Hledejte nejlepší nabídky letenek

Angola Kalandula Waterfalls

Dovolená Angola Kalandula Waterfalls


Angola, země ve střední Africe, se pyšní nejen krásnou přírodou, ale také působivými vodopády. Mezi nejznámější patří Kalandula Waterfalls, které jsou ideálním místem pro dovolenou plnou adrenalinu a relaxace.

Kalandula Waterfalls jsou s výškou 105 metrů druhým největším vodopádem v Africe, hned po vodopádu Victoria Falls. Nacházejí se v provincii Malanje a jsou snadno dostupné z hlavního města Luanda. Výlet sem můžete uspořádat sami, nebo si najmout místního průvodce.

V Kalandula Waterfalls se můžete těšit na impozantní vodní masáž a krásné výhledy na šumivou vodu a okolní krajinu. Vodopády a jejich okolí jsou součástí národního parku, kde se můžete setkat s kočkami, antilopami a dalšími divokými zvířaty.

Pro ty, kteří se chtějí osvěžit, je k dispozici bazén s vodou přímo pod vodopády, kde se můžete nechat unášet proudem vody a užívat si toho nejlepšího z dovolené.

Kromě návštěvy vodopádů si můžete prohlédnout i místní vesnice a získat tak lepší představu o životě v Angole. Ve vesnicích se obvykle vyrábí různé řemeslné výrobky, jako jsou například košíky nebo keramika, a můžete je zakoupit jako suvenýry.

Na dovolené v Angole nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, která je ovlivněna jak portugalskou, tak africkou kuchyní. Mezi místní speciality patří masové pokrmy doplněné zeleninou a kořením, ale i ryby a mořské plody.

Dovolená v Angole je ideální pro ty, kteří milují přírodu, adrenalinové zážitky a zároveň si chtějí odpočinout od každodenního shonu. Navštivte Kalandula Waterfalls a užijte si nejlepší z africké přírody!


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Kalandula Waterfalls


Otázka: Jak se dostat k vodopádům Kalandula?
Odpověď: Vodopády Kalandula se nachází asi 350 km od Luandy, hlavního města Angoly. K nejlepšímu přístupu se doporučuje použít automobil, nebo se připojit ke skupině cestovatelů.

Otázka: Jaký je nejlepší čas pro návštěvu vodopádů Kalandula?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu je od května do září, kdy je voda nejvíce objemová a tvoří nádherné scenérie. V ostatních měsících může být mírně méně vody, ale vodopády stále stojí za vidění.

Otázka: Kolik stojí vstup na vodopády Kalandula?
Odpověď: Momentálně není vstup zdarma, ale cena není vysoká. Pokud není zahrnuto v nákladech na cestování, vstup stojí zhruba 500 Kwanzas (asi 1 USD) na osobu.

Otázka: Existuje parkoviště u vodopádů Kalandula?
Odpověď: Ano, na parkovišti je dostatek místa k zaparkování vozidla.

Otázka: Je bezpečné koupat se ve vodopádech Kalandula?
Odpověď: Ne, koupání v Kalandula není bezpečné. Sídlo organizace Waterfalls of Kalandula & Quissama Conservation Project na svých webových stránkách uvádí, že je zde velké množství proudů a kaskád, které by mohly návštěvníky ohrozit.

Otázka: Je zde možnost kempování nebo ubytování poblíž vodopádů Kalandula?
Odpověď: Ne, momentálně zde není k dispozici žádné ubytování, a proto se doporučuje návštěva v rámci jednodenního výletu.


Počasí Angola Kalandula Waterfalls


Angola je země, která se nachází na západním pobřeží Jižní Afriky. Je to země s bohatou historií a přírodní krásou. Jedním z nejúchvatnějších přírodních úkazů, kterým Angola disponuje, jsou Kalandula vodopády.

Kalandula vodopády se nacházejí v provincii Malanje, ve východní části země. Jsou jedny z největších vodopádů v Africe a jedněmi z nejkrásnějších na světě. Tyto vodopády se nacházejí na řece Lucala a dosahují šířky až 410 metrů a výšky přes 105 metrů. Když se na ně díváte, působí tato impozantní vodní kaskáda opravdu ohromujícím dojmem.

Jedním z nejlepších časů k návštěvě Kalandula vodopádů je během období dešťů, které trvá od listopadu do dubna. V tomto období jsou vodopády naplněny vodou a okolní vegetace je zelenější a živější. Kombinace mohutného toku vody a tropického podnebí poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek.

Angola má typicky tropické podnebí, s obdobím sucha od května do září a obdobím dešťů od listopadu do dubna. Průměrné teploty v provincii Malanje, kde se Kalandula vodopády nacházejí, se pohybují od 20 do 30 stupňů Celsia. V období dešťů může být vlhkost větší, ale to nebrání návštěvníkům vychutnat si krásu vodopádů.

Při návštěvě Kalandula vodopádů byste měli mít na paměti, že jejich ohromující síla může způsobit vznik mlhy a rozptýlení kapelist ve vzduchu. Doporučuje se tedy vzít si oblečení, které lze snadno přizpůsobit podmínkám a ochrání vás před vlhkostí.

K návštěvě Kalandula vodopádů je nejlepší se vydat se skupinou nebo průvodcem, kteří mají zkušenosti s místními podmínkami. Vodopády jsou dostupné automobilem a jsou vzdáleny přibližně 400 kilometrů od hlavního města Luanda. Cesta k vodopádům může trvat několik hodin, ale pohled na tuto přírodní krásu určitě stojí za to.

Angola Kalandula vodopády jsou nezapomenutelným přírodním zázem, kterým je tato země hrdá. Jejich impozantní velikost a ničím nerušená okolní příroda vytvářejí úchvatnou atmosféru. Pokud máte šanci navštívit Angolu, Kalandula vodopády by určitě neměly chybět na vašem seznamu míst k návštěvě.


Ubytování Angola Kalandula Waterfalls


Angola je země bohatá na přírodní krásy a jedno z nejdůležitějších míst, které by měl turista navštívit, je Kalandula vodopády. Někteří lidé je označují za "Africké Niagara Falls" a stávají se stále oblíbenějším turistickým cílem.

Kalandula vodopády se nacházejí na řece Lucala, asi 85 km od města Malanje, ve středním Angole. Jsou to impozantní vodopády, které dosahují výšky až 105 metrů a šířky až 400 metrů. Když je povodně, mohou tyto vodopády přičítat více vody, což je dokonalá atrakce pro každého návštěvníka.

Kalandula vodopády mají svou vlastní krásu v každém ročním období. Během dešťové sezóny, která trvá od října do dubna, jsou vodopády plné životodárné vody a nabízejí ohromující pohledy. Během suchého období, od května do září, kdy je méně vody, většina návštěvníků se raději vydává do blízkého okolí a poznává místní flóru a faunu.

V Kalandula okolí najdete několik ubytovacích možností, které vám umožní náležitě si užít vaši návštěvu tohoto malebného místa. Existuje několik malých hotelů, penzionů a ubytování typu Bed & Breakfast poblíž vodopádů.

Jednou z nejlepších možností pro ubytování poblíž Kalandula vodopádů je Kemp Kalandula, který nabízí kempování a chatky pro ubytování. Kemp je vybaven moderními zařízeními, jako jsou toalety, sprchy a kuchyňské vybavení. Pokud chcete zažít více adrenalinu, můžete si pronajmout stan a prožít noc pod hvězdami.

Další možností je ubytování v Kalandula Falls Hotel, který je umístěn v krásném prostředí mezi horami a blízko vodopádů. Tento hotel nabízí moderní a pohodlné pokoje pro hosty a také místní kuchyni ve své restauraci. Z terasy a balkonů ubytování si můžete vychutnat úchvatné výhledy na vodopády.

Milovníci přírody se rozhodně zamilují do Kalandula vodopádů a přilehlého okolí. Okolní krajina je plná divoké zvěře a ptáků, což nabízí skvělé možnosti pro safari a pozorování ptáků. Místní průvodci vám mohou poskytnout informace o flóře a fauně a turistické trasy, které vám umožní vidět všechny skvosty tohoto místa.

Kalandula vodopády jsou jedním z nejbohatších turistických cílů v Angole a ubytování v blízkosti vodopádů nabízí příležitost pro návštěvníky, aby si užili jejich krásy po celý den. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete kempovat pod hvězdami nebo si dopřát luxusní pokoj v hotelu, Kalandula nabízí úžasné možnosti pro relaxaci a objevování přírody.


Letenka Angola Kalandula Waterfalls


Angola, ležící na západě Afriky, je domovem jedinečných přírodních krás. Jednou z nejkrásnějších přírodních památek, které můžete v Angole objevit, jsou Kalandula vodopády. Tyto vodopády se nacházejí v provincii Malanje a jsou největšími vodopády v Angole. Pokud plánujete navštívit tuto část Afriky, nezapomeňte si zakoupit letenku a zažijte úchvatné dobrodružství.

Kalandula vodopády jsou umístěny na řece Lucala a představují nepředstavitelný přírodní úkaz. Vysoké a široké kaskády vody vytvářejí nádhernou scenérii, která prostě vezme dech. Během období dešťů dosahují tyto vodopády svého vrcholu, přičemž se rozlévají na široké území a vytvářejí neuvěřitelně silné proudy vody. Je to jedna z nejimpozantnějších a fascinujících přírodních scenérií, kterou lze na kontinentu nalézt.

Procházka kolem těchto vodopádů vás zavede do srdce tropického lesa a umožní vám obdivovat bohatství flóry a fauny tohoto regionu. Díky své izolaci a nedostatečnému turistickému ruchu jsou Kalandula vodopády stále divoké a zachovalé. Zde se můžete setkat s množstvím druhů rostlin a živočichů, které jsou charakteristické pro tuto část Afriky. Místní průvodci vám rádi ukáží ty nejzajímavější místa a poskytnou vám informace o fauně a flóře, které se v regionu vyskytují.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je možné si pronajmout kánoe a sjíždět řeku Lucalu. Během této jízdy můžete obdivovat nebezpečné a rychlé proudy vody, které vytvářejí napínavou atmosféru. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat okolí a objevit další skryté krásy tohoto regionu.

Kalandula vodopády mají také kulturní význam pro místní obyvatele. V řece Lucala jsou často vidět rybáři, kteří se tam každý den vydávají lovit ryby. Tato tradice je důležitou součástí života místních vesnic a můžete se dokonce připojit k nim a zkusit, jaké to je chytit vlastní rybu.

Pokud se rozhodnete koupit letenku a navštívit Angolu, nenechte si ujít návštěvu Kalandula vodopádů. Je to skvělé místo pro dobrodružství a objevování přírodních krás. Kromě toho budete mít možnost zažít místní kulturu a setkat se s přátelskými a pohostinnými lidmi.

Angola nabízí mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě, ale Kalandula vodopády jsou určitě přírodní památkou, kterou nezapomenete. Pokud máte rádi přírodu, dobrodružství a autentické zážitky, letenka do Angoly je správnou volbou. Připravte se na úchvatný pohled a zážitek, který zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky