Hledejte nejlepší nabídky letenek

Brazílie Lençóis Maranhenses National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


1. Jak se dostat do Lençóis Maranhenses National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letecky do São Luis a odtud pokračovat autobusem nebo autem do města Barreirinhas, které je vstupní branou do parku.

2. Jaké je nejlepší období k návštěvě parku?
- Nejlepší období k návštěvě parku je od června do září, kdy je sezóna dešťů a vytváří se mnoho krásných lagun.

3. Jak dlouho trvá běžná návštěva parku?
- Běžná návštěva parku trvá přibližně jeden den, ale někteří turisté si raději rezervují více dnů, aby si mohli vychutnat krásu parku a prozkoumat více oblastí.

4. Je možné tábořit v parku?
- Ano, je možné tábořit v parku s povolením. Existuje určená tábořiště v blízkosti lagun, kde je možné zůstat přes noc.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v parku?
- Mezi nejpopulárnější aktivity v parku patří procházky po dunách, koupání a relaxace v lagunách, pozorování ptáků a jízda na saních (buli) po písečných dunách.

6. Je nutné mít s sebou vlastní jídlo a vodu do parku?
- Ano, je doporučeno mít s sebou jídlo a vodu do parku, protože zde není mnoho možností stravování a občerstvení.

7. Jaká je nejlepší část parku k prozkoumání?
- Nejlepší část parku ke prozkoumání je oblast okolo hlavního vchodu do parku v Barreirinhas, kde se nacházejí nejkrásnější duny a laguny.

8. Jaké jsou další atrakce poblíž parku?
- V blízkosti parku se nachází město Santo Amaro, které má také krásné duny a laguny. Další atrakce jsou historické centrum São Luis a národní rezervace Pico do Jabre.

9. Jaké jsou bezpečnostní opatření v parku?
- Je důležité dodržovat pokyny a instrukce průvodců a zůstat na vyhrazených trasách. Také je důležité nosit dostatečné množství opalovacího krému, chránit se před horkem a hydratovat se dostatečně.

10. Existují ubytovací možnosti v blízkosti parku?
- Ano, v městě Barreirinhas a jeho okolí je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a hostinců.


Ubytování Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park je národní park nacházející se v Brazílii, ve státě Maranhão. Park je jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků země a jeho jedinečné krajinářské rysy přitahují tisíce návštěvníků každý rok.

Park se rozkládá na ploše přibližně 1 500 km2 a je znám především pro své duny a sladkovodní laguny, které se vytvářejí během období dešťů. Během období od července do září dochází k neustálému srážení a voda se hromadí mezi písečnými dunami, vytvářející tak jedinečný vodní systém. Voda zde vytváří nádherné modré laguny, které vytvářejí kontrast s písečnými dunami a vytvářejí dechberoucí panoramatický výhled.

Lençóis Maranhenses je přístupný pouze v období dešťů, které lokalita provází od ledna do června. Během tohoto období je oblast plná vody a návštěvníci mají jedinečnou příležitost prozkoumat nádherné laguny plavbou člunem nebo jízdou na šnorchlování. Místní průvodci také nabízejí pěší turistiku po písečných dunách, kde se můžete potápět do měkkého písku, jako byste to dělali na pláži.

Pokud hledáte ubytování v Lençóis Maranhenses National Park, můžete si vybrat ze široké škály možností. V blízkosti parku se nachází několik malých městeček, které nabízejí různé typy ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, hostely nebo apartmány v závislosti na svém rozpočtu a preferencích.

Mnoho ubytovacích zařízení v této oblasti je navrženo tak, aby se sladce spojilo s okolní krajinou. Některé hotely a penziony nabízejí výhled na písečné duny a moře, což vytváří idylickou atmosféru pro hosty. Mnoho z těchto ubytování také nabízí různé aktivity, jako je organizace výletů po parku, šnorchlování nebo turistika.

Během pobytu v Lençóis Maranhenses National Park je také vhodné ochutnat místní kuchyni. Ve státech Maranhão je ryba oblíbeným pokrmem, takže si můžete vychutnat čerstvé ryby připravené místními kuchaři. Místní specialitou je také „cuxá“, což je směs rýže, manioku a bylin, která se podává s pečivem.

Celkově je Lençóis Maranhenses National Park jedním z nejkrásnějších a jedinečných přírodních lokalit v Brazílii. Navštěvující se mohou těšit na spektakulární pohledy, možnost se koupat v jasné modré vodě lagun a objevovat neuvěřitelné krajinářské rysy tohoto úchvatného místa. Ubytování v této oblasti je rozmanité a poskytuje hostům možnost zažít dobrodružství v tomto přírodním ráji.


Počasí Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park je jedním z nejfascinujících a neobvyklých přírodních území na světě. Nachází se v severovýchodní části Brazílie a je známý svými překrásnými písečnými dunami a sladkovodními lagunami, které se zde vytvářejí během deštivého období. Je to místo, které přináší jedinečnou kombinaci pouště a vodních ekosystémů.

Počasí v Lençóis Maranhenses National Park je ovlivněno tropickým podnebím. Během hlavního dešťového období, které trvá od června do září, park dosáhne svého vrcholu krásy. Během těchto měsíců prší často a intenzivně, a dešťová voda napouští duny, vytvářející nádherné laguny. Tyto laguny se stávají hlavní turistickou atrakcí parku a lákají návštěvníky ze všech koutů světa.

Během dešťového období teploty v parku klesají na mírnější úrovně, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. Výhodou návštěvy parku v tomto období je, že se dodává nádherná zeleň do jinak suché pouštní krajiny. Rostliny rozkvétají a park získává úplně nový vzhled.

Na druhou stranu, během suchého období, které trvá od října do května, prší jen velmi málo nebo vůbec. Teploty se tedy mohou vyšplhat na tropické hodnoty kolem 35-40 °C. Suché období je nejvhodnější pro ty, kteří si chtějí užít slunečné a horké počasí a prozkoumat rozsáhlé duny bez vody.

Obecně je nejlepší čas navštívit Lençóis Maranhenses National Park a užít si jeho krásy na vlastní kůži během přechodného období, kdy se příroda probouzí a stále zůstává dostatečně vlhká, aby se vytvořily laguny, ale teploty nejsou příliš vysoké. Tato období jsou kolem dubna a května a poté opět v září a říjnu.

Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Lençóis Maranhenses National Park, budete mít jedinečnou příležitost spatřit jedno z nejúžasnějších přírodních divů světa. Zaplavte se do krásy tohoto parku, procházejte se po dunách, prozkoumávejte laguny a užívejte si úžasnou atmosféru tohoto magického místa.


Letenka Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Brazílie je zemí nádherných krajin a unikátních přírodních scenérií. Jedním z nejzajímavějších a nejneobvyklejších míst, které si turisté mohou v zemi užít, je národní park Lençóis Maranhenses.

Lençóis Maranhenses se nachází na severovýchodě Brazílie ve státě Maranhão. Je to přírodní rezervace o rozloze přibližně 1500 km², která je jedinečná díky svým písečným dunám, sladkovodním lagunám a mokřadům. Název parku "Lençóis Maranhenses" v překladu z portugalštiny znamená "lençóis" nebo-li prostě "ložní prádlo" a "maranhenses" označuje obyvatele státu Maranhão. Název parku je tak příznačný pro jeho charakteristický vzhled.

Krajina národního parku vypadá jako písečné duny se vstupujícím do slunečního západu. Místními obyvateli je park často přirovnáván k poušti, ale ve skutečnosti je mnohem více než jen to. Během období dešťů se v mezerách mezi dunami hromadí voda, která vytváří nádherné sladkovodní laguny. Tyto laguny jsou jedinečné a mají jasně modré nebo zelené zářící barvy, díky nimž vypadají jako oázy uprostřed dunových písků. Tento kontrast mezi bílými dunami a azurovými lagunami vytváří ohromující scenérie, která tahá k návštěvě.

Kolem národního parku se nachází několik malých rybářských vesnic, které jsou dosud často odříznuté od civilizace. Místní obyvatelé si zachovávají tradiční životní styl, spolu s rybolovem a hospodařením s částí parku jako pastvinami pro dobytek. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit park, jsou k dispozici různé aktivity, jako je trekking, jízda na koni nebo jízda na člunu po lagunách. Místní průvodci jsou schopni ukázat návštěvníkům skryté laguny a nejkrásnější části parku.

Lençóis Maranhenses je stále velmi zachovalý a neporušený klenot Brazílie a je zde omezený počet turistů, kteří jsou do parku přijímáni každý rok, aby se zachovala jeho přirozená krása. Plánování návštěvy parku by tedy mělo být plánováno dopředu.

Národní park Lençóis Maranhenses je jedinečným a kouzelným místem, které se vám do paměti vryje na celý život. Jeho přírodní krása a netknutá příroda nabízejí zážitek, který je těžké najít jinde na světě. Pokud hledáte dobrodružství v srdci Brazílie, Lençóis Maranhenses je pro vás to pravé místo.


Dovolená Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park je jedním z nejúžasnějších přírodních divů Brazílie a jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Jižní Americe. Tento národní park se nachází ve státě Maranhão, v severovýchodní části Brazílie, a rozkládá se na ploše přibližně 1 550 km2.

Jeho jméno, "Lençóis Maranhenses", odkazuje na krásné duny (lençóis), které připomínají bílé povlečení, které se táhne na nekonečno. Tento unikátní přírodní úkaz vznikl kombinací písečných dun a sladkovodních lagun. Bílé duny vynikají kontrastem k vodním plochám, které vznikají v období dešťů, kdy dochází ke shromažďování dešťové vody, která zaplavuje prohlubně mezi dunami. To vytváří nádherné scény, které připomínají karibské ostrovy.

Park je domovem mnoha druhů ptáků, ryb a želv. Tyto vodní plochy působí jako ideální prostředí pro migraci a rozmnožování mnoha druhů ptáků, včetně akátů, střízlíků a kolpíků. Navíc zde najdete mnoho druhů korálů a dalších mořských živočichů.

Lençóis Maranhenses nabízí také velké množství atraktivních aktivit pro návštěvníky. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je plavba po lagunách a objevování krásného panoramatu parku. Můžete si také užít vodní sporty, jako je kajak nebo windsurfing. Dalšími populárními aktivitami jsou pěší túry přes duny a prohlídky divoké přírody, které umožňují návštěvníkům objevovat jedinečné ekosystémy parku.

Středobodem parku je město Barreirinhas, které slouží jako výchozí bod pro turisty. Zde si můžete pronajmout vozidlo, které vás doveze do parku, či se připojit k jedné z mnoha organizovaných turistických tras. Ubytování je k dispozici ve formě přátelských a pohodlných penzionů.

Ale nejlepší doba pro návštěvu tohoto fantastického místa je během změny ročních období, kdy dochází k dešťům. Období od června do září je obzvláště fascinující, protože se vytváří krásné modré a zelené laguny, které přidávají do této již úchvatné scenérie ještě více magie.

Lençóis Maranhenses National Park je bezpochyby jedním z nejúžasnějších přírodních fenoménů na světě. Jeho nekonečné duny, sladkovodní laguny a rozmanité fauny a flóry nabízejí nezapomenutelné zážitky pro všechny milovníky přírody. Ať už jste dobrodruhové, milovníci vodních sportů nebo pouhými obdivovateli přírody, tento nádherný kout Brazílie vás rozhodně nezklame.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky