Hledejte nejlepší nabídky letenek

Filipíny Vigan

Počasí Filipíny Vigan


Vigan je město nacházející se na Filipínách. Jedná se o velmi krásné a historické město, které je součástí světového dědictví UNESCO. Město Vigan se nachází na západě ostrova Luzon, na pobřeží Jihočínského moře.

Klima v městě Vigan je tropické, s vysokými teplotami po celý rok. Nejbujnější období jsou období dešťů od června do října. Tyto měsíce jsou charakterizovány vyššími srážkami a vlhkostí.

V průběhu období dešťů mohou být srážky velmi silné a způsobovat problémy s přeplněnými řekami a záplavami. V průměru může Vigan za toto období přijít až 80% ročních srážek.

V posledních letech bylo pro město Vigan charakteristické extrémně suché období od listopadu do května. Množství srážek se v tomto období pohybuje pod 50 mm a vlhkost vzduchu může být velmi nízká.

Období sucha však může být příznivé pro turisty, kteří preferují slunečné a teplé počasí. V těchto měsících jsou nejvyšší teploty a nejlepší podmínky pro pobyt na pláži.

Celkově je tedy počasí v městě Vigan v závislosti na ročním období velmi jiné. Turisté musí být ostražití během dešťové sezóny a dbát na bezpečnost. Pokud však přijedou v období sucha, mohou se těšit na slunce a teplejší počasí. Vigan je také známý díky svým krásným budovám a jedinečným kulturním památkám, které přispívají k atmosféře tohoto historického místa.


Dovolená Filipíny Vigan


Vigan se nachází na severu Filipín na ostrově Luzon. Toto město je známé svou bohatou historií a zachovalou koloniální architekturou ze španělské éry. Díky tomuto unikátnímu mixu kultur bylo Vigan v roce 1999 zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Když přijedete do Viganu, budete okouzleni malebnými uličkami plnými lákadel. Hlavní atrakcí je Calle Crisologo, což je starobylá ulice ze 16. století, kde se nachází mnoho španělských domů se střechami z rudé střešní krytiny. Na této ulici se můžete projít, nasát atmosféru minulosti a obdivovat unikátní architekturu.

Dalšími možnostmi k prozkoumání jsou místní muzea, jako je Muzeum Burgos, které se nachází v bývalém vikariátu, nebo Syquia Mansion, což je bývalý rodinný dům bývalého prezidenta Elpidia Quira. Tyto muzea nabízejí zajímavé pohledy do minulosti Viganu a Filipín obecně.

Pokud máte chuť na nákupy, neměli byste vynechat navštívení tradičních tržišť, známých jako "tiangge". Zde si můžete koupit místní ruční řemesla, jako jsou tkaniny, látky, košíky a další. Nezapomeňte si vybrat nějaké suvenýry, abyste si připomněli svou dovolenou ve Viganu.

Nejdůležitějším kulturním akcí ve Viganu je Kaarawan ni Apong Amado Festival, který se koná každoročně na počest významného místního básníka Amada Hernandeze. Tento festival je plný barevných průvodů, tanečních představení a drinků, které připomínají španělské dědictví tohoto regionu.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou ve Viganu, můžete si užít také výlety po okolí. Jednou z nejoblíbenějších destinací je Santa Maria Church, která je také zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Tato barokní bazilika je známá svou impozantní architekturou a krásnými freskami na stropě.

Další možností je návštěva Nueva Segovia, což je další historická destinace s církevními památkami a kulturními atrakcemi. Zde můžete navštívit katedrálu a prohlédnout si další koloniální budovy.

Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do národního parku Bantay Bell Tower, kde se nachází malebná zvonička s výhledem na krajinu. Toto místo nabízí nádherné panoramatické výhledy a je ideální pro piknik nebo relaxaci.

Vigan je jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům unikátní mix kultury, historie a přírody. Pokud plánujete dovolenou na Filipínách, určitě si nezapomeňte přidat Vigan na seznam míst, která musíte navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Vigan


1. Kde se nachází Vigan?
Vigan se nachází na severu ostrova Luzon v Filipínách.

2. Jak se dostanu do Viganu?
Nejčastější způsob, jak se dostat do Viganu, je letecky do letiště Laoag, a potom si vzít přímé spoje autobusem nebo taxíkem do Viganu. Můžete také využít autobusové spoje z hlavního města Manily.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce ve Viganu?
Mezi nejznámější turistické atrakce ve Viganu patří historická čtvrť Calle Crisologo s tradičními španělskými domy, katedrála svatého Pavla, Vigan Heritage Village, Museo San Pablo, Syquia Mansion Museum a vodopády Kabigan.

4. Jaké jsou tradiční jídla Filipín ve Viganu?
Tradiční jídla Filipín, která najdete ve Viganu, zahrnují empanadas (plněné pečené kapesníky), longganisa (kořeněné čínské klobásy), bagnet (smažené vepřové maso), ukoy (směs smažených krevet) a chichacorn (kukuřičné lupínky).

5. Kdy je nejlepší doba navštívit Vigan?
Nejlepší čas k návštěvě Viganu je od listopadu do dubna, kdy je tam suché a příjemné počasí. Vyhněte se období monzunových dešťů od června do října.

6. Kde si mohu koupit suvenýry ve Viganu?
Suvenýry a místní řemesla můžete zakoupit v několika obchodech a tržištích ve Viganu, jako je Calle Crisologo, Mena Crisologo, Baluarte Souvenir Shop a Souvenir Shop in Vigan Heritage Village.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Viganu?
Prohlídka Viganu závisí na délce vašeho zájmu a omezení času. Ideálně byste měli strávit nejméně jeden den a objevit hlavní turistické atrakce.


Letenka Filipíny Vigan


Letenka Filipíny Vigan je neuvěřitelně cenově dostupnou cestou do této starobylé filipínské destinace. Vigan je malé město na severu Filipín, které bylo založeno španělskými kolonizátory v 16. století. Jeho historické centrum bylo v roce 1999 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a stal se tak jedním z nejvýznamnějších kulturních míst na Filipínách.

Vigan je plné křivolakých kamenných uliček a starých koloniálních domů. V navštívení města je naprosto krásný časem zastavený čas a nezapomenutelné historické zážitky, které nikdy nezapomenete. Místní obyvatelé nikdy nespěchají a jsou velmi milí a přátelští.

- Jak se tam dostanete?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Viganu, je cesta letadlem do blízkého města Laoag na severním pobřeží Filipín. Z Manily trvá let asi 1,5 hodiny a doprava vás bude stát celkem cenově výhodnou sumu. Po příletu na letiště v Laoagovi budete muset navázat autobusem nebo taxíkem s cestou do Viganu. Cesta trvá asi 1,5 - 2 hodiny a je velmi pohodlná a bezproblémová.

- Co dělat v Viganu?

Hlavní atrakcí města Vigan jsou jeho malebné uličky, starobylé budovy a městské parky. Nezapomeňte navštívit Calle Crisologo, což je nejmalebnější ulice ve městě s kamennými domy a uličkami lemovanými koňskými povozy. Můžete se také projít po Plaza Salcedo, což je nejstarší náměstí ve Viganu, které bylo pojmenováno po španělském dobyvateli Juanu de Salcedovi.

Další zajímavé památky jsou kostel sv. Agustína, klášter sv. Julia a další. V okolí Viganu budete mít také možnost navštívit přírodní scenérie, jako jsou památkové vodopády Ilocos Norte a Narvacan a pláže v oblasti Pagudpud.

- Kdy navštívit Vigan?

Nejlepší dobu pro návštěvu Viganu je od listopadu do února, kdy je místní počasí příjemné a chladné. Pokud však neplánujete nic v nejbližší době, tak všechny roční období jsou dobré pro návštěvu města.

Vígan je plné historie a kultury, která vás přenese zpět do říše dávných dob. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného a unikátního, pak stojí Vigan za to přijet navštívit. Při cestě do toho sympatického filipínského města se můžete spolehnout na levné cestování, kde s CPL dostanete letenky za výhodné ceny.


Ubytování Filipíny Vigan


Filipíny jsou turistickou destinací, kterou si oblíbili milovníci slunce a exotických zážitků. Město Vigan v regionu Ilocos Sur patří mezi nejzajímavější turistické cíle na Filipínách díky svému koloniálnímu a historickému dědictví. Pokud tedy plánujete cestu do tohoto města, rádi bychom Vám poradili s výběrem ubytování.

Vigan nabízí různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a ubytování u místních rodin. Vzhledem k tomu, že město je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí na Filipínách, bude nutné si rezervovat ubytování dopředu, zejména v hlavní sezóně.

Pokud hledáte ubytování s výhledem na šedesátimetrovou řeku Mestizo, doporučujeme vám tříhvězdičkový hotel Hotel Felicidad. Tento hotel se nachází v centru města a nabízí moderně zařízené pokoje s Wi-Fi připojením, televizí a klimatizací. Kromě toho má Hotel Felicidad vlastní restauraci, parkoviště a gym.

Pokud byste raději zažili tradiční filipínskou atmosféru, můžete se ubytovat v pensiónu Casa Rica. Tento penzion se nachází v centru Viganu a nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a Wi-Fi připojením. Casa Rica má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční filipínská jídla připravená s místními ingrediencemi.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou filipínskou zkušenost, doporučujeme homestay ubytování u místních rodin. Tuto možnost nabízí například Vigan Saroda Homestay. Tento homestay se nachází mimo centrum města a nabízí prostorné pokoje s jednoduchým vybavením. V rámci ubytování vám bude také nabídnuta snídaně a možnost ochutnat tradiční filipínské jídlo.

Vigan má také další možnosti ubytování pro různé cestovatele s různými požadavky. Pokud hledáte levnější variantu ubytování, můžete si vybrat z několika hostelů v centru města. Pokud preferujete luxusní ubytování, nebojte se investovat do pětihvězdičkového hotelu Hotel Luna, který se nachází v historické části města.

Vigan je spojen s dalšími turistickými atrakcemi na Filipínách, jako je například město Laoag nebo národní park Banaue Rice Terraces, což z něj dělá skvělé výchozí místo pro vaše filipínské dobrodružství. Při plánování vaší cesty do Viganu nezapomeňte včas rezervovat ubytování, abyste mohli plně využít všech možností, které tento krásný region nabízí!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky