Hledejte nejlepší nabídky letenek

Malta Floriana

Počasí Malta Floriana


Malta je krásný ostrov, který se nachází v jižní Evropě. Ostrov Malta se skládá z mnoha krásných měst a obcí, mezi nimiž je i Floriana. Tento malý městský stát leží přímo u moře a nabízí krásné pláže, nádherné mořské výhledy a skvělou atmosféru.

Počasí na Maltě se mírní podle ročních období a vyznačuje se vysokými teplotami a slunečním svitem. Jaro a podzim na Maltě jsou velmi příjemné a teploty se pohybují od 20 do 25 stupňů Celsia. Léto je na Maltě velmi horké a suché, s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírné, ale občas může nastat chladné a deštivé období.

Když mluvíme o počasí Floriana, je třeba poznamenat, že se zde nenachází žádné specifické počasí. Floriana jako celek sdílí shodnou klimatickou podobu s hlavním městem Vallettou. Od října do dubna je Floriana osvětlena sluncem s mírnou vlhkostí a měkkými teplotami. V průměru se pohybují od 10ºC noci do 20ºC ve dne. Během tohoto období je období nejvíce deštivé.

Od května do září je Floriana velmi slunečná a suchá. V této době se teploty zvyšují na 30 ° C nebo více během dní a 20 ° C při nočním odpočinku. Málokde se na ostrově nevyskytují přechodné bouřky, které se objevují v období od srpna do září.

Když jste v Floriana, rádi byste si vychutnali počasí. Rádi byste si užili každou minutu na promenádě se sluncem, milovali byste si fotografovat stinné šapitó nebo prostě potřebujete relaxovat na pláži. Při návštěvě Floriany budete mít spoustu příležitostí se těšit z počasí, které vám nabízí krásné slunečné dny, teplé poznávání a nádherné západy slunce na pobřeží.

Když tedy plánujete návštěvu Floriana, mějte na paměti vysoké teploty a intenzivní sluneční záření, zvlášť v letních měsících. Nezapomeňte si vzít s sebou sluneční brýle a krém na opalování, abyste se chránili před přepálením. Vyzkoušejte si ty nejlepší místa pro fotografování, jakými jsou Valetta Waterfront nebo The Mall gardens, a užijte si tak nejlepší z Floriana a Malty.


Dovolená Malta Floriana


Malta je nádherný ostrov v jižní Evropě, který je známý svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Jedním z nejmalebnějších míst na Maltě je Floriana, která se nachází jen pár minut jízdy od hlavního města Valletta.

Floriana je ideální místo pro ty, kteří hledají klidné a relaxační prostředí během své dovolené. Tento malebný městeček je bohaté na historické památky, zelené parky a kouzelné uličky. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála sv. Pavla, krásná zahrada Argotti a historická brána Porte des Bombes.

Největší atrakcí Floriany jsou však její památky UNESCO, které jsou rozptýleny po celém městě. Tyto památky jsou nejenom krásné, ale jsou také velmi významné pro evropskou historii. Některé z nejznámějších UNESCO památek v Floriana jsou Basilica of St. John, Upper Barrakka Gardens a Fort Rinella.

Floriana má také spoustu nabídek pro ty, kteří si chtějí užít odpočinku a relaxace na pláži. V blízkosti Floriana se nachází malé pláže s čistou vodou, které jsou ideální pro plavání, potápění a opalování. Když jste na Maltě, nemůže chybět ani návštěva slavné pláže Golden Bay, která se nachází jen 15 minut jízdy od Floriany.

Floriana je také rájem pro gurmány. Městečko je plné skvělých restaurací, kde se podávají nejlepší místní speciality. Maltská kuchyně je známá po celém světě a její chutě vás rozhodně okouzlí.

Jak vidíte, Floriana je perfektní destsinace pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou v malebném prostředí plném historie, kultury a zároveň relaxace. Vydejte se tedy na Maltu a objevte krásy Floriany sama.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Floriana


Objeví se zde pouze otázky a odpovědi týkající se Maltě Floriana.

1. Jaké jsou turistické atrakce v Floriana?

Floriana je město bohaté na historické a kulturní památky. Mezi hlavní turistické atrakce patří Floriana Main Gate, St. Publius Church, Granaries, Argotti Botanical Gardens a Upper Barrakka Gardens.

2. Jak se dostat do Floriana?

Floriana se nachází v blízkosti Valletty, hlavního města Malty. Nejlepší způsob, jak se dostat do Floriana, je vlakem nebo autobusem z Valletty. Na Maltě je také k dispozici taxislužba.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Floriana?

V Floriana a okolí jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních hotelů po cenově dostupné apartmány. Některé z nejoblíbenějších hotelů v Floriana jsou The Phoenicia Malta, Hotel Castille a Grand Hotel Excelsior.

4. Kde lze jíst a pít v Floriana?

V Floriana lze najít řadu restaurací a kaváren, které nabízejí místní speciality a mezinárodní kuchyně. Mezi nejoblíbenější restaurace a kavárny patří Gululu Restaurant and Café, Il-Grotta Restaurant a Sotto Pizzeria.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity a zážitky v Floriana?

V Floriana lze zažít mnoho zábavných a zajímavých aktivit. Mezi nejoblíbenější aktivity patří prohlídka historických památek, výlety na lodích, návštěva pláží a ochutnávka místních delikates.


Ubytování Malta Floriana


Malta je krásný a živý ostrov uprostřed Středozemního moře, plný historie, kulturního dědictví a lákadel pro turisty. Mezi jedním z těch nejnavštěvovanějších míst patří město Floriana, které se nachází na severovýchodním pobřeží Malta.

Floriana láká návštěvníky zejména svojí nádhernou historií. Jeho středověká architektura byla postavena v 18. století a nejvýznamnější pamětihodností je Fort Saint Elmo, hrad z roku 1530, který se nachází na nejvyšším bodě Floriana a nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu.

Kromě toho je návštěva Floriana skvělou příležitostí k odpočinku a relaxaci. Pro to, aby byl pobyt na Maltě pro turisty co nejkomfortnější, nabízí město Floriana řadu kvalitních ubytování.

Jedním z nejlepších hotelů v Floriana je Grand Hotel Excelsior, který se nachází v historické čtvrti Valletta – hlavním městě Malty, a nabízí návštěvníkům vše potřebné pro bezstarostný pobyt. Mezi nabízené služby patří prostorné a elegantní pokoje, výborná kuchyně, fitness centrum, sauna, bazén, turistické služby a další.

Dalším skvělým ubytováním v témže stylu je Hotel Phoenicia Malta, který se nachází blízko nádherného veřejného parku, který turisté mohou navštívit nejenom kvůli nejlepšímu pohledu na ostrov, ale také kvůli zajímavým turistickým trasám.

Nicméně, pokud se rozhodnete ubytovat v autentické atmosféře ostrova, pak je Floriana ideálním místem, kde můžete najít kvalitní a pohodlné apartmány s atmosférou rodinné pohody. Tyto apartmány jsou často vybaveny bazénem, posezením na slunci a dokonce i ochotnými hostiteli, kteří vám poskytnou všechny informace o okolí.

Výhodou pobytu v apartmánech je také možnost využívání malých kuchyň, kde si můžete připravovat jídlo, jak bude libo. Tato možnost je velmi výhodná pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří mají specifické kulinářské představy.

Kromě standardních a luxusních hotelů a apartmánů nabízí Floriana také příjemné a levné ubytování typu bed and breakfast, které se nachází v historických budovách města a nabízí snídaňový trh s místními specialitami.

Navštívit Floriana je bezesporu zážitek, který si každý turista jistě užije. Nabízí pestrou a přitažlivou atmosféru, úžasnou architekturu a kvalitní ubytování. Protože se v letní sezoně může vše rychle zaplnit, doporučuje se předem zarezervovat své ubytování, aby byl pobyt co nejkomfortnější.


Letenka Malta Floriana


Cestování je jedním z nejkrásnějších zážitků, který si můžeme dopřát. Obzvlášť, když máme možnost využít letenky do neuvěřitelných míst jako je Malta - Floriana.

Floriana je město na ostrově Malta, které se nachází na jižním konci města Valletta. Je to malé ale historické místo s bohatými tradicemi a nádhernou přírodou. Vzhledem k tomu, že se nachází ve středu ostrova Malta, není problém se odsud dostat kamkoliv chcete.

Pokud cestujete z České republiky, můžete si pořídit letenku do Floriana s jedním přestupem v Amsterdamu. Cesta trvá asi 4 hodiny a klidně si ji můžete užít, protože o všem ostatním se postará spolehlivá letecká společnost. Po příletu na letiště v Maltě stačí si přivinout zavazadla a vyrazit do úžasného města Floriana.

Pro začátek se můžete vydat do centra města, kde se vás uchvátí nádherné stavební památky z 18. století, kdy bylo město založeno. Najdete zde působivé budovy, jako je například l'Argotti botanická zahrada, která vám nabídne pohled na nádherné rostliny a květiny.

Další nezapomenutelnou zastávkou by mohlo být monumentální Floriana enceinte, které tvoří vysoké zdi kolem města. Pro pozorovatele je zde k dispozici nádherný výhled na zátoku Grand Harbour a Pláž Sliema.

Nakonec, jaká by to byla cesta bez mořských koupání? Naštěstí je Floriana situována poblíž nejkrásnějších pláží na ostrově Malta, jako jsou například Gnejna Bay a Ċirkewwa Bay. Tyto pláže nabízí nejen úchvatné výhledy na křišťálově čisté moře, ale i velké množství vodních aktivit, jako například potápění, šnorchlování, windsurfing, jachting a mnoho dalšího.

Cesta do Floriana je určitě tou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí zažít středomořskou atmosféru a město plné zajímavostí a památek. Tak neváhejte a pořiďte si letenku na tuto úchvatnou destinaci a nechte se unášet vlnami moře a klidnou atmosférou města Floriana.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky