Hledejte nejlepší nabídky letenek

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie, konkrétně ostrov Lombok, spadá mezi skvělá místa, kam se lze vydat na dovolenou. Na tomto ostrově naleznete nejen překrásné pláže se světle modrým mořem, ale také zajímavou a často nevšední kulturu a historii. Pokud plánujete svou cestu na Lombok a okolní Gili ostrovy, kde se nachází oblíbené potápěčské a surferské místo, nezapomeňte na to, že vhodné ubytování hraje roli při pohodlném cestování.

Začněme tedy ubytováním na ostrově Lombok. Pokud hledáte luxusní ubytování, vydejte se například do Sengiggiho oblasti. Zde naleznete komplexy s bazény, fitness centry, saunou a jinými službami, kde si můžete vychutnat nejen krásy ostrova, ale také si odpočinout v pohodlí. Hotel Jayakarta Lombok, Resort And Spa nebo Katamaran Resort jsou příklady, kde si zaručeně užijete luxusní pobyt.

Jestliže vám vyhovuje ubytování více u turistických destinací, můžete si vybrat mezi bungalovy a hotely v Kuta Lombok, které se nachází na jihu ostrova. Jsou zde pláže s vodními sporty, luxusní restaurace a obchody, kde si můžete zakoupit potřebné věci pro dovolenou. Pokud vás zajímá ostrov Gili Trawangan, od Kuta Lombok je to vzdálenost cca 2,5 hodiny cesty.

Poté co se podíváme na to, kde se ubytovat na ostrově Lombok, pojďme se nyní podívat na ubytování na Gili ostrovech. Tyto ostrovy patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Indonésii kvůli svým fascinujícím plážím a úchvatnému podvodnímu světu. Mnoho turistů má to štěstí, že si mohou dovolit přepychové hotely nebo bungalovy na plážích. Hotely jako Sunrise Resort Gili Air nebo Les Villas Ottalia Gili Meno poskytují luxusní ubytování. Na druhou stranu můžete se rozhodnout třeba pro dřevěné bungalovy, které jsou levnější variantou a často nabízejí pohled na moře.

A konečně, pokud se chystáte využít vrchol Mt. Rinjani v centrální části Lomboku, nabízí se vám několik možností ubytování. K dispozici jsou horské chaty, na horu samotnou nelze vstoupit bez průvodce. Některé z chat disponují kuchyní a jídlo si můžete připravit sami, nicméně jsou k dispozici i horské průvodce, kteří se o vaše stravování postarají. Horské chaty poněkud připomínají tábory, ale přesto jsou dobře vybavené a nabízí kromě spaní také soc. zařízení.

Pokud řešíte dopravu, snažte se, aby vaše vybrané ubytování bylo poblíž pláže nebo místa, kde máte naplánované aktivity. Vždy zkontrolujte recenze a fotografie než si rezervujete, aby vám nebyla zkažena dovolená z důvodu nevhodného ubytování. Doufám, že tento článek pomohl při plánování cesty na ostrov Lombok, Gili ostrovy a horu Mt. Rinjani. Přejeme vám skvělou a komfortní dovolenou.


Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturu. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této zemi je ostrov Lombok. Není divu, že stále více cestovatelů se rozhoduje navštívit tuto perlu jihovýchodní Asie.

Lombok, nacházející se vedle populárního Bali, je klidnější, autentičtější a méně turisticky vyšlapávaný ostrov. Ať už se jedná o úchvatné pláže, sopky nebo tradiční vesnice, Lombok má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů.

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Lombok, je letadlo. Letenky nabízí mnoho leteckých společností a mezinárodní letiště Lombok je dobře propojeno se všemi hlavními destinacemi v regionu. Existují pravidelné lety z Bali, Jakarty a Singapuru, takže není problém se dostat na tento fantastický ostrov.

Po příletu na Lombok si nemůžete nechat ujít příležitost navštívit Gili ostrovy. Tři ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou proslavené svými bílými plážemi, tyrkysově modrými vodami a úžasným korálovým útesem. Gili ostrovy jsou významným centrem potápění a šnorchlování, což je pro milovníky podmořského světa doslova ráj.

Další ikonickou atrakcí Lomboku je hora Rinjani, která je nejvyšším vrcholem ostrova. Tato sopka je oblíbená mezi turisty, kteří se rádi vydávají na trekkingové výpravy. Trasa je náročná, ale výhled, který se naskýtá na vrcholu, stojí za to. Zde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a dokonce i plavání v jezeře na vrcholové plošině.

Kromě přírodních krás nabízí Lombok také kulturní a tradiční zážitky. Prohlédněte si tradiční vesnice, kde můžete vidět místní řemeslníky při práci na ručně tkaných kobercích, výrobě keramiky a jiných tradičních výrobcích. Nenechte si ujít ochutnávku místní kuchyně, která je ovlivněna indickou, malajskou a čínskou kuchyní.

Když navštívíte Lombok, nezapomeňte také na oblast Kuta, která je známá svými surferskými plážemi. Toto místo se stalo rájem pro surfaře z celého světa díky svým pevným vlnám a nedotčeným plážím.

Lombok sestává z mnoha dalších malebných vesnic a atrakcí, které stojí za objevování. Flora a fauna ostrova je jedinečná a jeho přírodní krása je známá po celém světě.

Vzhledem k tomu, že Lombok je stále méně turisticky proslavený než Bali, máte tu jedinečnou příležitost prozkoumat netknutý ráj. Ať už se rozhodnete pro prozkoumání pláží Gili ostrovů, výstup na Mount Rinjani nebo objevování místní kultury, Lombok vám poskytne nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Indonésie na ostrov Lombok je tou správnou volbou. Budete odměněni nádhernými krajinami, úžasnými plážemi, fascinující kulturou a přívětivostí místního obyvatelstva. Připravte se na dobrodružství a objavte krásy Lomboku pro sebe.


Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou, ale také dramatickým počasím. Jedno z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst v Indonésii je ostrov Lombok, který se nachází nedaleko slavného ostrova Bali. Tato oblast je proslulá nejen svými nádhernými plážemi a tyrkysovými moři, ale také svým jedinečným klimatem.

Počasí na ostrově Lombok je tropické, což znamená, že zde panuje vysoká teplota po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27-32°C, což z tohoto ostrova dělá ideální místo pro ty, kteří hledají slunečné a horké počasí. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35°C. Naopak nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty klesají na příjemných 25°C.

Další významným faktorem ovlivňujícím počasí na Lomboku je období dešťů. Podobně jako v jiných oblastech Indonésie, i Lombok má dvě výrazná období dešťů. První trvá od listopadu do března a je charakterizováno vyššími srážkami a intenzivnějšími bouřemi. Druhé období dešťů nastává od června do října, ale srážky jsou zde obvykle nižší a není tak časté setkání se silnými bouřemi.

Další zajímavou lokalitou na ostrově Lombok jsou Gili ostrovy. Ty jsou známé svým nádherným koralovým pobřežím a ideálním pro potápění a šnorchlování. Počasí na Gili ostrovech je obdobné jako na Lomboku, s teplotami kolem 27-32 °C a výrazným obdobím dešťů.

Kromě Lomboku a Gili ostrovů je další významnou atrakcí v této oblasti indonéský Mount Rinjani. Mount Rinjani je aktivní stratovulkán, který je oblíbený mezi turisty pro své malebné výhledy a trekkingové trasy. Počasí na Mount Rinjani je však extrémně proměnlivé a může se rychle změnit. Níž na úpatí hory je klima teplejší a vlhké, zatímco na vrcholku hory se teploty pohybují pod bodem mrazu.

Celkově lze říci, že počasí na Lomboku, Gili ostrovech a Mount Rinjani je typicky tropické, s vysokými teplotami a obdobími dešťů. Nejlepší období pro návštěvu této oblasti je v období sucha, od května do září, kdy je minimální riziko dešťů a teploty jsou příjemnější pro aktivity na pláži i turistiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Jaký je nejlepší čas návštěvy Indonésie Lomboku?

Nejlepší čas návštěvy Indonésie Lomboku je od května do října, kdy je suché a slunečné počasí.

Jak se dostat z letiště na Lomboku do centra města?

Pro dopravu z letiště na Lomboku do centra města můžete použít taxi, které jsou k dispozici na letišti.

Jak se dostat z Lomboku na Gilis?

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Lomboku na Gilis, je trajektem. Existují různé trajekty, které jezdí z Lomboku na Gilis, a cesta trvá obvykle kolem 30-60 minut.

Jaké jsou nejlepší pláže na Lomboku?

Mezi nejlepší pláže na Lomboku patří pláž Tanjung Aan, pláž Selong Belanak a pláž Kuta.

Je Lombok bezpečné místo pro cestování?

Lombok je obecně bezpečné místo pro cestování, ale jako všude jinde na světě, je třeba si dávat pozor na krádeže a zlodějství.

Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat ke kopci Mt. Rinjani?

Nejlepší způsob, jak se dostat ke kopci Mt. Rinjani, je pronajmout si průvodce nebo se připojit ke skupinovému výletu s průvodcem. Existují také různé trasy k výstupu na Mount Rinjani s různou obtížností.

Jaké jsou nejlepší aktivity na Lomboku?

Mezi nejlepší aktivity na Lomboku patří výlet na kopci Mt. Rinjani, potápění, šnorchlování, surfování a návštěva tradičních vesnic a trhů.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je úžasnou destinací pro dovolenou s mnoha možnostmi prozkoumání a objevování. Jedno z nejvíce fascinujících a oblíbených míst v této zemi je ostrov Lombok, který se nachází jihovýchodně od Bali. Lombok je známý svými krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a nezapomenutelnými výhledy na horu Rinjani.

Při plánování dovolené v Indonésii byste rozhodně neměli vynechat Lombok. Ostrov nabízí nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, které lákají turisty z celého světa. Nejznámější pláží je Tanjung Aan, která je obklopena zelenými kopcemi a připomíná ráj na zemi. Další populární pláže jsou Senggigi Beach a Kuta Beach, které lákají surfaře i milovníky slunění.

Pokud máte zájem o potápění a šnorchlování, neměli byste vynechat ostrovy Gili. Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno jsou tři malé ostrovy ležící nedaleko Lomboku, které jsou proslulé svou bohatou podmořskou faunou a flórou. Můžete si pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat život pod hladinou nebo si zaplatit potápěčský kurz a objevit tajemství indonéských vod.

Další zajímavou atrakcí na Lomboku je hora Rinjani, která je druhou nejvyšší horou v Indonésii. Tato socha je aktivním vulkánem a nabízí nezapomenutelné trekové zážitky. Chodník vede přes divokou krajinu, kde máte možnost spatřit ohromující výhledy na okolní hory, jezera a sopky. Pro ty, kteří se rozhodnou vystoupat na vrchol, je za odměnu dech beroucí výhled z nejvyššího bodu Lomboku.

Další zajímavostí, kterou si na Lomboku nenechte ujít, je tradiční vesnice Sasak. Zde můžete vstoupit do světa místních obyvatel a dozvědět se o jejich kultuře, tradicích a zvyklostech. Místní průvodci vám ukážou autentické domy, tradiční umělecká díla a nejlepší místa pro ochutnávku místní kuchyně.

Dovolená na Lomboku s výlety na Gili ostrovy a výstupem na horu Rinjani je zážitek, který si budete pamatovat celý život. Kombinace krásných pláží, fascinující přírody a unikátní kultury nabízí nezapomenutelné dobrodružství. Překrásná Indonésie nabízí mnoho krás a Lombok je zkrátka jedním z nejlepších míst, které si můžete v této zemi užít.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky