Hledejte nejlepší nabídky letenek

Česko Velké Losiny

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Velké Losiny


1) Jak se dostat do Velkých Losin?
Odpověď: Nejbližší velká města, ze kterých se do Velkých Losin dostanete, jsou Olomouc a Šumperk. Z těchto měst lze využít autobusovou nebo vlakovou dopravu.

2) Jaké atrakce jsou v Česko Velkých Losinách?
Odpověď: Největší atrakcí v Česko Velkých Losinách je bezesporu zámek Velké Losiny, který je znám svou unikátní papírnou vyrábějící rukou dělaný papír. Další zajímavou atrakcí je termální lázně Velké Losiny, které nabízí relaxaci a koupání v léčivých minerálních pramenech.

3) Jaké ubytování je v Česko Velkých Losinách dostupné?
Odpověď: V Česko Velkých Losinách najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a soukromých pokojů. Vyberte si podle svých preferencí a financí.

4) Jaké aktivity lze v Česko Velkých Losinách podniknout?
Odpověď: Můžete navštívit zámek a jeho papírnu, vyzkoušet léčebné koupele v termálních lázních, vydat se na pěší nebo cyklistické výlety v okolní přírodě, nebo si užít adrenalinové aktivity jako je rafting na řece Divoká Orlice.

5) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Českých Velkých Losin?
Odpověď: Velké Losiny mají své kouzlo během celého roku. V létě můžete využít termální lázně a vychutnat si krásnou přírodu, v zimě je zde možnost lyžování a běžeckého lyžování. Nejlepší je tedy vybrat si podle toho, jaké aktivity vás zajímají.

6) Jak dlouho trvá prohlídka zámku a papírny v Českých Velkých Losinách?
Odpověď: Prohlídka zámku i papírny zpravidla trvá přibližně 1 hodinu. Je možné si zvolit prohlídku s průvodcem nebo prohlídku samostatně.

7) Existují v Českých Velkých Losinách restaurace či kavárny?
Odpověď: Ano, v Českých Velkých Losinách najdete několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni či si dát osvěžující nápoj.


Ubytování Česko Velké Losiny


Česká republika je země s bohatou historií a malebnou krajinou, která láká turisty z celého světa. Mezi jedno z nejatraktivnějších míst, které si zaslouží vaši pozornost, patří malé městečko Velké Losiny. Toto malebné městečko se nachází v Olomouckém kraji a leží na úpatí Jeseníků.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Velké Losiny, je jeho úžasné ubytování. Městečko nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od luxusních hotelů až po rodinné penziony.

Luxusní hotely jsou pro ty, kteří si chtějí dopřát nejvyšší kvalitu služeb a ubytování. V těchto hotelech se budete cítit jako v pohádce, díky jejich elegantnímu designu a komfortním pokojům. Některé hotely mají také wellness centra, kde si můžete dopřát relaxaci a opečování.

Pokud hledáte rodinnou atmosféru, penziony vám nabídnou příjemné a útulné ubytování s osobním přístupem. Majitelé penzionů vás přivítají s otevřenou náručí a udělají vše pro to, abyste se cítili jako doma. Penziony často nabízejí též možnost stravování, takže nemusíte hledat restauraci.

Jedním z největších lákadel Velkých Losin je známý zámek, který je součástí památky UNESCO. Tento majestátní zámek nabízí možnost ubytování ve svých historických pokojích. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat opravdovou atmosféru minulosti, je to ideální volba.

V okolí města najdete také velké množství horských chat a chalup, které jsou ideální pro turisty, kteří se chtějí věnovat horským aktivitám jako je turistika, horská cyklistika nebo lyžování. Tyto chaty a chalupy vám nabídnou útulné ubytování v blízkosti přírody.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, ve Velkých Losinách nebudete zklamáni. Městečko nabízí veškeré potřebné vybavení, jako jsou restaurace, obchody a další turistické atrakce.

Pokud tedy plánujete návštěvu Česka a hledáte místo, kde se můžete zrelaxovat a vychutnat si klidnou atmosféru, neměli byste minout Velké Losiny. Ubytování v tomto malebném městečku vám poskytne perfektní základnu pro objevování okolní přírody a historie.


Počasí Česko Velké Losiny


Česko je známé svými častými a rychle se měnícími počasími a Velké Losiny v Olomouckém kraji nejsou výjimkou. Toto město leží v horském prostředí Jeseníků a je obklopeno nádhernou přírodou a lesy. Letním období se zde těší na teploty kolem 25 °C, zatímco v zimě mohou teploty klesnout pod bod mrazu. Proto by měli návštěvníci být připraveni na četné změny počasí.

V letních měsících se typickým počasím v oblasti Velkých Losin stává horko a vlhkost, protože se nachází v nižších nadmořských výškách. Turisté mohou prozkoumávat okolní oblasti hory a exkurze podél říček potoků, i když by měli být připraveni na rychle měnící se počasí. Jakmile slunce sestoupí, ochladí se okolní krajina rychleji, takže návštěvníci by měli mít s sebou větší oblečení nebo bundy.

V zimě se počasí v oblasti Velkých Losin může rapidně změnit. Mrazy a sníh jsou zde běžné, což znamená, že horští turisté by měli mít s sebou teplé vrstvy oblečení a případně návnadu na ledovou rybářskou výpravu. Pokud se turisté chystají do horských oblastí, je nutné si zkontrolovat aktuální stav těchto oblastí, abyste se ujistili, že jsou bezpečné a přístupné.

Většina návštěvníků by si měla být vědoma, že Velké Losiny se nacházejí v oblasti se silným vlivem středoevropského kontinentálního klimatu. To znamená, že počasí může být extrémně proměnlivé a návštěvníci by měli být připraveni na rychlé změny. Pokud se chystáte na výlet do Velkých Losin, doporučujeme sledovat předpovědi počasí a chovat se podle ní. Pokud se návštěvníci budou řídit těmito doporučeními, mohou v přírodě Velkých Losin užít spoustu zábavy a zážitků s minimálním rizikem.


Dovolená Česko Velké Losiny


Dovolená v Česku: Velké Losiny – skvělý výběr pro vaši relaxaci

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou v Česku, nezapomeňte se podívat na malé město Velké Losiny. Nachází se v Olomouckém kraji, nedaleko hranic s Polskem, a nabízí nádhernou kombinaci přírody, historie a relaxace.

Jednou z hlavních atrakcí Velkých Losin jsou jistě přírodní lázně. Město je známé svými termálními prameny, které mají pozitivní účinky na zdraví. Můžete si tu užít relaxaci v termálních bazénech, lázeňské procedury a wellness procedury. Navíc místní termální voda je vyhlášena jako jedna z nejčistších v Evropě. Takže, pokud hledáte dokonalé místo pro odpočinek a regeneraci, Velké Losiny jsou pro vás ideální volbou.

Historický hrad Velké Losiny je další zajímavou atrakcí v této oblasti. Byl postaven v 16. století a je považován za jednu z nejvýznamnějších renesančních památek v Česku. Můžete si prohlédnout jeho impozantní interiéry, které dokumentují bohatou historii zdejších šlechticů. Také se tu nachází nejstarší dochovaná papírna v Evropě, kde se můžete dozvědět o historii papíru a jeho výrobě.

Pro milovníky přírody je v okolí Velkých Losin také spousta možností. Můžete si zde užít pěší túry, cykloturistiku, nebo si zapůjčit kola a vyrazit na jedinečné cyklostezky. Například cyklostezka Včelařská je oblíbená mezi návštěvníky, protože vede přímo přes malebnou krajinu Jeseníků. Můžete se těšit na nádherné výhledy, klid a příjemné jízdní trasy.

Pokud rádi odpočíváte u vody, nebo se rádi věnujete vodním sportům, můžete navštívit také oblíbenou vodní nádrž Slezská Harta, která se nachází nedaleko Velkých Losin. Je ideální pro koupání, rybaření, windsurfing nebo jachting. Můžete si také pronajmout paddleboard a vychutnat si krásný den na vodě.

Když jde o ubytování, ve Velkých Losinách najdete různé možnosti, včetně hotelů, penzionů a soukromých apartmánů. Místní ubytování je dobře vybavené a poskytuje veškerý komfort, který potřebujete pro příjemný pobyt.

Pokud hledáte klidné a relaxační místo pro dovolenou, nemusíte jít daleko. Velké Losiny vám nabízí vše, co potřebujete. Od termálních lázní a historického hradu až po překrásnou přírodu a outdoorové aktivity. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Česka, do Velkých Losin!


Letenka Česko Velké Losiny


Letenka Česko Velké Losiny

Vydává se do oblasti pohraničí mezi Českem a Polskem, kde se nachází překrásná obec Velké Losiny, pro jejíž návštěvu nemusíte být zrovna vlastníkem automobilu, jelikož je zde i letiště. Pokud patříte mezi návštěvníky, kteří rádi objevují neobyčejná místa a zajímají se o historii, nikdy nebudete litovat rozhodnutí navštívit Velké Losiny.

Jednou z možností, jak se z České republiky dostat do Velké Losiny, je letenka, ačkoliv bude lepší mít v plánu i autobus či vlak. Pokud se ale rozhodnete pro letadlovou variantu, nejlepší volbou bude nákup letenky z Prahy do Polska. Cestu vám mohou usnadnit například někteří letečtí dopravci, kteří nabízejí přímé lety z Prahy do polského města Ostrava. Z Ostravy už bude celkem blízko k Velkým Losinám, odkud vám stačí půjčit si auto či využít jednak vlakové nebo autobusové spojení.

Na cestu letadlem se ale připravte včas. Ujistěte se, že máte doklady v pořádku a dostatek času na případné celní prohlídky. Rozhodně nepodceňujte ani ubytování, ačkoliv se zdá, že pobyt v této oblasti je poměrně levný. Neustálé rostoucí návštěvnost a turistický ruch ale znamená, že ceny se postupně zvyšují a pokojů v kvalitních hotelech může být ve vyšší sezóně hůře najít.

Přesto však stojí cesta a návštěva Velkých Losin za to. Těšit se můžete na výlet po krásné přírodě, jízdu na koni, navštívení místního zámku, který je výjimečný svým odvážným barevným uspořádáním, a také výlet do místní lázně, která je známa díky výrobe papíru. Každý, kdo si vyzkoušel plavání v lázních, ví, jak fantastický způsob je to pro uklidnění mysli a těla.

Celkově se jedná o krásné místo, které je ideální pro výlet nejen s rodinou, ale také s přáteli. Pokud máte nějakou volnou chvíli, rozhodně se neváhejte vrhnout do dobrodružství a vydejte se do Velkých Losin!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky