Hledejte nejlepší nabídky letenek

Belgie Brusel

Dovolená Belgie Brusel


Belgie a její hlavní město Brusel jsou jedním z nejzajímavějších evropských turistických cílů. Tato země nabízí bohatou historii, kulturní dědictví a také chutné gastronomické speciality.

Brusel je nejen politickým a administrativním centrem Evropské unie, ale také městem s bohatou historií a architekturou. Turisté určitě ocení návštěvu Grote Markt, které je hlavním náměstím města. Tato starobylá tržnice je obklopena krásnými historickými budovami a je významnou součástí bruselského dědictví UNESCO.

Další nevynechatelnou památkou je Atomium, které je symbolem Bruselu. Tato futuristická stavba se skládá z devíti obrovských kulovitých struktur a nabízí úchvatný výhled na celé město. V rámci Atomiaum se návštěvníci mohou také podívat na různé dočasné výstavy a interaktivní expozice.

Při výletu do Belgie nesmíte zapomenout na návštěvu slavného bruselského Manneken Pis. Malá bronzová soška představuje nahého chlapce močícího do fontány a je symbolem bruselského humoru. Tato socha je také ozdobena různými kostýmy, které jsou průběžně měněny a připomínají různé události.

Belgie je také proslulá svými gastronomickými specialitami. Nejznámější z nich je belgický čokoláda. Po celém Bruselu najdete mnoho čokoládových obchodů, které nabízejí široký výběr čokolády v různých tvarech a příchutích. Další pochoutkou, kterou byste neměli vynechat, jsou belgické vaflíčky. Tyto křupavé dezerty s výběrem různých náplní jsou oblíbené nejen u místních, ale také u turistů.

Pokud jde o ubytování v Bruselu, existuje mnoho možností pro každý rozpočet. Město nabízí luxusní hotely, butikové penziony nebo cenově dostupné hostely. Doporučuji si dopředu rezervovat ubytování, zejména v období největší turistické sezóny.

Celkově vzato, Belgie a Brusel jsou perfektní destinací pro dovolenou plnou kultury, historie a gastronomických zážitků. Každý návštěvník bude mít možnost objevovat krásy tohoto místa a zažít nezapomenutelnou a pestrou dovolenou.


Počasí Belgie Brusel


Belgie se nachází v evropském kontinentálním klimatickém pásu, což znamená, že zde panuje poměrně mírné klima. Brusel, jako hlavní město Belgie, také sdílí toto typické klima.

V Bruselu se průměrné teploty pohybují v rozmezí od 0°C v zimních měsících do 23°C v létě. Nejteplejším měsícem v Bruselu je červenec, kdy průměrná teplota dosahuje až 23°C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden, kdy průměrná teplota klesá pod bod mrazu.

V letních měsících také může být v Bruselu celkem vlhké počasí, což může způsobovat nepříjemné pocit horka. Nejvíce srážek zde lze očekávat v průběhu podzimu a zimy, s vyšším počtem deštivých dnů.

Větrné podmínky v Bruselu jsou poměrně mírné, což umožňuje pohodlný pobyt v celém městě. Některé části Belgie, zejména na pobřeží, však mohou být náchylné k větším větrům a bouřím.

Celkově lze říci, že počasí v Bruselu se pohybuje v rozmezí mírných teplot s vyššími srážkami v průběhu podzimu a zimy. Nicméně, díky oceánskému vlivu, jsou počasí v Belgii obecně velmi stabilní a předvídatelné, což umožňuje pohodlný pobyt v jakémkoli období roku.


Letenka Belgie Brusel


Belgie je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy a jejím hlavním městem je Brusel. Pro milovníky historie, umění, architektury a dobrého jídla je toto město naprosto skvělou volbou. A když k tomu přikročíte koupě letenky, stojíte na začátku jedné z nejlepších cest svého života.

Brusel je hlavním městem Belgie a Evropské unie, což znamená, že je to město s velkým významem, ale zároveň i s mnoha turistickými atrakcemi. Můžete si zde prohlédnout mnoho krásných památek, jako například Grand Place, které je nádherné náměstí, nebo Palais Royal, královský palác, který je otevřen pro veřejnost. Bruselský atomium vytvořené pro světovou výstavu v roce 1958 je také jedním z krásných zážitků, které byste měli navštívit.

Pro milovníky umění je zde spousta muzeí, které si můžete prohlédnout. Kromě známého Musée Royal des Beaux-Arts de Belgique jsou tu i menší muzea, jako například městské muzeum nebo muzeum Magritte, které ukazuje práci belgického malíře René Magritte.

Jednou z hlavních specialit Bruselu jsou belgické hranolky a čokoláda. V Bruselu najdete spoustu míst, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a nápoje. Nejlepší místa jsou podél Grand Place, kde se nacházejí tradiční restaurace, ale i uliční stánky s různým sortimentem potravin. A v neposlední řadě se nemůžeme oprostit od toho, že Brusel je domovem piva. Pro milovníky tohoto nápoje se doporučuje jít na turné pivovaru.

Koupě letenky do Bruselu může být pro někoho z vás velmi kritickým a komplikovaným procesem. Musíte si vybrat nejlepší letovou společnost, správný den odletu a nezapomeňte na případné slevy a nabídky. Nicméně, vybrat si správnou kombinaci vás může zachránit spoustu peněz. Máte nyní možnost si objednat letenky přímo na internetu. Je zde spousta společností, které poskytují levné letenky do Bruselu. Využijte toho.

Celkově můžeme říci, že návštěva Bruselu je skvělá příležitost pro každého, kdo má rád umění, kulturu, gastronomii a krásnou architekturu. Pokud si plánujete cestu do evropského hlavního města, Belgie a Brusel je jednoznačně první volbou. Stačí si jen koupit letenky a užívat si krásy tohoto nádherného města.


Ubytování Belgie Brusel


Belgie je nejen známá svými hradními městy a pivařskou kulturou, ale také svou hlavní metropolí, Bruselem. Tato malebná evropská země nabízí bohatou historii, krásnou architekturu a rozmanité kulturní dědictví. Pokud se chystáte navštívit Belgii a strávit nějaký čas v Bruselu, je dobré mít předem zajištěno ubytování. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování v Bruselu.

Brusel je domovem nejen pro mnoho vládních institucí Evropské unie, ale také pro mnoho historických památek a turistických atrakcí. Naleznete zde nádherné náměstí Grand Place, které se pyšní unikátní architekturou a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalšími navštěvovanými místy jsou Atomium, symbol bruselské světové výstavy z roku 1958, a Manneken Pis, slavná fontánková socha, která se stala jedním z symbolů města.

O ubytování v Bruselu se však nemusíte bát, protože město nabízí širokou škálu možností, které pokryjí potřeby a preference turistů všech druhů. Od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely, v Bruselu najdete něco pro každého.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, je k dispozici mnoho pětihvězdičkových hotelů s prvotřídními službami a vybavením. Tyto hotely se nacházejí v blízkosti hlavních turistických atrakcí a nabízejí komfortní pokoje, bazény, wellness centra a další luxusní vybavení.

Pokud hledáte středně cenové ubytování, můžete si vybrat z mnoha tří- nebo čtyřhvězdičkových hotelů, které se nacházejí v centru města nebo v blízkosti turistických oblastí. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje a mnoho z nich také poskytuje snídaně a další služby.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Bruselu také dostupných mnoho cenově dostupných možností ubytování, jako jsou hostely a levné hotely. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a raději většinu času stráví venku, prozkoumáváním města.

Další možností pro ubytování je pronájem apartmánu nebo bytu. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny lidí, kteří preferují větší prostor a také možnost připravovat si vlastní jídlo. V Bruselu jsou k dispozici různé velikosti apartmánů a mnoho z nich se nachází v centru města.

Při hledání ubytování v Bruselu je dobré si předem zjistit, jaké vybavení je k dispozici, zda je zahrnuta snídaně a jaká je dostupnost veřejné dopravy. Je také důležité zvážit polohu ubytování a zda je vhodná pro vaše plány a představy o tom, jak strávit svůj čas v Bruselu.

Nyní, když máte přehled o možnostech ubytování v Bruselu, můžete začít plánovat svou cestu a užívat si krásy a kouzla tohoto evropského města. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, středně cenovou variantu nebo levné ubytování, Brusel vás jistě okouzlí svou bohatou historií a šarmem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Brusel


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bruselu a v Belgii?

V Bruselu patří mezi nejznámější atrakce Atomium, Grand Place, Manneken Pis, Evropská čtvrť, Mini-Europe, Národní bazilika Srdce Ježíšova a mnoho muzeí a galerií. V Belgii byste neměli vynechat navštívit města jako Gent, Bruggy, Antverpy, Lutych nebo Dinant, kde můžete objevovat krásnou architekturu a historické památky.

2. Kde najít nejlepší belgické pivo?

Belgie je známá svým pivem a pokud ho chcete ochutnat, můžete zamířit například do pivovarů v Bruselu, jako jsou Cantillon nebo Moeder Lambic. V Antverpách je oblíbené pivovar De Koninck a v Gentu můžete ochutnat pivo ve slavné pivovarské hospodě De Dulle Griet. Navíc najdete v Belgii celou řadu dalších regionálních pivovarů a značek.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bruselu?

Nejlepší čas pro návštěvu Bruselu je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít množství akcí a kulturních festivals. V prosinci se také můžete těšit na slavný vánoční trh a v únoru na karneval.

4. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se v Bruselu a Belgie dopravovat?

Brusel a další velká města Belgii mají dobře vyvinutou sít městské hromadné dopravy, která se skládá z tramvají, autobusů a metra. Můžete také využít pronájem kola nebo prohlídku města pěšky. Pokud cestujete z jednoho belgického města do druhého, můžete využít vlaky nebo autobusy.

5. Jaká je oficiální jazyková politika v Belgii?

Belgie má tři oficiální jazyky - francouzštinu, nizozemštinu a němčinu. V některých oblastech Belgie jsou jedním z oficiálních jazyků také minoritní jazyky, jako je vlámština nebo němina. Ve službách a obchodních prostorách musí být zákazníkům poskytovány informace v jejich preferovaném jazyce.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky