Hledejte nejlepší nabídky letenek

Francie Cannes

Počasí Francie Cannes


Cannes se nachází na jihovýchodě Francie a patří k nejznámějším městům na francouzské Riviéře. Toto přímořské letovisko je proslulé svým slunečným a teplým klimatem, které vyhovuje turistům celoročně.

Když si představíme Cannes, většina z nás si okamžitě vybaví filmový festival, který se zde každoročně koná. Ale Cannes nabízí mnohem víc než jen toto slavné události. Jeho nádherné pláže, malebné přístavy a živá promenáda lákají turisty, kteří sem přijíždějí za odpočinkem a relaxací.

Co se týče počasí, Cannes je známé svým příjemným středomořským klimatem. Léto je nejteplejší období, kdy teploty často stoupají nad 30 stupňů Celsia. Slunečno je téměř po celý rok a deštivé dny jsou zde spíše výjimkou. V zimě se teploty pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia, což je stále dostatečně mírné na to, aby turisté mohli vychutnávat procházky po plážích a poznávat krásy okolního regionu.

Pokud plánujete návštěvu Cannes, je vhodné si s sebou vzít lehké oblečení, plavky a opalovací krém, jelikož sluneční paprsky mohou být velmi intenzivní. Doporučuji také vybavit se deštníkem či lehkou bundou, protože i když déšť je vzácný, občas může přijít překvapení.

Kromě toho má Cannes mnoho muzeí, historických památek a úchvatných výhledů, které stojí za návštěvu. Můžete se projít starým přístavem se svými malými rybářskými loděmi, prozkoumat okouzlující staré město Le Suquet nebo se projet lodí po známých ostrovech Lérins.

Celkově lze říci, že Cannes je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít příjemné počasí a vnímat atmosféru slavného letoviska. Ať už se rozhodnete navštívit během festivalu nebo v jiném období roku, Cannes vás přivítá svým teplem, sluncem a neskutečným půvabem.


Letenka Francie Cannes


Pokud plánujete cestu do Francie a přemýšlíte o tom, kam se vydat, Cannes se může stát jedním z vašich nejlepších možností. Tento slavný a luxusní přímořský letovisko leží na francouzské riviéře a přitahuje turisty svou krásou, slávou a bohatou historií.

Přístupná letenka do Cannes vám umožní zažít neuvěřitelnou atmosféru tohoto města. Létání do Cannes je snadné a pohodlné. Pro nejvhodnější letovisko si můžete vybrat mezinárodní letiště Nice-Côte d'Azur, které se nachází jen asi 27 kilometrů od Cannes. Z letiště můžete využít různé možnosti dopravy, včetně vlaku, autobusu nebo taxi, abyste se dostali do samotného Cannes.

Po příletu do Cannes budete okouzleni šarmem a elegancí tohoto přímořského města. Cannes je známé především díky svému mezinárodnímu filmovému festivalu, který se koná každý rok v květnu. Jedná se o jednu z nejprestižnějších filmových událostí na světě, která přitahuje slavné hvězdy, filmaře a filmové nadšence z celého světa. Během festivalu se na červeném koberci promenády Croisette objevují nejnovější snímky, které se předvádějí v luxusních kino sálech.

Kromě filmového festivalu Cannes nabízí návštěvníkům také krásné pláže, živé noční život, luxusní hotely, butiky světových značek a vynikající gastronomii. Při procházce po slavné Promenade de la Croisette si budete moci užít nádherný výhled na Středozemní moře a luxusní hotely, které zde lemovaly pobřeží. Můžete také navštívit historickou část města Le Suquet, kde se nachází staré pevnosti a úzké uličky plné restaurací, kaváren a obchodů.

Navštěvovat večerní procházky po Cannes je zážitek samotný o sobě. Můžete se setkat se slavnými osobnostmi, chodit po světelném koberečku a obdivovat krásné osvětlené budovy a paláce. Cannes si rozhodně zaslouží své místo na seznamu nejoblíbenějších turistických destinací ve Francii.

Článek o letence do Francie Cannes byl pouze ukázkou toho, co toto nádherné město může nabídnout. Při návštěvě Cannes si můžete užít moře, slunce, luxus a přepych, ale také zážitky, které vám zůstanou v paměti na celý život. Samozřejmě, že Cannes není levným místem k návštěvě, ale příjemně strávený čas a krásné vzpomínky za to rozhodně stojí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Cannes


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Francie a města Cannes jsou:

1. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Cannes?
Nejlepší období pro návštěvu Cannes je od května do září, kdy je počasí nejteplejší a slunečné.

2. Jak se dostanu do Cannes?
Cannes je možné dosáhnout letecky, přistáním na letišti Nice Côte d'Azur nebo trajektem z přístavu v Nice. Alternativně můžete využít vlaku, který je propojený s hlavními evropskými městy.

3. Kolik je vstupné do festivalu v Cannes?
Vstupné na Mezinárodní filmový festival v Cannes se liší v závislosti na typu akreditace, kterou si zakoupíte. Ceny se pohybují od 18 EUR do 65 EUR.

4. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Paříže do Cannes?
Cesta vlakem z Paříže do Cannes trvá přibližně 5 a půl hodiny, pokud se rozhodnete pro rychlíkový vlak TGV.

5. Jaké jsou nejznámější památky v Cannes?
Mezi nejznámější památky v Cannes patří La Croisette (promenáda), Palais des Festivals (sídlo filmového festivalu), Marché Forville (tržnice) a starý přístav.

6. Kde se dá nejlépe nakupovat v Cannes?
Nejlepší místa pro nakupování v Cannes jsou na La Croisette, Rue d'Antibes a v obchodních centrech jako je Galeries Lafayette a FNAC.

7. Jaké jsou typické speciality k jídlu v Cannes?
Typické speciality k jídlu v Cannes zahrnují mořské plody, jako je bouillabaisse (rybí polévka) a moules marinières (slepice připravené v bílém víně). Taktéž je oblíbená provençálská kuchyně, kde se používají hojně bylinky a olivový olej.

8. Kde se dá nejlépe ubytovat v Cannes?
Nejlépe se dá ubytovat v Cannes v blízkosti nábřeží La Croisette. Tato oblast nabízí luxusní hotely a výhodnou polohu v centru města.

9. Kdy se koná filmový festival v Cannes?
Mezinárodní filmový festival v Cannes se koná každoročně v květnu. Trvá 11 dnů a je jedním z nejprestižnějších filmových festivalů na světě.

10. Jaké jsou nejlepší pláže v Cannes?
Mezi nejlepší pláže v Cannes patří Plage de la Croisette, Plage du Martinez a Plage du Midi, které nabízejí slunečníky, lehátka a vodní sporty.


Ubytování Francie Cannes


Francie je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických destinací na světě. A mezi místy, která přitahují velké množství návštěvníků, se nachází také město Cannes. Toto slavné město se nachází na francouzské riviéře a je známé svými půvabnými plážemi, luxusním životním stylem a prestižním filmovým festivalem.

V Cannes najdete širokou škálu ubytování, aby uspokojilo potřeby a preference různých typů turistů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, butikovými hotelovými zapovězeními nebo pohodlnými apartmány. Většina z nich se nachází v blízkosti pláží, v centru města nebo v okolních venkovských oblastech, které nabízejí nádherné panoramatické výhledy na Korsický záliv.

Pokud preferujete luxus a eleganci, Cannes má pro vás širokou nabídku luxusních hotelů a resortů. Tato zařízení jsou vybavena všemi moderními vybavenostmi a poskytují vám prvotřídní služby. Mohou vám nabídnout například bazény, soukromé pláže, špičkové restaurace, wellness centra nebo golfová hřiště. Mezi nejluxusnější hotely v Cannes patří například Hotel Martinez nebo Hotel Majestic Barriere.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější prostředí, je tu možnost ubytování v butikových hotelech a penzionech. Tyto zařízení obvykle nabízejí pouze omezený počet pokojů a zaměřují se na individuální péči o hosty. Mohou vám poskytnout například tradiční provensálskou atmosféru, malé venkovské zahrady nebo střešní terasy s výhledem na moře. Některé z těchto zařízení jsou rodinného typu a nabízejí možnost pronájmu apartmánů nebo studií, ideálních pro rodiny s dětmi.

Pro turisty, kteří chtějí získat větší svobodu a soukromí, je zde možnost pronájmu apartmánů. V Cannes najdete mnoho možností pro pronájem apartmánů různých velikostí a stylů. Tyto apartmány mohou být vybaveny kuchyní, což vám umožní si sami vařit, a tak ušetřit peníze za jídlo v restauracích. Navíc vám pronájem apartmánu umožní prožít Cannes z jiného úhlu a zažít místní atmosféru.

Celkově vzato, Cannes nabízí mnoho možností pro ubytování, které uspokojí všechny potřeby a preferencenu turistů. Ať už upřednostňujete luxusní hotely, intimní butikové hotely, útulné penziony nebo pohodlné apartmány, určitě najdete to, co hledáte. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že Cannes vám nabídne nezapomenutelný pobyt plný krásných pláží, bohaté kultury a vzrušujícího nočního života.


Dovolená Francie Cannes


Francie je země nekonečných možností a když toužíte po luxusu a slávě, Cannes by mohl být ideálním místem pro vaši dovolenou.

Cannes se nachází na jihovýchodě Francie, na azurovém pobřeží, které je známé pro své krásné pláže a modré moře. Město samo o sobě je krásné, ale ještě více se zkrášlilo díky Mezinárodnímu filmovému festivalu, který se zde každoročně koná.

Turisté z celého světa přijíždějí do Cannes, aby si užili slunce, pláže a gastronomii, které jsou zde nabízeny. Cannes je ideálním místem pro ty, kteří touží po luxusu a pohodlí, protože zde najdete mnoho hotelů a restaurací, které splňují nejvyšší standardy.

Mezi nejznámější pamětihodnosti v Cannes patří promenáda Croisette, která je vzdálena jen pár kroků od pláže. Toto je místo, kde se konají největší akce a večírky v Cannes. Promenáda je obklopena luxusními hotely, restauracemi a obchody. Pokud toužíte po nočním životě, můžete se vydat do některého z nejlepších klubů v Cannes.

Pokud vám chybí kulturní zážitek, na ostrově Sainte-Marguerite najdete muzeum, kde se nachází námořní památky, ale také muzeum ve vězení, které je zde umístěné. Toto vězení sloužilo jako útočiště pro některé známé vězně, například Muže se železnou maskou. Vězení je dnes jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Cannes.

Pokud se chcete věnovat outdoorovým aktivitám, na vás čekají mnohé sportovní aktivity, jako jsou potápění, plachtění, a delfíní a velrybí pozorování.

Pokud jste příznivcem dobře stráveného času na pláži, Cannes nabízí mnoho pláží, které jsou veřejně přístupné, jako například Plage du Midi nebo Palm Beach. Každá z pláží má své vlastní specifikum, takže si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Cannes je rovněž skvělým výchozím bodem pro objevování této krásné části Francie. Můžete si pronajmout auto a vyrazit na výlet do Nízkých Alp nebo Côte d'Azur. Pokud máte rádi vína, můžete navštívit oblast kolem města Nice, kde se nacházejí některé z nejlepších francouzských vinařství.

Pokud byste si chtěli rezervovat dovolenou v Cannes, nejlepší období bývá od května do října, kdy je nejlepší počasí a také se zde konají největší akce a festivaly.

Celkově řečeno, Cannes představuje ideální místo pro ty, kteří hledají luxus a slávu a pro ty, kteří touží po klidnější dovolené na slunci. Město nabízí mnoho možností, jak trávit čas a vždy se zde najde něco pro každého.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky