Hledejte nejlepší nabídky letenek

Kanada Athabasca Falls

Dovolená Kanada Athabasca Falls


Pokud hledáte nádhernou dovolenou v přírodním prostředí, měli byste navštívit Athabasca Falls v kanadské Albertě. Tento úchvatný vodopád se nachází v srdci Jasper National Parku a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na touhu divokou přírodu, která Kanadu takovou uděluje krásou.

Athabasca Falls patří mezi největší turistické atrakce v Albertě a během sezóny přiláká tisíce turistů z celého světa. Vody vodopádu se tvoří z ledovců v horách a proudí do rokle s neuvěřitelnou silou. Vzhledem k tomu, že je vodopád ukrytý v divočině, můžete si užít klidný a relaxační zážitek, když se procházíte po lesních stezkách a posloucháte hukot vody.

Pro turisty, kteří hledají adrenalinový zážitek, jsou zde několik příležitostí, jak si užít tuto přírodní krásu. Mezi nejpopulárnější atrakce patří návštěva vyhlídkové plošiny. Zde můžete vidět všechny vodopády, které tvoří Athabasca Falls a užít si nádherný výhled na okolní krajinu.

Další atrakcí pro odvážné turisty je canyoning. Tento e xtremní sport dává návštěvníkům možnost nahlédnout do útrob rokle a připravit se na adrenalinový zážitek, když se spouští do řeky až dole na konci údolí.

Vzhledem k jasně modré barvě vody Athabasca Falls není radno se do ní používat. Místo toho se doporučuje pobyt na suchu a užívat si krásy přírody. Pro ty, kteří chtějí ještě více, nabízí Jasper National Park mnoho dalších možností pro dobrodružství, včetně jízdy na koni, raftingu nebo pěší turistiky.

Zkrátka, pokud hledáte skutečný zážitek v přírodě a toužíte po úchvatných scenériích, Athabasca Falls v Kanadě je tou pravou volbou pro vás. Užijte si pohled na jedinečné přírodní zdroje, ať už jste zkušený dobrodruh, nebo pouze toužíte po klidném odpočinku v nádherném prostředí. Udělejte si z nich svůj vlastní nezapomenutelný zážitek!


Počasí Kanada Athabasca Falls


Athabasca Falls je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v kanadském národním parku Jasper. Nachází se na řece Athabasca, asi 30 kilometrů jižně od města Jasper. Tato nádherná vodopádová lokalita přitahuje každý rok tisíce turistů, kteří se přijedou podívat na vzrušující divadlo vody, skal a přírodní krásy.

Jedním z nejpůsobivějších aspektů Athabasca Falls je její síla a hukot. Voda z řeky Athabasca se řítí dolů přes skalnaté stupně a vrhá se přes 23 metrů dolů. Tyto vodopády na sebe většinou od září do května přitahují nejvíce zájemců, kdy voda plyne přibližně dvacetkrát rychleji než obvykle. To je výsledkem masivního tání sněhu a ledovců z okolních hor, který se sbírá během zimy.

Počasí v okolí Athabasca Falls se v průběhu roku mění a má vliv na výkonnost vodopádu. V zimě je oblast obvykle pokryta sněhem a teploty klesají až pod -20°C. To vede k pevně zmrzlému povrchu a překrásným ledovým formacím. Ty jsou obzvláště oblíbené mezi horolezci a příznivci lezení po ledových stěnách. Během jara se teploty postupně zvyšují a sníh a led pomalu tají, což způsobuje vzestup vodní úrovně a sílu vodopádu. Obvykle je v tomto období zaznamenáno také více srážek.

Letní měsíce jsou nejrušnější období, kdy se Athabasca Falls dostává do plného rozkvětu. Na okolních stezkách jsou k dispozici výhledy na tuto úžasnou přírodní atrakci a místní flóru a faunu. Turisté si mohou prohlédnout i okolní zalesněnou oblast a přírodní rezervace.

Podzim přináší do Athabasca Falls zlaté a oranžové tóny. Stromy zde přecházejí do říjnových barev a voda je obklopena nádherným dobovým scenériem. Toto období je populární mezi milovníky fotografování, protože nabízí jedinečnou příležitost zachytit okouzlující kombinaci vodopádu a podzimního listí.

Athabasca Falls je tedy nejen o fotografické příležitosti a turistickém zážitku, ale také o počasí a atmosféře. Návštěva v různých obdobích roku může poskytnout úplně odlišný pohled na tuto přírodní památku, kterou si každý návštěvník bude pamatovat navždy.


Ubytování Kanada Athabasca Falls


Athabasca Falls se nacházejí v národním parku Jasper v Kanadě a jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v této oblasti. Pro ty, kteří plánují návštěvu Athabasca Falls a hledají vhodné ubytování, zde jsou některé možnosti.

Kemp Athabasca Falls

Pro ty, kteří chtějí být co nejblíže k vodopádům, je kemp Athabasca Falls ideální volbou. Kemp má rozmanitou nabídku ubytování, včetně stanů a karavanů s elektřinou a vodou, plného připojení RV, kabiny nebo chaty.

V kempu Athabasca Falls je k dispozici také pitná voda, sociální zařízení, sprchy a skladiště s potravinami. Kemp se nachází v krásném lesním prostředí s výhledem na hory, a také nabízí možnost turistiky v okolí.

Jasper East Cabins

Pokud preferujete soukromé ubytování, Jasper East Cabins jsou skvělou možností. Tyto kabinové chatky jsou vybaveny kuchyňským koutem, koupelnou, krbem a jídelním stolem. K dispozici jsou chaty pro dva až čtyři lidi.

Jasper East Cabins se nachází asi 30 minut jízdy od Athabasca Falls a jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí být poblíž Jasperského národního parku, ale nechtějí být v samotném srdci turistické oblasti.

Whiskey Jack Lodge

Whiskey Jack Lodge je luxusní horský chalet situovaný v nádherném prostředí v oblasti Jasper East. Tento dům nabízí soukromí a klid, ale zároveň je v dosahu turistických atrakcí v oblasti Jasper.

Chalet je vybaven plně vybavenou kuchyní a jídelním prostorem, krbem, dvěma koupelnami a třemi ložnicemi. Na terase si můžete v relaxační atmosféře užít horského vzduchu a poslechnout si zvuky okolní přírody.

Bungalovy Sunwapta Falls

Sunwapta Falls jsou jedním z nejvýznamnějších vodopádů v národním parku Jasper a možnost ubytování zde poskytuje bungalovy Sunwapta Falls. Tyto bungalovy mají výhled na ledovce a řeku Sunwapta.

Bungalovy jsou vybaveny kuchyňským koutem, ložnicí a obývacím prostorem s krbem. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat pohled na vodopády z jídelního prostoru.

Jak vidíte, volba ubytování poblíž Athabasca Falls v Kanadě není problém. Od kempů až po luxusní horské chaty, existuje mnoho možností pro každého cestovatele. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z těchto možností, bude to nezapomenutelný pobyt v nádherné canadské přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Athabasca Falls


1. Co jsou Athabasca Falls?
Athabasca Falls jsou vodopády nacházející se v kanadském národním parku Jasper v provincii Alberta.

2. Jak se dostanu k Athabasca Falls?
Lze se k nim dostat autem, přičemž je možné přijet po cestě 93A z města Jasper. Existuje také možnost využití turistických autobusů nebo procházkou z okolních turistických tras.

3. Jak daleko je Athabasca Falls od města Jasper?
Athabasca Falls jsou od města Jasper vzdáleny přibližně 30 km.

4. Může se Athabasca Falls koupat?
Ne, koupání v Athabasca Falls není povoleno z důvodu silného proudu vody a nebezpečí utonutí.

5. Jak vysoké jsou Athabasca Falls?
Athabasca Falls mají výšku přibližně 23 metrů.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Athabasca Falls?
Doba prohlídky závisí na vašich zájmech a preferencích, ale obvykle si návštěvníci rezervují kolem jedné hodiny.

7. Je nutné zaplatit za vstup do Athabasca Falls?
Ne, není nutné platit za vstup do Athabasca Falls. Jsou přístupné veřejnosti zdarma.

8. Má Athabasca Falls parkoviště?
Ano, u Athabasca Falls je k dispozici parkoviště, které je však v letních měsících často plné. Je proto doporučeno přijít brzy nebo využít alternativních dopravních možností.

9. Jaké další aktivity jsou v okolí Athabasca Falls?
V okolí Athabasca Falls je možné podniknout různé turistické aktivity, jako je pěší turistika, cykloturistika, rybaření nebo výlety do okolních hor.

10. Je nutné mít povolení k fotografování Athabasca Falls?
Ne, není nutné mít povolení k fotografování Athabasca Falls. Je však důležité si uvědomit, že výsledné fotografie jsou určené pouze pro osobní použití a dále je nelze šířit komerčně bez povolení.


Letenka Kanada Athabasca Falls


Athabasca Falls: Přírodní div na území Kanady

Kanada, známá svou nádhernou přírodou a úchvatnými scenériemi, je domovem mnoha impozantních přírodních divů. Jedním z nich je také Athabasca Falls, které se nachází na území Národního parku Jasper v kanadské provincii Alberta. Tato vodní kaskáda představuje jednu z nejkrásnějších turistických atrakcí v celé zemi a přitahuje každoročně tisíce návštěvníků z celého světa.

Athabasca Falls se nachází na řece Athabasca, která protéká překrásnou horskou krajinou národního parku Jasper. Voda z řeky se zde sesouvá po příkré skále o výšce 23 metrů do kaňonu, vytvářející tak impozantní vodopád. Své jméno získaly tyto vodopády po indiánském kmene Athabasca, který původně obýval tuto oblast a měl k těmto přírodním úkazům značný respekt.

Pro návštěvníky Athabasca Falls je připraveno několik výhledových plošin, odkud mají ideální možnost obdivovat úchvatný vodní div. Vodopád se nachází v horském prostředí s krásnými lesy a skalními útvary, což je dělá ještě působivějším. Hrčivý zvuk padající vody, mlha, která se zvedá nad vodopádem, a praskání skál vytvářejí neuvěřitelnou atmosféru, kterou návštěvníci mohou zažít a vychutnat si v plné síle.

Vhodná turistická sezóna pro návštěvu Athabasca Falls je od jara do podzimu. V létě tu můžete zažít obzvláště úžasné scenérie, protože okolní horské vrcholky jsou pokryté sněhem a led se z vodoopádu začíná tát, což dává vzniknout impozantním proudícím vodním tocím. Přestože to může vypadat jako nebezpečné místo, jsou zřízeny bezpečnostní bariéry, které chrání návštěvníky před pádem do kaňonu.

Pro ty, kteří chtějí pobyt v této oblasti prodloužit, je Národní park Jasper plný možností pro pěší turistiku a průzkum dalších úchvatných scenérií. Mnoho stezek vede přes horské cesty, kolem řeky Athabasca a skrz husté lesy, což poskytuje jedinečnou možnost objevit další skvosty tohoto nádherného parku.

Athabasca Falls je přírodní div, který si zaslouží větší pozornost. Jeho velkolepá krása a ohromující síla vody určitě nezklamou žádného návštěvníka. Jestli plánujete výlet do Kanady, nezapomeňte zahrnout i tuto úžasnou přírodní atrakci do svého itineráře. Celý zážitek z Athabasca Falls je prostě nezapomenutelný.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky