k dispozici různé typy ubytování včetně luxusních resortů, hotelů a apartmánů. Některé z nejlepších ubytování v El Gouně zahrnují Mövenpick Resort & Spa, The Three Corners Ocean View, Sheraton Miramar Resort El Gouna a Steigenberger Golf Resort.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky