Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bangladéš Lalbagh Kella

Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Lalbagh Kella


Otázky:

1. Co je Lalbagh Kella?
2. Jak se dostat do Lalbagh Kella?
3. Jaké jsou vstupné poplatky do Lalbagh Kella?
4. Kdy je Lalbagh Kella otevřen?
5. Co je možné v Lalbagh Kella vidět?

Odpovědi:

1. Lalbagh Kella je historická pevnost z 17. století v Dháce, hlavním městě Bangladéše.
2. Lalbagh Kella se nachází v blízkosti řeky Buriganga a je snadno dostupná veřejnou dopravou, jako jsou rikši nebo taxíky.
3. Vstupné poplatky do Lalbagh Kella se liší podle věku a nationality. V obecném vstupném poplatku jsou zahrnuty vstupné, fotoaparáty a videokamery.
4. Lalbagh Kella je otevřen každý den od 10:00 do 17:30 hodin. Vždy v pátek je zavřeno do poledne.
5. V Lalbagh Kella můžete vidět nádhernou Mughalskou architekturu a historické památky, včetně Bílého mešity, hrobky Pari Bibi a Lalbagh Fort Museum.


Dovolená Bangladéš Lalbagh Kella


Banglades je zemí bohatou na historii a kulturní dědictví, které je patrné v různých částech země. Jedním z nejvýznamnějších historických památek v Bangladéši je Lalbagh Kella, což doslovně znamená "fort Lalbagh".

Lalbagh Kella se nachází v hlavním městě Dháce a je zřejmě jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi. Byl postaven v roce 1678 princem Muhammadem Azamem, synem Mughalského císaře Aurangzeba. Bohužel prince v roce 1688 odvolali a stavba byla nedokončena, takže zde můžeme vidět jen zlomek toho, co byl původně plánován jako velkolepý palác.

Lalbagh Kella je jedinečným skvostem, který sloužil jako rezidence prince a také jako pevnost, chránící Dháku před nepřátelskými invazemi. Má typickou mughalskou architekturu, která kombinuje prvky perské a turecké kultury. Fort je také obklopen prostornými zahradami, které dokreslují jeho působivý vzhled.

Pozoruhodné části Lalbagh Kella zahrnují tři hlavní budovy: Mausoleum Pána Shaheba, Rezidence prince a Mohseni Dalan. Mausoleum Pána Shaheba je hrobkou pro princeznu Pari Bibi, matku císaře Aurangzeba. Rezidence prince je nejdůležitější částí fortu a je rozdělena do tří částí - Diwan-i-Aam (Veřejné audienci), Diwan-i-Khas (Privátní audienci) a Hamam (Koupelna). Mohseni Dalan je místo určené pro oslavy Muharram, které jsou důležitými náboženskými oslavami pro muslimy v Bangladéši.

Celý Lalbagh Kella je fascinujícím místem, které přenáší návštěvníky do minulosti a dobového života. Interiér budov je zdobený množstvím kamenických a reliéfních prací, které ilustrují tehdejší životní styl a kulturu. Návštěvníci mohou prozkoumat různé pokoje a sály, které dodnes uchovávají určitou mystickou atmosféru minulosti.

Pro turisty, kteří se chtějí vrátit do bohaté historie Bangladéše, je Lalbagh Kella nevyhnutelnou destinací. Mimo jiné je místo obklopeno dalšími zajímavými turistickými atrakcemi, jako je Dháka Univerzita a Shakhari Bazar. Je vhodné strávit celý den, procházet se po rozlehlých zahradách Fortu, objevovat různé zákoutí a nasávat atmosféru minulosti.

Lalbagh Kella je tedy neodmyslitelnou součástí návštěvy Bangladéše. Je to fascinující místo, které se nejenom chlubí impozantní architekturou, ale poskytuje i hluboké pohledy do minulosti této exotické země. Je to příležitost poznat rozmanitost kulturního dědictví Bangladéše a získat nezapomenutelné zážitky.


Počasí Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš, úžasná země ležící v jihovýchodní Asii, se pyšní svou bohatou historií a kulturou. Jedním z nejznámějších historických míst je hrad Lalbagh Kella, který se nachází v Dháce, hlavním městě Bangladéše. Tento hrad má velký vliv na místní počasí a vytváří fascinující atmosféru.

Znám také jako Fort Aurangabad nebo Fort of the Red Garden, Lalbagh Kella byl postaven v roce 1678 velkoknížetem Muhammadem Azamem, synem mughalského císaře Aurangzéba. Jeho původním účelem bylo sloužit jako rezidence pro prince. Bohužel však byl hrad nikdy nedokončený, protože velkokníže odjel do Bengálska a nedokázal se vrátit a dostavět jej. Hrad zůstal nedotčený po celá desetiletí a stal se historickým a architektonickým skvostem.

Lalbagh Kella má výrazný vliv na počasí Bangladéše, zejména na místní oblast Dháka. Jeho impozantní zdi z červených cihel a zdobené brány poskytují stín a ochlazují okolní oblasti. V horkých letních měsících, kdy teploty mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia, je návštěva tohoto hradu skvělým útočištěm před žhavým sluncem. V dobytích stěn hradu můžete zažít příjemný chladný vítr, který vás osvěží.

Jednou z nejzajímavějších věcí na Lalbagh Kelle je jeho rozsáhlá zahrada, která se nachází uvnitř komplexu. Plná vzrostlých stromů a kvetoucích rostlin, zahrada poskytuje útočiště před dusným letním počasím. Je obklopena zvuky zpívajících ptáků a vonících květin, což ji činí ideálním místem ke strávení klidného odpoledne. Návštěvníci si mohou užít pěší procházky po zahrady a objevování různých rostlin a stromů.

V zimě, kdy teploty v Bangladéši klesají na příjemnější úrovně, se hrad stává oblíbeným místem pro různé kulturní a historické akce. Místní lidé přicházejí k hradu Lalbagh Kella, aby oslavovali různé festivaly a uvítali návštěvníky ze všech stran světa. V tomto období je voda v přilehlém říčním toku běžnější a zářivé západy slunce přidávají na kráse této již tak úchvatné stavbě.

Celkově je počasí okolo hradu Lalbagh Kella velmi příjemné a je dokonalým místem pro užívání venkovních aktivit. Jeho historie a přírodní krása přispívají k okouzlujícímu nastavení atmosféry. Návštěva tohoto hradu v Bangladéši by proto měla být na seznamu aktivit každého turisty, aby mohl ochutnat a zažít všechno, co tento úžasný klenot asijské historie nabízí.


Letenka Bangladéš Lalbagh Kella


Lalbagh Kella, známá také jako Lalbagh Fort, je historická pevnost, která se nachází v hlavním městě Bangladéše, Dháce. Je to ikonická památka a jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí země.

Pevnost Lalbagh Kella byla postavena v roce 1678 velkovévodou Mohammedem Azamem, synem slavného Mughalského císaře Aurangzeba. Bohužel Azam nedokončil stavbu a dodnes zůstává nedokončená. Pevnost kombinuje prvky perské a mughalské architektury a je obklopena rozlehlou zahradou, která dodává tomuto historickému místu klidnou a klidnou atmosféru.

Lalbagh Kella je složená z několika hlavních budov, které mají každá svůj vlastní význam a historický význam. Začíná bránou nazývanou "Aam darwaza", která sloužila jako vstup do pevnosti. Tato brána je zdobena ornamentálními detaily a je zde také malý muzeum, kde jsou vystaveny různé artefakty a předměty z doby Mughalské říše.

Dalším významným objektem je "Kotwali Darwaza", brána, která kdysi oddělovala vojenskou část od rezidenční části pevnosti. Tato brána je obklopena malebnými zahradami a vede k historické hrobce Pari Bibi, Mohamedově první ženě. Je známá pro svou krásnou architekturu a je považována za jedno z nejdůležitějších míst při návštěvě pevnosti.

Další dominantní budovou je "Diwan-i-Aam", což je sloupová hala, která sloužila jako místo pro veřejné audience. Tato stavba je velmi působivá a zanechává návštěvníka ohromeným svými rozsáhlými sloupy a působivou architekturou.

Jedna z nejvýznamnějších atrakcí pevnosti je "Musamman Burj", vyhlídková věž o dvou patrech. Nachází se ve vrcholové části pevnosti a nabízí nádherný výhled na okolní oblasti. Je to také místo, kde Aurangzeb strávil posledních pět let svého života.

Lalbagh Kella je důležité kulturní a historické dědictví Bangladéše a je také uznávána UNESCO. Je to místo, které váže dohromady různé aspekty mughalské kultury a dějin, a tak nabízí návštěvníkům zábavný a vzdělávací zážitek.

Při návštěvě Lalbagh Kella je možné prozkoumat různé umělecké detaily a historické artefakty a zároveň si užít krásu okolní zahrady. Je to skvělé místo pro milovníky historie, architektury a kultury. Pevnost přináší návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti a je považována za jednu z nejlepších památek v Bangladéši.

Pokud se chystáte na cestu do Dháky, určitě nezapomeňte navštívit Lalbagh Kella. Toto historické místo vám nabídne nezapomenutelný zážitek a připomene vám bohaté dědictví, které Bangladéš nabízí.


Ubytování Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš je země, která má mnoho zajímavých památek a turistických atrakcí, které by měly být součástí vaší cesty do této země. Jedním z těchto míst je Lalbagh Kella, historická pevnost, která se nachází v Dháce, hlavním městě Bangladéše. Pokud plánujete návštěvu této památky, můžete se zajímat i o to, kde se v okolí můžete ubytovat.

Lalbagh Kella, často nazývaná též „Fort Aurangabad“, je pevnost postavená v roce 1678 Mughalským princem Muhammadem Azamem, synem císaře Aurangzéba. Pevnost je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí Bangladéše a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat její unikátní historii a architekturu. V areálu pevnosti naleznete také další pamětihodnosti, jako například mešitu a palác.

Pokud plánujete svou návštěvu Bangladéše a chcete se ubytovat v blízkosti této atrakce, máte k dispozici několik možností. V okolí Lalbagh Kella se nachází řada hotelů různých cenových kategorií, od luxusních hotelů až po levnější ubytování v hostelech.

Jedním z nejlepších hotelů v této oblasti je The Westin Dhaka, luxusní hotel nabízející komfortní pokoje a řadu vybavení pro výjimečný pobyt. Hotel se nachází vzdálen pouhých 3,2 km od Lalbagh Kella a nabízí řadu služeb pro pohodlný pobyt, například fitness centrum, spa a bazén.

Pokud hledáte levnější ubytování, můžete zvážit hostely v této oblasti. Jedním z nejlepších je Backpackers Dhaka, který nabízí pohodlné postele, společenskou místnost a kuchyň. Hostel se nachází v blízkosti Lalbagh Kella, což z něj dělá ideální místo pro turisty s omezeným rozpočtem.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Lalbagh Kella, máte k dispozici mnoho možností. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotely nebo levnější hostely, můžete najít ubytování poskytující pohodlnou a příjemnou základnu pro prozkoumání této fantastické památky. Tak nezapomeňte zahrnout Lalbagh Kella do své cesty a užijte si návštěvu této krásné země!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky