Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bhútán Bumthang

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang


O: Dokážu Vám pomoci s několika základními otázkami a odpověděmi o Bhútánu a Bumthangu.

1) Kde se Bhútán nachází?
A: Bhútán se nachází v jižní Asii a je ohraničen Čínou na severu a Indií na východě, západě a jihu.

2) Co je Bumthang zač?
A: Bumthang je jedním z 20 okresů Bhútánu a nachází se ve středu země. Je to kulturní a historické centrum Bhútánu, známé pro své starožitné kláštery a chrámy, jako například klášter Jakar a Jambay Lhakhang.

3) Jaké je nejlepší období pro návštěvu Bumthangu?
A: Nejlepší období pro návštěvu Bumthangu je od září do listopadu, kdy jsou podmínky pro turistiku a prohlídky nejlepší.

4) Jaký je oficiální jazyk Bhútánu?
A: Oficiální jazyk Bhútánu je dzongkha.

5) Potřebuje pro cestu do Bhútánu vízum?
A: Ano, pro cestu do Bhútánu je potřeba vízum.

6) Co je známé bhútánské jídlo?
A: Nejznámějším bhútánským jídlem je ema datshi, což je směs sýra a pálivých paprik.

7) Jaké jsou nejznámější turistické atrakce Bhútánu?
A: Mezi nejznámější turistické atrakce Bhútánu patří klášter Tiger's Nest, Thimphu - hlavní město Bhútánu, a údolí Paro.

8) Je Bumthang vhodné pro turisty?
A: Ano, Bumthang je skvělým místem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do kultury a historie Bhútánu. Má mnoho klášterů a chrámů, turistických tras a obchodů s místními řemeslnými výrobky.

Doufám, že vám tyto informace pomohou. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat.


Letenka Bhútán Bumthang


Bhútán je jedinečnou zemí, která leží v pohoří Himálaje na východě Asie. Má úchvatnou krajinu s vysokými horami, nádhernými údolími a bohatou kulturou. Jedním z nejkrásnějších a historicky významných regionů v Bhútánu je Bumthang.

Bumthang, ležící v centrální části země, je známý svou malebnou krajinou, starými kláštery a chrámy a tradičními vesničkami. Jeden z nejsvětějších buddhistických webů, klášter Jambay Lhakhang, se zde nachází a přitahuje stovky poutníků každoročně. Dalším zarážejícím klášterem je Kurjey Lhakhang, který je důležitým centrem meditace a léčby.

Pro cestovatele, kteří navštěvují Bumthang, je tu také mnoho příležitostí k prozkoumání okolní přírody. Nachází se zde řada krásných treků, které nabízejí nádherné výhledy na panorama hor a údolí. Například známý trek Pochhu z Mo Chhu do Pho Chhu umožňuje cestovatelům objevit krásy Bhútánu a současně se potulovat mezi tradičními vesnicemi a poli.

Při návštěvě Bumthangu určitě nezapomeňte ochutnat místní specialitu známou jako Bumthangský pivo. Jedná se o tradičně vařené pivo, které je vyrobeno z proso a je velmi oblíbené mezi domácími obyvateli i návštěvníky.

Abyste se dostali do Bumthangu, musíte nejprve zakoupit letenku do Bhútánu. Bhútánským leteckým dopravcem je Bhutan Airlines, který nabízí pravidelné lety z různých destinací, včetně Dillí (Indie), Kalkaty (Indie) a Kathmandu (Nepál). Let do Bhútánu je zážitek sám o sobě, protože při přiblížení k zemi si můžete vychutnat nádherné pohledy na himálajské vrcholky.

Po příletu na letiště v Paro, který je jediným mezinárodním letištěm v Bhútánu, budete muset cestovat po souši do Bumthangu. Cesta trvá přibližně 7-8 hodin a vede přes nádherné horské silnice a panoramatická údolí.

Navštěva Bumthangu je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní objevit krásy Bhútánu a jeho hlubokou buddhistickou kulturu. Od starobylých klášterů po úchvatné výhledy, tato část země je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a krásu v přírodě.

Při plánování vaší cesty do Bhútánu nezapomeňte zařadit Bumthang do seznamu míst, která chcete navštívit. Zážitek z letu do Bhútánu a následná cesta do Bumthangu vás nechá naplněné nadšením z těchto nádherných míst a kultury Bhútánu.


Dovolená Bhútán Bumthang


Bhútán je malá, ale neuvěřitelně krásná země vysoko v horách, která se může pochlubit nejen úchvatnou přírodou, ale také jedinečnou kulturou a historií. Pokud si chcete dopřát odpočinek od civilizace a prozkoumat některé z nejkrásnějších a nejklidnějších oblastí Bhútánu, měli byste navštívit Bumthang.

Bumthang, který se nachází v centrální oblasti Bhútánu, se skládá ze čtyř údolí - Chumey, Choekhor, Tang a Ura, z nichž každé je naplněno překrásnými přírodními klenoty a kulturními památkami. Pokud se tedy rozhodnete vydat na dovolenou do Bumthangu, určitě nebudete litovat.

Celá oblast je ukrytá v zelených kopcích a hustých lesích, které jsou domovem mnoha druhů zvířat, včetně medvědů, jelenů a koček. Můžete si tedy užít nezapomenutelné výlety do divočiny, kde se setkáte s neuvěřitelným množstvím divokých živočichů.

Bumthang nabízí také mnoho míst, která si můžete prohlédnout, včetně chrámů, klášterů a hrobek. Hlavní město oblasti, Jakar, skýtá celou řadu památek, včetně kláštera Jakar, který je považován za jeden z nejstarších a nejvýznamnějších v celém Bhútánu.

Jakar je také místem, kde se koná největší trh v regionu, kde můžete zakoupit tradiční řemesla a suvenýry. Pokud se rozhodnete prohlédnout si Jeskyni Malého Buddhy, můžete si také prohlédnout mnoho klenotů, které se ukrývají uvnitř této pamětihodnosti.

Bumthang je rovněž známe pro své překrásné jezera, z nichž nejznámnějším je jezero Mebartsho. Toto jezero, které se nachází v okolí rybářské vesnice, je oblíbenou destinací pro turisty a místní obyvatele.

Pokud chcete strávit svou dovolenou v klidu, relaxaci a současně objevit skvosty Bhútánu, není lepší destinace než Bumthang. Toto krásné údolí nabízí bohatý zážitek z krásné přírody a tradiční kultury Bhútánu. Určitě stojí za to navštívit a prozkoumat krásy této oblasti.


Ubytování Bhútán Bumthang


Bumthang, krásný region v Bhútánu
Bhútán, malá země ležící v Himálaji, je známá svou bohatou kulturou, nádhernými krajinami a klidnou atmosférou. Jedním z nejpopulárnějších regionů v Bhútánu je Bumthang, který je často nazýván srdcem země.

Bumthang, někdy též nazývaný "Meru", je obklopen horami a lesy, a nabízí jedinečný pohled na tradice a dědictví Bhútánu. Region je známý především svojí bohatou historií a starými kláštery, které jsou jedny z nejstarších a nejznámějších v zemi.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Bumthang, je zde řada možností ubytování. Ať už preferujete luxusní hotely, útulné penziony nebo tradiční domy, můžete si vybrat z bohaté nabídky.

Luxusní hotely jsou ideální volbou pro cestovatele, kteří si přejí pohodlí a prvotřídní služby. Tyto hotely nabízejí zvyšující se standardy, jako jsou prostorné pokoje s moderním vybavením, wellness centra, restaurace s tradičními a mezinárodními jídly a mnoho dalšího. Navíc si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní hory a zeleň.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější možnosti ubytování, jsou penziony skvělou volbou. Tyto penziony poskytují útulné pokoje s tradičním designem a atmosférou. Mají často restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality a tradiční bhútánskou kuchyni.

Další a neobvyklou možností ubytování v Bumthangu jsou tradiční bhútánské domy známé jako "Famhouse". Tyto domy jsou obvykle vlastněny místními rodinami a poskytují jedinečný pohled na tamní kulturu a životní styl. Cestovatelé mohou zůstat ve Famhousu jako hosté rodiny a dostávat nejen ubytování, ale také možnost poznat bhútánskou kulturu z první ruky.

Pro návštěvníky Bumthangu je také zde dostupná řada aktivit a atrakcí. Mezi nejpopulárnější patří návštěva klášterů jako Jakar Dzong a Kurjé Lhakhang, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nádherné malby a sochy a obdivovat architektonické dílo. Existuje také možnost pěších túr po okolních horách a návštěva místních vesnic, kde můžete poznat autentický bhútánský život.

Bumthang je opravdu jedinečný region v Bhútánu a nabízí mnoho zážitků pro turisty z celého světa. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, být zde v Bumthangu je zárukou nepřekonatelného klidu a ticha, které jsou tak typické pro Bhútán.


Počasí Bhútán Bumthang


Bhútán, země vystavená na východě Himálajského pohoří, nabízí krásné přírodní scenérie a různorodé klimatické podmínky. Jednou z nejzajímavějších oblastí pro turisty je Bumthang, region v centrální části Bhútánu. Pojďme si tedy přiblížit, jaké počasí zde můžete očekávat.

Bumthang leží ve výšce přibližně 2 600 metrů nad mořem, což znamená, že převládající klima je teplé a vlhké. Teploty se drží okolo nuly v zimě a v létě se pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia. V období od listopadu do února je zde chladněji a suchý vzduch způsobuje, že krajina se lehce vyprahne. Nicméně, díky středohorské poloze, jsou zimy poměrně mírné a sněhové srážky se vyskytují jen zřídka.

Jaro a podzim jsou nejlepší období pro návštěvu Bumthangu. V těchto měsících je zde vábná kombinace mírného a slunečného počasí, jasně modrého nebe a malebných zřícenin, chrámů a pevností. Navíc, kvůli nižšímu množství srážek je pro turisty snazší pochodovat po horských stezkách a projít se po venkovském kraji.

V létě však mohou občas přijít náhlé deště a blesky, hrozba přírodních nebezpečí jako jsou sesuvy půdy nebo záplavy se rovněž nemůže zcela vyloučit. Tyto nepravidelné srážky vytvářejí zelené krajiny, které jsou v kontrastu s sytou modrou oblohou, a udržují krajinu čerstvou a plodnou.

Vzhledem k tomu, že Bumthang leží vysoko v horách, má vysoké sluneční záření, což je něco, na co si navštěvníci rozhodně musí dávat pozor. Doporučuje se nosit klobouky, sluneční brýle a krém na opalování.

Celkově lze říct, že počasí v Bumthangu je poměrně předvídatelné a nezasahuje příliš do plánování vaší dovolené. V každém ročním období je zde něco k vidění a zažití, aniž byste byli omezeni nepříjemným počasím. Ať už máte rádi hory, historii, místní kulturu, řeky či lesy, v Bumthangu si určitě najdete to své.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky