Hledejte nejlepší nabídky letenek

Belgie Antverpy

Počasí Belgie Antverpy


Belgie je známá svým proměnlivým a často nepředvídatelným počasím. A město Antverpy není výjimkou. Toto město na severu Belgie leží v nížině a má mírné mořské klima ovlivněné vlivem Severního moře.

Jako všechna místa v Belgii, i Antverpy mají poměrně vysoké srážkové úhrny po celý rok. Průměrná srážková aktivita se pohybuje kolem 800 mm ročně. Nejde však o deštivou metropoli, jak by se mohlo zdát. Celý rok je rozdělen do čtyř ročních období, která mají výrazný vliv na počasí v Antverpách.

Jaro (březen - květen) je období, kdy se v městě začíná projevovat nárůst teploty. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10-15 °C, ale může se dostat až na 20 °C. Jaro je také charakterizováno poměrně častými srážkami. Stále je nutné počítat s deštěm a místy i přeháňkami.

Letní období (červenec - srpen) přináší nejteplejší počasí v roce. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 °C, ale mohou se vyskytovat i dny s teplotou přesahující 30 °C. Letní měsíce jsou obecně oslavovány slunečným počasím, ale občas se mohou vyskytnout i bouřky. V těchto měsících můžete v Antverpách zažít nejvíce slunečných dní.

Podzim (září - listopad) je v Belgii obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 °C a postupně klesá. Ale podzim v Antverpách také přináší krásné barvy a úžasné scenérie díky změnám v přírodě. Srážky jsou stále časté, takže je vhodné mít po ruce deštník.

Zima (prosinec - únor) je obdobím, které může způsobit nejvíce problémů. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0-5 °C, ale mohou se vyskytnout i dny s teplotami pod bodem mrazu. Sníh není v Belgii příliš běžný, ale mohou se vyskytnout období s nízkými teplotami a občasným sněžením.

Celkově vzato, Antverpy mají mírné a vlhké počasí s častými srážkami po celý rok. Teploty jsou relativně mírné, ale mohou se vyskytnout i extrémy v letních a zimních měsících. Pokud plánujete návštěvu města, je dobré být připraven na různé typy počasí a mít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Dovolená Belgie Antverpy


Belgie je země s bohatou historií a krásnou architekturou. Jedním z nejoblíbenějších a nevšednějších míst k návštěvě v této zemi je město Antverpy. Tato kosmopolitní destinace je známá svým uměním, módním průmyslem a živým kulturním životem. Přečtěte si, proč stojí za to navštívit Antverpy na své další dovolené.

Antverpy jsou největším belgickým přístavem a jedním z nejdůležitějších evropských přístavních měst. Právě zde byly v minulosti obchodovány diamanty z celého světa, a dodnes zde najdete největší světové centrum obchodu s diamanty. Pro ty, kteří se zajímají o tento vzácný kámen, je Antverpy skutečným rájem. Můžete navštívit Muzeum diamantů a prohlédnout si jeho výstavy a naučit se více o historii a procesu těžby diamantů.

Další významnou atrakcí v Antverpách je katedrála Notre-Dame, impozantní gotická stavba, která je jedním z největších kostelů na světě. Uvnitř naleznete krásné umělecké díla, jako je obraz Rubensova "Klanění tří králů". Můžete se také projít po věži a vychutnat si úchvatný výhled na město.

Milovníci umění nebudou zklamáni návštěvou Královského muzea výtvarných umění, které je známé svou bohatou sbírkou uměleckých děl. Zde najdete nejen díla Rubense, ale také dalších světově proslulých umělců, jako je Van Dyck a Breughel. Muzeum také často pořádá dočasné výstavy moderního umění, které jsou velmi zajímavé.

Pokud jste módní nadšenci, pak byste neměli vynechat návštěvu náměstí Meir, které je domovem luxusních butiků a obchodů s módními domy. Antverpy jsou světově proslulé svým módním průmyslem a na Meiru najdete vše, co potřebujete k posílení svého šatníku. Můžete také navštívit Muzeum módy, které vám umožní nahlédnout do historie belgického módního průmyslu.

Ještě jednou, Antverpy jsou živým městem s bohatým kulturním životem. Můžete navštívit různé festivaly, koncerty a divadla, která nabízejí širokou škálu uměleckých a kulturních programů. Během letních měsíců se také konají trhy a venkovní akce, kde si můžete užít atmosféru města a ochutnat místní speciality.

Belgie a zejména město Antverpy nabízejí mnoho zajímavých aktivit a památek, které stojí za to objevit. Jde o město s bohatým kulturním dědictvím, ať už se jedná o umění, módu nebo historii. Takže při plánování své další dovolené zvažte návštěvu Antverp a nechte se uchvátit krásou a atmosférou tohoto impozantního města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Antverpy


1. Kde se nachází Antverpy?

Antverpy jsou největším městem v belgickém regionu Flandry. Nachází se v severní části Belgie, přibližně 40 km od hlavního města Bruselu.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Antverp?

Antverpy jsou velkým dopravním uzlem, a proto je možné do nich dorazit několika způsoby. Nejlepší možností je letadlem do nejbližšího mezinárodního letiště, Brussels Airport. Z letiště lze použít vlaky nebo autobusy, stejně jako taxi, aby se dostali do Antverp.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Antverp v roce?

The best time to visit Antwerp is during the summer months of June to August, when the weather is warm and sunny. However, this is also the peak tourist season, so expect crowds and higher hotel prices. Spring (March to May) and autumn (September to November) are also good times to visit, with milder weather and fewer tourists.

4. Co bychom měli vidět v Antverpách?

Antverpy jsou plné historických památek, včetně katedrál a kostelů, muzeí, trhů a starých náměstí. Mezi nejpopulárnější atrakce patří Katedrála Panny Marie, Rubensova muzea, Muzeum Plantin-Moretus a MAS Museum.

5. Co si můžeme koupit v Antverpách?

Antverpy jsou známy jako hlavní světové centrum pro obchodování s diamanty. Kromě diamantů můžete v Antverpách najít řadu dalších produktů, jako jsou belgické čokolády, oblíbená belgická piva a speciální druhy sýrů.

6. Jaké jsou nejoblíbenější belgické jídla?

Belgie je známá svou gastronomií a nabízí širokou škálu tradičních jídel. Mezi populární belgická jídla patří moules-frites (mušle s hranolkami), stoofvlees (hovězí guláš), carbonnade flamande (vlaamská hovězí masa) a waffles (vafle).

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dívat na Antverpy?

Prohlídky jsou skvělým způsobem, jak dobře poznat Antverpy a její okolí. Můžete si objednat prohlídku s průvodcem, nebo si pronajmout kolo, aby se lépe pohybovali po městě. Kromě toho existují také plavební výlety po řece Scheldt a výlety na kolech do okolních oblastí.


Ubytování Belgie Antverpy


Antverpy jsou druhým největším belgickým městem a jedním z nejvýznamnějších přístavů v Evropě. Toto město se nachází v severní části Belgie a je opravdu překrásné. Antverpy jsou místem, kde můžete najít spoustu historických památek, krásných parků, ale také velké množství kulturních akcí. Pokud se rozhodnete navštívit tuto belgickou metropoli, určitě budete potřebovat ubytování.

V Antverpách najdete celou řadu možností, jak se ubytovat. Pokud chcete být co nejblíže k centru města, můžete si vybrat některý z hotelů, které jsou zde k dispozici. V Antverpách najdete hotely různých cenových kategorií, takže si můžete vybrat podle svých finančních možností.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru ubytování může být také jeho umístění. Pokud chcete být v centru dění, určitě byste mohl chtít vybrat hotel nebo ubytování poblíž místního historického centra. Antverpy jsou totiž plné úžasných historických památek, jako například katedrála svatého Pavla, která je největší gotickou stavbou v Belgii. Nedaleko se nachází také Náměstí Grote Markt s množstvím restaurací a kaváren.

Při hledání ubytování v Antverpách byste měli mít na paměti, že většina hotelů se nachází v historickém centru města, takže cena za ubytování může být vyšší než v jiných čtvrtích města. Pokud chcete být co nejvíce nezávislí, můžete zvolit pronájem apartmánu či pronájem celého bytu v centru města.

Další možností v Antverpách je takzvané ubytování na „guesthouse". Tyto pokoje se nacházejí v malých soukromých domech a často nabízejí velmi příjemné a klidné prostředí. Takovéto ubytování může být dokonalou volbou pro ty, kteří chtějí zažít pouze městský život v Antverpách.

Kromě toho, v Antverpách najdete také spoustu dalších ubytovacích možností. Ubytování ve vile se může zdát jako zvláštní volba, ale v Antverpách se nachází spousta vil, které byly přeměněny na hotely. Tyto hotely jsou navíc obklopeny krásnými zahradami.

Celkově můžeme říci, že Antverpy nabízejí širokou škálu možností ubytování. Vzávislosti na vašem výběru může být cena za ubytování dosti vysoká, ale například pronájem apartmánu vám dokáže ušetřit nějaké peníze. V každém případě si ale v Antverpách užijete skvělou dovolenou.


Letenka Belgie Antverpy


Belgie se může pochlubit mnoha nádhernými a fascinujícími městy, a Antverpy je zcela určitě na seznamu těch nejzajímavějších. Tato živá belgická metropole je nejen centrem mnoha historických a kulturních památek, ale také důležitým přístavem a kosmopolitním městem plným uměleckých pokladů.

Antverpy jsou dobře známé svou bohatou historií, kterou je možné vidět na každém kroku při procházce historickým centrem města. Katedrála Notre-Dame je jedním z nejvýznamnějších symbolů Antverp a její věž se vypíná do výšky 123 metrů. Tato gotická katedrála je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál v Evropě. Dalšími historickými památkami jsou například stará radnice, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, a překrásný Vleeshuis, historická budova, která kdysi sloužila jako masožravý trh a nyní je domovem hudebního muzea.

Antverpy jsou však také moderním a trendy městem. Ve čtvrti Zuid se nachází několik muzeí a galerií, které lákají návštěvníky z celého světa. V této části města můžete nalézt známé Královské muzeum výtvarných umění Antverpy, které hostí rozsáhlou sbírku slavných vlámských malířů, včetně Rubense, Van Dycka a Jordaense. Pro ty, kteří mají rádi moderní umění, je tu také muzeum současného umění - MuHKA, které nabízí přehlídku děl moderních umělců z Belgie i ze zahraničí.

Jednou z nejlepších věcí na Antverpách je bezpochyby nákupní zážitek. Město je známé svou módní scénou a je domovem mnoha slavných návrhářů a módních domů. V oblasti Nádraží se nachází Antwerpse Meir, největší nákupní ulice v Belgii, kde najdete mnoho luxusních butiků a obchodů s módními značkami. Pro milovníky antikvářů a vintage módy je tu také čtvrť Kloosterstraat, kde se každou neděli koná trh, kde můžete objevovat jedinečné kousky.

Rovněž nelze zapomenout na bohatý gastronomický svět Antverp. Město nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat autentická belgická jídla, jako jsou hovězí karbanátky s hranolkami a brusinkami, slavné belgické vaflíčky nebo místní specialitu – moules-frites (mušle s hranolkami).

Pokud plánujete cestu do Belgie, nezapomeňte navštívit nádherné město Antverpy. Zastavit se zde můžete na cestě z jednoho místa na druhé, nebo si zde strávit několik dní, abyste si opravdu užili všechno, co toto nádherné město nabízí. Protože Antverpy jsou takovým kosmopolitním a pulzujícím městem, nebudete litovat, že jste se rozhodli pro tuto destinaci. Takže užijte si svou výlet a nechte se okouzlit krásami Antverp!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky