Hledejte nejlepší nabídky letenek

Argentina El Chalten

Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Chalten


1. Jak se dostat z hlavního města Argentiny, Buenos Aires, do El Chalten?
Odpověď: Nejčastější způsob je letecky z Buenos Aires do El Calafate a poté autobusem nebo autem do El Chalten. Cesta trvá přibližně 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v El Chalten?
Odpověď: El Chalten je známý pro své turistické stezky, jako je Fitz Roy trek a Laguna de los Tres. Další populární atrakce zahrnují Chorrillo del Salto vodopád, Laguna Torre a Mirador de los Condores a Mirador de las Aguilas vyhlídkové body.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu El Chalten?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu El Chalten je od prosince do března, kdy je teplé počasí a méně dešťů. Během tohoto období je také nejlepší šance na dobré podmínky pro turistické aktivity.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v El Chalten?
Odpověď: V El Chalten je dostatek možností ubytování, včetně hotelů, hostels, kempů a pronájmu apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během turisticky rušnějších období.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v El Chalten?
Odpověď: Doporučuje se zůstat alespoň 3-4 dny v El Chalten, aby jste měli dostatek času na prozkoumání turistických stezek a vychutnání krásné přírody.

6. Jaké jsou možnosti stravování v El Chalten?
Odpověď: V El Chalten najdete různé restaurace, kavárny a obchody s potravinami, kde můžete najít typické argentinské jídla a speciality, jako je steak, empanadas a mate.

7. Jaká je místa v El Chalten vhodná pro fotografii?
Odpověď: Laguna de los Tres a Fitz Roy trek nabízejí nádherné výhledy na hory a jezera, které jsou skvělými místy pro fotografii. Dalšími populárními místy jsou Chorrillo del Salto vodopád a Laguna Torre.

8. Je nutné mít nějaké speciální vybavení pro turistické aktivity v El Chalten?
Odpověď: Je dobře mít kvalitní turistické boty, oblečení vhodné pro venkovní aktivity, repelent proti komárům, sluneční brýle, opalovací krém a vodu. Je také vhodné mít mapu a navigační zařízení, pokud se plánujete sami vydávat na turistické stezky.


Dovolená Argentina El Chalten


Dovolená v Argentině El Chalten

El Chalten je malebné městečko nacházející se v jižní části And, od Argentinského města Calafate je vzdálené přibližně 220 km. Toto horské městečko nabízí nejen krásné scenérie a překrásnou přírodu, ale i řadu aktivit pro milovníky outdoorových sportů.

Hory, které se tyčí nad městečkem, přitahují turisty ze všech koutů světa. Návštěvníci mohou vycházet na turistické trasy o různé náročnosti, které poskytují překrásný výhled na okolní krajinu. Mezi nejznámější trasy patří trek k laguně de los Tres, trek k Fitz Roy a také trek k ledovci El Perito Moreno.

Kromě turistických tras se v městečku El Chalten nachází i řada sportovních zařízení, jako jsou například lezecké stěny, cyklistické trasy nebo raftingové zájezdy. V zimě si mohou turisté užít běžecké lyžování, snowboarding a další zimní sporty.

Pokud máte rádi rybaření, tak není nic lepšího, než se vypravit na rybářskou expedici na sladkovodních jezerech a řekách, které se nacházejí v blízkosti města. V těchto vodách se vyskytuje celá řada druhů ryb, mezi které patří pstruh duhový, pstruh obecný, losos stěhovavý a řada dalších druhů ryb.

El Chalten nabízí mnoho krásných turistických atrakcí, jako jsou například skalní útvary, husté lesy, krásné řeky, kaňony a ledovce. Vzhledem k tomu, že se město nachází v jižní části And, tak zde panuje chladné počasí, přičemž běžná teplota se pohybuje okolo 0 až 10 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že město se nachází v pásmu Patagonie, tak je zde velké množství sněhu, takže turisté by si měli přibalit tepelné oblečení.

Samotné město nabízí kromě outdoorových aktivit i významné kulturní památky, mezi které patří například muzeum Tehuelches, které přibližuje historii tohoto původního obyvatelstva.

Na závěr lze říci, že El Chalten je skvělým místem na dovolenou pro ty, kteří mají rádi outdoorové aktivity, přírodu a turistické trasy. Pokud máte rádi rybaření, tak v městečku najdete řadu skvělých míst na rybolov. Navštivte El Chalten a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!


Letenka Argentina El Chalten


Pokud hledáte něco mimořádného pro svou příští dovolenou, pak byste měli zvážit návštěvu argentinského města El Chalten. Toto malebné horské město, které se nachází v bezprostřední blízkosti Patagonie, nabízí úžasné možnosti pro příznivce outdoorových aktivit.

El Chalten je obklopen nádhernou přírodou, kde se setkáváte s impozantními horami, ledovci, jezery a řekami. Je považován za "Hlavní město trekkingu" v Argentině a je ideálním místem pro milovníky turistiky a horolezectví. Stovky kilometrů turistických stezek nabízí neuvěřitelné výhledy a příležitosti k prozkoumání jedné z nejkrásnějších a nejdůležitějších oblastí na světě.

Nejdůležitější atrakcí v El Chalten je samozřejmě ikonický vrchol Fitz Roy. Tento majestátní horský masiv má tvar ostré pyramidy, který je často pokryt oblaky a sněhem, což dodává místu tajuplnou atmosféru. Pro horolezce je Fitz Roy symbolem a dosažení jeho vrcholu je připomínáno jako životní úspěch.

Dalšími populárními cíli pro turisty jsou také ledovec Viedma a národní park Los Glaciares. Viedma je jeden z největších ledovců v Jižní Americe a nabízí nádherné výhledy na ledu a rozprostírající se jezero. Národní park Los Glaciares je pak domovem dalšího ikonického ledovce - Perito Moreno. Toto pozoruhodné přírodní divadlo je ohromující a fascinující pro každého návštěvníka.

Po dlouhém dni plném dobrodružství a objevování můžete si odpočinout v malebném městečku El Chalten. I když je poměrně malé a odlehlé, nabízí vše, co potřebujete - pohodlné ubytování, chutné restaurace s místními specialitami a obchody se suvenýry. Atmosféra města je klidná a přátelská, což přispívá k velmi příjemnému zážitku.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu El Chalten, nezapomeňte si zabalit správnou výbavu. Počasí v této oblasti může být velmi proměnlivé, takže byste se měli připravit na různé teploty a povětrnostní podmínky. Také byste měli vzít v úvahu, že je třeba si předem zarezervovat letenky, protože popularita tohoto místa mezi turisty stoupá.

El Chalten je opravdu jedinečné místo plné fascinující přírody a dobrodružství. Jestliže se rozhodnete pro návštěvu tohoto malebného města, budete mít možnost zažít argentinskou divočinu na vlastní kůži. Bez ohledu na to, jestli jste outdoorový nadšenec, dobrodruh nebo jen hledáte únik od každodenního života, El Chalten je bezpochyby místo, které byste neměli vynechat při plánování vaší další dovolené.


Ubytování Argentina El Chalten


Argentina je země bohatá na přírodní krásy a turisticky atraktivní místa. Jedním z těchto míst je také město El Chalten, které se nachází v národním parku Los Glaciares, v Patagonii. El Chalten je rájem pro milovníky outdoorových aktivit a turistiku, ale rozhodně stojí za to navštívit i pro svou jedinečnou atmosféru a krásná ubytování.

Sama vesnice El Chalten je relativně malá a klidná, a protože se nachází v národním parku, je obklopená nádhernou a neporušenou přírodou. Místo je známé svými impozantními horami, jezery a ledovci, což dělá z El Chalten ideální destinaci pro turisty, kteří se rádi vydávají do přírody. Je také domovem pro jeden z nejznámějších vrcholů Patagonie - hory Fitz Roy.

Vzhledem k oblíbenosti tohoto místa mezi turisty nabízí El Chalten širokou škálu ubytování. Turisté zde najdou možnosti od luxusních hotelů až po jednoduché hostely a kempy. Výběr závisí na preferencích a rozpočtu turisty.

Jedním z nejoblíbenějších možností ubytování v El Chalten je rezervace v jedné z místních horských chat nebo kempů. Tyto chaty a kempy jsou často vybaveny základními prostředky, jako je postel, topení a sprchy, a nabízejí nádherný výhled na okolní hory a krajinu. Tato možnost je vhodná zejména pro dobrodružné turisty a ty, kteří chtějí strávit více času v přírodě.

Pro ty, kteří preferují pohodlí luxusního ubytování, jsou v El Chalten dostupné také hotely a loděnice. Tyto ubytovací zařízení nabízejí moderní pokoje s vlastní koupelnou, televizí a dalšími vybaveními. Některé hotely mají také wellness centra a restaurace, kde si mohou hosté vychutnat tradiční argentinskou kuchyni.

Vzhledem k tomu, že El Chalten je především turistická destinace, je vhodné ubytování rezervovat dopředu, zejména během hlavních sezón. Mnoho ubytovacích zařízení disponuje online rezervačními systémy, které umožňují snadnou a rychlou rezervaci přes internet.

Celkově lze říci, že ubytování v El Chalten je skvělou volbou pro turisty, kteří chtějí objevit krásy národního parku Los Glaciares a okolní přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro jednoduché ubytování v horské chatě nebo luxusní hotel, budete mít přístup k některým z nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. El Chalten je skutečně destinací, kterou nelze minout při cestování do Argentiny.


Počasí Argentina El Chalten


Argentina El Chalten je fascinující místo v jihovýchodní části And, které se vymyká běžnému počasí Patagonie, z téhož důvodu je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti. Tento malý horský městečko, ležící v Argentině, je známý nejen krásnou divokou přírodou, ale také neuvěřitelně rychle se měnícím počasím, které může být v jednu chvíli klidné a slunné a v další bouřlivé.

Výhledy na majestátní hory Fitz Roy a Cerro Torre, přírodní rezervace Los Glaciares a zlatavé pastviny plné divokých zvířat včetně losů, guanaků a kondorů jsou jen některými z mnoha fascinujících zážitků, které tuto oblast nabízí. Mnoho návštěvníků se vydává na nejrůznější túry a výlety v oblasti, ať už se jedná o trekking, horská kola nebo dokonce ledovcovou túru.

Pokud však chystáte cestu do této oblasti, mějte na paměti, že počasí je tam velmi nestabilní. Během jednoho dne můžete zažít několik různých stavů počasí, které se mohou rychle změnit. Ve většině případů jsou letní měsíce (listopad až březen) nejlepší dobou pro návštěvu, jelikož jsou průměrné teploty v této době asi 15 až 20 stupňů Celsia a méně větrno.

Nicméně i v létě se může stát, že počasí se rapidně změní a návštěvníci se musí připravit na všechny druhy povětrnostních podmínek. Může být slunečno, větrno, mokro nebo dokonce bouřlivé. Zde je třeba si vzít dostatečné oblečení, včetně větrovky, odolného a voděodolného materiálu, stejně jako teplého a pohodlného oblečení pro chladnější dny.

Zkrátka, pokud chystáte cestu do Argentina El Chalten, připravte se na neustálé změny počasí a pamatujte, že správné oblečení bude hrát klíčovou roli v tom, zda budete moci plně vychutnat všechny přírodní krásy a zážitky, které tato oblast nabízí.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky